Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
3
Favori
56.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pog

@ZAGROSs

Haklısın kardeş. çok güçsüz ve savunmasız bir ülkeyiz. İsteseler bir gecede bizi darma duman ederler. hem bizde yürekte yok silahta. Türkiye'de ne ki fransanın yanında. bir gecede ankaraya bayrağı dikerler istesinler.

@dodomoco

Evet lan görmedim önümde ikiye ayrılan asker. dediğini hiç anamızı beller vallah fransa ve abd ben bunlarla savaşmaktansa köle olarak çalışmayı yeylerim.. ( stalingrad filmini izlediğin belli oluyor.)

uzatmaya gerek yok. Türkiye kim Fransa kim.

Bizde böyle g.t korkusu oldukça

herkesi kendin gibi zannetmen büyük hata
  • ya arkadaşlar tamam ateş gücü teknoloji hepsi bir tarafa

bunların askeri manada bizimle savaşa gimeleri 50 sene geriye gitmelerine neden olur

bir fransız savaşa ne olur savaşmasa ne olur fransızdan asker olsa ne olur olmasa ne olur

bu ülke deli ile dolu akıllı olur
  • ANlamıyorum Türkiye ile Fransa'yı enden karşılaştırdığınızı , artık savaş kara kuvveti diye bişey yok olay akılda bitiyo artık meclise sızıyosun ekonomiyi ele geçiriyosun Türkiye Fransa gibi bi devletin yanında kim ki? Nükleer güçten bahsedilmiş yukarda yapsa nolur atmaya yiyicek mi ? Rusya gibi bi devlet kullanmadıysa Amerika'nın üzerinde kimse nükleer atar bombalar muhabbeti yapamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: vires

ABD
    Nükleer silah sayısı: 10.640
    Nüfus: 293 milyon
    Savunma bütçesi: 399 milyar dolar

Rusya
    Nükleer silah sayısı: 8,600
    Nüfus: 146 milyon
    Savunma Bütçesi 50 milyar dolar

Çin
    Nükleer silah sayısı: 400 (tahmini)
    Nüfus: 1.3 milyar
    Savunma bütçesi: 30 milyar doların üzerinde

Fransa
    Nükleer silah sayısı: 350
    Nüfus: 59.3 milyon
    Savunma bütçesi; 29.5 milyar dolar

İngiltere
    Nükleer silah sayısı: 200
    Nüfus: 59.4 milyon
    Savunma bütçesi: 35.8 milyar dolar

İsrail
    Nükleer silah sayısı: 100-200 (tahmini)
    Nüfus: 6.7 milyon
    Savunma bütçesi: 9.9 milyar dolar

Türkiye
    Nükleer silah sayısı: 0
    Nüfus: 72 milyon
    Savunma bütçesi: 5.8 milyar dolar

Ben Nükleer silahımız vardır diye düşünüyorum (Nükleerden kasıt atom bombası ise) en azından 1 tane bile olsa olmalı çünkü bu 1940'ların teknolojisi daha biz geliştiremediysek ohoooo

• quote:

ABD
    Nükleer silah sayısı: 10.640
    Nüfus: 293 milyon
    Savunma bütçesi: 399 milyar dolar

Rusya
    Nükleer silah sayısı: 8,600
    Nüfus: 146 milyon
    Savunma Bütçesi 50 milyar dolar

Çin
    Nükleer silah sayısı: 400 (tahmini)
    Nüfus: 1.3 milyar
    Savunma bütçesi: 30 milyar doların üzerinde

Fransa
    Nükleer silah sayısı: 350
    Nüfus: 59.3 milyon
    Savunma bütçesi; 29.5 milyar dolar

İngiltere
    Nükleer silah sayısı: 200
    Nüfus: 59.4 milyon
    Savunma bütçesi: 35.8 milyar dolar

İsrail
    Nükleer silah sayısı: 100-200 (tahmini)
    Nüfus: 6.7 milyon
    Savunma bütçesi: 9.9 milyar dolar

Türkiye
    Nükleer silah sayısı: 0
    Nüfus: 72 milyon
    Savunma bütçesi: 5.8 milyar dolar

Nükleer güç sadece caydırıcı bir güçtür. Eğer biz Fransa'ya saldıracak olursak çekinmemiz gerekir bu güçten.

