Hyundai ix35 1.6 Yakıt Tüketimi Testi
68 Cevap40970 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

61 Mesaj
22 Mart 2011; 11:42:01 

Merhaba Arkadaşlar,

Haftasonu Ankara'daydım. Dönüşte küçük bir deneme yapmak istedim. Aracım Hyundai ix35 1.6 Style Plus.

Yola çıkmadan önce tüm gerekli gördüğüm göstergeleri sıfırlayarak yola çıktım ve yakıt tüketimi testi yaptım. Aracın kendi ağırlığına ek olarak yaklaşık +200 kg'luk (ben dahil :-)) ek yük ile yapıldı test.

Aşağıda youtube linkini paylaşıyorum. Umarım sizlere de fikir verir. Sorunuz var ise seve seve cevaplarım.

videoya bu linten ulaşabilirsiniz: Hyundai ix35 Yakıt Tüketimi Testi Linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi threek -- 22 Mart 2011; 11:43:46 >

HONDA Civic HB 1.6 i-DTEC Sport // 2013 // Siyah

1794 Mesaj
22 Mart 2011; 11:50:29 

Sonucu yazaydınız buraya iyi olurdu.

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

2435 Mesaj
22 Mart 2011; 11:55:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

Sonucu yazaydınız buraya iyi olurdu.

hAYIR BENCE ARKADAŞ en iyisini yapmış. Burda millet gibi kuru kuru sonuçları yazmamış. Arkadaş o kadar zahmet edip vidyo çekmiş bir zahmet oturup izleyin bari. Keşke herkes bilgiyi böyle paylaşsa uygulamalı videolu

Kanunlar Örümcek Ağına Benzer, Büyük Sinekler Delip Geçer, Küçük Sinekler takılıp Kalır.

61 Mesaj
22 Mart 2011; 11:58:54 

Kuru kuruya buraya sonucu yazsaydım eğer hangi hava ve trafik koşullarında ne kadar süre ile bulundum ve testi neler etkiledi pek öğrenme şansınız olmayacaktı.

Tüm video'nun senaryosunu da buraya yazmak çok mantıklı gelmedi. Eğer başka taleplerde olursa kısa bir paragraf paylaşırım.

202 Mesaj
22 Mart 2011; 12:27:49 

kaç litre ortalama tutturdunuz yazabilir misinz? Youtube bir türlü yüklenmek bilmedi:) 7 litrenin altına düşebildiyseniz rekor

61 Mesaj
22 Mart 2011; 13:12:13 

7 litrenin altı tabi ki :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4062 Mesaj
22 Mart 2011; 13:52:08 

dostum emegıne saglık
sana cok yakıyor cok yakıyor dıyenlere kapak olmus

Privilège

152 Mesaj
22 Mart 2011; 14:55:11 

Elinize, emeğinize sağlık. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Benimde uzun zamandan beri takip ettiğim bir araç. Ben otomatik vites almaktan yana düşünce taşıdığımdan beklemedeyim. İnşallah Hyundai yetkilileri 1.6 otomatik vites konusunda girişimlerde bulunur.

374 Mesaj
22 Mart 2011; 15:06:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ayk003

Elinize, emeğinize sağlık. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Benimde uzun zamandan beri takip ettiğim bir araç. Ben otomatik vites almaktan yana düşünce taşıdığımdan beklemedeyim. İnşallah Hyundai yetkilileri 1.6 otomatik vites konusunda girişimlerde bulunur.

Nerde o günler. Kia da Hyundai de otomatik vites koyacağı yok. Mecbur başka alternatiflere yöneleceğiz.

İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.

1876 Mesaj
22 Mart 2011; 15:29:47 

cezbedici bir oran fakat hız arttığında baya artacak gibi duruyor oranlar

2435 Mesaj
22 Mart 2011; 16:10:37 

quote:

Orijinalden alıntı: AykutEsk

cezbedici bir oran fakat hız arttığında baya artacak gibi duruyor oranlar

Hızı artınca tüketimi artmayan bir araç varsa söyle ondan alalım

Kanunlar Örümcek Ağına Benzer, Büyük Sinekler Delip Geçer, Küçük Sinekler takılıp Kalır.

