- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
510 Cevap40416 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

417 Mesaj
19 Mart 2011; 22:42:23 

arkadaşlar Fransa başta olmak üzere AB libya'ya operasyon başlattı diye hemen bize sıra ne zaman gelecek gibi sorular sorulmaya başlandı forumda.

Fransa Askeri manada Türkiye'den güçlü mü ? Sizce Türkiye'yi ezebilir mi ?

Hemen 1940 lara dönelim Almanya polonya'yı işgal etti diye fransa ve ingiltere Almanya'ya savaş açtı. Fransa almanya'dan daha güçlü olduğunu sanıyordu. Almanlara ilk kurşunu sıkan fransızlar olunca. Almanlar kendilerini dev aynasında gören fransızları 6 hafta yendi ve koskoca fransanın işgali 6 hafta sürdü. Fransanın yanında bir çokta küçük ülkeyi ezerek geçti naziler.

Diyeceğim o dur ki. Türkiye Libya, ırak olmaz. Bugün libya'ya başlatılan operasyon bir ülkeye değil bir şahısa başlatılmıştır. Yani kısacası yine müttefiklerin karşılarında göstermelik bir kişisel muhafız gücü vardır. ve bu gücün bir ülkeye karşı koyması mümkün değildir.

Bunların yaptığını somali, nijer, bolivya, ekvador da birleşip yapabilir çünkü karşılarında muhafız gücü var düzenli bir ordu değil...

Türkiye'ye aynı bir operasyon düzenlenmeye kalkınsa. seferberlik ilan edilir. 30 milyon asker olur avrupaya yürür.

ya ölüm ya kalım savaşı verilir. kazananın bile haline acınacak bir hal alır avrupa ve dünya

Nevşehir haber

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Mart 2011; 22:45:23 

5769 Mesaj
19 Mart 2011; 22:46:38 

Siyasi ekonomi dünya bakışı kimin güçlü ise o kazanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2231 Mesaj
19 Mart 2011; 22:49:02 

Avrupa'ya yürümek ne hocam :D k.çımızı kurtarsak gene iyi.

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2011; 22:49:10 

Türkiye ABD nin müttefik gücü olduğu sürece ve Türkiye Ortadoğuda olduğu sürece , kimse bize saldıramaz

417 Mesaj
19 Mart 2011; 22:49:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Askeri operasyonlar siyasetin sonuç vermediği zamanlarda olur. Şurada bir konu açalım soralım. Türkiye'ye böyle bir operasyon düzenlense müttefiklere karşı savarşırmısınız ? diye

Ben eminim 100 kişiden 90'ı ölümüne kadar diye cevap verecektir. ki forumun çoğunluğu 15-19 yaş aralığında bulunmasına rağmen.

Nevşehir haber

1626 Mesaj
19 Mart 2011; 22:50:17 

quote:

Orijinalden alıntı: +1905

Türkiye ABD nin müttefik gücü olduğu sürece ve Türkiye Ortadoğuda olduğu sürece , kimse bize saldıramaz

Kula bela gelmez hak yazmayınca
Hak bela yazmaz kul azmayınca

419 Mesaj
19 Mart 2011; 22:50:32 

Fransa askeride kötü masa başında iyi bir devlet (geçmişide düşünerek tabi)

Böyle düşünüyorum

3590 Mesaj
19 Mart 2011; 22:51:34 

quote:

Orijinalden alıntı: pog

Askeri operasyonlar siyasetin sonuç vermediği zamanlarda olur. Şurada bir konu açalım soralım. Türkiye'ye böyle bir operasyon düzenlense müttefiklere karşı savarşırmısınız ? diye

Ben eminim 100 kişiden 90'ı ölümüne kadar diye cevap verecektir. ki forumun çoğunluğu 15-19 yaş aralığında bulunmasına rağmen.

Askerliği kısa dönem yapmak için üniversite(dandik bölümde olsa) okuyanları gördükçe buna katılasım gelmiyor.

417 Mesaj
19 Mart 2011; 22:51:39 

quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

Avrupa'ya yürümek ne hocam :D k.çımızı kurtarsak gene iyi.

Yapma kardeş allah aşkına. bitmiş bir Osmanlı Türk ordusu bile galiçya, romanya cephesinde kadar gitti 1. dünya savaşında.

