- x
Nokia C5-03 Alicam sizce nasıl veya baska bir tel tavsiye ??
42 Cevap17457 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

460 Mesaj
18 Mart 2011; 13:10:02 

Evet arkadaşlar C5-03 ALİCAM ama pek emin değilim. 450 , 550 TL arasinda bir telefon tavsiye veya C5-03 Ün eksikleri artılari filan yani alsammı almasammı da kaldim :D

Çalınan üyeliğimi tekrar geri aldım. Bana güvenenlere teşekkür ederim.

1607 Mesaj
18 Mart 2011; 20:15:31 

fiyatına göre kagit üzerindeki özelliklerine bakılırsa mantıklı bir cihaz o fiyatlarda 2. el almazsan sifir olarak yanlış hatırlamıyorsam somsung monte var ama özellikleri daha düşük

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Ayrıca Boyunuz Kisa, Boynunuz Eğri, Saçlarınız Bakımsız, Paranız Az ve Dişlerinizde Dolgu Var...

6631 Mesaj
19 Mart 2011; 11:21:03 

c5-03 un ekrani resistif kullanimi rahatsizlik verebilir ayrica kasada catlama sorunu var bu telefonda
o fiyaata monte , lg gt 540 ,galaxy mini gibi modeller daha iyi tercih olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

17 Mesaj
22 Mart 2011; 14:32:07 

Ben telefonu ilk lansman olduğu hafta aldım. öyle çok detaylı inceleme fırsatım olmadı. Nasıl olduğunu anlmadığım bir şekilde kasa çatladı. Öyle kalır zannettim ama çatlak aldı yürüdü. eski telefonumu kullandım parçalancak diye. Servise verdim tamir edin diye garantiden yapılcağını söylediler parça bakliyorlar 2 hafta oldu daha gelcek. Şekli çok güzel Yıllardır nokia kullanmıyordum. toparlamıştır kendini dedim iş yok hala aynı hatta daha beter. Para biriktirin Sony Ericsson alın.

3119 Mesaj
22 Mart 2011; 14:38:19 

fiyat ve performans açısından Monte çok daha iyi bu modele göre.

8429 Mesaj
22 Mart 2011; 17:12:29 

Sakin alma monte al.a101de 450ye wave 723 var onu alabilirsin ya da.

28 Mesaj
23 Mart 2011; 4:29:23 

quote:

Orijinalden alıntı: gren

Sakin alma monte al.a101de 450ye wave 723 var onu alabilirsin ya da.

450 ye wave 723 paralel ihracatmı acaba?
c5-03 için malzemesi kötü kasa çatlama yapıyor diye yorumlar okudum.. bu telefon kesin bigün düşer çatlar sonuçta ince kompakt bişey kayar insanın elinden :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luisfigo10 -- 23 Mart 2011; 4:35:00 >

460 Mesaj
23 Mart 2011; 6:04:31 

Arkadaşlar c5-03 aldım. yaklaşık 1 hafta oldu. Memnunum. dün düşürdüm telefonu. yaklaşık 2 metreden düştü. Merdivenden :D Ancak bir önceki gün 5 TL ye aldığım kılıfı korudu. Arka kapağı kaplayan bir kılıf. Sert Plastik. Telefonda bi falso görmedim henüz. Hızından memnunum. Wifi güzel. Kulaklığı kullanışsız. ancak mp3 ümün kulaklığını kullanıyorum. Philips. Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim. Harita ovi vs. süper çalışıyor :)

Çalınan üyeliğimi tekrar geri aldım. Bana güvenenlere teşekkür ederim.

281 Mesaj
26 Mart 2011; 10:16:32 

Pedere hediye almayı düşünüyordum bu çatlama şikayetleri içime kurt düşürdü. Sonuçta bende kılıf alıp öyle vereceğim koruyacak sağlam bir kılıf belki mani olur bu soruna

You'll still be here tomorrow, but your dreams may not.

