Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU] (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.557
Cevap
54
Favori
427.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün bağlandı tivibu sd yayınlar uydudan kotu bence hd ler gayet güzel ama. Bir de seç izle den hd filmler için paketiniz bunu kapsamıyor diyor. Ilk 2 ay açık değilmiydi? Nasıl izlerim hd filmleri?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ayın 8in de hediye 6 aylık paketi kurmak için randevu aldılar sonra o saatte araba bozulduğu için gelemeyeceğiz diyip bi sonraki güne randevu verdiler daha sonra ne arayan var ne soran 5 gün sonra aradım bi arıza kaydı aldılar sonra bi 5 gün daha geçti yine aradım yine arıza kaydını yenilediler daha da aramadım bana söylenenden 18 gün geçmiş oldu ama arayan soran yok.. deneme yapın diye her gün arayan ttnet gelip kurmaya tenezzül etmiyor.. iptal ettirecem de sırf bi ihtimal memnun kalırım diye bekliyorum.. bir de acaba 6 aylık deneme kurulum yapıldığında mı başlayacak yoksa 20 gün önce başladıda haberimiz mi yok Allah bilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahokan

bu ayın 8in de hediye 6 aylık paketi kurmak için randevu aldılar sonra o saatte araba bozulduğu için gelemeyeceğiz diyip bi sonraki güne randevu verdiler daha sonra ne arayan var ne soran 5 gün sonra aradım bi arıza kaydı aldılar sonra bi 5 gün daha geçti yine aradım yine arıza kaydını yenilediler daha da aramadım bana söylenenden 18 gün geçmiş oldu ama arayan soran yok.. deneme yapın diye her gün arayan ttnet gelip kurmaya tenezzül etmiyor.. iptal ettirecem de sırf bi ihtimal memnun kalırım diye bekliyorum.. bir de acaba 6 aylık deneme kurulum yapıldığında mı başlayacak yoksa 20 gün önce başladıda haberimiz mi yok Allah bilir..

ttnetonline işlemelrden paketinizi kontrol edin.tivibuev kullanamadan üzerinize kalamsın
  • Arkadaşlar bir sorum olacaktı, yarın akşam 7'de kuruluma gelecekler, internet hızım şuan modem arayüzünde 8796 gözüküyor. Çoğunluk cihaz kurulumundan sonra hızlarının 14mbite çıktığını belirtmiş. Yarın benimkinide 14'e çekecekler diye umut ediyorum, ancak hızımı 14mbite çıkarmazlarsa ne gibi bir işlem yapabilirim? 444 0 375'i arasam üstüne birde hızımı düşürürler diye tahmin ediyorum, santrale falanmı gitmem gerekiyor bu işlem için?

edit: hattım 19,5mbite kadar destekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeMETH_ -- 30 Kasım 2012; 9:49:06 >
  • Hocam biz tivibu ev aldık fakat modemi kablosuzmu veriyorlar bilmiyoruz
  • herkeze aynı modemi veriyorlar Airties Air5341 kablosuz modem,
    beyler kurulum yapıldı hızım 8794te kaldı, 2 sayfa önce "divane2" isimli arkadaştada aynı olay olmuş, rica etsem hızı 12-14mbite çıkarılan arkadaşlardan biri bana adsl numarasını yada telefon numarasını verebilirmi, müşteri hizmetlerini arayıp 12ye çektirmeyi deneyeceğim ve tabiki öyle bişey yok diyecekler birinizi referans olarak göstermek istiyorum yardımcı olacak arkadaş varmı?
  • Pek hocam settopbox istediğimizi seciyormuyuz bide hangi settopboxu onrrrsnz

• quote:

Orijinalden alıntı: RuinQS

Pek hocam settopbox istediğimizi seciyormuyuz bide hangi settopboxu onrrrsnz

beni cuma günü randevu için aradılar, orda özellikle belirttim motorola cihaz istiyorum yoksa iptal ederim diye,
    bugün akşam 7'de kuruluma gelen eleman siz motorola istemişsiniz ama bende sadece vestel var bana merkezden verileni kuruyorum diye ayak yapmaya çalıştı,
    tamam dedim istemiyorum kurmayın pazartesi gider iptal ederim dedim. biraz sert yapınca getirdi airties kurdu, motorola gerçekten elinde yokmuş arabanın arkasından baktık, pazartesi istersen gelir değiştiririz motorolayla dedi. sanırım sesini çıkarmayanlara vesteli itelemeye çalışıyorlar.

airties cihazdan şuan için memnunum kanal geçişlerinde veya menüye bastığımda herhangi bir yavaşlık söz konusu değil bastığım anda anında tepki veriyor. ancak bana takılan airties cihaz yeni airties. arkadaşımda tivibu ev bağlatmıştı ondaki airties cihaz şu resimdeki cihaz, bendeki bundan farklı.
    TTNet TİVİBU EV [ANA KONU]

siz yinede işinizi garantiye alıp motorola taktırın. yoksa airtiese razı olabilirsiniz. kesinlikle vestel bağlatmayın.

