Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.558
Cevap
54
Favori
427.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ana Sayfası

http://www.tivibu.com.tr/

Kanal Listesi

http://www.tivibu.com.tr/paketler

Sıkça Sorulan Sorular

http://www.tivibu.com.tr/destek

Kullananlardan yorum alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 13 Kasım 2018; 7:28:22 >
  • Valla ben öyle görüntü delisi değilim hocam.. Eskiden Digiturk kullanıyordum. Fiyatı çok daha uygun olduğu için Tivibu'ya geçtim. "Tivibu Uydu" seçeneğini satın aldım. Öyle aman aman fark göremedim digiturk ile.
    Bir de uydudan değil de internetten yayın yapanı var. Tivibu ev tv diye geçiyor ismi. Onda biraz daha kaliteli diyorlar görüntü kalitesi için.
  • cihaza para vermiyorsun.uyelik başlangıcında 20tl verip izlemeye baslıyorsun.www.digiturk.com.tr de kampanyalarla ilgili bilgiler mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Islander

cihaza para vermiyorsun.uyelik başlangıcında 20tl verip izlemeye baslıyorsun.www.digiturk.com.tr de kampanyalarla ilgili bilgiler mevcut

Kampanya baya detaylıymış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantasticoo -- 22 Ocak 2012; 15:01:33 >
  • quote:

http://www.digiturk.com.tr/digiturk-kampanyalari/hdkampanya/
    http://www.digiturk.com.tr/digiturk-kampanyalari/kampanyafilm/
    http://www.digiturk.com.tr/digiturk-kampanyalari/kampanyadizi/

Yanlış anladın :) kampanya detaylarını okuyunca 11,99 demeleri sadece pazarlama taktiği olduğu anlaşılıyor...
  • quote:

cihaza para vermiyorsun.uyelik başlangıcında 20tl verip izlemeye baslıyorsun.www.digiturk.com.tr de kampanyalarla ilgili bilgiler mevcut

Tivibu ev ile karşılaştırınca hangisi daha avantajlı sizce.Tivibu ev in 30 liralık paketinde sinema hd kanalları da var.kirala izle tekrar izle filan.ayrıca Tivibu cep ile Tivibu web de bedava. Sizce birebir kanal sayısı paket içeriği denk olarak karşılaştırınca hangisi daha avantajlı.
    Yoksa dreambox mi alsak.
  • Tivibu Web, internet üzerinden veri akışı ile gerçekleşen bir hizmet olduğu için Tivibu Web’e bağlantı gerçekleştirdiğiniz internet paketinin kotası etkilenecektir.

http://www.tivibu.com.tr/web/sss
  • Arkadaşlar merhaba,

TIVIBU'nun VESTEL setup box'ını (ip4800) bir gün denedikten sonra kilitlenmeler ve kanal geçiş yavaşlığı yüzünden şikayette bulundum.
    dün akşam airties air 7120 modeli başka bir setup box getirdiler.

cihaz hem vestel'inkinden çok daha stable, ham de çok daha hızlı, ayrıca görüntü kalitesinde de bariz bir fark var.

Ayrıca internette incelediğim kadarı ile airties air 7120 modeli setup box, opsiyonel olarak kendi içinde wireless yeteneği ile gelebiliyormuş. ama eminim tivibu'nun sağladıklarında bu özellik yoktur.
    http://www.airties.com/product-details.asp?pn=Air%207120&ci=4&dil=eng

Ayrıca airties'in web sayfasında anlatıldığı kadarı ile bu aletler usb wireless adaptör uyumluymuş. yapılması gereken tek şey yüksek hız destekleyen wireless adaptör almak.

benim merak ettiğim bunu deneyen kimse var mı forumda??

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@ni@C

Arkadaşlar merhaba,

TIVIBU'nun VESTEL setup box'ını (ip4800) bir gün denedikten sonra kilitlenmeler ve kanal geçiş yavaşlığı yüzünden şikayette bulundum.
    dün akşam airties air 7120 modeli başka bir setup box getirdiler.

cihaz hem vestel'inkinden çok daha stable, ham de çok daha hızlı, ayrıca görüntü kalitesinde de bariz bir fark var.

Ayrıca internette incelediğim kadarı ile airties air 7120 modeli setup box, opsiyonel olarak kendi içinde wireless yeteneği ile gelebiliyormuş. ama eminim tivibu'nun sağladıklarında bu özellik yoktur.
    http://www.airties.com/product-details.asp?pn=Air%207120&ci=4&dil=eng

Ayrıca airties'in web sayfasında anlatıldığı kadarı ile bu aletler usb wireless adaptör uyumluymuş. yapılması gereken tek şey yüksek hız destekleyen wireless adaptör almak.

benim merak ettiğim bunu deneyen kimse var mı forumda??

