- x
İHH güvenilir midir?
24 Cevap5429 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3145 Mesaj
20 Mart 2011; 13:09:31 

Merhaba arkadaşlar,
Bir adağım var , bunu gerçekleştirmek istiyorum. Bunun için İHH'ye bağışta bulunmayı düşünüyorum. Ancak bu dernek hakkında çok fazla bilgim yok. Sizce bağışım yerine gider mi?
http://www.ihh.org.tr/

3145 Mesaj
20 Mart 2011; 14:39:04 

Tavsiye edebileceğiniz farklı bir kuruluş var mı?Özellikle kurban bağışı için. Yalnız fiyatı 300 civarı olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k_t_destek -- 20 Mart 2011; 14:40:07 >

1519 Mesaj
20 Mart 2011; 14:48:17 

quote:

Orijinalden alıntı: k_t_destek

Tavsiye edebileceğiniz farklı bir kuruluş var mı?Özellikle kurban bağışı için. Yalnız fiyatı 300 civarı olmalı.

dostum ben hiçbir kuruluşa güvenmiyorum.ne yap biliyormusun.bulundugun ilde fakir olan mahalleye git mahallede şöyle bir iki fır dön.fakir ihtiyaç sahibi birilerini bulursun.3 aileye 100 er lira versen emin ol sana edilecek duaları tahmin bile edemezsin.

1595 Mesaj
20 Mart 2011; 17:11:32 

@labiduya katılıyorum.
bırakın adağı felan, et e değil ekmeğe ihtiyacı var insanların kimi yerlerde, onlara ulaş
bak köyünde olabilir, bulunduğun semtte olabilir, yakınının yakını olabilir vsvs.

Burda, Yaşayan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor.. Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş.. Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz işlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz.. Bizle...r Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bir Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.. Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza inandık.. Ama Olamayacağız.. Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız..

5012 Mesaj
20 Mart 2011; 17:15:40 

Ben hiç bir kuruma güvenmiyorum.Yerinizde olsam adağım var madem.Etleri torbalara ayırırım.Fakir olan bi semtte dağıtırım.Esnafa sorarak.

615 Mesaj
20 Mart 2011; 17:31:00 

HTC Desire S Kullanıcılar Kulübü

..Lenovo y500 i73630QM 8GB RAM, GT650M SLI(2*2gb gt650m)

144 Mesaj
20 Mart 2011; 17:43:02 

Güvenli bi kurum.Adak adayan çok kişi oldu.Afrika'da felan kesiyorlar sanırım

bilmediğim bi macera içindeyim adeta..

2221 Mesaj
20 Mart 2011; 17:44:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Jake LaMotta

Değil.

Kanıt ?

Hayır işini de siyasi görüşlerinize göre ayırmayın be ayıp ayıp.

İHH'dakilerin çoğu sakallıdır diye ön yargınız var ise cidden büyük hata.

Onların yaşam tarzı bu ve ben kötü birini dahi tanımadım. Diğer yardım kuruluşlarından da aynı şekilde.

İslâm'da hurafe, yobazlığa, cahiliyete yer yok. İslâm, medeniyet dinidir. Bir tez sunuyor iseniz, gerekçesini de yazmak zorundasınız.

İçinize sinmiyor olabilir ama çamur atmak yanlış. Kesin kurbanınızı, torbalara koyun, dağıtın. Olay bu.

Yeter ki bilip bilmeden çamur atılmasın. Bunun da hesabı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 20 Mart 2011; 17:46:58 >

1595 Mesaj
20 Mart 2011; 17:53:15 

quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Kanıt ?

Hayır işini de siyasi görüşlerinize göre ayırmayın be ayıp ayıp.

İHH'dakilerin çoğu sakallıdır diye ön yargınız var ise cidden büyük hata.

Onların yaşam tarzı bu ve ben kötü birini dahi tanımadım. Diğer yardım kuruluşlarından da aynı şekilde.

İslâm'da hurafe, yobazlığa, cahiliyete yer yok. İslâm, medeniyet dinidir. Bir tez sunuyor iseniz, gerekçesini de yazmak zorundasınız.