1794 Mesaj
22 Mart 2011; 16:14:34 

quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

hAYIR BENCE ARKADAŞ en iyisini yapmış. Burda millet gibi kuru kuru sonuçları yazmamış. Arkadaş o kadar zahmet edip vidyo çekmiş bir zahmet oturup izleyin bari. Keşke herkes bilgiyi böyle paylaşsa uygulamalı videolu

Mobil modemden bağlandığımdan dolayı video izlemiyorum.Eğer izlersem Turkcell kota derdinden dolayı geçiriyor.Video koymasın demiyorum,hem video koysun hem de buraya yorumunu yazsın diyorum

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

5654 Mesaj
22 Mart 2011; 16:28:22 

çok güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık.

Tut ki Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, sende Ali'nin yüreği yoksa Zülfikar neye yarar?(Mevlana)

2499 Mesaj
22 Mart 2011; 16:44:26 

Rahat araba be.İnsanın poposu ısındı mı inmek istemiyor:)

-(void)dealloc
{
[super dealloc];
}

2435 Mesaj
22 Mart 2011; 16:57:56 

quote:

Orijinalden alıntı: pascuu

Rahat araba be.İnsanın poposu ısındı mı inmek istemiyor:)

Öyle tabiki 50-60 BİNE boş golf-jetta vs. alacana bunu alırsın bakarsın keyfine

1476 Mesaj
22 Mart 2011; 17:01:48 

120 km/s hızla 100 km yolda kaç litre yakıyor?

1763 Mesaj
22 Mart 2011; 17:24:35 

çok güzel bi video olmuş. Uzun bi yolculugu özledim. Yakıt aldıktan sonra ortalama sıfırlandı sanırım. Bizim i20 lerde kendiliğinden sıfırlanıyo ortalama.

Rome CheapTrick SDS 08.....İbanez Grgr121ex Ca
Canon 550D------Fujifilm S1000FD
KASTAMONU

1559 Mesaj
22 Mart 2011; 17:26:53 

Guzel kaliteli paylaşım olmus.Yalnız Ankara-İstanbul arası bu hız ile bu degerleri tutturmak arabanın marifeti degil İstanbul-Ankara arası imkansız bu degerler tutmaz.Hangi araba olursa olsun Ankaradan İstanbula ortalama 98km hız ile gelsin bu degerleri tutturur.Aracınızın birde İstanbul-Ankara arası ne yaktıgına bakmak lazım.
Ben İstanbuldan Adanaya giderken 2 depo benzin yakıyorum dönüşte 1.5 depo benzin yakıyorum yani dönüş yolu sanki rampa aşagı gibi bundan dolayı siz aslında Ankaradan İstanbula hep yokuş aşagı inmis gibi geldiniz.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 22 Mart 2011; 17:40:16 >

2011 Bmw 116i
2014 Jetta 1.2 tsi

2577 Mesaj
22 Mart 2011; 17:27:23 

1600cc 135ps benzinli bir motor ve 1787kilogram bir araçla şehirdışında 6.1 litre tüketim gayet iyi bir rakam. Yolu ortalama 113TL'ye tamamlamışsınız.

Güzel bir çalışma olmuş, bu aracı almayı düşünen herkesin göz atması gereken bir video. Emeğinize sağlık!

Ford Focus HB TDCi Collection 2011

61 Mesaj
22 Mart 2011; 17:37:26 

quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer
çok güzel bi video olmuş. Uzun bi yolculugu özledim. Yakıt aldıktan sonra ortalama sıfırlandı sanırım. Bizim i20 lerde kendiliğinden sıfırlanıyo ortalama.

Siz yazinca aciklama yapmayi unuttugumu farkettim. Dediginiz gobi normalde sifirliyor fakat ben 100 tl lik benzini 6-7 sefer pompayi durdurtturup arabayi calistirarak aldim etkilenmemek icin. Yani benzin aldiktann sonra ayni degerle devam ettim. O bolgede oldukca fazla yokus asagi, gaza basmadan gittim. Dolayisiyla bayagi etkili oldu.

Su kendiliginden sifirlama olayi yazilimla kapatiliyorsa servise kapattircam :-)

3004 Mesaj
22 Mart 2011; 21:19:59 

çok güzel ve net bir paylaşım olmuş trafik ve hava koşulları v.s gayet net görülüyor emeğinize teşekkürler ( bu arada acayip istanbula gidesim geldi )

1977--Renault 12--1992 Renault spring--2004 megane 2 dinamik--2011 vw passat 1.6 mpi--2012 Toyota Corolla 1.33---2012 golf 1.6 mpi trendline

567 Mesaj
22 Mart 2011; 21:28:08 

Güzel bir paylaşım olmuş öyle bir suva göre yeni bir motor olduğuda düşünülünce ekonomik bir ortalama tutturmuşsunuz.