12 sayfalık konuda divane2 dışında biride çıkıp cevap yazmadığı için teşekkür ediyorum ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeMETH_ -- 2 Aralık 2012; 1:05:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeMETH_

quote:

Orijinalden alıntı: RuinQS

Pek hocam settopbox istediğimizi seciyormuyuz bide hangi settopboxu onrrrsnz

beni cuma günü randevu için aradılar, orda özellikle belirttim motorola cihaz istiyorum yoksa iptal ederim diye,
    bugün akşam 7'de kuruluma gelen eleman siz motorola istemişsiniz ama bende sadece vestel var bana merkezden verileni kuruyorum diye ayak yapmaya çalıştı,
    tamam dedim istemiyorum kurmayın pazartesi gider iptal ederim dedim. biraz sert yapınca getirdi airties kurdu, motorola gerçekten elinde yokmuş arabanın arkasından baktık, pazartesi istersen gelir değiştiririz motorolayla dedi. sanırım sesini çıkarmayanlara vesteli itelemeye çalışıyorlar.

airties cihazdan şuan için memnunum kanal geçişlerinde veya menüye bastığımda herhangi bir yavaşlık söz konusu değil bastığım anda anında tepki veriyor. ancak bana takılan airties cihaz yeni airties. arkadaşımda tivibu ev bağlatmıştı ondaki airties cihaz şu resimdeki cihaz, bendeki bundan farklı.
    TTNet TİVİBU EV [ANA KONU]

siz yinede işinizi garantiye alıp motorola taktırın. yoksa airtiese razı olabilirsiniz. kesinlikle vestel bağlatmayın.

12 sayfalık konuda divane2 dışında biride çıkıp cevap yazmadığı için teşekkür ediyorum ayrıca.

Sağol hocam Yardımlarınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venain -- 2 Aralık 2012; 11:00:39 >
  • Bu arada altyapı nasıl ne gerekli modem takıp ipyi modemden almıycakmı
  • Biraz önce ttnetten aradılar.2 ay boyunca ücretsiz tivibu kurabilirmiyiz diye.Televizyonaymış..Bende düşünmem lazım dedim.Şimdi 2 sorum var.
    1.sorum:::Ücretsiz diyorlar.2 ay sonra istemezseniz sözleşmemesiz gelip çıkartacaklarmış.Yani 2 ay beleş mi kullanacağız.Bundan amaçları ne olabilir.
    2.sorum:::Kurulum için ne gerekiyor.Her tv ye oluyor mu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: makine07

Biraz önce ttnetten aradılar.2 ay boyunca ücretsiz tivibu kurabilirmiyiz diye.Televizyonaymış..Bende düşünmem lazım dedim.Şimdi 2 sorum var.
    1.sorum:::Ücretsiz diyorlar.2 ay sonra istemezseniz sözleşmemesiz gelip çıkartacaklarmış.Yani 2 ay beleş mi kullanacağız.Bundan amaçları ne olabilir.

Ttnet tam bir fiyasko modem istiyormusunuz diye sormadilar iptal etmişler kendi akıllarınca en yakin zamanda smile-dsmart gecicegim

• quote:

Orijinalden alıntı: makine07

Biraz önce ttnetten aradılar.2 ay boyunca ücretsiz tivibu kurabilirmiyiz diye.Televizyonaymış..Bende düşünmem lazım dedim.Şimdi 2 sorum var.

1) 2 ay beleş ama sonrası için size haber vermden üye yapabiirler takip etmeniz gerekli
    2)kurulum için modeminizn birden çok bağlantıya izin vermesi gerekli.gerçi modem veiryorlar.anack sizin mominizle kendinize özel bişeyler yapma isteğiniz varsa verdikleir modem karşılar mı bilemem.her tv ye oluyor hdmı ve scart çıkışları va rsanırım
  • Bugün; 2 ay denemeli Tivibu Ev, bağlattım.