İçinize sinmiyor olabilir ama çamur atmak yanlış. Kesin kurbanınızı, torbalara koyun, dağıtın. Olay bu.

Yeter ki bilip bilmeden çamur atılmasın. Bunun da hesabı var.

benim bu kurumla ilgili bilgim yok ama hocam yorumunuzda birşey dikkatimi çekti, yukardaki arkadaş hayır demiş, siz evet diyorsunuzi bu doğal, ama siyasi görüşüne göre hayır dediğini nerden çıkartıyorsunuz, kaldı ki öyle.. nerden bilelim sizinde sırf siyasi görüşünüz sebebiyle bu kurumu savunma gereği duymadığınızı, yahut siyasi görüşünüzün gözlüğünden baktığınız için bazı şeyleri göremediğinizi.. ?

tekrarlıyorum. kurumla ilgili bir bilgim yok. sadece farkettiğim bir tezatı söyleme gereği duydum..

Burda, Yaşayan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor.. Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş.. Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz işlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz.. Bizle...r Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bir Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.. Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza inandık.. Ama Olamayacağız.. Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız..

670 Mesaj
20 Mart 2011; 18:09:18 

Ben olsam THK bağışlarım. Hem israile giden yangın uçakları bile THK ait basında karalama kampanyaları çıkmış olabilir. Ama bu karalama kampanyası THK yanlarına çekmedikleri içindir. Sitesine girersen bir sürü ücretsiz faaliyetleri var. Şimdi diyecekler ki milletvekilinin çocuklarına kurs veriyorlar. Bunuda size kanıtlarım. Havacılık bölümünde bu kurslara katılanların ne kadarı milletvekili çocuğu bunuda bir konu açıp araştırın.

2221 Mesaj
20 Mart 2011; 18:11:01 

quote:

Orijinalden alıntı: EXe-C*

benim bu kurumla ilgili bilgim yok ama hocam yorumunuzda birşey dikkatimi çekti, yukardaki arkadaş hayır demiş, siz evet diyorsunuzi bu doğal, ama siyasi görüşüne göre hayır dediğini nerden çıkartıyorsunuz, kaldı ki öyle.. nerden bilelim sizinde sırf siyasi görüşünüz sebebiyle bu kurumu savunma gereği duymadığınızı, yahut siyasi görüşünüzün gözlüğünden baktığınız için bazı şeyleri göremediğinizi.. ?

tekrarlıyorum. kurumla ilgili bir bilgim yok. sadece farkettiğim bir tezatı söyleme gereği duydum..

Arkadaşın yorumunu alıntı yaparak yukarıdaki yorumu yazmıştım ancak unuttuğum bir şey var: İlk 2 satırdan itibaren ortaya yazılmış bir yorumdu. Yani kimsenin üzerine alınmasını değil, yardım işinde olası siyasi yorum atılabilme ihtimaline karşı yazmıştım. Konu açılmış, İHH ile ilgili bir konu. Başka bir yardım kuruluşunun linki eklense bile gerekçesinin yazılmasını isterdim.

Nitekim bütün yardım kuruluşları insanlığın hayırı için bu işe soyunmuşlar fakat bir yardım kuruluşunu suçsuz yere suçla bağlantısını ortaya koyamadan lekelemeye çalışmak hiç olumlu bir davranış değil.

Ben kalkıp UNICEF'i suçlayamam. Buna haddim yok. Gözümle görmedim, kulağımla duymadım. Mehmetçik Vakfı, Kimse Yok mu gibi dernekler için de aynısı geçerli.

İHH hakkında da gözümle kötü bir şey görmedim. E peki neden haklarında olumsuz yorum yapayım ki ? Buna haddim yok. Olumsuz yorum yapabilecek arkadaşlara karşı yazdım onları.