61 Mesaj
23 Mart 2011; 10:40:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60
Guzel kaliteli paylaşım olmus.Yalnız Ankara-İstanbul arası bu hız ile bu degerleri tutturmak arabanın marifeti degil İstanbul-Ankara arası imkansız bu degerler tutmaz.Hangi araba olursa olsun Ankaradan İstanbula ortalama 98km hız ile gelsin bu degerleri tutturur.Aracınızın birde İstanbul-Ankara arası ne yaktıgına bakmak lazım.
Ben İstanbuldan Adanaya giderken 2 depo benzin yakıyorum dönüşte 1.5 depo benzin yakıyorum yani dönüş yolu sanki rampa aşagı gibi bundan dolayı siz aslında Ankaradan İstanbula hep yokuş aşagı inmis gibi geldiniz.

Saygılar.

Dediginiz gibi aslinda, Ankara'nin rakimi 850m yanilmiyorsam, dolayisiyla bir sekilde ters istikamete gore daha yokus asagi olmasi normal.

İst-ank arasi bir onceki aracim olan honda civic sedan 1.6 premium 2009 ile 6.7 yi tutturmustum. Ank-ist arasi ise 5.8 idi.

Tahminimce daha iyi bir lastik, hava kosullari, motor yagi ve daha az yuk ile ist-ank arasi yakin bir degeri yakalarim.

Video cekmedigim fakat paylasabilecegim bi diger denemem ise kumburgaz-acibadem arasi E5 den gece gittigim, yaklasik 5 km kadar az yogun trafikte toplam 68 km yolu +2 yolcu ile ortalama 6.6 ile tamamladim.

Bu arada psikolojik mi bilmiyorum ama shell fuel save 95 sanki daha iyi yakit tasarrufu yapiyor.

2441 Mesaj
23 Mart 2011; 11:06:10 

sanırım araçta GDI motor var.Bu büyüklükteki bir araç yani yüksek rüzgar direnci artı bu ağırlıktaki bir araç ve de ortalama 95ile 100km hız arasında bir ortalama ile çok iyi bir değer.Ben burdan Hyundai Assan sesleniyorum.1.3lt GDI motor üretip yeni era ve i20 gibi b sınfı araçlarına ayrıca i10 gibi a sınıfı araçlarına da 1.1ltGDI motor koyarsa ülkemizde deli gibi satacak ve insanların dizel ve lpgye olan eğilimini azaltacaktır.Ben şahsen 1.3lt GDI motorlu 1200kglık accentin ortalama 90kmh ile 4lt/100km tüketim değerine ulaşabileceğini düşünüyorum.

552 Mesaj
23 Mart 2011; 12:24:35 

Çok kaliteli bir paylaşım olmuş

Teşekkürler...

7441 Mesaj
23 Mart 2011; 12:43:36 

Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler emeğinize sağlık.

Bir şey soracağım aracın üstündeki lastikler kışlık mı? Lastik sesi içeriye çok geliyormuş gibi geldi bana belki videodan dolayı bana çok gelmiş olabilir o ses ama gerçekten de lastik sesini içeriye okadar alıyorsa rahatsız edici birşey.

61 Mesaj
23 Mart 2011; 13:10:44 

quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler emeğinize sağlık.

Bir şey soracağım aracın üstündeki lastikler kışlık mı? Lastik sesi içeriye çok geliyormuş gibi geldi bana belki videodan dolayı bana çok gelmiş olabilir o ses ama gerçekten de lastik sesini içeriye okadar alıyorsa rahatsız edici birşey.

Lastik sesi biraz var, üzerinde default gelen Hankook'lar var maalesef. Bir önceki aracım ollan Honca civic Sedan'a göre daha az yol sesi alıyor, dolayısıyla bana ninni gibi geliyor :-)

166 Mesaj
24 Mart 2011; 8:34:16 

quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

1600cc 135ps benzinli bir motor ve 1787kilogram bir araçla şehirdışında 6.1 litre tüketim gayet iyi bir rakam. Yolu ortalama 113TL'ye tamamlamışsınız.