Nevşehir haber

867 Mesaj
19 Mart 2011; 22:54:53 

Askeri olarak güçlü olmasa bile siyasi bakımdan güçlü.

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

1892 Mesaj
19 Mart 2011; 22:59:06 

Fransa emperyalist bir ülkedir dostum, Türkiye'yle karşılaştırmak mantıksız.

Çıkarları için Libya'ya da gider, Papua Yeni Gine'ye de gider.

Türkiye için şu an sınırlarının güvenliği ve komşuları ile olan barışı önemlidir. Ekonomik veya Siyasi çıkarlarımız için başka ülkelere saldıracak ne ekipmanımız var ne ekonomik gücümüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 19 Mart 2011; 23:01:25 >

2231 Mesaj
19 Mart 2011; 22:59:53 

quote:

Yapma kardeş allah aşkına. bitmiş bir Osmanlı Türk ordusu bile galiçya, romanya cephesinde kadar gitti 1. dünya savaşında.

Onlar oraya Almanya'ya destek amaçlı gitti. Öyle savaşarak gitmediler.

417 Mesaj
19 Mart 2011; 22:59:55 

quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

Türkiye'ye de gelir mi savaşa...

Nevşehir haber

509 Mesaj
19 Mart 2011; 23:00:00 

quote:

Türkiye'ye aynı bir operasyon düzenlenmeye kalkınsa. seferberlik ilan edilir. 30 milyon asker olur avrupaya yürür.

devam et....

zaman içinde yapa yapa ,en iyisini öğrendim...

2460 Mesaj
19 Mart 2011; 23:00:03 

Dalga mı geçiyorsun hocam, Fransanın acayip bir ateş gücü var, dünyada sayılı ülkeler arasındadır.
Nükleer silah gücü olarak da oldukça güçlüdür.
Diyeceğim odur ki Fransayı dandik bir ülke zannetme, belki tüm Avrupaya koyar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1311 Mesaj
19 Mart 2011; 23:00:22 

quote:

arkadaşlar Fransa başta olmak üzere AB libya'ya operasyon başlattı diye hemen bize sıra ne zaman gelecek gibi sorular sorulmaya başlandı forumda.

Fransa Askeri manada Türkiye'den güçlü mü ? Sizce Türkiye'yi ezebilir mi ?

Hemen 1940 lara dönelim Almanya polonya'yı işgal etti diye fransa ve ingiltere Almanya'ya savaş açtı. Fransa almanya'dan daha güçlü olduğunu sanıyordu. Almanlara ilk kurşunu sıkan fransızlar olunca. Almanlar kendilerini dev aynasında gören fransızları 6 hafta yendi ve koskoca fransanın işgali 6 hafta sürdü. Fransanın yanında bir çokta küçük ülkeyi ezerek geçti naziler.

Diyeceğim o dur ki. Türkiye Libya, ırak olmaz. Bugün libya'ya başlatılan operasyon bir ülkeye değil bir şahısa başlatılmıştır. Yani kısacası yine müttefiklerin karşılarında göstermelik bir kişisel muhafız gücü vardır. ve bu gücün bir ülkeye karşı koyması mümkün değildir.

Bunların yaptığını somali, nijer, bolivya, ekvador da birleşip yapabilir çünkü karşılarında muhafız gücü var düzenli bir ordu değil...

ya ölüm ya kalım savaşı verilir. kazananın bile haline acınacak bir hal alır avrupa ve dünya

Yanlış bilgiler var,mesela:2.dünya savaşında Fransa'nın Almanyadan güçlü olmasına,yalnızca fransız köyündeki çocuklar inanardı bence,Almanya süper güçtü,tüm dünya zor yendi zaten Almanyayı.

Konuya dönersek libya durumuyla türkiyeyi kıyaslamak yanlış olur,şartlar ve durum farklı,ayrıca Tsk,fransız ordusundan güçlüdür(bence),ama yakındır güçleri Hem gereksiz senaryo yazmaya gerek yok,iyice ortaokul-lise muhabbetine gider.