PC'deki Tivibu'da, herhangi bir kanala geçtiğimizde, o yayını 30dk. geri alabiliyor ve sonrasında başka kanala geçtiğimizde, orada da aynısını yapabiliyorduk.
    Ancak Tivibu Ev'de, örneğin; A kanalını izlerken, B kanalını açınca bu kanaldaki gösterimi 30dk gibi bir süre geri alamıyoruz. Geri alabilmek için B kanalından hiç çıkmamış olmamız lazım ki, zaten böyle bir durumda neden yayını geri alalım? İşin komik yanı da, tekrar A kanalına döndüğümüzde, bu sefer de önceden saatlerce izlemiş olduğumuz A kanalını 5 dk bile geri alamıyoruz. Yani bir kanalda 15-30 veya sözü edildiği gibi 90dk yayın geri sarması yapılabilmesi için o kanaldan hiç çıkılmadan 15-30 veya 90dk boyunca izlenmesi gerekiyor.

Kısacası Tivibu PC'nin özelliklerinin tamamını Tivibu TV'de bulamadım.

Yarın iptal etmeyi düşünüyorum.
  • Sırf hızımın 10 12 mbit lere yükseltieceğini bildiğim için, 9,90 izlemesemde vericem, download hızı 1.2 mb oldu. Artık kotayla ilgili olan sorunuda çözmüşler, 2 ayrı bağlantı şekli var modemde, aynı hatta 2 adsl gibi çalışıyor. Tivibu AKK na bağlı olmuyor böyle olunca 2. bağlantı hep sabit hızda. Hd yayınlar neredeyse 4-5 Mbit bant genişliğinizi alıyor,SD lerde 2 mbit gibi düşünün.
  • bende iade edicem 2aylık deneme yi. 1 hafta izledim sonra söktüm hepdini. süre dolmadan geri vericem .geri verirkewn bi prosüedür var mı acaba
  • Arkadaşlar, ben tivibuyu geri teslim edecemde. Kutudaki içeriklerin hepsini istiyolar.
    Kutu içeriği neydi unuttum, bilen varsa yazabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: soneday

Arkadaşlar, ben tivibuyu geri teslim edecemde. Kutudaki içeriklerin hepsini istiyolar.
    Kutu içeriği neydi unuttum, bilen varsa yazabilirmi

Modem:
    Adaptör - Ethernet Kablosu(sarı renk) - Splitter - Lan kablosu uzun ve kısa (gri renk) - Garanti Şartlarını Belirten Beyaz renkli bir kağıt - Hızlı Kurulum Kılavuzu - CD,

Alıcı:
    Adaptör - Scart Kablo - HDMI Kablo - Lan Kablosu (Gri Renk) - Kumanda - Pil - Kullanıcı Kılavuzu - Garanti Belgesi - Tanıtım Broşürü(muhtemelen bayilerde olan bişey bu) ve önceden içerisinde ne olduğunu bilmediğim beyaz ufak bir karton kutu ile ayrıca bu iki kutuda da var olan bölmelemeye yarayan kartondan yapılma ayraç tarzı katlanabilen şey...

Bunların dışında, eğer modem ile TV arasında metrelerce fark varsa, ayrıca çekilen uzuuuuun Ethernet kablosu var ki, onu da götürmek gerekebilir.
  • Bana modem istermisin diye sormadilar verirlermi baglarken

• Arkadaşlar son 1 aydır Airties cihazı uzun süre kapalı tutup (tam süresini bilmiyorum 1 saatte olabilir 10 saatte), tekrar çalıştırdığımda:

1-) Ya hiç açılmayıp, hata veriyor.
    2-) Ya da kapatmadan önceki kanal açılıyor, ama bu sefer de diğer kanallara geçmeye çalıştığımda yine yukarıdaki madde de olduğu gibi hata veriyor.

Bu sorun ilk meydana geldiğinde, arıza kaydı tutturmuştum. Ancak ertesi gün gelmeleri gerektiğini söylediler, ben de üniversite olduğundan müsait olamayacağımı bildirip, arıza kaydını sildirmiştim. Fakat, o tarihten bu yana bu cihaza mail geliyor ya sürekli, oraya 2 kere mail gönderdiler, 2sinde de "sorunun çözüldüğünden bahsedip, yaşattığımız sıkıntıdan dolayı özür dileriz, şu filmler size hediyemizdir falan filan" diye mesaj attılar, tabii sorun düzelmedi hâlâ devam ediyor.

Ben bu sorunu cihazın fişini takıp, çıkartarak çözüyorum ama artık her seferinde fişi çıkarıp, taktığımda da algılamıyor makine, zor oluyor yani benim için. Acaba aynı sıkıntıyı yaşayıp, bu sorunu çözebilen var mı? Fabrika ayarlarına döndürsem düzelme ihtimali var mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alp -- 4 Aralık 2012; 22:27:44 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.