Güzel bir çalışma olmuş, bu aracı almayı düşünen herkesin göz atması gereken bir video. Emeğinize sağlık!

Yanlış bilgi olmasın, videodaki bu araç sürücüsüz ve yakıt deposu boş iken kilosu 1350kg. Sizin yazdığınız tonaj, dizel-sürücülü ve yakıt deposu dolu olan araç.

166 Mesaj
24 Mart 2011; 8:47:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ototube

sanırım araçta GDI motor var.Bu büyüklükteki bir araç yani yüksek rüzgar direnci artı bu ağırlıktaki bir araç ve de ortalama 95ile 100km hız arasında bir ortalama ile çok iyi bir değer.Ben burdan Hyundai Assan sesleniyorum.1.3lt GDI motor üretip yeni era ve i20 gibi b sınfı araçlarına ayrıca i10 gibi a sınıfı araçlarına da 1.1ltGDI motor koyarsa ülkemizde deli gibi satacak ve insanların dizel ve lpgye olan eğilimini azaltacaktır.Ben şahsen 1.3lt GDI motorlu 1200kglık accentin ortalama 90kmh ile 4lt/100km tüketim değerine ulaşabileceğini düşünüyorum.

Bana göre, benim bundan önceki kullandığım araçlarıma baktığımda araç ağırlığı aynı ise, inanın 1.6 motorlar, 1.3 motora göre daha az veya eşit yakıyorlar. Araç ağırlığı aynı ise ve Turbo olayı olmaksızın. Bu benim kendi fikrimdir. başka fikirlere saygı duyarım.

742 Mesaj
24 Mart 2011; 8:55:56 

Güzel bir paylaşım olmuş. Bir de aynı şartlarda Ankara' giderseniz bu iki yolculuğun ortalamasını alarak aracın uzun yoldaki tüketimini bulabiliriz.

Linea 1,3 Multijet Emotion

2187 Mesaj
24 Mart 2011; 9:42:05 

guzel calisma tebrikler. motorun ne kadar tutumlu oldugu kanitlanmis oldu. hyundai nin eski motorlarinin musrif imajini yakabilecek bi video. bi de bu motora LPG takilabilseydi super olurdu. bu araci alacak kadar parasi olan demeyin 2. elde bu araci alacaklari dusunun

LPG istasyonlari jip kayniyo

61 Mesaj
24 Mart 2011; 10:54:37 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

guzel calisma tebrikler. motorun ne kadar tutumlu oldugu kanitlanmis oldu. hyundai nin eski motorlarinin musrif imajini yakabilecek bi video. bi de bu motora LPG takilabilseydi super olurdu. bu araci alacak kadar parasi olan demeyin 2. elde bu araci alacaklari dusunun

LPG istasyonlari jip kayniyo

2-3 firma su anda GDI motorlara lpg takiyor. Fema-brc ve prins saniyorum. Yaliyor da olabilirim markalarda :-) su an icin eger lpg takimi 2000 tl altinda degil ise benim icin mantikli bir secenek olmaz. Yakit farkini bastan vermis olurum.

2441 Mesaj
24 Mart 2011; 12:55:13 

quote:

Orijinalden alıntı: semisay

Bana göre, benim bundan önceki kullandığım araçlarıma baktığımda araç ağırlığı aynı ise, inanın 1.6 motorlar, 1.3 motora göre daha az veya eşit yakıyorlar. Araç ağırlığı aynı ise ve Turbo olayı olmaksızın. Bu benim kendi fikrimdir. başka fikirlere saygı duyarım.

Eğer bir modelde farklı iki motor kullanılırsa ve bu iki kasanın ağırlığı birbirine çok yakında 1.6 motor olanı 2.0 motor olan gibi kullanmayacaksın.2.0 motorlar 110 ile giderken yaktığın yakıt, 1.6 motorlusu ile 110 ile giderken yaktığın yakıt kadar olur. Bu bir fizik kuralıdır.

632 Mesaj
24 Mart 2011; 17:05:36 

diğer benzinli araçlar bundan az yakacağını sanmıyorum tabi onlar otomobil ve daha hafifiler

2577 Mesaj
24 Mart 2011; 19:56:13 

quote:

Orijinalden alıntı: semisay

Yanlış bilgi olmasın, videodaki bu araç sürücüsüz ve yakıt deposu boş iken kilosu 1350kg. Sizin yazdığınız tonaj, dizel-sürücülü ve yakıt deposu dolu olan araç.