6631 Mesaj
26 Mart 2011; 10:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: parodist
Pedere hediye almayı düşünüyordum bu çatlama şikayetleri içime kurt düşürdü. Sonuçta bende kılıf alıp öyle vereceğim koruyacak sağlam bir kılıf belki mani olur bu soruna

ekrani ressistif alma bence kullanmasi zor olur baban acisindan
git monte al hem sarji daha uzun gider hemde dokunmatigi daha iyidir

8993 Mesaj
26 Mart 2011; 11:42:53 

quote:

Orijinalden alıntı: freeactual
Ben telefonu ilk lansman olduğu hafta aldım. öyle çok detaylı inceleme fırsatım olmadı. Nasıl olduğunu anlmadığım bir şekilde kasa çatladı. Öyle kalır zannettim ama çatlak aldı yürüdü. eski telefonumu kullandım parçalancak diye. Servise verdim tamir edin diye garantiden yapılcağını söylediler parça bakliyorlar 2 hafta oldu daha gelcek. Şekli çok güzel Yıllardır nokia kullanmıyordum. toparlamıştır kendini dedim iş yok hala aynı hatta daha beter. Para biriktirin Sony Ericsson alın.

kesinlikle katiliyorum hocam.bu devirde nokia'ya para verilmez gidip hocam monte alin derim basiniz agrimaz en azindan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-Slim -- 26 Mart 2011; 11:44:23 >

281 Mesaj
7 Nisan 2011; 10:29:04 

Arkadaşlar monte tavsiye etmişsiniz ancak bu telefonu navigasyonu için tercih ettim, navigasyonu basit, ücretsiz ve kullanışlı. Samsung larda navigasyon ücretli diye duydum. Monte kullanıpda navigasyonu bu telefonla karşılaştırabilecek biri varsa yorumları beklerim

43 Mesaj
19 Nisan 2011; 11:06:31 

3 gün önce telefonu aldım şimdilik güzel herhangi bi sorun cıkmadı forumlarda kasa catlaması şikayeti cok var alırken bide yanında silikon kılıf aldım alan arkadaslara tavsiye ederim tek sorunum bnm navigasyon navigasyona her girşimde vodafonede 1-2 krş gibi düşük bi miktar alıyor bu normalmi navigasyon ücretsiz yazıyor ama buna ragmen her girşite 1-2 krş kesiyor.. ayrıca arkadasar aldıgımda içinde 2 gb hafıza kartı var ama bunun 1,4 gb dolu bu içindekiler ne? bunları silsem bi sorun olurmu??

281 Mesaj
21 Nisan 2011; 11:04:43 

1- Ekrandaki pusula şeklindeki kısa yola tıkla.
2- Sol alttaki seçeneklerden ayarlara gir
3- İnternet menüsüne gir
4- Bağlantı seçeneği vardır. Onu çevrim dışı yap
5- Bir önceki menüye dön navigasyon ayarlarını aç, trafik bilgisi güncelleme ayarını manuele çevir

Burada yazan ayarları uygula, navigasyon ücretsiz. Ben babama hediye olarak aldım hafıza kartına bakmadım boşmu dolumu diye. Bir göz atar sana bilgi veririm. Bu arada silikon kılıf ben bulamadım telefoncular henüz bu telefona ait aksesuar gelmedi dediler. Netten satan bir yer varsa adres verirsen sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parodist -- 21 Nisan 2011; 11:08:57 >

43 Mesaj
21 Nisan 2011; 14:29:31 

ben izmirden aldım telefon aksesuarları satanlar oluyor ordan bu modele uygun kılıfı aldım gitti gidiyor sitesinden de satılıyordu galiba bi göz at istersen:))

281 Mesaj
22 Nisan 2011; 11:49:18 

Dostum hafıza kartı içinde 1,2 gb cities dosyası var bunu silemezsin ovi maps' in kullandığı haritalar bu dosyada. Foto ve videolarla birlikte, Pederin hafıza kartıda şu an 1,6 gb dolu.

