Şimdi Ara

Kaş kepeklenmesi normal mi(Lütfen Bakarmısınız)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
37.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hiç bir kimsenin kaşlarının kepeklendiğini görmedim bu sorunun üstesinden nasıl gelinir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castraelectro -- 24 Mart 2011; 19:20:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: castraelectro
    hiç bir kimsenin kaşlarının kepeklendiğini görmedim bu sorunun üstesinden masıl gelinir?

önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar
  • Yüzde pullanmalar oluyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK
    Yüzde pullanmalar oluyor mu

hayır sadece kepeklenme var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castraelectro -- 24 Mart 2011; 21:40:07 >
  • Aynı dertten muzdariptim tesadüfen sorunumu çözen bir yöntem buldum :) sanırım genelde kuru ciltlerde olan bir durum. golden rose'nin şeffaf rimelini (pro vitaminli olan) kaşlarına günde bir kere sür. bir ay içinde sonucunu alacaksın. ürünü kız kardeşine veya annene aldırabilirsin :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birce
    Aynı dertten muzdariptim tesadüfen sorunumu çözen bir yöntem buldum :) sanırım genelde kuru ciltlerde olan bir durum. golden rose'nin şeffaf rimelini (pro vitaminli olan) kaşlarına günde bir kere sür. bir ay içinde sonucunu alacaksın. ürünü kız kardeşine veya annene aldırabilirsin :D

yalnız benim cildim yağlı kuru deil :)
  • ben de aynı sorundan muzdaribim. çözüm bulamadım bir türlü. zor da olsa kabullendim desem yeridir.
  • Sedef yada seboreik dermatit hastalığınız var mı ? Geç kalmadan bir cildiyeciye görünün mutlaka, bu tip hastalıklar kafa ve yüz kıllarının altında başlıyor.
    Bende de kaşlarda sedef hastalığı sebebi ile bu tarz kepeklenme olabiliyor. Sebebi basit birşey de olabilir, ama bu hastalıklar ise geç kalmadan müdahale etmeniz gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan
    Sedef yada seboreik dermatit hastalığınız var mı ? Geç kalmadan bir cildiyeciye görünün mutlaka, bu tip hastalıklar kafa ve yüz kıllarının altında başlıyor.
    Bende de kaşlarda sedef hastalığı sebebi ile bu tarz kepeklenme olabiliyor. Sebebi basit birşey de olabilir, ama bu hastalıklar ise geç kalmadan müdahale etmeniz gerekir.

yok hacı turp gibiyim bu kepeklenmenin bir ilaçı falan yokmu dur?
  • Katranlı(coal tar) şampuan al günde 3-4 kere yıka. Şampuan bir süre üstünde kalsın tabi.
  • Ben geçen gün bir kaşımın üzeir kaşındı. Kaşıyayım dedim. Bembeyaz oldu üstüm başım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur* -- 26 Mart 2011; 1:34:38 >
  • quote:

quote:

Dökülme var mı kaşlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

quote:

quote:

Dökülme var mı kaşlarda?

evet dökülme oluyor kaşıyınca elimi sürdüğümde bembeyaz kepek olmuyor ama biraz kepekleniyor
  • quote:

Katranlı(coal tar) şampuan al günde 3-4 kere yıka. Şampuan bir süre üstünde kalsın tabi.

nerde bulabilirim bu şampuanı?
  • quote:

quote:

Katranlı(coal tar) şampuan al günde 3-4 kere yıka. Şampuan bir süre üstünde kalsın tabi.

Eczanelerden katranlı şampuan olarak isterseniz yerli yada yabancı herhangi bir marka ürün gösterecektir.
    Yerli ketoral kadolin gibi ürünler var uygun fiyatlı, ama kullandığım en etkili ve kaliteli ürün neutrogena t/gel oldu.(fiyatı daha pahalı)
    Saçınızda kepek problemi varsa bu şampuanlarla saçınızı da yıkamalısınız. Kafa derisindeki kepek, dermatit, sedef gibi sorunlar için kullanılıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Eczanelerden katranlı şampuan olarak isterseniz yerli yada yabancı herhangi bir marka ürün gösterecektir.
    Yerli ketoral kadolin gibi ürünler var uygun fiyatlı, ama kullandığım en etkili ve kaliteli ürün neutrogena t/gel oldu.(fiyatı daha pahalı)
    Saçınızda kepek problemi varsa bu şampuanlarla saçınızı da yıkamalısınız. Kafa derisindeki kepek, dermatit, sedef gibi sorunlar için kullanılıyor.

Çok
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castraelectro -- 27 Mart 2011; 17:26:18 >

• ilk defa böyle bişeye rastlıyorum..
  • quote:

quote:

quote:

Hocam bu şampuan dökülmeyi engelliyor mu peki? Benim kaşlarda da hafif kepeklenme var ama sorun olan çok fazla dökülüyor. Bazı yerleri jilet atmış gibi açıldı artık.

• Kaş altındaki kepek tabakasına bağlı bir dökülme ise engelleyecektir ama başka bir sebepten de olabilir.
    Ciddi anlamda dökülme varsa cildiyeciye muayene olmanızı öneririm, sebebi cilt hastalığı olabilir.
  • benim kaşımda da kepeklenme vardı. Doktora görünmüştüm bana SEDOLİN önerdi. Tüm eczanerlerde bulabilirsin bu şampuanı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.