Şimdi Ara

LG Optimus One için Android 2.3 güncellemesi mayıs sonunda kullanıma sunulabilir (?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Güney Kore'nin en büyük ikinci cep telefonu üreticisi LG Mobile, orta segmentte yer alan modeli Optimus One için merakla beklenen Android 2.3 ''Gingerbread'' güncellemesini Facebook sitesindeki resmi sayfasında yaptığı açıklamalara göre mayıs ayının sonuna doğru kullanıma sunabilir.

Android 2.2 ''Froyo'' işletim sistemiyle lanse edilen ve satışa sunulan sade tasarımlı Optimus One, 600 MHz saat hızında çalışan işlemciden ve 512 MB RAM'den güç alıyor; dört band GSM (850, 900, 1800, 1900) şebekesi ile HSPA alt yapısına destek veriyor. 3.2 inç boyutunda ve 320 x 480 piksel (HVGA) çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip akıllı telefon günümüzde standart haline gelen Wi-Fi, GPS, Bluetooth üçlüsünü bünyesinde barındırıyor ve telefonun depolama kapasitesi 32 GB'a kadar microSD kartlar aracılığıyla yükseltilebiliyor. 3.2 megapiksel çözününürlüğünde otomatik odaklama özellikli kamerası 640 x 480 piksel video kaydedebiliyor. Telefonun 1500 mAh'lık bataryası GSM şebekesi göz önünde bulundurulduğunda 700 saate varan bekleme, 8 saate varan konuşma süresi iddiası taşıyor.

Her şeye rağmen Facebook'da verilen bilgilerin garanti altına alınmadığının altını çizmekte fayda var.

• bu telefon için çokta önemli değil 2.3 kullanıyor olması...
  • Zaten customs romlarla 2.3 yuklenebiliyor ama resmi sürümü beklemek daha dogru tabi.
  • gt540 için çıkartmazlar bunun için çıkartırlar saçmalığa bakarmısınız :@
  • Flash olmadıktan sonra Napayım 2.3 ü.
  • Yukardaki haberde de bahsetmistim amerkadan 150 dolara aldigim LG optimus v bu telefonla ayni ozelliklere sahip enteresandir LG nin piyasada isimleri ve cerceveleri farkli ama diger ozellikleri tamamen ayni olan bisuru telefonu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow6

Yukardaki haberde de bahsetmistim amerkadan 150 dolara aldigim LG optimus v bu telefonla ayni ozelliklere sahip enteresandir LG nin piyasada isimleri ve cerceveleri farkli ama diger ozellikleri tamamen ayni olan bisuru telefonu var

O Samsung'da da var. 5-6 tane Galaxy S var. Hepsi de aynı özellikte. Sadece dış görünüşleri farklı.
  • Burada önemli olan LG`nin telefonlarına hala yazılımsal açıdan destek veriyor olması. Mesela Samsung, Spica i5700 için Android 2.2 çıkarmadı, sözde telefonun bu versiyonu kaldırmayacağını iddia etti ama çok da rahat çalıştırıyor CM mod ile. Hatta Android 2.3`ü de çalıştırıyor gayet rahat. Ama Samsung malesef bu kötü yazılım desteği politikasıyla kendi kullanıcılarını kendisinden soğutuyor.Bu yüzden bundan sonra alacağım Android`li telefon ya Motorola ya da LG`den olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Burada önemli olan LG`nin telefonlarına hala yazılımsal açıdan destek veriyor olması. Mesela Samsung, Spica i5700 için Android 2.2 çıkarmadı, sözde telefonun bu versiyonu kaldırmayacağını iddia etti ama çok da rahat çalıştırıyor CM mod ile. Hatta Android 2.3`ü de çalıştırıyor gayet rahat. Ama Samsung malesef bu kötü yazılım desteği politikasıyla kendi kullanıcılarını kendisinden soğutuyor.Bu yüzden bundan sonra alacağım Android`li telefon ya Motorola ya da LG`den olur.

Katılıyorum. Samsung kaliteli telefonlar yapıyor ama yazılım desteği malesef ki yok. Bu da sanırım satış stratejsi.. Lg ise daha düne kadar Türkiye pazarında pek rağbet görmeyen bir telefondu ama son izlemiş olduğu poltika ve adımları oldukça dikkat çekici. Özellikle Tegra2 li modelleriyle adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

• quote:

Burada önemli olan LG`nin telefonlarına hala yazılımsal açıdan destek veriyor olması. Mesela Samsung, Spica i5700 için Android 2.2 çıkarmadı, sözde telefonun bu versiyonu kaldırmayacağını iddia etti ama çok da rahat çalıştırıyor CM mod ile. Hatta Android 2.3`ü de çalıştırıyor gayet rahat. Ama Samsung malesef bu kötü yazılım desteği politikasıyla kendi kullanıcılarını kendisinden soğutuyor.Bu yüzden bundan sonra alacağım Android`li telefon ya Motorola ya da LG`den olur.

bu telefon çıkalı 1 ay kadar oldu sanırsam.. Ben gt540 kullanıcısıyım Samsungun size çıkarmadığı 2.2 yi lg gt540 içinde çıkarmadı.. Ayrıca bu telefonda işlemci 600 mhz ve android 2.3 gelecek.. Aynı şekilde gt540 da 600 mhz ancak 800 e overclock edilip 2.3 ü rahat çalıştırıyor ama lg resmi rom çıkartmıyor..

burdan lg ye mesaj olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePage -- 19 Mart 2011; 16:04:05 >

• merhaba, ben optimus one kullanıcısıyım ve telefon direk 2.2 ile geliyor. ayrıca flash desteği zaten var. 2.3 ile gelmesini beklediğim tek şey android market. o da çok kritik değil.. kullanmak istediğim (teamviewer vb.) bir çok uygulamanın zaten android paketleri var. cihazı da 479 TL'ye aldım teknosadan. hem de taksitle. bu fiyata böyle bir telefon yok.
  • quote:

merhaba, ben optimus one kullanıcısıyım ve telefon direk 2.2 ile geliyor. ayrıca flash desteği zaten var. 2.3 ile gelmesini beklediğim tek şey android market. o da çok kritik değil.. kullanmak istediğim (teamviewer vb.) bir çok uygulamanın zaten android paketleri var. cihazı da 479 TL'ye aldım teknosadan. hem de taksitle. bu fiyata böyle bir telefon yok.

Yanlış bilgi olmaması bakımından; işlemcisinden dolayı bu telefonun Flash desteği yok. 2.2 veya 2.3'le gelmesi durumu değiştirmiyor. Eğer flash desteği olsaydı bir dakika durmaz şu an sipraiş ederdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.