Ekleme:Evet arkadaşın dediği gibi Fransanın nükleer gücü vardır olcukça,ayrıca deniz kuvvetleride güçlüdür(okyanus kıyısı olmasınında katkısıyla),ben kara ordumuza güvendim;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 19 Mart 2011; 23:03:46 >

398 Mesaj
19 Mart 2011; 23:01:19 

quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Askeri olarak güçlü olmasa bile siyasi bakımdan güçlü.

adamlar askeri alanda bile güçlü be

Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian’la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın kabul edildiğinden daha küçük bir yaşta Üniversite’den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim. Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.

2231 Mesaj
19 Mart 2011; 23:02:01 

quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

Türkiye için şu an sınırlarının güvenliği ve komşuları ile olan barışı önemlidir. Ekonomik veya Siyasi çıkarlarımız için başka ülkelere saldıracak ne ekipmanımız var ne ekonomik gücümüz.

Biz nasıl bir ülkeyiz peki? Ciddi soruyorum, iğneleme falan değil amacım.

2679 Mesaj
19 Mart 2011; 23:03:44 

quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

Biz nasıl bir ülkeyiz peki? Ciddi soruyorum, iğneleme falan değil amacım.

Coğrafyamız gereği mecburen barışçıl bir ülkeyiz. Sağımız solumuz yanarken biz susup oturabiliyoruz. Bu denli barışçıl...

"Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
"Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

1892 Mesaj
19 Mart 2011; 23:04:11 

quote:

Türkiye'ye de gelir mi savaşa...

Valla zamanında geldiler. Ama kovuldular, o günlerdeki durumumuza dönersek yine gelmekten çekinmezler.

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2011; 23:04:15 

480 Mesaj
19 Mart 2011; 23:05:39 

Fransa Avrupa'nın en iyi askeri gücüne sahip ülkelerden birisi hatta birincisi.

Honami
Takeri

978 Mesaj
19 Mart 2011; 23:07:16 

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan bu yana gerek iç gerekse dış politikada "Yurtta sulh, cihanda sulh" politikasını benimsemiştir.Bundan sonrada öyle olmaya devam edecektir.Bu işler bilgisayarda oynadığınız strateji oyunlarına benzemez.Savaş kötü şeydir.

5313 Mesaj
19 Mart 2011; 23:09:20 

Kardeş devir askeri güç devri değil artık devletler ekonomik gücü ile ayakta kalabilir askeri güç karınca gibi üzerine çöküştüler mi bir halta yaramaz

Ama Türkiye ye saldırabilirler mi hayır çünkü gerek yok

b€$t@mi; Tonight your soul sleeps, but one day you will feel real pain,
    maybe then you will see me as I am,
    A fragile wreck on a storm of emotion

2679 Mesaj
19 Mart 2011; 23:09:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan bu yana gerek iç gerekse dış politikada "Yurtta sulh, cihanda sulh" politikasını benimsemiştir.Bundan sonrada öyle olmaya devam edecektir.Bu işler bilgisayarda oynadığınız strateji oyunlarına benzemez.Savaş kötü şeydir.

Bilmeniz gereken; Nasıl yurtta sulh olmadığında Cihan da sulh olamazsa... Cihan da sulh olmadığında da yurt da sulh olmaz... Bu söz bunu anlatır. Ha şuan cihan sulh içerisindeyse söyleyecek söz yok tabi ki.

"Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."

1385 Mesaj
19 Mart 2011; 23:11:25 

Fransa 2.dünya savaşında Almanyaya feci yenildi evet ama bu Fransanın başarısızlığı değil Almanyanın başarısıydı.

Almanya çok hızlı mobilize orduya geçiş yaptı. En önemli taktiği ise 1.dünya savaşındaki cephe savaşı yerine farklı bir taktik uyguladı. Blietzgirg gibi bişeydi yıldırım savaşı. Böyle sırf motorize birliklerden oluşan tümenlerle ve stuka uçaklarıyla görülmemiş bir taktikle savaştı. Şöyle bir şey okumuştum. Cephedeki Fransız askerinin %90ı hiç Alman görmeden dağılmış

Konuya dönersek en basitinden Türkiye şu an sınır ötesi büyük operasyonlara girebilme kabiliyeti bile yokken Fransız çatır çatır vuruyor. Ayrıca adamların arkasında AB var. Siz yandaş medyanın AB bitiyor Türkiye coşuyor gazlarına gelmeyin derim.

978 Mesaj
19 Mart 2011; 23:11:27 

Lütfen bebeler konu açmasın

BF3=eMo61
BC2=..eMo..