Eğer görüntü kaydediyor mp3 dinliyor vesaire yere ihtiyacın varsa tavsiyem 4 gb lık bir kart al vatan internet sitesinde bugüne özel %25 indirim var ben TRANSCEND 4GB alcam indirimli fiyatı 11 tl

281 Mesaj
22 Nisan 2011; 11:52:18 

Tabi eski dosyaları yeni karta aktarmayı unutma dememe gerek yoktur.

43 Mesaj
25 Nisan 2011; 8:21:42 

en iyisi bende öle bişey yapayım çünkü mp3 dinliyorum sürekli telefondan ayrıca video foto için hafıza lazım bi tane 4 gb yada 8 gb bişe alayım en iyisi.. :)) bu arada ben navigasyonu kullanamıyorum siz nasıl kullanıyorsunuz bnm telefondamı bi anormallik var ?

281 Mesaj
25 Nisan 2011; 14:57:17 

Niye kullanamıyorsun. İlk açılışta uyduya çok hızlı bağlanıyor. Araç modunu denedik test ettik gayet başarılı. Çay kahve yapıyor, uyuyakalırsan üstünü örtüyor, çok başarılı :)

162 Mesaj
25 Nisan 2011; 20:25:27 

Ya arkadaşlar ben bu telefondan alicam evkura sipariş verdim içime kurt düştü. C5-03 kullanıpda sorun yaşamayan yok mu ya? forumlarda çok çelişkili konuşuyorlar lütfen bilgilendirin...

1678 Mesaj
25 Nisan 2011; 21:37:28 

bence c5-03 yerine galaxy mini alın daha kaliteli kapasitif ekran,android vs vs

Yagmur değil onlar yavrum.Onlar benim yağmurlarım.Sen demiyor muydun beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar diye...

1206 Mesaj
25 Nisan 2011; 21:43:23 

monte

2292 Mesaj
25 Nisan 2011; 21:43:42 

Tam aradıgın fiyatlar arasında 549 Liraya Galaxy Gio derim android 2.2 işletim sistemi mevcut!! Şu an için sadece Teknosa'da satılıyor telefon cıkalı 1 ay ya oldu ya olmadı!! İncelemeni tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaqqeR -- 25 Nisan 2011; 21:43:56 >

10322 Mesaj
25 Nisan 2011; 21:49:44 

quote:

Orijinalden alıntı: fastbela93

Ya arkadaşlar ben bu telefondan alicam evkura sipariş verdim içime kurt düştü. C5-03 kullanıpda sorun yaşamayan yok mu ya? forumlarda çok çelişkili konuşuyorlar lütfen bilgilendirin...

bırak alma .

Gio filan al

iPhone 5 32 GB White iOS 6.1.2 JB | Aeria7 TANK Eclipse
Pentax K-5 / Pentax K10D | Pentax SMC-DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II / SMC Pentax-FA 1:4-5.6 35-80 mm Macro | TEAM 16 GB Class 10 | Lowepro Adventura 16
Apple MacBook Pro MD102TU/A
CPU: Intel® Core™ i7 | GPU: intel HD 4000 | RAM: 8 GB DDR3 1600MHz HDD: 750 GB | Display: 13.3'' Mat LED Ekran |

162 Mesaj
25 Nisan 2011; 22:47:35 

İlk olarak ilginiz için çok teşekkür ederim. Evkura sipariş verdim c5-03ü değiştirmek benim için sıkıntı olucak. Silikonlu kılıf alsam çatlamanın vs önüne geçebilirmiyim? Veya çatlama her üründe kesin oluyormu?cevaplarınızı bekliyorum.

10385 Mesaj
26 Nisan 2011; 4:15:31 

öyle topluca bir arıza olsa zaten toplatırlardı..arada cıkar sorunlu ürün... birde bu forum asırı bir nokia düşmanlığı var..fazla takılma yorumlara..ama gio daha iyi bir tercih olurdu...hayırlı olsun ...

