Paypal'a Para Yatırma Yöntemleri (?)
26 Cevap28666 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3015 Mesaj
19 Mart 2011; 0:17:57 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Öncelikle konu yanlış yerde olabilir, kusura bakmayın. Tüm forumda aradım buna uygun bir bölüm bulamadım o yüzden buraya açtım, yanlışsa ilgili moderatör arkadaşlar gereken yere taşırlarsa sevinirim.
Paypal hesabı açmak istiyorum internetten birşeyler alabilmek için. Ancak kredi kartı kullanmak istemiyorum. Herhangi bir banka hesabı açıp banka hesabı yoluyla Paypal'a para aktaramaz mıyız? Ya da kredi kartı kullanmadan başka herhangi bir şekilde Paypal hesabımıza para aktarma şansımız var mı? Şimdiden teşekkürler.

"Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. Bu toplumun fertleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa, o topluma dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."
Mustafa Kemal ATATÜRK

"Vatan sevgisiyle harmanlanmış fedakârlık duygusu, dejenere insanlara basit gelir."
Osman PAMUKOĞLU

3015 Mesaj
19 Mart 2011; 10:59:20 

Arkadaşlar yok mu beni bilgilendirebilecek olan kimse?

"Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. Bu toplumun fertleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa, o topluma dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."
Mustafa Kemal ATATÜRK

"Vatan sevgisiyle harmanlanmış fedakârlık duygusu, dejenere insanlara basit gelir."
Osman PAMUKOĞLU

2440 Mesaj
22 Mart 2011; 10:59:03 

evet vadesiz lira hesabı açarak paypal ın istediği banka bilgilerini paypal a girerek eşleştirip paypal a para atabilirsin
ama gerisini sorma bana ben daha kullanmaya başlamadım sitede yardımcı olcak çok arkadaş var.

Intel Pentium III 850, nvidia mx 400, 128MB king ston ram, 200w power s

731 Mesaj
22 Mart 2011; 14:43:32 

Kredi katı yerine Bak. kartı gireceksin. Master card Olmalı
Ama öncesinden Bankadan onay almalısın ben denedim.Hesap bilgilerini kabul etmiyor Bankaya sordum.Gerisi bu işte...

856 Mesaj
22 Mart 2011; 17:45:42 

1 marttan beri kredi kartı olmadan hesabında para olsa bile yurtdışı sitelerinden alışveriş yapamıyorsun.Kredi kartı şart ve alışverişi hesabındaki paradan değil kartından kesiyor.Öyle saçma bi uygulama çıktı işte

[color=

446 Mesaj
30 Mart 2011; 10:31:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Hükümran

1 marttan beri kredi kartı olmadan hesabında para olsa bile yurtdışı sitelerinden alışveriş yapamıyorsun.Kredi kartı şart ve alışverişi hesabındaki paradan değil kartından kesiyor.Öyle saçma bi uygulama çıktı işte

Paypal'a neden böyle bir uygulamaya geçti ?
Bu bütün ülkeler için aynı mı? Yoksa Türkiyeye özel bir durum mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 30 Mart 2011; 10:34:26 >

521 Mesaj
30 Mart 2011; 12:30:31 

Bu uygulama sanırım sadece Türkiye'ya has gibi duruyor. Hesapta para varken hala kredi kartından çekmesini mevzuata bağlıyorlar. Kur dönüşümünden de zarara giriyoruz. Yurtdışı alışverişlerden bil eKDV almaya başlarlarsa şşmamak lazım.

İmza Bulunamadı.

856 Mesaj
30 Mart 2011; 19:06:42 

quote:

Orijinalden alıntı: saygi
Bu uygulama sanırım sadece Türkiye'ya has gibi duruyor. Hesapta para varken hala kredi kartından çekmesini mevzuata bağlıyorlar. Kur dönüşümünden de zarara giriyoruz. Yurtdışı alışverişlerden bil eKDV almaya başlarlarsa şşmamak lazım.