şimdiden teşekkürler.

Akşam gidince deniyim dediğin olayı ama usb wirelessi takmak için arka taraftaki usbyi nasıl kullanıcam ayrıca da kapatıldığı yazılmış bu çıkışın yarın sana sonucu yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dukewipen -- 14 Şubat 2012; 16:00:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoggy08

İyi günler,

Bende yaklaşık 2 haftadır tivibu ev kullanıyorum. Alırken 37 ekranda kullanıyordum. HD kanallar çalışıyordu. Sonra uydudaki gecikme yüzünden uyduyu değiştirttim ancak ben evde yokken gelmişler, sanırım HD'yi hattım kaldırmıyor diye kapatmışlar. İlk gelen ekip HD için sorun olmaz rahat rahat izlersin demişti. TTNET müşteri hizmetleri tabi ki hiçbir konuda yardımcı olmadıkları gibi bu konuda da yardımcı olmadılar. Bizim elimizden bir şey gelmiyor deyip susuyorlar. Şu an HD'ler çalışmıyor. SD yayında hiç bir sorun yok.

Ancak; seç izle bölümünden filmleri izleyemiyorum. Sadece kayıtlı dizileri sorunsuz izleyebiliyorum.

TTNET'in müşteri temsilcisi dışında arayıp ulaşabileceğimiz bir servis numarası yok mu acaba ?

ttnet twitter ve facebook sayfası var ordan yardım ediyorlar

http://www.facebook.com/TTNET

https://twitter.com/#!/TTNETdestek
  • http://www.airties.com/product-details_test.asp?ptest=ok&pn=Air%207220&i=&ci=101&cat1=IPTV+%26+Multimedia+Products+&cat2=IP+Set-Top-Boxes&dil=eng

Ben bu linkte USB portunden USB Wi-Fi dongle bağlanabildiğini görüyorum. Tivibu ile gelen ünite Air 7220 değil mi?
    Ben ona güvenerek bu gece başvuru yaptım. wi-fi yoksa bağlatmayacağım. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secure -- 31 Mart 2012; 1:57:25 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_52571925/tm.htm

burada alpmighty rumuzlu arkadaş diğer modemlerle de kullanmak için gereken ayarları güzelce anlatmış. ben şahsen buradan yararlandım. mac adress değiştirme ile ilgili son adımı ben uygulamadım ama yine de oldu. modeminiz destekliyorsa biraz kurcalayın. halledersiniz.
  • evet aynen öyle 29.90 tl ye geçirmek istiyorlar
    bu arada tivibu dergisi nisan sayısı
    https://www.tivibu.com.tr/e-dergi/2012/nisan/tivibu-edergi_nisan_2012.pdf
  • Merhaba arkadaşlar.
    Bütün sayfaları okudum. Olumlu ve olumsuz yönleri var benim için.
    Ama şunu biliyorum. Sıkıntı yaşayacağım. Nedendir bilinmez, ne olduğunu bile bile tivibu almak üzereyim. :)
    Sanırım olumlu yönleri ağır basıyor.

Olumlu yönleri :
    durdurabilmek, devam ettirebilmek
    bir arkadaş çocuk kanalını seyreden çocuğuna kaptırmış kumandayı. Ben de kaptırmak istiyorum. :)

Olumsuz yönleri:
    Belirsizlikler. hizmetin TTNET ten olması. telefonda başka bilgi verilmesi. Gelenlerin başka bilgi vermesi. Internet hızının azalmaması gerekirken 4 Mbit meselesi.