417 Mesaj
19 Mart 2011; 23:14:48 

fransa 60 milyon nüfuslu bir ülke. bizden 20 milyon daha azlar. hadi diyelim ki insan gücünü kapattılar. ya aslında fransa ve türkiye savaşı gibi birşeyi tartışmak çok saçma birşey ama strateji yapmanında kimseye bir zararı olmaz.

Türkiye hava ve karada fransa'dan daha üstün. Ayrıca şunuda belirtmek isterim. Atom enerjisi kurumu başkanı söylemişti Türkiye 2 yıl içinde nükleer silah yapacak teknolojiye sahiptir demişti.

Fransanın sahip olmadığı askeri kabiliyet Türkiye'de var. Örnek isterseniz gece nokta atışı hava operasyonu. veya kıtalar arası hava operasyonu düzenleme yeteneği.

Fransa güçsüzdür demiyorum. (ayrıca tüm avrupayı yenebilecek bir güçleri oldğunu sanmıyorum)

Nevşehir haber

2679 Mesaj
19 Mart 2011; 23:16:22 

quote:

fransa 60 milyon nüfuslu bir ülke. bizden 20 milyon daha azlar. hadi diyelim ki insan gücünü kapattılar. ya aslında fransa ve türkiye savaşı gibi birşeyi tartışmak çok saçma birşey ama strateji yapmanında kimseye bir zararı olmaz.

Türkiye hava ve karada fransa'dan daha üstün. Ayrıca şunuda belirtmek isterim. Atom enerjisi kurumu başkanı söylemişti Türkiye 2 yıl içinde nükleer silah yapacak teknolojiye sahiptir demişti.

Fransanın sahip olmadığı askeri kabiliyet Türkiye'de var. Örnek isterseniz gece nokta atışı hava operasyonu. veya kıtalar arası hava operasyonu düzenleme yeteneği.

Fransa güçsüzdür demiyorum. (ayrıca tüm avrupayı yenebilecek bir güçleri oldğunu sanmıyorum)

Tüm Ab arkalarında. Tam bir sömürge devlet. Bu birşey ifade ediyor mu size? Peki bizim neyimiz var? Nüfusla olacak iş değil bu. DİPLOMASİ ! Biz araplara yalanmaya devam edelim...

1385 Mesaj
19 Mart 2011; 23:22:33 

quote:

0

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2011; 23:23:54 

quote:

Orijinalden alıntı: mertekin

saldiramaz degil.saldirmaz

4434 Mesaj
19 Mart 2011; 23:24:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Xenom

0

hemde pespembe

bir kadın gitar gibidir,ona dokunmayı bildiğinde inanılmaz melodiler duyarsın...: )

417 Mesaj
19 Mart 2011; 23:40:54 

o pembe gözlüğü ve altına alıntı yaparak hemde pespembe yazan KORKAĞIN TEKİSİNİZ.

Haçlılar toplandı siz böyle korkun... Allah vermesin yarın birgün savaşa girsek. Fransa bizden güçlü ve büyük mantıklı olmakta fayda var teslim olalım dersiniz...

Fransa dediğniz ülkeyle ordularımız bile savaşmadı. Kahramanmaraş ve gaziantep ünvanlarını bunların o korkutuğunuz ordularını bozguna uğratarak almışlardır.

Nevşehir haber

475 Mesaj
19 Mart 2011; 23:48:27 

ürkiyenin hali hazir savunma gücü ve kuvvet yapisi
stratejik olanaklar:
a) nükleer-biyolojik ve kimyasal yetenekler
çekmece nükleer araştırma merkezinde 5 mw'lık tr-2 ve istanbul teknik üniversitesi'ndeki 250 kw'lık it v-trr araştırma reaktörleri.

b) roket ve balistik füze platformları
- atacms sistemleri, 12 fırlatıcılı rampada 72 balistik füze olarak mevcuttur.
- geliştirilen, tr-122 (topçu roketleri), toros-230, toros-260, kasirga (ws-1), yildirim (b-611) ve devamı olarak jaguar projesiyle geliştirilmekte olduğu söylenen çin menşeli ws-1b benzeri platformlar silahlı kuvvetlerimizin roket ve balistik füze gücünü kapsar.