6 Mesaj
20 Mart 2011; 18:26:39 

diğerlerine göre güvenilir, ama ne öyle bütün dünyaya yardım ediyorlar, bizim millet açlıktan ölüyor

42 Mesaj
20 Mart 2011; 21:43:50 

quote:

Orijinalden alıntı: EXe-C*

@labiduya katılıyorum.
bırakın adağı felan, et e değil ekmeğe ihtiyacı var insanların kimi yerlerde, onlara ulaş
bak köyünde olabilir, bulunduğun semtte olabilir, yakınının yakını olabilir vsvs.

tamam

1681 Mesaj
3 Kasım 2011; 13:42:59 

ihh güvenilirmi ne dersiniz arkadaşlar

ANKAARA.COM http://www.ankaara.com - Ankara'nın Fırsatlar Sunan Firma Arama Motoru | Ankara'nın Yeni Nesil Sarı Sayfaları

2280 Mesaj
3 Kasım 2011; 15:21:07 

İHH şu anda yaptığı yardımlarla Dünya da da adından söz ettiren bir kurum. Ayrıca Deniz Fenerinin yaşadıklarını görüp aynı hatalara düşmeyeceklerdir ve işlerini profesyonel yapıyorlar bildiğim kadarıyla..

Güvenmek size kalmış, ama ben düşünmeden yapardım.

Ya da kurum yerine bulunduğu ilde fakir olan ilçe ya da semt bilgilerine kaymakamlık valilik ya da muhtarlıktan ulaş, böyle birşey yapmak istediğini söyle, yardımcı olurlar sanırım...

veya varsa annene, ailene sor onlar konu komşu ile etrafta durumu iyi olmayan birilerini illa tanıyorlardır.

| Canon Eos 600D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 II + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II + Yongnuo 480 II Flash | Fotoğraflar için tıklayınız
Diziler: | Chuck | Fringe | Person of Interest | The Big Bang Theory | Dexter | The Walking Dead | Alcatraz | Merlin | Doctor Who | Torchwood | The IT Crowd
Saçmasapan bir hayatın içinde, Saçmasapan kişilerle, Saçmasapan fikirleri, Saçmasapan düşünceleri, Saçmasapan bir şekilde, Saçmasapan konuşarak, Saçmasapanlaşmaya devam ediyoruz...

2763 Mesaj
3 Kasım 2011; 16:17:50 

Can suyu diye bir yardım derneği var bilen tanıyan nedir ne değildir bilen biri var mi.. Bağış yada kurban fln için sormuyorum gazetede gördüm aklıma takıldı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Not: Konular Hakkında Yazmış olduğum Yorumlar Sadece Beni İlgilendirir... Düşüncelerimin Her Zaman Arkasındayım..
. . . . >>> . . . Honda CBR 600 RR . . . <<< . . . .

. . . . Anlamı olmalıydı oysa geride kalanların . . . . . . . Bir daha böyle sevecek olsam . . . . . . . Bir kalemde Silerdim Seni . . . . . . . .

3984 Mesaj
21 Aralık 2011; 16:10:17 

quote:

Orijinalden alıntı: svstrgmr

kendi sitelerinde isim anılmasına gerek olmadığını belirtmişler

üstelik videoya da kayıt etmiyorlar ve isim anıldığını ispat edemezler

ben bu sene İHH ya vekalet verdim ama BU SEBEPTEN DOLAYI PİŞMANIM
inşallah kurbanım kabul olmuştur ama işlerini özensiz yapıyorlar ve dini kendilerine göre yorumluyorlar
günümüzde herkez fetvacı olunca böyle oluyor

Kurbanını Diyanet İşleri kabul etmeyecek ya, herşeyden haberdar olan Allah kabul edecek. Sen onları kurban kesmesi için parayı verdiğin anda vekalet vermiş olursun.

Videoya kayıt etme olayı 100-200 kurban için mümkün olur ancak kurban bayramında bu iş olmaz.
Emin olmak istersen gider kurbanını kendin kesersin. Din kardeşin hakkında böyle iğrenç şüphelerin içine düştüysen kurbandan daha büyük dertlerin var demektir.

Allah ıslah etsin.

2 Mesaj
21 Aralık 2011; 17:12:48 

Evet. Büyük Bir Güvenle Bağışlayabilirsin.. En Kanıt Delil Bende Sanırsam Vakfın Başkanının Oğlu Çok Yakın Arkadaşım..

