Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU] (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.558
Cevap
54
Favori
427.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar pc'yi formatladıktan sonra tivibu'yu yükledim. Fakat "Servislere ulaşılamıyor. Lütfen bağlantınızı kontrol edip tekrar deneyiniz" mesajı alıyorum. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Bu sorunu nasıl aşarım ?
  • yarın gelip tvbu kuracaklar. dikkat etmem kontrol etmem gereken şeyler var ise tecrübeli bi arkadaşdan öneriler alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Latissimus Dorsi

Arkadaşlar pc'yi formatladıktan sonra tivibu'yu yükledim. Fakat "Servislere ulaşılamıyor. Lütfen bağlantınızı kontrol edip tekrar deneyiniz" mesajı alıyorum. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Bu sorunu nasıl aşarım ?

Burası tivibu ev bölümü. sizin tivibu web bölümüne yazmanız gerekir...

Eski bir tivibu web kullanıcısı olarak tivibu web'in kullanılması için silverlight uygulaması ve microsoft net güncellenmesinin yüklenmesi gerekiyordu diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 14 Şubat 2013; 12:33:07 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In-ception -- 16 Şubat 2013; 0:35:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagriii

deneyelim dedik. rezillik. 2 gün oldu kapatma kararı aldık ailece.. takılmadan hiç bir kanal izlenmiyor

ps: ankaranın göbeğindeyim, bahçelievler. internetim mükemmel çalışıyor hiç sorunum olmadı 3 senedir ama bu tivibu rezalet..

tivibu internet üzerindenmi yayın yapıyor eğer öyleyse interetin çok hızlı olması gerekir diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilirer

quote:

deneyelim dedik. rezillik. 2 gün oldu kapatma kararı aldık ailece.. takılmadan hiç bir kanal izlenmiyor

ps: ankaranın göbeğindeyim, bahçelievler. internetim mükemmel çalışıyor hiç sorunum olmadı 3 senedir ama bu tivibu rezalet..

tivibu internet üzerindenmi yayın yapıyor eğer öyleyse interetin çok hızlı olması gerekir diye düşünüyorum

birebir internetten gelmiyor yayın. tivibu web'de birebir internetten geliyor. ama internet verilen komutların, izlenen programların geri dönüşler kayıtları için, servera ulaşmanız için kullanılıyor galiba.
    yani ne kadar hızlı olursa cihazınızın verdiği tepkiler o kadar hızlı oluyor...

aslında tivibu kurmadan önce internet hızınızı kontrol edip tivibu alıp alamayacağınızı size bildiriyorlar. ama ticari olarak sınırda olan hızlara bile ok veriyorlardır.

hızınız düşük ise tivibu hattınızı SD kanallara göre ayarlayın.

benim eve kurulum yapıldığında önce HD olarak açıldı. ama çok takılma olunca SD'ye ayarladılar.

ya allah aşkına şu hızları adam gibi yapsınlar. paraysa para alıyorlar. istanbulda bile stabil internet almak zor.
    şu interneti iyi yapsınlar herkes ne istiyorsa onu kullansın güzelce

Edit: Şu anda national geographic wild HD izlerken bi yandan da 1.1 MB ile steamden oyun indiriyorum. İnternetim 8 mbit net limitsiz. Ama bu hızı 2 aydır alıyorum. Hattımda iyileşme olunca HD hatta geçirdim tivibuyu, tivibu HDye geçince de evime verilen hızıl 14 MB'e artırdılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 16 Şubat 2013; 16:10:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

quote:

Orijinalden alıntı: bilirer

quote:

birebir internetten gelmiyor yayın. tivibu web'de birebir internetten geliyor. ama internet verilen komutların, izlenen programların geri dönüşler kayıtları için, servera ulaşmanız için kullanılıyor galiba.
    yani ne kadar hızlı olursa cihazınızın verdiği tepkiler o kadar hızlı oluyor...

aslında tivibu kurmadan önce internet hızınızı kontrol edip tivibu alıp alamayacağınızı size bildiriyorlar. ama ticari olarak sınırda olan hızlara bile ok veriyorlardır.

hızınız düşük ise tivibu hattınızı SD kanallara göre ayarlayın.

benim eve kurulum yapıldığında önce HD olarak açıldı. ama çok takılma olunca SD'ye ayarladılar.

ya allah aşkına şu hızları adam gibi yapsınlar. paraysa para alıyorlar. istanbulda bile stabil internet almak zor.
    şu interneti iyi yapsınlar herkes ne istiyorsa onu kullansın güzelce

Edit: Şu anda national geographic wild HD izlerken bi yandan da 1.1 MB ile steamden oyun indiriyorum. İnternetim 8 mbit net limitsiz. Ama bu hızı 2 aydır alıyorum. Hattımda iyileşme olunca HD hatta geçirdim tivibuyu, tivibu HDye geçince de evime verilen hızıl 14 MB'e artırdılar.