c) uzay olanakları
- bilten yer istasyonu (bilsat uydusu için)
- sagres yer istasyonu (spot, ers, radarsat ve noaa'dan iletişim için)
- turksat-2a (sivil ve askeri uydu)
- bilsat (sivil uydu)
- turksat-3a (2008'de fırlatılacak uydu)
- ikonos (uydu görüntü alımı)
- ofeq 5 (uydudan istihbarat alımı)

kara kuvvetleri:
- 420.000 personel: (4 ordu, 9 kolordu, 1 zırhlı tümen, 2 mekanize piyade tümeni, 1 piyade tümeni, 1 eğitim tümeni, 11 motorlu piyade/piyade tugayı, 16 mekanize piyade tugayı, 9 zırhlı tugay, 5 komando tugayı, 5 eğitim tugayı, 2 topçu tugayı, 1 kara havacılık tugayı olarak)

- tank: (yaklaşık) 3100, (298 leopard 2a4, 77 leopard 1a3t1/tu120, 150 leopard 1a3t1, 166 leopard 1a1a4-volkan modernizasyon projesiyle, 170 m60t-m60 modernizasyon projesi kapsamında, 650 m60a3, 105 m60a1, 750 m48a5t2 tankı m60a3 standardına yükseltilmekte, 600 m48a5t1 tankı m60a1 standardına yükseltilmekte ve 100 kadar zırhlı keşif aracı standardına yükseltilen m48t5 tankı vardır).

- zırhlı personel araçları: 6300 (yaklaşık) (650 fnss zırhlı muharebe aracı, 1375 fnss geliştirilmiş muharebe aracı, 48 zırhlı tow aracı, 170 fnss zırhlı hava toplu araç, 2750 m113 zırhlı personel taşıyıcı, 175 m106a kendinden motorlu m-30 107 mm havan sistemi, 150 m113 tow, 250 otokar 4x4 akrep, 375 4x4 otokar cobra, 240 8x8 btr-80, 50 fnss 8x8 pars, 100 8x8 otokar yavuz olarak)

- helikopterler: 290 (21 s-70 a 28, 52 s-70d28 blackhawk, 28 as-532 cougar, 28 bell ab206, 23 agusta bell ab205 at, 27 agusta bell ab205a1, 52 bell uh-1h, 20 bell uh-1d, 42 bell uh-1h). (bunlara ek olarak önümüzdeki yıllarda; agusta westland t129 taarruz helikopteri (50+41 opsiyonlu) türkiye'de üretilecektir.)

- taarruz helikopterleri: 41 (9 bell ah-1w super cobra, 32 bell ah-1p/s cobra).

- hava savunma füzeleri: 30 atılgan kms (1x8 fim-92 b/c stinger), 24 zıpkın (1x4 fim-92 stinger), 800 fim 92 b/c rpm sistemi (4875 füzeli), 1000 fim-43a redeye, 40 9m39 igla (sa-18 grouse)

- tanksavar roketleri: 390 milan, 365 bgm-71, 40000 m72 a2law (66 mm.), 5000 rpg-7 (40 mm), 500 eryx, 70 9m113m konkurs (420 roketli).

- topçu roketleri:
5 tr-300 kasırga ws-1a (80 km. menzilli),
25 tr-300 kasırga ws-1b (180 km. menzilli),
72 atacms mgm 140 blok 1 (165 km),
12 m-270 mlrs, 50 t-122 mlrs (40 km),
48 tr-107 mlrs,
24 ra 7040 mlrs,
36 yildirim b-611 (250 km) ve sayıları bilinmeyen toros 230 a (65 km) ile toros 260 (110 km menzilli),

- kundağı motorlu top: 100 fırtına (k9t) 155 mm., 215 m110, 36 m107, 9 m55, 222 m44t, 365 m52t, 25 108t.