Club Rose Phalesis Otelde hemen hemen yarı fiyatına 4 gecelik iki kişilik tatil. Konu burada:http://forum.donanimhaber.com/m_94021560/tm.htm

2 Mesaj
21 Aralık 2011; 17:18:00 

quote:

Orijinalden alıntı: svstrgmr

bağışların istismar edilmediğinden eminim
ama kurbanı vekaleten keser iken fıkıh usulüne uygun mu kesiyorlar acaba şüphem o yönde...

Evet Uygun Kesiyorlar.. İHH bu konuda güvenilecek az sayıda kuruluştan biridir..

Club Rose Phalesis Otelde hemen hemen yarı fiyatına 4 gecelik iki kişilik tatil. Konu burada:http://forum.donanimhaber.com/m_94021560/tm.htm

3984 Mesaj
21 Aralık 2011; 19:25:08 

Bir şeyin yokluğu değil, varlığı ispat edilir güzel kardeşim. O yüzden sen bana vekaleten kurban kesiminde vekili veren kişinin adının anılmasının gerekliliğini ispat etmeye çalışacaksın.

Tanımadığın insanları itham etme, gün gelir utanırsın.

2713 Mesaj
21 Aralık 2011; 20:52:29 

kendi elinle iş yapmadıktan sonra hiçbir kurum güvenilir değildir.

kendinde yapamıyorsan ehven-i şer deyip,birine güveneceksim malesef.şahsen ben ihh hakkında olumsuz birşey duymadım.

3984 Mesaj
21 Aralık 2011; 21:25:12 

www.dinimizislam.com'dan örnek veriyorsan cevap verme zahmetine girişmem.
Din İşleri Yüksek Kurulu'nun açıklamasında da söylediklerime zıt hiçbir şey yok. Parayı öderken Kurban Bedeli olduğunu belirtmeniz ve adınızı vermeniz vekalet işlemidir. Ben itham etme derken kendimden bahsediyordum, vakıfdan değil.

3984 Mesaj
21 Aralık 2011; 21:43:20 

Hacca gittiniz mi bilmiyorum ama orada insanlar kurbanların parasını verirler, sonrası malum. Sadece boğazlanıp atıldığını söyleyenler bile var. Gözümle görmediğim için kimsenin günahını almak istemiyorum.

Siz bir vekil tayin ediyorsanız ve vekil de sizin müvekkilliğinizi kabul ediyorsa ismin, cismin bir önemi olmaz. dinimizislam.com sitesinde neredeyse hiçbir hükmün delili yoktur. Din konusunda bir delil ortaya konamıyorsa bu Allah'ın emri değildir, kulun uydurmasıdır.

824 Mesaj
25 Temmuz 2014; 1:52:49 

İHH yı seviyorum, her türlü yardımımı (fitre, sadaka gibi) bu kuruluş üzerinden yapıyorum. Güvenilir insanlar bizzat yerinde gördüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Necip Fazıl KISAKÜREK

273 Mesaj
25 Temmuz 2014; 2:23:43 

şu an ülkemizdeki en güvenilir yardım kurumu yaptığı işlerdende kendini belli ediyor

Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...
En Beğenilmeyen Yorumlar
benim bu kurumla ilgili bilgim yok ama hocam yorumunuzda birşey dikkatimi çekti, yukardaki arkadaş hayır demiş, siz evet diyorsunuzi bu doğal, ama siyasi görüşüne göre hayır dediğini nerden çıkartıyor... Yoruma Git Yorumun Devamı Bir Rind - 20 Mart 2011; 17:53:15 -1
Ben olsam THK bağışlarım. Hem israile giden yangın uçakları bile THK ait basında karalama kampanyaları çıkmış olabilir. Ama bu karalama kampanyası THK yanlarına çekmedikleri içindir. Sitesine girersen... Yoruma Git Yorumun Devamı d.eray - 20 Mart 2011; 18:09:18 -1
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.348