• birgün lider olursam. bu savaştan korkanları silahsız cepheye yolluyacağım hem en önden. Hiç değilse korkunun ecele faydası olmadığını öğrensinler.
  • quote:

Adamlar BM güvenlik konseyinin daimi üyesi. Dünyayı yöneten 5 devletten biri yani. İstediği yeri nükleer silahla vurur buna karşılık BM'den hiçbir karar çıkamaz. Çünkü daimi üyelerin veto hakkı var. Senin vatandaşlarını İsrail açık denizde öldürüyor gidip kınama mesajı bile aldıramıyorsun. Bunlar bizim sikletimizi aşar biz orta sikletteyiz onlar ağır siklet.

+1
  • Vatan lan bu bizim burdan başka gidiceğimiz neresi var? Kolay mı kazandık biz bu toprakları. Kolay kaybedelim.Nedir bu yabancı ülke sevdası. Askeri güç,siyasi güç,ekonomik güç karşılaştırıyosunuz. Ne çabuk unuttunuz tarihimizi. 1. Dünya Savaşında yaptıklarımızı.bizde iç karışıklık yokmuydu? teknolojik gücümüz mü vardı o zaman? ekonomi mi vardı? Gidin bunları okuyup hatırlayın.Olası bi savaşta başımıza Atatürk'ün %1 kadar kafası çalışan bi lider geçerse ki geçer.Yaptığımızı tekrarlarız.
  • quote:

birgün lider olursam. bu savaştan korkanları silahsız cepheye yolluyacağım hem en önden. Hiç değilse korkunun ecele faydası olmadığını öğrensinler.

emin ol şu kadar yazının arasında en hoşuma giden cümle oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amd_ati

quote:

@ZAGROSs

Haklısın kardeş. çok güçsüz ve savunmasız bir ülkeyiz. İsteseler bir gecede bizi darma duman ederler. hem bizde yürekte yok silahta. Türkiye'de ne ki fransanın yanında. bir gecede ankaraya bayrağı dikerler istesinler.

@dodomoco

Evet lan görmedim önümde ikiye ayrılan asker. dediğini hiç anamızı beller vallah fransa ve abd ben bunlarla savaşmaktansa köle olarak çalışmayı yeylerim.. ( stalingrad filmini izlediğin belli oluyor.)

uzatmaya gerek yok. Türkiye kim Fransa kim.

Bizde böyle g.t korkusu oldukça

herkesi kendin gibi zannetmen büyük hata

@pog
    guzel kardesim kafan mi guzel senin?
    ben sana realistce mantik cercevesi icinde cevaplar yazdim.simdi verdigin cevaba bak.ben dedimmiki istesinler ankaraya 1 gecede dikerler bayragi? demedim.
    yapamazlar.niye mi? amerika turkiyenin babasi oldukca kimse ona bisey yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZAGROSs -- 20 Mart 2011; 0:45:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Acemi~

Vatan lan bu bizim burdan başka gidiceğimiz neresi var? Kolay mı kazandık biz bu toprakları. Kolay kaybedelim.Nedir bu yabancı ülke sevdası. Askeri güç,siyasi güç,ekonomik güç karşılaştırıyosunuz. Ne çabuk unuttunuz tarihimizi. 1. Dünya Savaşında yaptıklarımızı.bizde iç karışıklık yokmuydu? teknolojik gücümüz mü vardı o zaman? ekonomi mi vardı? Gidin bunları okuyup hatırlayın.Olası bi savaşta başımıza Atatürk'ün %1 kadar kafası çalışan bi lider geçerse ki geçer.Yaptığımızı tekrarlarız.

O zaman Almanya gibi mi müttefiğimiz vardı tek başına türkiye olsa dediklerinin hiçbiri olmazdı kanımca silip geçerlerdi bizi asıl savaşları almanya ile olduğu için doğu cephesine fazla önem vermediler buna rağmen 1 cephe hariç bütün cephelerde galip geldiler .Komple 1.dünya savaşında yaptığımızı inanılmaz gibi göstermek olmaz çanakkale dersen olur ama 1.dünya savaşını kaybetmişiz zaten

• Fransız ordusu Türki ordusundan ekipman olarak güçlüdür....
    Ama bir Türkiye - Fransa savaşının galibi belli olmaz... Yani savaşırlarsa boşuna savaşırlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcı50

quote:

Orijinalden alıntı: ClemeNthá

quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

Ayrica Turkiyede askeri kabiliyet falan bunlar sacma sapan yalan dolan laflar.okadar saglam askeri gucu varsa turkiyenin 4 5 iti dagdan indirsin once

Katılıyorum.

siz hiç doğuya gittiniz mi gördünümüz mü doğuyu dağda it yok ki indiresin. akşam kepenk kapatan çıkıyor dağa sabah geri iniyor.
    ayrıca gerilla savaşında kazanan tek ülke Türkiyedir unutmayın. 20 den fazla operasyona katıldım 1 kere dahi mermi veya bomba sesinden korkup kaçan asker görmedim.ama burada hippi gençler klavyede bile korkuyorlar yazıklar olsun

dagda it yok.ama sonradan esir aldigin iti ibrete alem diye asarsan bak bakalim bidaha kim itlik pesine dusiyor.
    bkz : iran-pjk.Pjk nedir dieniniz cikar die soliorm.pkk nin iran kolu.iran da neden pjk,pkk kadar saglam darbeler atamiyor okadar sehit vermiyor sorarim?

• burada önemli olan savaş değil. artık dünya ekonomisindeki salakça gidişata dur denmesi gerekiyordu.

tahmin edebileceğiniz gibi savaş ekonomisi çok şeyin çözümüdür.
  • Korka korka yaşıyorsunuz.Hiçbir AB ülkesi saldıramaz bize siz merak etmeyin.Anca olası bir Rusya-Amerika savaşında karşımızda olurlar.O zamanda vururuz durumumuz 1. dünya savaşı'ndaki gibi değil
  • Herşeyi bir yana bırakın da içinizi sorgulayın. Savaş olsa gerçekten fransa'yı yener miyiz?

Ben cevapladım yeneriz. Çünkü biz ölüme giden askerlerin torunlarıyız.

Bu işler silah vs değil yürek isteyen işler. Korkmadan herşeyi yapabilecek güçteysek kim dur diyebilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: €rsin

Herşeyi bir yana bırakın da içinizi sorgulayın. Savaş olsa gerçekten fransa'yı yener miyiz?

Bu işler silah vs değil yürek isteyen işler. Korkmadan herşeyi yapabilecek güçteysek kim dur diyebilir ?

Fransızlar bu konuda bizle aynı şeyleri düşünürler . Biz Verdun aslanlarının torunlarıyız , biz napolyon torunlarıyız vs. yani yürek konusunda fransızlara asla yabana atmazsın fransızlarda en az türkler kadar milliyetçi ve yürekli insanlardır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msc1515 -- 20 Mart 2011; 0:59:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: €rsin

Herşeyi bir yana bırakın da içinizi sorgulayın. Savaş olsa gerçekten fransa'yı yener miyiz?

Haklısın kardeşim ama gelde sen bunu dışarda duyduğu ayak sesinden. Daha savaş kelimesini duyunca Türkiye yenilir deyip. yenilgiyi kabullenen ve mermi sesinden korkan ödleklere anlat.

Korkaklığın yeni adı mantık olmuş gençler arasında
  • Bizi durmadan gazlıyorlar bir Türk dünyaya bedel diye ama dünyanın bizi taktığı yok aslında. Hiçbir yerde sözümüz geçmiyor herkes bizi dışlıyor. Küçük Emrah'ın ülke versiyonuyuz
  • insanda yürek olması gerekir. 2 dünya savaşı sırasında ruslar finlandya ya savaş açtıklarında 2 gece finlandyayı alacaklarını ve almanya ile savaşta stratejik bir bölgeyi ele geçireceklerini düşünüyordu.

150.000 lik finlandya ordusu 2 milyonluk rus ordusunu geri püskürttü hemde sadece 5 tankla. savaşın sonunda şuan kullanılan molotof kokteyli gibi şeylerin bulunduğu çıktı ortaya. finlandya erkekleri cesurca çarpıştılar ve rus ordusunun ülkelerinden geçmesine izin vermedi.

kendinden 12 kat daha büyük bir orduyu geri püskürttü finlandya ordusu. Korkup yılmadılar. şurdaki dh gençliği gibi 2 milyonluk ordunun karşısında durmayı enayilik olarak görmediler. (yabancı ülkelerden örnek vermemin sebebi bizim ülkemizin kahramanlıkları gaz veriliyo sanan türklüğünü yitirmiş şahisyetleredir.)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.