- çeşitli toplar: yaklaşık 5000.

hava kuvvetleri:
- 217 f-16 c/d, 50 f-4e 2020, 48 f-4 e, 58 f-5 a/b olarak yaklaşık 370 savaş uçağı,

- 18 c-160, 7 c-130e, 5 c-130b, 47 c-235 olarak toplam 90 nakliye uçağı,

- 9 kc-135r tanker uçak,

- 47 f-5 2000 jet ve 70 t-38 eğitim uçağı,

insansız hava araçları:
6 gnat 750, 108 harpy taarruz platformu

hava savunma füzeleri:
24 batarya nike hercules
18 batarya rapier b1x (satın alınması düşünülüyor)

deniz kuvvetleri
- 4 barbaros (meko tipi) firkateyn, 4 yavuz (meko) firkateyn, 8 gaziantep (oliver perry sınıfı) firkateyn, 4 tepe (knox sınıfı) firkateyn, 6 burak (d'orves sınıfı) firkateyn olmak üzere toplam 26 firkateyn,

- 8 doğan sınıfı, 4 kılıç, 2 yıldız, 8 kartal sınıfı olmak üzere toplam 22 hücumbot,

- 1 aydın, 5 silifke, 6 karamürsel, 5 edincik, 4 foça tipi mayın arama gemisi,

- 6 atılay (1200), 4 preveze (1400), 4 gür (1400) tipi toplam 14 denizaltı.

- 9 c-235 deniz keşif uçağı

- 14 ab-212 deniz helikopteri

- 7 s-70b deniz taarruz helikopteri

- toplam 107 adet sahil muhafaza gemisi

- toplam 50 çıkarma gemisi ve botu

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

475 Mesaj
19 Mart 2011; 23:50:42 

Turkey

France

32,808,029 Available Military Manpowe r 27,181,048
27,241,713 Available Personnel Fit for Military Service 22,342,133
1,338,824 Average Yearly Available Military Manpower 761,923
565 Merchant Marine Strength 141
6 Major Ports / Terminals 9
45,460 bbl/day Oil Production 73,180 bbl/day
660,800 bbl/day Oil Consumption 1,999,000 bbl/day
300,000 bbl Proven Oil Reserves 158,400 bbl
426,906 Km Roadway Coverage 956,303 Km
8,697 Km Railway Coverage 29,370 Km
1,200 Km Waterway Coverage 8,500 Km
780,580 Sq Km Total Land Area 547,030 Sq Km
117 Airports 476
25,270,000 Labor Force 27,760,000
$853,900,000,000 Purchasing Power $2,075,000,000,000
$76,510,000,000 Gold Reserves $98,240,000,000

Compare Other Nations

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2011; 23:51:29 

quote:

o pembe gözlüğü ve altına alıntı yaparak hemde pespembe yazan KORKAĞIN TEKİSİNİZ.

Haçlılar toplandı siz böyle korkun... Allah vermesin yarın birgün savaşa girsek. Fransa bizden güçlü ve büyük mantıklı olmakta fayda var teslim olalım dersiniz...

Fransa dediğniz ülkeyle ordularımız bile savaşmadı. Kahramanmaraş ve gaziantep ünvanlarını bunların o korkutuğunuz ordularını bozguna uğratarak almışlardır.

Korkaklikla alakasi nedir ?

adamlar hakli.iskembeden vermissin gitmis.

"Türkiye hava ve karada fransa'dan daha üstün. Ayrıca şunuda belirtmek isterim. Atom enerjisi kurumu başkanı söylemişti Türkiye 2 yıl içinde nükleer silah yapacak teknolojiye sahiptir demişti. "

Sen inaniyormusun turkiyenin nukleer silaha sahip olabilicegini?RTE istedigi kadar baski yapsin.amerikanin muttefigi oldugu surece herhangi nukleer silah soz konusu olamaz.

Nufus konusuna gelirsek.artik m.o doneminde degiliz.kimsede atlarla savasa girmeyecegi cok sacma karsilastirma olmus.
Bkz: israel.nufusu 2009 tahmini 7,465,000. 1995 sayımı 5,548,523.simdi Turkiye dahami guclu israel den?

