Şimdi Ara

Uçak Gemisi olan ülkeler ve bizim durumumuz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
10.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hep merak etmişimdir bizim niye uçak gemimiz yok diye, çoğrafi olarak bakarsak çok müsait bir ülkeyiz, 3 tarafımız deniz ile çevrili. Şu an Türk uçakları libyadaki operasyona katılamıyor, çünkü lojistik olarak müsait değiliz bu kadar yakın olmamıza rağmen.

Uçak gemisi olan ülkeler.
     Uçak Gemisi olan ülkeler ve bizim durumumuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 20 Mart 2011; 16:07:50 >

• Hay Allahım katılıp napıcaz hasta mısınız ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Hay Allahım katılıp napıcaz hasta mısınız ya?

Libya sadece bir örnekdi, taylanda da olay çıktı diyelim, türk vatandaşları tehdit altında. Nasıl müdahele etcez????

F-16 ların menzili belli

Amerikaya abi enterprise in anahtarlarını ver 2 günlüğüne mi dicez?
  • Uçak gemisi yapmak savaş teknolojileri arasından en zor olanlarındandır. Tanesinin yapımı bile milyar dolarlar tutar. Ülkemizin bunu yapacak parası ve teknolojisi yoktur. Bir de nimitz sınıfı uçak gemisi var o ayrı hikaye.
  • türkiye dış siyasette barışçıldır ve türkiye deniz aşırı bi savaş yapamaz yada daha önce hiç deniz aşırı bi savaş yapmadığımızdan dolayı yoktur.doğru f-16 nın menzili belli lazım aslında bizede
  • Kimle savaşmayı düşünüyorsun? işgalci ülkeler için lazım o uçak gemisi
  • uçak gemileri yapmak için önce nükleer santral yapmak laızm
  • SADECE GÜLÜYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rotflmao

çünkü lojistik olarak müsait değiliz bu kadar

kendin cevabını demişsin savaş çıksa 1 hafta sürmez
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Hay Allahım katılıp napıcaz hasta mısınız ya?

Libya sadece bir örnekdi, taylanda da olay çıktı diyelim, türk vatandaşları tehdit altında. Nasıl müdahele etcez????

F-16 ların menzili belli

Amerikaya abi enterprise in anahtarlarını ver 2 günlüğüne mi dicez?

Gülümsetti
  • O ülkeler hep okyanusa kıyısı olan ülkeler bak bakalım bizim denizlerimize ufacık zaten.
  • Uçak gemimiz yoktur çünkü ihtiyacımız yoktur.
    Uçak gemileri okyanus ötesi harekatlar yapan emperyal ülkelerin işine yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertekin

Uçak gemimiz yoktur çünkü ihtiyacımız yoktur.

Emperyalist olmak kötümü? Emperyalizm bizim geçmişimizde var. Güçlü ülkeler emperyalist dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 20 Mart 2011; 16:38:18 >
  • quote:

quote:

Emperyalist olmak kötümü? Emperyalizm bizim geçmişimizde var. Güçlü ülkeler emperyalist dir

Güzel kardeşim sen bir soru sordun bende sadece cevabını verdim.
    Kesinlikle emperyalizm hakkından görüş belirtmedim.
    Uçak gemilerinin okyanusötesi yada deniz aşırı orta ve uzun süreli harekatlar ve operasyonlar için gerekli oduğunu yazdım.
    Ki bunları kullanan ülkelerin zaten empreyalist yapıda olduğunu yazdım.Emperyalizm kötü yada iyidir demedim.
    Ama lütfen bu yazdığımı oku.Önceki yazdığıma yaptığın muameleyi bunada yapıp yarım yamalak okuyup cevap verme.
  • bir arkadaş Deniz Kuvvetleri Komutanlığının verdiği bir seminerde bu soruyu sormuştu.Ordaki albayda biz barışçıl bir ülkeyiz.Uçak gemisi uzak yerlere savaş yapmak için kullanılır.Bizim buna ihtiyacımız yok.Silahlanmayı savunma için kullanıyoruz demişti.
  • quote:

quote:

tamam o zaman yarın öbür gün abd kapına gelirse ağlama emperyalistler bizi katlediyorlar diye
  • quote:

quote:

quote:

Güzel kardeşim sen bir soru sordun bende sadece cevabını verdim.
    Kesinlikle emperyalizm hakkından görüş belirtmedim.
    Uçak gemilerinin okyanusötesi yada deniz aşırı orta ve uzun süreli harekatlar ve operasyonlar için gerekli oduğunu yazdım.
    Ki bunları kullanan ülkelerin zaten empreyalist yapıda olduğunu yazdım.Emperyalizm kötü yada iyidir demedim.
    Ama lütfen bu yazdığımı oku.Önceki yazdığıma yaptığın muameleyi bunada yapıp yarım yamalak okuyup cevap verme.

Özür dilerim kardeşim. Kesinlikle haklısın. Neyse ben gereken cevabımı aldım...
  • uçak gemisi türkiye için hayalden başka birşey değildir.
    ya 15 milyar dolar basıp alacaksın amerikadan ki teslimatı 3 yıl sürüyor yada kendin yapacaksın.
    türkiyenin kendisi yapması için nükleer reaktöre ,yüzlerce ton çeliğe, o gemiyi dolduracak uçağa,gemiyi koruyacak korvet,fırkateyn,denizaltına sahip olması gerekir.

bunun için türkiyenin önünde daha 20 yıl var.
  • ucak gemisiyle ne işimiz var..yanıbasımıza bile doğru dürüst müdahale edemiyoruz..

ucak gemisi asırı pahalı ve onun içinde ayrıca ucak almak gerek...

askerimiz kullnadığı silahlar bile eskimeye yüz tutumus sen ucak gemisi diyorsun..
  • Çin'de bile yok. ABD ve Rusya hariç uçak gemisi olanlarda da 1-2 tane var.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.