Hyundai web sayfasından yanlış bakmışım demek ki. Bana da çok fazla gelmişti ağırlık. Düzeltme için teşekkürler

Ford Focus HB TDCi Collection 2011

2187 Mesaj
7 Nisan 2011; 8:38:55 

quote:

Orijinalden alıntı: threek

2-3 firma su anda GDI motorlara lpg takiyor. Fema-brc ve prins saniyorum. Yaliyor da olabilirim markalarda :-) su an icin eger lpg takimi 2000 tl altinda degil ise benim icin mantikli bir secenek olmaz. Yakit farkini bastan vermis olurum.

henuz araca ozel yazilim gerekiyor ve de o yuzden biraz pahali ve riskli diye biliyorum bende muhtemelen 2000 tl uzerindedir. belki 2-3 sene sona ucuz ve guvenli olabilir. simdilik yaklasilacak gibi degil gibi duruyor.

201 Mesaj
8 Nisan 2011; 9:22:53 

Merhaba Arkadaşlar,
Güzel paylaşım olmuş.
ix35 in çekiş performansını da sorabilir miyim?
Turbo olmadıkça benzinli motorların torku düşük oluyor.
Bu sebeple SUV meraklısı olsam da 1.6 ve altı dizel ix35 olmadığı için 1.5 dci grand scenic kullanıyorum (Nissan quashqai nin gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum)
1500 kg lık araç için çekiş oldukça başarılı
1.6 bezinli ix35 in çekiş performansı nasıl?

2013 Kuga Titanium Beyaz 1.6 Ecoboost A/T - Panoramik açılır cam tavan / 2012 Siyah Honda CBR 250

698 Mesaj
8 Nisan 2011; 10:44:25 

Videodan anladığım 90 ortalama ile gitmişsiniz.. 6.1 lt tüketim o motor için muhteşem bir değer.. Gerçekten uzun yol tüketimi iyi..

Bu sınıfta Skoda Yeti ile yapılan bir test vardı.. Skoda forumlarında paylaşılmıştı.. 130 km ortalama hız ile 550 km şehirler arası yol, 100 km Ankara şehiriçi 43 lt tüketmişti..

Bu sınıfta gördüğüm en iyi iki değer bunlar..

1233 Mesaj
8 Nisan 2011; 10:54:02 

quote:

Orijinalden alıntı: TriNeO

Videodan anladığım 90 ortalama ile gitmişsiniz.. 6.1 lt tüketim o motor için muhteşem bir değer.. Gerçekten uzun yol tüketimi iyi..

Bu sınıfta Skoda Yeti ile yapılan bir test vardı.. Skoda forumlarında paylaşılmıştı.. 130 km ortalama hız ile 550 km şehirler arası yol, 100 km Ankara şehiriçi 43 lt tüketmişti..

Bu sınıfta gördüğüm en iyi iki değer bunlar..

Yalnız Skoda Yeti, Mitsubishi ASX i farklı yere koymak lazım. Çünkü bu araçlar ix35 e Sportage a Captivaya göre daha küçük araçlar. Örneğin ASX bir yerde bahsedilmişti otomobil ağırlığında 1200 kg civarı bagajıda küçük bir araç. İx35, Sportage ,kuga ise bildiğin kadarıyla 1500 kg dan ağır araçlar. Boyutları bagaj hacmi vs. çok daha büyük.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2995 Mesaj
8 Nisan 2011; 11:40:53 

Hocam 100 km de şehir içi kaç lt yakıyor.

Düş peşindeyim,Düş peşime.

698 Mesaj
8 Nisan 2011; 12:00:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkimore

Yalnız Skoda Yeti, Mitsubishi ASX i farklı yere koymak lazım. Çünkü bu araçlar ix35 e Sportage a Captivaya göre daha küçük araçlar. Örneğin ASX bir yerde bahsedilmişti otomobil ağırlığında 1200 kg civarı bagajıda küçük bir araç. İx35, Sportage ,kuga ise bildiğin kadarıyla 1500 kg dan ağır araçlar. Boyutları bagaj hacmi vs. çok daha büyük.