Ayrica Turkiyede askeri kabiliyet falan bunlar sacma sapan yalan dolan laflar.okadar saglam askeri gucu varsa turkiyenin 4 5 iti dagdan indirsin once

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZAGROSs -- 19 Mart 2011; 23:55:27 >

4244 Mesaj
19 Mart 2011; 23:52:35 

atarlar iki tane atom bombasını görürsün 30 milyonu ayrıca ordunmuz isterse 60 milyon olsun onlara kaynak sağlıcak ekonomimiz olmadıktan sonra hiç bişiy olmaz gideriz herkes açlıktan geberir geri döneriz ayrıca sen seferberlik olunca herkesin komando kesileceğinimi sanıyorsun geçti artık o dönemler millet saklanacak delik arar lan savaşta buna sende dahil hiç önünde acı içerisinde belinden aşşağısını kaybetmiş ve ölmekte olan birini gördün mü hayır hiç sanmıyorum sen bunu gördüğün an zaten direk iptalsin ayrıca senin yanında hiç bomba patladımı hiç kurşun yedin mi kendinizi ne sanıyorsunuz bilmiyorum ama biraz saf olduğunuzu biliyorum

intel i7 2600k 5.5 ghx,phenom 965 4.69,i7 4770k 4.5ghz/asus maximus VI formula,asus maximus ıv extreme,gıgabyte 870a-ud3,gigabyte z97x gaming g1/msi 570 tf3 slı ve 6990 eski kral :) 6870 fp ve 460gtx,msı gaming 780 ti 1250/7800/gskill 8gb 1600mhz cl7/thermaltake frio o.c.k ve cooler master v10/xıgmatek elysium/cooler master silent pro gold 1200w

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
5 gün 1 sa. 22 dk. kadarı kaldı.
19 Mart 2011; 23:52:57 

Birisi G-8 , Diğeri G-20 Ülkesi..

4434 Mesaj
19 Mart 2011; 23:55:37 

bunlar savaşı okul çıkışındaki kavga sanıyor heralde kim çoksa onlar kazanır

bir kadın gitar gibidir,ona dokunmayı bildiğinde inanılmaz melodiler duyarsın...: )

4244 Mesaj
19 Mart 2011; 23:58:38 

quote:

Orijinalden alıntı: gøød chãrlotté

bunlar savaşı okul çıkışındaki kavga sanıyor heralde kim çoksa onlar kazanır

herkes kendini cengaver sanıyor gördüler mi uçan jeti anında evlerine geri dönerler

intel i7 2600k 5.5 ghx,phenom 965 4.69,i7 4770k 4.5ghz/asus maximus VI formula,asus maximus ıv extreme,gıgabyte 870a-ud3,gigabyte z97x gaming g1/msi 570 tf3 slı ve 6990 eski kral :) 6870 fp ve 460gtx,msı gaming 780 ti 1250/7800/gskill 8gb 1600mhz cl7/thermaltake frio o.c.k ve cooler master v10/xıgmatek elysium/cooler master silent pro gold 1200w

417 Mesaj
19 Mart 2011; 23:59:37 

@ZAGROSs

Haklısın kardeş. çok güçsüz ve savunmasız bir ülkeyiz. İsteseler bir gecede bizi darma duman ederler. hem bizde yürekte yok silahta. Türkiye'de ne ki fransanın yanında. bir gecede ankaraya bayrağı dikerler istesinler.

@dodomoco

Evet lan görmedim önümde ikiye ayrılan asker. dediğini hiç anamızı beller vallah fransa ve abd ben bunlarla savaşmaktansa köle olarak çalışmayı yeylerim.. ( stalingrad filmini izlediğin belli oluyor.)

uzatmaya gerek yok. Türkiye kim Fransa kim.

Bizde böyle g.t korkusu oldukça

Nevşehir haber

4434 Mesaj
20 Mart 2011; 0:02:42 

niye kendinizi fransa ile kıyaslıyosunuzki,libyaya sadece fransızlar mı giriyor o da ayrı konu

2792 Mesaj
20 Mart 2011; 0:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

417 Mesaj
20 Mart 2011; 0:06:30 

benim bu konuyu açma amacım. bir konuda gördüğüm fransa libya ya saldırdı sıra bize ne zaman gelecek diye yazılan yorumlar oldu.

ama sıranın bize gelmesinin an meselesi olduğunun farkına vardım. Ordumuzun silah gücünü hiçbir zaman tam olarak hiçbirimiz bilemeyiz ama yüreksiz olduğumuzu biliyorum.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Yukarıda korkup kaçarsın diyen arkadaş olmuş. Bizde şehitlik diye bir kavram var. bu mertebeye ulaşmak için vermeyeceğim şey yoktur benim. şükür ederek koşarım öyle bir durumda.