Hikayem ise şu:
    Birgün bir alışveriş merkezinde yeni taşındığım evime tivibu başvurusu yaptım. Ses seda çıkmadı TTNET ten 10 gün. Aynı alışveriş merkezinde tekrar sorduğumda biriyle cep telefonuyla görüştürdüler. Sizi arayacaklar dediler. 1 ay geçti. Arayan soran olmadı. Ben TTNET i aradım. Test i geçti, kurulum için sizi arayacaklar dediler. 15 gün daha geçti. ben gene TTNET i aradım. Beklettiler şikayet kaydı açtılar. Şikayet ettiğim için cezalandırıldım ve TEST i geçemediği için iptal edildiğini söylediler. 1 ay sonra bir daha başvurdum. 10 gün kadar sonra testi geçemedi diyerek iptal ettiler. Aradan 2 ay daha geçti 7-8 gün önce aradılar (Bu arada ben de forumdaki başka bir arkadaş gibi Garanti Bankası ndan hediye Tivibu Web kullanıyorum - güzelmiş) Dediler ki size tivibu ev verelim, şöyle güzel, böyle iyi, hızlı, uçar kaçar vs. ballandıra ballandıra anlattılar. Son olarak ben de dedim ki "hemen istiyorum, çok sevindim, hemen bağlayalım". Peki dediler sizi arayacağız. 3 gün önce yine aradılar. Yine anllattılar. Ben de "çok harika, ne olur gelin bağlayın, beni tivibusuz bırakmayın, ben zaten bilgi işlemciyim, çok sevinirim, çocuklarım için de seviniyorum, hanım da ileri geri sarar durdurur, ne olur gelin hemen bağlayın çok sevindim" dedim. Tamam dediler sizi arayacağız. Bugün gene aradılar (Pazar pazar). Gelmek istediklerini söylediler. "Çok sevindiğimi hemen gelmelerini" söyledim. En erken pazartesi öğlen gelebileceklerini söylediler. Tamam dedim OK. Pazartesi öğlen gelin, bağlayın. Bakalım yarın ne olacak.

9.90 lık paket ucuz etin yahnisi.
    Ben bir de evden web hosting yapıyorum. Modemde port yönlendirmem vs. var. Bu ekibin getireceği modem de şifreyi verecekler mi acaba. Biz evde kablolu takılıyoruz. Modemimizde wireless hep kapalıdır. Küçüklerin sağlığı açısından. Bu gelecek modemin şifresini vermezlerse wireless ını nasıl kapatacağım. Umarım verirler. Vermezlerse gidin diyeceğim sanırım.

web sitem :www.baybil.com (bugün açtım)

Herkese sevgiler/saygılar

HP6530b notebook. VINN. Samsung Galaxy Tab 7. Asus Eee netbook.
  • Tam

"Belirsizlik olumsuz yönü demiştim bir önceki mesajımda. Zaten başka bir sıkıntı yok. İletişim kuramıyorsunuz. İletişim kursanız da sağlıklı bir cevap alamıyorsunuz. Şu anda işte olmam gerekiyorken saat 12:00 için verdikleri randevuya henüz gelmediler. Aramadılar. 45 dakika geçmiş durumda. 4440375 i aradım. Çıkan arkadaş ekipler sahada olduğundan ulaşamadığını söyledi. Yalana bak. Teknoloji firması, çalışanlarda cep telefonu yok mu ? İsteseler ulaşırlar ama bir tuhaflar. Gelde sinir olma. Adamlar geldi mi, gitti mi, ben uyuyordum kapıda mı kaldılar, yemekteler mi, 2 saate mi gelecekler, gelmeyecekler mi ? Hiç mi planda yokum diye düşünüyor insan"

diyecektim ki, cep telefonum çaldı. Elemanın biri aradı. Müsait misiniz dedi. "Çok müsait olduğumu, ne olur gelin" dediğimi hatırlıyorum. Arkadaş da gelmeye karar verdi. Yarım saate gelecekmiş. Gelsin bakalım.

Kurulumdan sonra gece geç saatte veya yarın bir ara gelişmeleri anlatırım.

Sevgiler/Saygılar

www.baybil.com'da da konuyu anlatacağım. Benim blog um dur.
  • motorola en iyisi modeli : motorola vip 1002e/f diye geçiyor 2 ay hd kanallar yok vermiyorlar nedense ilk geldiğinde vardı sonra kabloyu çekince hd ler ve sinema kanalları kapandı bu arada motorola çinde değil çek cumhuriyetinde üretim yapıyor
    TTNet TİVİBU EV [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan3579 -- 24 Nisan 2012; 18:34:19 >
  • şimdi arkadaşlar kısaca sunu demek istiyorum. kablosuz baglantıyı ararken denk geldim ve mini bir sekilde ttnet ile goruserek burda sorulan tüm sorulara Tivibu Ev in ilk kulanıcılarından olup sorunlu musteri haline gelen ben detaylı sekilde asagıda anlatıcaklarım işinizi görücegine inanıyorum. Ben ileri düzey yazılım mühendisiyim ki ben bile cıldırmıstım altyapı sıkıntısından :)

Kulanmakta Oldugum Paketler:
    Tivibu Ev Max Plus HD + Sinema ve Sinema Hd
    16 Mb Limitsiz internet