Hindistan da da var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2440 Mesaj
1 Nisan 2011; 3:27:39 

benim yaş 17 nasıl yapcam bilemiyorum

104 Mesaj
1 Nisan 2011; 6:55:11 

quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

garanti bankasından paracard için başvurun kart elinize geldiğinde interaktif bankacılık şifresini almanız gerekiyor herhangi şubeden halledebilirsiniz.. şifrenizi aldıktan sonra internetten hesabınıza girip
kartlar seçeneği kısmında sanal kart oluşturup paypal'da kullanabilirsiniz.. ben şahsen bu şekilde kullanmaktayım kolay gelsin ;-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sithcem -- 1 Nisan 2011; 6:55:43 >

StifMeisTeR

3779 Mesaj
1 Nisan 2011; 11:32:48 

quote:

Orijinalden alıntı: sithcem

quote:

garanti bankasından paracard için başvurun kart elinize geldiğinde interaktif bankacılık şifresini almanız gerekiyor herhangi şubeden halledebilirsiniz.. şifrenizi aldıktan sonra internetten hesabınıza girip
kartlar seçeneği kısmında sanal kart oluşturup paypal'da kullanabilirsiniz.. ben şahsen bu şekilde kullanmaktayım kolay gelsin ;-)

doğru. Ben de bu yöntemle 5 yıldır kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Internetten bir ürün satın alamadan önce, sanal kartımın limitin sıfırlayıp, ürünün fiyatınını biraz fazlasını atayarak limiti kısıtlıyorum, herhangi bir şey olsa dahi ki olmaz o limitten fazlasına ulaşılamıyor. Tabi bu işlem için internet bankacılığını kullanmak gerekli.

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

2440 Mesaj
1 Nisan 2011; 20:23:31 

tamam teşekkür ederim
o zaman yarın garanti bankasına gidip hemen bir paracard çıkarmak isticem
acaba bu paracard ın yıllık veya aylık aldığı bir ücret falan varmı?
ve çıkartırken yaş sorun olmaz demi?
çıkartırken neler olması gerekiyor yani fotograf falan filan ? çıkartma üceti alıyorlar mı?
bankamatikten kullnılabiliyor mu?
ayrıca paracard ın ne farkı var ? herhangi bir özel kısıtlandırması falan varmı ?

2440 Mesaj
2 Nisan 2011; 7:18:32 

Hangi paracard ı seçmeliyim ?
Debit-Trink-Web-City-Event-Business

2440 Mesaj
3 Nisan 2011; 11:15:28 

up

104 Mesaj
17 Nisan 2011; 22:53:05 

yıllık bir ücreti yoktur çünkü bunlar banka kartı oldukları için. bu arada debit seçebilirsiniz şahsen kendim kullanmaktayım..

StifMeisTeR

2440 Mesaj
18 Nisan 2011; 0:07:10 

tamam yarın garanti bankasına gidiyorum

2440 Mesaj
19 Nisan 2011; 8:40:45 

dalga mı geçiyorsunuz adam mı seçiyorsunuz yaa
17 yaşındayım diyorum adam paracard öneriyor gidiyorum soruyorum 18 ve üstü diyorlar veya aile imzası gerekiyor diyorlar bu 2. yaa öff ne bok yiyicem ben

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Nisan 2011; 10:34:20 

18 ini bekle o zaman

2440 Mesaj
19 Nisan 2011; 17:59:01 

at kendini camdan

203 Mesaj
29 Nisan 2011; 14:26:39 

quote:

yıllık bir ücreti yoktur çünkü bunlar banka kartı oldukları için. bu arada debit seçebilirsiniz şahsen kendim kullanmaktayım..

Başka adlar altında yıllık, 6 aylık vs kesinti olmuyor mu? Örneğin hesap işletim ücreti gibi?

.:DONANIMHABER:.