hayret arkadşaımın evinde t11 var ve nete gireken tivibu sapıtıyor.netten video açıcna zaten izlenmiyor tv
  • Arkadaşlar kayseride yaşıyorum bundan 3 ay önce sınırız internet telefon 1 yıllık tivibu 39 tlelik kampanyadan faydalandım 3 aydır evime gelip tivibu kuracaklar sözde 1 yıl hediye bu nasıl iştir anlıyamadım birde ben 8mb kullanıyorum hd kanalları izliyemem demi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

Arkadaşlar kayseride yaşıyorum bundan 3 ay önce sınırız internet telefon 1 yıllık tivibu 39 tlelik kampanyadan faydalandım 3 aydır evime gelip tivibu kuracaklar sözde 1 yıl hediye bu nasıl iştir anlıyamadım birde ben 8mb kullanıyorum hd kanalları izliyemem demi?

valla bu başvurdum gelmedi şikayetlerini anlamıyorum. ben başvurduğumda 2 gün içinde gelmişlerdi. gelen servis elemanları da süperlerdi.
    sizi değil, tivibuyu eleştiriyorum. hazır başvuran varken neden değerlendirmezler. bunu anlamıyorum.

tivibuyu aldığımda hattım net 6 mb alıyordu. ama bu hızla SD yayınları verebildiler. bir yıl sonra HD yayınlar da açılabildi.

tivibu kurulurken dikkat edin. tivibuya göre netinizi ayarlıyoruz diye hattınızı düşüreceklerdir. ben de 6'dan 2'ye düşürdüler stabil olsun diye. sonra ttnet kısmını arayıp şikayet kaydı bırakınca tekrar 6 yaptılar. arada bir ekranda atlamalar oluyordu. ama olsun hızım daha yüksek olmuştu. arada indirme yaptığım için bence önemli.
    sonra tivibu açıkken 3-4 MBit, tivibu cihazını kapatınca ise tam hızım olan 6 mbiti alabiliyordum. SD tivibu 3 mbite kadar interneti götürüyor.
  • Ben de kayseride yaşıyorum. Aralığın sonunda bahsettiğiniz kampanyaya ben de başvurdum. 444 lü numaradan arayıp sıkıştırmak gerekiyor. benim ki yaklaşık 10 gün sonra bir pazar günü bağlandı. bağlayan eleman malatya gürün den geldiğini söyledi. o kadar çok yoğunluk varmış ki kayseride, pazar günleri çevre bölgelerden ekipler de kurulum yapmaya geliyorlarmış kayseriye.
  • quote:

Arkadaşlar kayseride yaşıyorum bundan 3 ay önce sınırız internet telefon 1 yıllık tivibu 39 tlelik kampanyadan faydalandım 3 aydır evime gelip tivibu kuracaklar sözde 1 yıl hediye bu nasıl iştir anlıyamadım birde ben 8mb kullanıyorum hd kanalları izliyemem demi?

Beni de bayağı uğraştırdılar.Müdüre çıkınca aynı gün gelip kurdular :)
  • Beyler ben ttnetin verdiği airties modemi değiştirmek istiyorum. Ama modem değişiminde sorun yaşayanlar olmuş. Modeme yapılandırma gerekiyor. Ben de evde fazladan duran eski 3-4 yıllık pikatel modemimde yapamadım mesela.

Acaba aşağıda linkini verdiğim ürün destekler mi?

http://www.hepsiburada.com/liste/netgear-dgn2200-wireless-n-300-mbps-adsl2-4-port-modem-router/productDetails.aspx?productId=bd100499&categoryId=3009801&SKU=BD100499&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dbd100499%26fh_lister_pos%3d10%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dadsl%255cu0020modem%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dsearch

Bu arada ben yayından oldukça memnunum. Hd film izledim takılma olmadı. Görüntü kalitesi de iyiydi. Bu sırada speedtest yaptım herşey normaldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 17 Şubat 2013; 16:24:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delicatessen

quote:

valla bu başvurdum gelmedi şikayetlerini anlamıyorum. ben başvurduğumda 2 gün içinde gelmişlerdi. gelen servis elemanları da süperlerdi.
    sizi değil, tivibuyu eleştiriyorum. hazır başvuran varken neden değerlendirmezler. bunu anlamıyorum.

tivibuyu aldığımda hattım net 6 mb alıyordu. ama bu hızla SD yayınları verebildiler. bir yıl sonra HD yayınlar da açılabildi.