Modemime ulaşabilir hız 22Mb

gelelim verimliliğe; şöyleki HD yayınlar almıyorsanız baglantınız 1mb bile olsa önemli olan size ulaşabilir baglantı hızıdır. böylelikle ulaşabilir hız üzerinden tivibu ev i kulanmakta olabilirsiniz. normal kanalları izleyebilmeniz için bu teoride size ulaşabilir hızın 6 - 8 Mb kadar olması gerekmektedir. gelelim HD kısmına bunda da min 8Mb baglantıya ihtiyac duyan HD yayınlar için toplamta ulasabilir hızınız 9 - 11 arası olmalıdırki sacma sapan donmalar yasamayın. ben ilk alanlar arasında yer almak için ilk 10 bin kişi mevzusundan yararlanmak için ttnet ciler ile baya mevzular yasadım ve teknik olarak kendilerine gereken gereksimi kendim acıklayarak ilettim ve zorla, şikayetler ustune şikayetler ile 1 aylık bir macera sonunda tivibu ev ile tanıstım. Daha sonraları olabilecek sıkıntılarıda yasadım bir musterisi olarak ve her seferinde kendilerine alt yapılarından sikayetde bulundum. belkide görmüşsünüzdür sokakdaki kutular ve kablolar degisti. kabloların yerine optik turuncu kablolar döşendi ve kutulara pirizma denen yuksek hızda interneti alıp dagıtabilen bir sebeke olusturuldu. bu şebeke yok iken kendileride teknik bakımdan turk telekom ile aramda 820m olmasına ragmen bir ara 1 ay hd yayınlarıda izleyebildigm, ulaşabilir hız 16mb, kullandıgım internet 16mb iken izledim ve internetimide kullanıyordum sonradan sonraya internet hızım düştü ve tivibu ev yayınım gitmeye başladı. Tabi ben mh sürekli darladığım için alanında gercekten uzman bir teknik ekipden birini yolladılar. oturduk birlikte ölçtük biçtik ve şuna karar verdik. bakır kablolardan gelen hız db olarak elektirik kaybından ötürü hızda ayrım yapılamadığını ama internet kotasının düşürülerek cihazın ayırt ettiginde yayını alabilecegimizi kesvettik ve maceramız bolelikle baslamıstı :) normalde 16Mb olan baglantımı 10Mb düşürerek bana ulaşabilir hız 16Mb hızı ulastırarak hd yayınlarıda alabilecegim 6mb lık dalgalı ag bırakmıslardı. daha sonrasında bu meshur altyapı olan kutuların degismesi ve kabloların dosenmesinin ardından bana ulasabilir hız 22Mb yukselerek internet hızımıda otomatik olarak 14Mb cıkararak bir ayarlama yaparak HD kanalları donmadan izleme imkanına sahip oldum. şu an kullandığım AIR7120 setupbox cihazımda her ısıgın yandıgının keyfi insanı heycanlandırabiliyor. hatta aaa bunun uzerinde ısıklar yanmıyordu simdi yanıyor iyimiş diyebildim :) yani ufak bir matematik problemi kısaca bu; ulaşan hızın önemi ve sizin alıcağınız baglantıdaki hız. diyelim fiberiniz var sıkıntı yok ama 32Mb icin modeminiz degissebile önemli olan size ulaşabilir hız. istediğiniz hıza gecin yada gecmeyin modeminiz hat uzerinde ulasabilir hız 8 se 8 20 ise 20 dir ki benim 820 kablo mesafem var kus bakısı aramızda 7 bina var ki siz dusunun altyapı halen zayıf durumda ki insallah yeni gelecek olan ürünler ile 2 3 seneye kalmaz daha yuksek baglantıları bakır kablolardan kurtularak gorebiliriz, yoksa apartmana ulasabilir hız 50mb olsun size gelen kablolar istesinizde istemesenizde telefon hattı olacagından once o kabloları yeni teknoloji kablolar ile degismeniz gerekecek. zaten fiberin direkt olarak farklı kablolaması oldugu için hiç karıstırmayın konuya derim.

Gelelim Tivibu Ev in kablosuz sekilde kullanım özelligine;
    Bu özelliği kullanabilmeniz için yaşam destek ünitesi denilen cagımızda geri ama ttnet için 2 farklı unsurla sunulan ekstra hizmeti bulunmakta ve yine kablolardan kurtulamıyorsunuz aksine daha fazla kablo cıkmakta :) nasılmı?