746 Mesaj
26 Nisan 2011; 4:50:54 

hocam kısa inceleme yazayım telefonu alacaklar için
Sesi çok kaliteli orjinal kulaklığı iyi değil iyi bir kulaklıkla çok temiz ses veriyor dış hoparlör sesi gayet yeterli sesli ortamlarda zil sesini rahatlıkla duyabiliyorsunuz
Gps çok başarılı açık havada 1 dakika sürmeden uyduları hemen buluyor ek olarak online modunda şebeke yardımıyla (int. Bağlantısı) daha kısa sürede bağlanıyor zaten cihazda ücretsiz sesli ovi maps var hafıza kartına yüklü geliyor..
Wifi n79 sahipleri iyi bilirler wifisi müthişti işte c5-03 te böyle kısaca çok kaliteli kendi evimde test ettim 100 metreden rahatlıkla bağlantı sağlanıyor
Kamerasi çok kötü kapalı ortamlarda ortalamanın altında ama güneşli havalarda başarılı resimler çekebiliyorsunuz nitekim video kaydıda kötü 15 fps çekiyor
Cihazın malzemesi kötü kasanın alt civarinda çatlama oluyor ama silikon kılıf kullanıldığında çatlama olmadığını okumuştum belki faydası vardır kılıfın
Artıları: 3.5G, Wifi, gps, ince tasarım, ses kalitesi,
Eksileri: kamera, yazılım stabil değil, kasada çatlama oluyor
Son olarak eksileri sizin için bağlayıcı değilse fiyat performans açısından tavsiye edilir.

281 Mesaj
26 Nisan 2011; 11:43:16 

Ya arkadaşlar tabiki herkesin fikrine saygı duymak lazım ama Galaxy Gio ile yada diğer 550 TL civarı telefonlarla niye karşılaştırıyorsunuz.
Bakın vatanda şu an %12 indirimli 477 TL, en az ayda bir %18 - %25 arası indirim oluyor, indirime denk getirin alın. Ben 407 TL ye aldım bu fiyata bu telefon öpde başına koy.

Deneyimler

Fotoğraf: Flash yok bu sebepten ışık azsa çekim kötü. Ancak ışık yeterliyse çok güzel çekiyor
Kamera: video çekim kalitesi düşük ama kim cepten kaliteli video çekme hevesindeki
Yazılım: Bir aydır babam kullanıyor sıkça navigasyon ve fotoğraf özelliğini kullanıyor, oyun oynamaz nete girmez vesaire, bu açıdan telefonda hiç bir takılma kitlenme vesaire problem yaşanmadı.

3 Mesaj
2 Mayıs 2011; 16:52:32 

bendede c5-03 var telefondan memnunum.. alacak olan arkadaslara tavsiye ederim.. BİRDE BİRŞEY SORUCAM TELEFONDA GALERİDE HERGANGİ BİR DOSYAYA VEYA MESAJLARA NASIL ŞİFRE KOYABİLİRİM . BİLEN BİRİSİ YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM..

43 Mesaj
6 Mayıs 2011; 11:13:47 

evet arkadaslar bende aynı soruyu soruyorum mesajlara falan şifre konuluyormu bilen varsa ltf yardımcı olsun..

485 Mesaj
6 Mayıs 2011; 19:11:45 

c5 te yok öyle bir şey genelde samsunglarda oluyor

Sinema Hayattır

KAFKAS

43 Mesaj
10 Mayıs 2011; 9:18:43 

arkadaslar ben kulaklığa kıl oldum yaww :)) müzik dinlerken kulaklıktan değişilmiyor orda bi düğme var basıyorum ama dinleidğim şarkı değişmiyor yaa üşenmeden telefonu cepten cıkarıp öle değiştirmek gerekiyor yada çalan şarkıyı mecburen dinlemek gerekiyor.. ben üşendiğim için süreli cıkar değiştir koy falan o yüzden çalan şarkıyı mecburen dinliyorum :))