152 Mesaj
30 Nisan 2011; 0:59:21 

quote:

hesap işletim ücreti paracard yani vadesiz hesaplarda vardır. garanti 6ayda bir 40lira civarı bir ücret alıyor vadesiz hesaplar için. bildiğim kadarıyla sadece maaş hesaplarından alınmıyor bu hesap işletim ücreti.

1277 Mesaj
2 Mayıs 2011; 1:49:43 

quote:

Orijinalden alıntı: underblood

quote:

hesap işletim ücreti paracard yani vadesiz hesaplarda vardır. garanti 6ayda bir 40lira civarı bir ücret alıyor vadesiz hesaplar için. bildiğim kadarıyla sadece maaş hesaplarından alınmıyor bu hesap işletim ücreti.

Garanti Bankası'nda hesaba 2 adet otomatik ödeme emri bağlarsanız yıllık ücret alınmıyor.

Alışveriş yaptıklarım: gargicim, BeyazBüyü, BRAVEHEART11, amddma, fstop, Speed-Step, pain, zealous, SayGili, XgandalfX

360 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
eklembacak
18 Mayıs 2011; 6:45:50 

senenin subat ve temmuz ayinda hesap isletim ucreti alir otomatikman sayet hesabinda para bulamassa sistem ilk yatirdigin anda bu parayi tikir tikir alir gene . ayrica ayni sene icinde olmak kosulu ile bi dilekce vererek il hakem heyetine bu parayi alma sansiniz var yada ogrenci belgesi ibraz ile yada 2 adet otomatik fatura odeme talimati sarttir ancak bu talimatlardada muntazam hesapta para olmali ve o fatura ordan odenmelidir otomatik yoksa 3 ay oldu sonra unuttunuz akidi bozuyolar gene ge babana diye aliyolar kart ucreti . ayrica genc dostum bankaya gittiginde sana yanlis bilgi veren o gorevliye genc kart istedigini soyle genede emin olmamakla birlikte eminim senin yas grubun icin paracard tarzi bankamatiklerinin olduguna . artik hemwn hemen het bankada var ozellikle senin yas grubun icin bu kartlar ve hepsinde interaktif bankacilik ve sanal kart sistemi . maziye baktimda ilk kartimi vakifbanktan almistim ortaokulda yas 12 ydi :)))

aşk bir kadının tüm hayat hikayesi , bir erkeğin ise yalnızca serüvenlerinden birisidir. madam de laf.

1 Mesaj
15 Nisan 2014; 0:17:06 

Hocam bi sorum olacaktı size. Steam , originden, veya internetten alışveriş yapmak için içerisine para yükleyip paypala bağlanan bi kart var mı ?

2440 Mesaj
15 Nisan 2014; 8:15:39 

quote:

evet vadesiz lira hesabı açarak paypal ın istediği banka bilgilerini paypal a girerek eşleştirip paypal a para atabilirsin
ama gerisini sorma bana ben daha kullanmaya başlamadım sitede yardımcı olcak çok arkadaş var.

kendim böyle yazmışım ama kendim bile vadeliz lira yani banka atm hesabımdan yani kartımdan :D paypala para aktaramadım kredi kartı olması gerekiyor çünkü benimkinde mail order özelligi kapalı kredi kartlarında belki şubeye gitsem açtırabilirim

20 Mesaj
21 Nisan 2014; 15:09:23 

Kartınız yoksa paypala hiç bulaşmayın. herşey kredi kartı üzerinden oluyor çünkü, webmoney bu konuda daha iyi fakat daha karışık.
webmoney alacaksanız kesinlikle classic hesap alın diğerleri ile iş yapılamıyor. webmoney sadece cep telefonu istiyor, kart istemiyor. ve hesaptaki paraları kullanabiliyorsunuz.

37 Mesaj
Dün; 5:59:04 

EN PARA YA BAŞVURUN HER TÜRLÜ MASRAFTAN KURTULUN

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344