Şöyleki;

bildiginiz üzere priz üzerinden calısan wifi baglantılar bulunmaktadır bunlar güya wifi derler ama yine elektrik uzerinden baglantı saglanır ki yine ethernet kablosu takmak zorundasınızdır ki bu artık cagımızda guclu aletler ile direk kablosuz olarak kullanım saglamakta.. Fakat cihazın üzerine hiç aldanmayın USB Wifi takarak calıstırabileceginizi... işte burda sacma sapan kablolu adabtorler devreye girmekte. TTnet 2 farklı urun sunuyor bunlardan biri az once bahsettigim elektirik prizine takılan sacma network icadı ile yine ethernet girişi ile baglanmanız. diğeride 175 Lira verip ayda 17 lira faturalandırdıkları Air ties a aithttp://www.airties.com/product-details.asp?pn=Air%204420&ci=101&cat1=IPTV+%26+%C3%87oklu-Medya+%C3%9Cr%C3%BCnler&cat2=IPTV+Destekli+A%C4%9F+Ge%C3%A7itler+%28Router%29&i=1&dil=tr bu ürün devreye girmekte. yani modeminizden giden wifi once bu cihaza gidecek sonra bu cihazdan cıkan ethernet kablosu tivibu ev inize giricek ve bolelikle tivibu eviniz güya wifi ile baglamıs olacak.. yani naparsanız yapın ttnet in sunacagı 2 secenekde de ethernet kablosuna muhtac bir cihaz. ha üst versiyonu setupbox var onda direk wifi var ekstra para vererek almak isterseniz o farklı bir unsur haline gelicek ama günümüz Türkiyesin deki sunulan hizmet de ethernet kablosunu illa biyere takacaksınız yapacak bisi yok.

umarım yararlı olmustur arkadaslar kafanızdaki soruları gidermek için, şu an hala kullanmaktayım ve hiç bir sıkıntım yok arada güncellemeleri almadığında mh arıyorum kendileri uzaktan firewr ları yukluyorlar. kanal gecislerinde bazen takılma olabiliyor oda cok acık kaldıgında sersemlio bazen. reset atınca duzeliyor modemle setupbox a.

umarım işinize yarayıcı bilgiler anlatabilmişimdir. yardımcı olabildiyse ne mutlu bana hoscakalın..
  • Tv bu almak için evden çıkıyordum sadece denk geldi aşağıdaki lkinkldeki şikayetleri görünce vaz geçtim.Dİgiturk plus ıda kapattırmıştım bu sabah.Memlekette kazıksız sorunsuz ilenebilecek bir yayın altyapısı bulamadım.Sanırım atlanta hd box alacağım bu gidişle.

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/tivibu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apollon

Adaptörde yazan volt ve amper değerlerini modemdeki ile karşılaştır.

Teşekkür ederim, bende internette ki teknik özellikler sayfasına bakıyordum ancak orada amper değerleri yazmadığından canım sıkılmıştı. MoSo yazan adaptör tivibunun kutusuna aitmiş.

http://www.airties.com/product-details.asp?pn=Air%207120&s=2&ci=101&i=&cat1=IPTV+%26+%C3%87oklu-Medya+%C3%9Cr%C3%BCnler&cat2=IPTV+%C3%9Cr%C3%BCnler&dil=tr
  • Fiber internet bağlantım olmasına rağmen tivibu cihazı ile herkese açık olan trt hd gibi hd kanalları izleyemediğim için tivibu bağlantı hızımın güncellenmesini talep etmiştim. (bakınızwww.sikayetvar.com 1459681 nolu şikayet) Bilmiyorum bunu düzeltmek isterken mi oldu bir haftadır ”Cihazınız açılmaktadır, lütfen bekleyin.” yazısını izliyorum. Daha önce de aynı problemi yaşamıştım. (bakınız 1421266 nolu şikayet) Defalarca telefon görüşmesi sonucunda gelen teknik ekibin cihazın çalıştığını ama ip adresi alamadığını tespit edince cihazımı merkezden bir günde düzeltiler. 20.10.12 ile 05.11.12 arasında yayın yoktu özetle. Aynı problem tekrar edince 29.11.12’de arıza kaydı bıraktım. Geçen sefer merkezden bir günde çözdükleri problemi 7-8 gündür çözmediler. Aradığımda tamam ilgileneceğiz diyolar ama ne zaman çözülür diye sorduğumda tarih veremeyeceğiz diyorlar.

Benzer problem yaşayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvc -- 8 Aralık 2012; 12:15:49 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.