43 Mesaj
10 Mayıs 2011; 9:21:55 

aslında o kadar şey düşünülmüş tlfda bi şifre koymayı yapmamuışlar cok basit bişe ama düşünülememiş:)

30 Mesaj
12 Ağustos 2011; 4:50:50 

Nokia mı? uzak durun derim. uzun süreden sonra nokia almaya karar verdim c5 03 aldım vatanbilgisayardan kutuyu açar açmaz ahize hoparlörü patlak çıktı aşırı cızırtı yapıyordu servise gitti değiştirmediler tamir oldu. paramızla defolu ürün aldık yani. şu anda dış hoparlörün de sorunlu olduğunu fark ettim ama mağaza ile tekrar yüz göz olmak istemedim. şimdi gelelim kötü özelliklere

-2 gb hafıza kartı üzerinde amaaaaaa içinde 1,9 gb falan harita var :) yani hafıza yok gibi
-gps'i güvenilmez... otoyolun ortasında u dönüşü yapacak yer gösteriyor :D beton bariyerden atlamak gerektiği için bildiğim yolda kayboldum sayesinde.
-cihaza birşey yüklemediğim halde tek uygulama çalışırken bile sürekli hafıza az bazı uygulamaları kapatın yazısı çıkıyor uygulama kapanıyor.
-fotoğraf için flash olmaması kötü fakat gündüz çekimleri gayet güzel. wireless hızı da tatmin edici.
yine de symbian modası geçmiş onu gayet iyi anladım. ya hiç özelliği olmayan bir alet alın rahat edin yada paraya kıyıp çok sağlam bi alet alın bkz. htc iphone vb. :)

7 Mesaj
13 Ağustos 2011; 13:38:37 

ARKADAŞLAR C5-03 GOLD,DAN ALIDIM SADECE 10 GÜN KULLANABILDIM DOKUNMATİGİ BOZULDU SERVİSE GÖTÜRDÜM 11 GÜNDÜR SERVİSTE NOKİA,DAN PARÇA GELMESİNİ BEKLIYORUM KEŞKE ALMASAYDIM PARAMA YAZIK OLDU.........

2469 Mesaj
13 Ağustos 2011; 13:55:28 

quote:

Orijinalden alıntı: fedakar73

ARKADAŞLAR C5-03 GOLD,DAN ALIDIM SADECE 10 GÜN KULLANABILDIM DOKUNMATİGİ BOZULDU SERVİSE GÖTÜRDÜM 11 GÜNDÜR SERVİSTE NOKİA,DAN PARÇA GELMESİNİ BEKLIYORUM KEŞKE ALMASAYDIM PARAMA YAZIK OLDU.........

ee arkadasim okadar tavsiyeyi niye dinlemezsin anlamamki dokunmatigi suanki kapasitif cihazlara gore cok vasat olan bir cihaz zaten neyse olmusa care yok gecmis olsun bundan sonra dikkat edin seciminizde.

7 Mesaj
13 Ağustos 2011; 14:02:04 

ya zeten samsung s8530 wave alacaktım kullanan arkadaşım vardı ona sordum alma tavsiye etmem dedi bende gittim nokia c5-03 aldım ama bu ders olsun bana.....

6109 Mesaj
13 Ağustos 2011; 14:04:25 

quote:

Denilenlere kulak asmassan sonucu budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burn in Hell -- 13 Ağustos 2011; 14:57:23 >

2469 Mesaj
13 Ağustos 2011; 14:06:19 

quote:

ya zeten samsung s8530 wave alacaktım kullanan arkadaşım vardı ona sordum alma tavsiye etmem dedi bende gittim nokia c5-03 aldım ama bu ders olsun bana.....

o tavsiye etmeyen arkadasinida ayrica tebrik ederim dostum:-)

908 Mesaj
19 Ağustos 2011; 13:11:12 

Mayıs ayından bu yana kullanıyorum fiyatına göre çok iyi ben memnunum ayrıca beton zemine bi kaç kere düştü hiç çatlak yada bozulma olmadı çatlar diyen ne mantıkla söylüyor anlamak güç, kullananlar yorum yaparsa daha sağlıklı bilgilere ulaşılabilir.

