Şimdi Ara

Crysis 2 hakkında öğrenmek istediğiniz her şey 'Giriş seviyesi sistemlerde oynanabilecek mi?'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
0
Favori
38.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun dünyasının heyecanla beklediği Crysis 2 için geri sayım başladı. Dünyadaki ilk lansmanı İstanbul'da yapılan Crysis 2 için Crytek'in kurucusu olan Yerli Kardeşler'e merak edilen soruları sorduk.

Crysis 2 DirectX 11 desteği sunuyor mu, giriş seviyesi sistemlerde çalışacak mı, Nvidia kartlar için optimizasyon var mı, iPad 2'ye gelecek mi, Kinect ve Move desteği sunacak mı? Tüm bu soruları ve daha fazlasını Yerli Kardeşler'e sorduk, çok özel yanıtlar aldık.

• Adamın türk olup olmaması, türkçe yi düzgün konuşup konuşmamasından bize ne? Türkler yaptı diyemi orjinal alın oyunu diyoruz? Herkes İngilizce bilmek zorunda değil, öğrenmekte istemiyorum. Ben TÜRK üm ve benim ülkemde satılan her üründede Türkçe desteği olmasını isterim. Bu Ticari bir çıkarsa ve Ben oyunu orjinal alınca eğer EA ve diğer oyun yapımcıları Türkçe desteği vermeye sıcak bakacaklarsa/vereceklerse ben oyunu orjinal almayı ve herkesinde orjinal alması gerektiğini savunurum.

Yoksa Yerli kardeşler artık yerli değilmiş v.s. umrumda değil. İsterse Türklükle alakaları kalmasın ama Türkçe dil destekli oyun yapıyorlarsa ve bizim bu oyunu orjinal almamız bazı oyun yapımcılarının Türkçe dil desteği vermesinin önünü açacaksa ben bu kısmına bakarım. Yoksa Yerli kardeşler umrum değil.
    Merhaba Arkadaşlar,

Biraz da olsa haksızlık yapılıyor ve bundan rahatsız oldum...

Öncelikle çok iyi bir sistem kurulsa dahi, bu zor şartlar altında alınmış olabilir, kimseyede orijinal almadığı için birşey deme hakkım yok, kimsenin yok, parası yoktur alamaz, ödemeleri vardır alamaz ...

Yalnız en azından Türkçe desteği olduğu için, başında Türkler olduğu için, Türk oyun sektorü ve oyuncuları için orijinal alınmalı diye düşünüyorum, burda ki satışlar illa ki etkiler diğer oyun firmalarını, multiplayer oynamadığım oyunların keyini alarak oynadım, diğer oyunların kopya, bu oyunu kutulu..

Ayrıca Türkçe konuşamadığı için Almanyada doğup büyüyen bir insanı eleştirmek ne kadar sığ bir düşünce, Türkiye' de doğup büyüdüğü halde Türkçe konuşabilen kaç kişi var, konuşamıyoruz, şurda bir kişi yok adam gibi Türkçe konuşan, geçin bunları ayıp, ayıp hiç hoş değil bu yorumlar, Türkçe yapmak zorunda değillerdi, bunun için yatırım yaptılar, gerek vefakalarlık deyin gerekse para kazanmak ama yaptılar, diğer oyun firmalarıda para kazanmak derdinde 100+ fiyatlar ile oyunlarını satıyorlar, neden satılsın diye Tr dil koymadılar, bu kadar basit değil bu işler, şahsen kendi dilimin olmadığı oyuna para vermem...

Oyunlardaki amerika, emperyalist vs bunlara çok kısaca değinecem, bu sadece bir oyun, sizi bilmem ama oyunlar bana amerikanın haklılığını kanıtlamıyor, bunun sadece oyun olduğu bilincine vararak keyif alıp oynuyorum, siz oyuna kendinizi kaptırıyorsanız çareyi farklı bir alan da aramalısınız, bu kadar nankör olmanın gereği yok...

Burda belirttiğiniz, (genel olarak forumda belirttiğiniz görüşler) yorumlar, sizin dünya görüşünüzü, kültürünüzü, eğitiminizi gösterir...