Yeti yapılan testlerde IX35 ile aynı sınıfta kabul ediliyor.. 1400 kg bir araç.. Çokta küçük değil..

Aşağıya o testle ilgili linki koyayım da söylediklerim havada kalmasın..

auto-bild.ro/articole/teste/test-comparativ/comparativ-hyundai-ix35-vs-skoda-yeti-vs-nissan-qashqai-vs-renault-koleos-adaptarea-la-mediu.html?id=1851&date_tehnice=1

11 Mesaj
10 Nisan 2011; 15:01:37 

yeti 2.0 tdi 4x4 modellerin baz agirligi 1550 kg civarinda...

644 Mesaj
10 Nisan 2011; 15:39:06 

cok süper bi kapak olmus , dar gelirli olmayan birinin bu videoyu cekmesi gerekiyordu, Hem nası cektın onu ya sabitledinmi ne yaptın sürüs güvenligini tehlikeye atmıssın , bu arada sesinde güzelmiş

61 Mesaj
14 Nisan 2011; 11:27:21 

Performansı şehir içinde oldukça tatmin edici bence. Bir suv'dan beklenen performansı karşılıyor. Fiyat/Performans/donanım/Konfor gibi bir not verecek olursak en optimum araç ix35 1.6

61 Mesaj
14 Nisan 2011; 11:29:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Zouzuni

cok süper bi kapak olmus , dar gelirli olmayan birinin bu videoyu cekmesi gerekiyordu, Hem nası cektın onu ya sabitledinmi ne yaptın sürüs güvenligini tehlikeye atmıssın , bu arada sesinde güzelmiş

Arar ara cep telefonumla kaydettim. Sürüş güvenliği derken, eski bir honda civic kulllanıcı olarak güvenlik kelimesinin anlamını bilmiyorum :-)

61 Mesaj
14 Nisan 2011; 11:31:52 

quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

Hocam 100 km de şehir içi kaç lt yakıyor.

Benim güzergahımda Acıbadem-Maslak sabah 8:00-9:00 Akşam 18:00-19:00 9,5-10 lt arası (yolun yarısı dur-kalk olduğundan aslında durduğu yerde yakıyor :-) )

C.tesi günü bazen kumburgaz tarafına gidiyorum. o zaman 6,5-7lt

1 Mesaj
14 Nisan 2011; 13:35:55 

SAYIN THREEK BENDE İX35 STYLE PLUS ALMAK İSTİYORUM SİZCE NASIL BİR ARABA DİĞER ARAÇLARLA KIYASLARMISINIZ BEN 1.6 GDI STYLE PLUS TÜRKİYEDE BULAMIYORUM NE ZAMAN ALDINIZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

1366 Mesaj
13 Temmuz 2011; 8:34:43 

Dostum eline sağlık. Bir de Ankara'ya geri gelirseniz ortalamayı verirseniz sevinirim. Malum Ankara- İstanbul'dan daha çok yakar. Kolay gelsin.

1663 Mesaj
13 Temmuz 2011; 9:10:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ototube

Biraz hortlatma olucak ama gözüm takıldı. 1.2 GDI Turbo büyük ihtimal Yeni Rio ile gelecek. Sonra Hyundai modellerinde devam edecek...

KIA Drops 1.2 Hyundai/KIA GDI Turbo with 130 HP, which is only 8 less HP than the 1.6 GDI engine going into KIA Rio, Hyundai Accent, and Hyundai Veloster. Maximum output, however is 136 HP.

http://www.accentplanet...-12-hyundaikia-gdi.html

3448 Mesaj
13 Temmuz 2011; 10:43:35 

tebrik ederim sizi böyle detaylı anlatımınız için kendi sınıfına göre az yakmış ama bir dizel ile karşılaştırınca fazla yaktığı ortada

yaklaşık 2 ay önce aldığım aracımla 2000 km kadar yol yaptım çorum-ankara-istanbul-çaycuma-sinop yer yer yağışlıydı ara ara son hız yapıldı (180 km ) çoğu zaman 120 km/h civarı kullandık dinlenmek için kenara çektiğimiz zaman aracı kapatmadık 1-1,5 saat kaloriferinden yararlanmak için ve sinopa geldiğimizde ortalama tüketimimiz 6.2LT/100 km gösteriyordu yol bilgisayarı 2.0TDI 102 ps transporter araç

2012 Doblo classic safeline
2011 Master kamyonet

1154 Mesaj
13 Temmuz 2011; 11:10:37 

Kesinlikle çok kaliteli ve çok yararlı bir çalışma emeğine sağlık Allah razı olsun.