Güçlü olan zayıf yanını herkesten daha iyi bilendir; daha güçlü olan, zayıf yanına hükmedebilendir.

4 Mesaj
26 Eylül 2011; 19:51:05 

Arkadaşlar ben de c5-03 almayı düşünüyordum yorumları okuyunca soğudum telefondan bana:
- Oyun çalıştırabilen
- WLan özelliği olan (modem bağlantısı)
- En az 4 megapiksel
- İnternete girebilen
- Uzun süre yetebilecek 300-500 TL arası bir telefon tavsiye edebilir miisisniz?

38 Mesaj
7 Aralık 2013; 23:00:06 

Konuyu hortlatmak istemezdim ama hala bu ürün satışta. Ben de kendimce C5-03 incelemesi yapma ihtiyacı hissettim.. Almak isteyenlere...

Telefonu 1 buçuk yıl kadar kullandım. (10 gün kadar önce dokunmatiği bozuldu, sinirimden çöpe attım.) Telefon aldığım günden itibaren hafıza kartını kendiliğinden arada bir çıkartıyordu. Garantiye gönderdim, "sıvı teması" diye not düşüp 1 ay sonra geri gönderdiler. Garanti kapsamından çıktı, ben açtım telefonu, temizleyip geri taktım sorun çözüldü :) Servis hiç açmamış bile...

Bunun dışında kullanım özelliklerine gelince:

1- Bir kere dokunmatik değil telefon, basmatik :) Ekrana bastırmazsanız algılamıyor. Benim dokunmatik bundan bozuldu herhalde.
2- Symbian işletim sistemi kullanıyor. Düzgün bir tane oyun bile yok, uygulamalar kısıtlı ve çok kötü.. Telefon almadan önce ovi mağazadaki uygulama yorumlarına bakmanızı tavsiye ederim.
3- Olumlu tek özelliği var navigasyon, onda da uyduyu bulması 5 dk gibi bir zaman gerektiriyor.
4- Wi-fi kopma sorunları var.
5- İnternette gezerken " hafıza yetersiz bazı uygulamaları kapatın" uyarısı gelip sayfayı kapatıyor. Bakıyorsun hiç bir uygulama çalışmıyor. Çileden çıkarıyor insanı..
6- Kamera 5 mp. Flaşı yok. akşam çekimleri çok bulanık. Gündüz çekimlerinde de pek hoş değil. Pikseller sayılıyor.
7- Görüntülü konuşma özelliği yok.
8- Şarjı boşta iki gün gidiyor. Sık kullanırsanız (konuşma-internet vs.) bir gün anca gider.
9- Ekran koruyucu film bile bulamıyorsunuz telefoncularda.. (Hepsiburada'da 20 tl civarında mesela) Aksesuarları kısıtlı.
10- Nokia servis kalitesi çok kötü, garanti=kullanıcı hatası anlayışları mevcut.

C5-03 almayı düşünenlere paranıza yazık diyorum. Bunun yerine android işletim sistemli Huavei marka telefon aynı paraya, onu alın ya da şu eski tip şarjı uzun giden telefonlardan bir tane alın keyfinize bakın. Saygılar.

803 Mesaj
13 Eylül 2014; 7:48:28 

Merhaba arkadaslar bu konuyu birde ben hortlatayim tlf hepsiburada da 250 lira 50 lira hediye cekim var 200 e geliyor. Babama almayi dusunuyorum gps ozelligi cezbedici ama yorumlari okuyunca teredute dustum. Sizce bu fiyata gps ozellikli baska tlf bulunur mu? Ayrica bu tlf nun gps i internet destekli mi calisiyor? Eger oyleyse vaz gecerim.

Medium is The Massage
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Cep telefonu tavsiyeleri » Nokia C5-03 Alicam sizce nasıl veya baska bir tel tavsiye ??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.520