tivibu kurulurken dikkat edin. tivibuya göre netinizi ayarlıyoruz diye hattınızı düşüreceklerdir. ben de 6'dan 2'ye düşürdüler stabil olsun diye. sonra ttnet kısmını arayıp şikayet kaydı bırakınca tekrar 6 yaptılar. arada bir ekranda atlamalar oluyordu. ama olsun hızım daha yüksek olmuştu. arada indirme yaptığım için bence önemli.
    sonra tivibu açıkken 3-4 MBit, tivibu cihazını kapatınca ise tam hızım olan 6 mbiti alabiliyordum. SD tivibu 3 mbite kadar interneti götürüyor.

bende bugun bağlattım tvbu yu. adam geldi o anda indirme flan yapıp aynı anda hd kanal actım çalışıyordu sıkıntısız. sen 6 dan 2 ye düşürdüler demişsin ya bunu nasıl anlıyorsun? internet hızı ile tvbuya ayırdıkları alanı anlama şansımız varmı varsa nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhkeahin

quote:

quote:

bende bugun bağlattım tvbu yu. adam geldi o anda indirme flan yapıp aynı anda hd kanal actım çalışıyordu sıkıntısız. sen 6 dan 2 ye düşürdüler demişsin ya bunu nasıl anlıyorsun? internet hızı ile tvbuya ayırdıkları alanı anlama şansımız varmı varsa nasıl

herkes aynı bağlantı kapasitesini alacak diye bi kaide yok.arkadşaımın evinde fiber internet olmasına rağmen tivibu takılıyordu düşün artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: formulamurat

quote:

quote:

quote:

herkes aynı bağlantı kapasitesini alacak diye bi kaide yok.arkadşaımın evinde fiber internet olmasına rağmen tivibu takılıyordu düşün artık.

Hattın stabil olma durumuna göre değişir.

ilk bağlandığında hattım 6.5 Mbite ayarlandığında tivibuda takılma olmasın diye 2ye düşürdüler. Düşürmüşler yani. Tivibu teknik kısmı tivibuda takılma olmasın diye kafasına göre hattı en stabil alabileceği kapasiteye düşürüyor :)

Ben de itiraz ederek tekrar 6.5'a çıkarmıştım. Çok ta bi takılma olmamıştı. arada bir eskiden cd izlerken olan bi geçiş oluyor. ama çok kafaya takmadım. ses bozulmadığı için seyir zevkini bozmadı bende.

sonra bu yıl hattımın kapasitesi artırıldı. şu anda hiçbir problem yok...

Kısaca. tivibu evinize bağlandığında hattınız çok stabil ve hızlı değilse tivibu için hızı düşürebilirler demek istemiştim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: formulamurat

quote:

quote:

quote:

Hattın stabil olma durumuna göre değişir.

ilk bağlandığında hattım 6.5 Mbite ayarlandığında tivibuda takılma olmasın diye 2ye düşürdüler. Düşürmüşler yani. Tivibu teknik kısmı tivibuda takılma olmasın diye kafasına göre hattı en stabil alabileceği kapasiteye düşürüyor :)

Ben de itiraz ederek tekrar 6.5'a çıkarmıştım. Çok ta bi takılma olmamıştı. arada bir eskiden cd izlerken olan bi geçiş oluyor. ama çok kafaya takmadım. ses bozulmadığı için seyir zevkini bozmadı bende.

sonra bu yıl hattımın kapasitesi artırıldı. şu anda hiçbir problem yok...

Kısaca. tivibu evinize bağlandığında hattınız çok stabil ve hızlı değilse tivibu için hızı düşürebilirler demek istemiştim...

bedne adamalrın süper bilgisiz olduğunu vurguluyorum.yap yatırımı etfiber çek ee.bi halta yaramasın.

Düşürmüşler yani. Tivibu teknik kısmı tivibuda takılma olmasın diye kafasına göre hattı en stabil alabileceği kapasiteye düşürüyor :)

ben 2 mbite süper bağlantı diyen adam gördüm bunlar gene bişey değil
  • en düşük tivibu fiyatı ne arkadaşlar ? 3.5 tl ödüyordum ama yeni fatura fazla gelmiş acaba daha önce olduğu gibi yine tarifemi değiştirdiler ? hangi tarifeyi ve tivibuya ne kadar ödediğimi nasıl öğrenebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Latissimus Dorsi

en düşük tivibu fiyatı ne arkadaşlar ? 3.5 tl ödüyordum ama yeni fatura fazla gelmiş acaba daha önce olduğu gibi yine tarifemi değiştirdiler ? hangi tarifeyi ve tivibuya ne kadar ödediğimi nasıl öğrenebilirim ?

tivibu EV konusundasın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç bir filmi açamıyorum teknik bir aıza nedeniyle diyor. anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ford connect

hiç bir filmi açamıyorum teknik bir aıza nedeniyle diyor. anlamadım.

Ben de 3 lü paketle almıştım tivibuyu. bedava filmleri izleyemiyorum. paketinizde yok diyor. sen fişi çekip geri tak istersen. uzun süre açık kalınca olabiliyor
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.