Korkup kaçanlar rahat yaşasın dünyada

Nevşehir haber

606 Mesaj
20 Mart 2011; 0:11:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

Ayrica Turkiyede askeri kabiliyet falan bunlar sacma sapan yalan dolan laflar.okadar saglam askeri gucu varsa turkiyenin 4 5 iti dagdan indirsin once

Katılıyorum.

894 Mesaj
20 Mart 2011; 0:13:19 

quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

atarlar iki tane atom bombasını görürsün 30 milyonu ayrıca ordunmuz isterse 60 milyon olsun onlara kaynak sağlıcak ekonomimiz olmadıktan sonra hiç bişiy olmaz gideriz herkes açlıktan geberir geri döneriz ayrıca sen seferberlik olunca herkesin komando kesileceğinimi sanıyorsun geçti artık o dönemler millet saklanacak delik arar lan savaşta buna sende dahil hiç önünde acı içerisinde belinden aşşağısını kaybetmiş ve ölmekte olan birini gördün mü hayır hiç sanmıyorum sen bunu gördüğün an zaten direk iptalsin ayrıca senin yanında hiç bomba patladımı hiç kurşun yedin mi kendinizi ne sanıyorsunuz bilmiyorum ama biraz saf olduğunuzu biliyorum

Sen gördün ve gördüğünde saklanacak delik aradın sanırım bu kadar tecrübeli konuştuğuna göre.

Bana gelecek olursak ben de görmedim ama birebir çatışmaya girdim, hatta yaralandım hafiften ve çevremdeki hiç bir asker ne arkasını dönüp kaçmaya yeltendi nede girecek bir delik aradı. Asker dediğim profesyonel asker değil, 5 ay öncesine kadar eline silah almamış sivil. Bizler 1 karış toprak için kardeşini vuran insanlarız. Elin adamını vurmayacağız?

102 Mesaj
20 Mart 2011; 0:14:25 

Gerçekçi olalım biz fransa ana karasına ulaşamayız.Ama bize yapılacak kara çıkarmasında oldukça başarılı oluruz diyorum.

1402 Mesaj
20 Mart 2011; 0:14:53 

Adamlar BM güvenlik konseyinin daimi üyesi. Dünyayı yöneten 5 devletten biri yani. İstediği yeri nükleer silahla vurur buna karşılık BM'den hiçbir karar çıkamaz. Çünkü daimi üyelerin veto hakkı var. Senin vatandaşlarını İsrail açık denizde öldürüyor gidip kınama mesajı bile aldıramıyorsun. Bunlar bizim sikletimizi aşar biz orta sikletteyiz onlar ağır siklet.

Uzaklaştırılmış
20 Mart 2011; 0:16:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ClemeNthá

Katılıyorum.

siz hiç doğuya gittiniz mi gördünümüz mü doğuyu dağda it yok ki indiresin. akşam kepenk kapatan çıkıyor dağa sabah geri iniyor.
ayrıca gerilla savaşında kazanan tek ülke Türkiyedir unutmayın. 20 den fazla operasyona katıldım 1 kere dahi mermi veya bomba sesinden korkup kaçan asker görmedim.ama burada hippi gençler klavyede bile korkuyorlar yazıklar olsun

Uzaklaştırılmış
20 Mart 2011; 0:18:03 

Kangallar bizde rahat olun

Uzaklaştırılmış
20 Mart 2011; 0:20:25 

quote:

Orijinalden alıntı: +1905

evet hocam mesela güney kore abd nin müttefik gücüdür
kuzey kore ise diktatörlük var ikisnin durumuan bakın hangisi iyi tabiki g kore

2460 Mesaj
20 Mart 2011; 0:20:31 

quote:

Orijinalden alıntı: yaman01

Sen gördün ve gördüğünde saklanacak delik aradın sanırım bu kadar tecrübeli konuştuğuna göre.

Bana gelecek olursak ben de görmedim ama birebir çatışmaya girdim, hatta yaralandım hafiften ve çevremdeki hiç bir asker ne arkasını dönüp kaçmaya yeltendi nede girecek bir delik aradı. Asker dediğim profesyonel asker değil, 5 ay öncesine kadar eline silah almamış sivil. Bizler 1 karış toprak için kardeşini vuran insanlarız. Elin adamını vurmayacağız?

Uzaklaştırılmış
20 Mart 2011; 0:23:18 

fransa bizi katlar (her yönden)

744 Mesaj