Şimdi Ara

'Crysis 2 PC'de Şekil Aldı Konsollara Aktarıldı.'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  
         İlk oyunu PC odaklı olan ancak ikinci oyunda konsol sürümleriyle ön plana çıkan Crysis 2 ve CryEngine teknolojisi hakkında açıklama yapan Crytek ekibinden Camarillo, oyunun konsollara özel geliştirilip PC'ye aktarılmadığını ve oyunun mimarisinin PC donanımında hayat bulduğunu açıkladı:

"Esasen oyunun yapımına PC'lerimizden başladık. Daha sonra konsollara uygun bir oynanış biçimi ve oyun deneyimi geliştirmek için çalıştık. Kesinlikle bu oyunu konsol donanımı üzerinde geliştirip daha sonra PC'ye aktarmadık."

Camarillo, doğal olarak yüksek donanıma sahip ve ayarları en üst seviyede olan bir PC'de Crysis 2'nin konsol versiyonlarından daha iyi bir grafik performansı sergilediğinin altını çizerken, konsol versiyonlarının harika durduğunu ancak eskiyen donanımları karşısında yüksek ayarlarda bir PC'nin fark edilebilir bir görsellik ortaya koyduğunu vurguladı.

• İşte böyle iyi oyun yapılıyor.Dragon age 2 de bu hata yapıldı ve yeterli puanları alamadı.
  • Dragon age 2 aceleye getirildiği için 1. oyun kadar puan alamadı.
    EA zorlamış elemanları :))))
  • işte bir fanboy ....

RDR de de aynı hata yapıldı ozaman :? :D

ama oyun goty oldu... ve şimdi susabilirsin.. :D
  • ben anlamadım şimdi kim fanboy nerde hata var:D....biri açıklasın ...
  • atahan demiş.... pc üzerine yapılan oyun daha iyi.... dragon age 2 sadece konsola çıktı ..... kötü oyun oldu ....

bende bulabileceğim en iyi örnekle.. pc ye çokmamış olan RDR yi söyledim sonuçta goty...
  • Fps oyun için doğru olanda bu değilmi zaten ?
  • ne alakası var. :? ::S

sen kolla oynayamıyorsun diye mi :? :S halo ve kz seriside birer fps ....
  • summitTR

23.03.2011 13:57:46
    anladım...haklısın...
  • benim dediğim o değil.Dragon age Origins pc den konsollara port edilmişti ve güzel olmuştu.Dragon age 2 yi oynadığımda ise daha kötü olduyğunu fark ettim.Her oyun joystick ile oynarken güzel olmuyor.
  • atahan12

23.03.2011 14:05:32

onun nedenini farklı ...yapımcılar EA'ya kızıyodu erken çıkarmamızı istedi diye...
    haberi tam hatırlamıyorum böyle bi şeydi...portla alakalı değil bildiğim kadarıyla
  • atahan

ben pc ve ps3 sahıbıyım....benımde korkularım vardı... fps ler için acaba fps yı kolla nasıl oynayacagım dıye.. :?

ama sonra hiçbir oyunu kolsuz oynayamaz hale geldım... zaten ps3 ten sonra pc de oyun oynayamıyorum... konsolun tadı farklı
  • @summitTR
    Benim de ps3 üm var ama hala Fps ler pc de daha eğlenceli geliyor.PS3 üm var diye ps3 fanboyluğu yapabilirdim ancak senelerdir aynı düşünüyorum.
  • tartışma açmaktan neferet etsemde xbox sürümünde neden iyi gözüktüğü belli oldu çükü pc ve xbox direx(yanlış yazdıysam özür dilerim) teklonojisini kullanıyor ,.eğer ps3 openGL kullanmasaydı durum farklı olurdu
  • omar

bence sorun şu .. firmalar tembellık yapıyor... ps3 e grafık kodlamak daha zor....

exc oyunları yapan nasıl yapıyor... biraz daha fazla çalışılsa.. xbox ile ps3 aynı olabılır... firma üşenince böyle oluyor...
  • summitTR sen konsollar üzerinde daha acemi olan ve multiplatform bir oyun yapmış bir firmaya tembel diyorsun.Bir kere bir exc oyun ile multiplatform oyunu karşılaştırıyorsun.KZ3 ile Crysis 2'yi aynı kefeye koya bilirmisin kz3'te tek bir konsola odaklanıldığı için grafikler ve optimizasyon harika oldu.Ama Crytek konsollarda acemi ve Crysis 2 multiplatform olduğu için her platforma aynı ilgi gösterilemedi.PS3 grafik kodlamak daha zor diye kendin diyorsun.
  • _EXcCc_ demiş ki;
    Dragon age 2 aceleye getirildiği için 1. oyun kadar puan alamadı.
    EA zorlamış elemanları :))))
    hatta kırbaçlamış yoksa bu kadar hızlı yapmazlardı bence daha olmamış dragoon age 2 biraz ağaçta beklemeliyd
  • @summitTR

quote:

işte bir fanboy ....

RDR de de aynı hata yapıldı ozaman :? :D

ama oyun goty oldu... ve şimdi susabilirsin.. :D

quote:

atahan demiş.... pc üzerine yapılan oyun daha iyi.... dragon age 2 sadece konsola çıktı ..... kötü oyun oldu ....

bende bulabileceğim en iyi örnekle.. pc ye çokmamış olan RDR yi söyledim sonuçta goty...

Dragon Age Sadece Konsolamı Çıktı :P Eminmisin ? Adam Dragonage Konsoldan Pc'ye Port Edildi Demek istiyor Rdr Sadece Kolsola Çıktı zaten pc ile karşılaştırılması imkansız kaldıki grafik odaklı bir oyun değil rdr konuda pc grafiklerinin çok daha iyi olduğundan bahsediliyor 2-3 gündür yorumlarına bakıyorumda acaba bu arkadaşımız ne kullanıyor diye düşünüyorum kesinlikle kullandığından bende istiyorum :P yaş kaç bu arada ? :P

• 18 yaşındayım.... sen kaç yaşında olursan ol bu yazdıgından okadarda olgun olmadıgın anlaşılıyor... ben nezaman dogup dogmayacagıma kendım karar veremem ama senın gıbı gerızekalılar yaşın kaç diye soru sorarak dalga geçmeye çalışabılırler... senı yarım akıllı otistik seni
  • FPS oyunu strateji oyunu kolla oynanır ama kesinlikle mousen yerini tutmaz bende PSone ile başladım oyun hayatına medal of honor DUne 2000 KKND (zati bu oyunda mouse imleci bile yok ve çok da seri oynarım ama mouse yerini tutmuyor. Ayrıca konsol alınca her oyunda joyistick kullamk şart değil bunun için ürünleri var gayette güzel
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.