2011 Audi A3 1.6 Sportback

3 Mesaj
9 Kasım 2011; 23:16:46 

treek arkadaşım sana buradan teşekkür etmek için foruma kayıt oldum şu aralar almayı düşündüğüm bir araç ve aklıma takılan soruyu sayende çözmüş oldum evet suv bir araç için iyi bir değer fakat sanırım sen bu değeri yakalamaya çalışmıssın gibi geldi ama bende senin gibiyim :)agresif bir sürücü değilim tam benim değerlerimi verdirmişsin araca araç senin dediğin gibi istanbul trafiğinde 10 dan aşağı yakmaz hareket etmediği yerlerde dolayısı ile buradan hyundai yetkililerine sesleniyorum RÜYA gibi bir araça neden stop engineer konmaz ki yan taraftaki çamur izlerini önleyecek siyah metal olmayan kısma kadar herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünülen bu araca neden bu özellik konmaz (veya kondu da 2013 mi saklıyorlar ?)düşünsenize o zaman bu aracın yakıt değerlerini süper olmuş eline ve emeğine sağlık çok tşekkürler kazasız günler dilerim SÜRÜŞ KURALLARINI İHMAL ETMEYELİM

3 Mesaj
12 Kasım 2011; 0:53:02 

stop engineer diyerek yanlış ifade etmişim herkesten özür dilerim söylemek istediğim şu start stop özelliği idi araç dururken kendini kapatan motor

27 Mesaj
25 Kasım 2011; 20:37:28 

hocam emeğinize sağlık bızdede suzukı grant vitara jeep var satıp hyundai alalım dıyoruz bu yakıt ölçümü çok aydınlatıcı oldu nasipse yılbaşından sonra almayı duşunuyoruz tekrardan sağolun kendınize iyi bakın ilerde bır kaç sorum olabılır cevaplarsanız sevınırım Allaha emanet olun...

1566 Mesaj
25 Kasım 2011; 20:54:49 

eline cebine sağlık

adamın biride yorumlarda ankara istanbul az yakar demiş

950mt den deniz seviyesine inliyormuş. hadi araçlardan anlamiyosun geometridemi öğrettiler.

500km ile 1km hipotenüsü kaç olur kaç derecelik eğim olur bi tasavvur et arkadaşım.sanki hiç gaza basmadan geliniyor .

http://web.archive.org/web/20140220132354im_/http://img360.imageshack.us/img360/9205/pic150067px.jpg

1 Mesaj
10 Aralık 2011; 23:15:15 

slm arkadaşlar ix 35 depoyu doldurup uzun yolda 100 km yapıp tekrar goldurdum 25 tl aldı araban 1500 km de daha 10000 km den sora birazdaha yakıt düser tahminimce bundan önce toyota corolla 1.33 vardı hemen hemen aynı yakıyor cok memnunun yakıt konusunda arabamdan

2734 Mesaj
10 Aralık 2011; 23:33:34 

quote:

Orijinalden alıntı: threek

Merhaba Arkadaşlar,

Haftasonu Ankara'daydım. Dönüşte küçük bir deneme yapmak istedim. Aracım Hyundai ix35 1.6 Style Plus.

Yola çıkmadan önce tüm gerekli gördüğüm göstergeleri sıfırlayarak yola çıktım ve yakıt tüketimi testi yaptım. Aracın kendi ağırlığına ek olarak yaklaşık +200 kg'luk (ben dahil :-)) ek yük ile yapıldı test.

Aşağıda youtube linkini paylaşıyorum. Umarım sizlere de fikir verir. Sorunuz var ise seve seve cevaplarım.

videoya bu linten ulaşabilirsiniz: Hyundai ix35 Yakıt Tüketimi Testi Linki

Selamlar

Olay budur teşekkürler kazasız güzel günlerde kullanman dileğiyle...

En azından ne kadar yakıyor diye sorulduğunda git başka araç al gibi fanatiklik yapanlardan olmayıp bilgilendirme yaptığın için

TEŞEKKÜRLER....

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

12837 Mesaj
10 Aralık 2011; 23:43:22