Bu konuda ki yorumlardan ayrıca şunu söylemek istiyorum, kimse üstüne alınmasın; toplumumuzun büyük çoğunluğu ne yazık ki cahil, bu oyunu aldığım için bir arkadaşım bana, ben dangalak mıyın alıyım dedi, ölür müsün öldürür müsün, böyle insanlar var, oyun oynaya oynaya beyni sulanmış, dünyayı oyun zanneden, at gözlüğünden dolayı dünyada düz bir çizgide ilerleyen, yapılan bir alışveriş için karşısında ki insana hakaret eden, böylesine basit insanların yer aldığı toplumdan ben her türlü yorumu beklerim...
  • Biri yazın şu soruların cevaplarını, kotalıyım
  • adam türkçeyi unutmuş hiçbir şey anlamadım

ayrıca dakikada bir vidyo ekleniyor
  • 500 dolarlık bir bilgisayar ile oynanabilir diyor Fuat Yerli
  • chyraysis diye sölüyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre37s

adam türkçeyi unutmuş hiçbir şey anlamadım

ayrıca dakikada bir vidyo ekleniyor

Adam türkçeyi unutmuş üzücü birşey gerçekten crytek e verilecek paranın türk oyunculuğunda etkileri tartışılır bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: the-revival

500 dolarlık bir bilgisayar ile oynanabilir diyor Fuat Yerli

İpad2 hakkında bir şey deniyor mu? Veya psp2?
  • Türkçeye unutmuş değil adamlar yurtdışında yaşıyor çalışıyor türkçe konuştukları 1 insan yok buna dua edin.
  • Lütfen bu oyunu orjinal alalım ...
  • Crytek'e sonuna kadar destek. Saolun Yerli kardeşler.
  • Crysis 2'yi de orjinal almayan oyuncunun vay haline...
  • bu hardcore oyuncuların bi kısmıda ögrenci ve öğrencilerin çogu 60 lirayı oyuna ayıramaz fiyatı dıger ülkelere göre ucuz olsada bana göre pahalı 30 lira seviyesi cok mu ucuz oluyo acaba boyle oyunları o fıyatlarda görebilecekmıyız
  • arkadaşlar tabiki bunlarda büyük başarı ama malesef asıl savaşın donanım daolduğunu vurgulamak isterim zaten bu firmalara artık bilgi paylaşımı filanda bi miktar bilinçliyapılıyor malesef ama donanım için söyleyemeyiceğim çünki herhalükarda donanım ihtiyacı artacak ve bu teknolojiye yetişmek imkansız olacak böyle giderse donanım hem üreticiye hem tüketiciye lazom olacak bilmem anlatabildimmi
  • hayatımda ilk defa orjinal oyun almaya karar verdım :)
  • 59 tl çok kral fiyat bu oyun orjinal alınır arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

hayatımda ilk defa orjinal oyun almaya karar verdım :)

Bundan öncekileri nasıl alıyordun ?
  • @manyakurt

senin aldığın şekil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chromer

59 tl çok kral fiyat bu oyun orjinal alınır arkadaş.

60 liraya oyun mı alınır? Anca key alırım. Zaten key de lazım olmayacak, sahtesini indiren multiye sorunsuz giriyor,1.oyundaki gibi.

Açıkçası bu online key sisteminin kaldırılmasıyla ve demosunu oynayıp 4 gün sonra sıkılmam nedeniyle oyunu almayacağım. Torrent var. İyi güzel Yerli kardeşler Türkiye'ye önem veriyor da, key sistemini neden kaldırıyorsun? Oyunda onca hile vardı, demoda. Şimdi ortada bir beleş varken, neden alayım? Yerli kardeşler bilecek mi benim aldığımı?

- Ha, çıkartır bi psp2'ye oyun, onu güzelce alırım. Orası da başka

• quote:

Orijinalden alıntı: emre37s

adam türkçeyi unutmuş hiçbir şey anlamadım

Sanki Spiker (Alınmasın diye ismini yazmadım) çok güzel konuşuyorda. Onun da ne dediği pek anlaşılamıyor.
  • sabahtan beri crysis röportajları izliyorum içerik olarak en dolusu bu olmuş, emeğinize sağlık..
    dx11 konusunda ilk gün yaması bekliyordum ama sanırım daha fazla bekleyeceğiz gibi görünüyor, öyle anladım yerli'lerin cevaplarından..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.