Şimdi Ara

AMD 3.7GHz'de çalışan Phenom II X4 980 işlemcisini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
9.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin yol haritasına ilişkin yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Elimize ulaşan bilgilere göre AMD, Bulldozer işlemcilerine ek olarak mevcut ürün gamını da güncellemeye devam edecek. Dört çekirdekli işlemci ailesinin en hızlı modeli olarak 3.6GHz'de çalışan Phenom II X4 975 Black Edition modeliyle gündemde olan AMD, 3.7GHz'de çalışan Phenom II X4 980 Black Edition modelini de hazırlıyor. Resmi yol haritasında yer alan ve Nisan-Ağustos döneminde çıkacağı belirtilen işlemci, 125 Watt TDP değeri ile lanse edilecek ve arttırılan saat hızı dışında 900 serisinin diğer modelleriyle benzer özelliklere sahip olacak.

Soket AM3 formunda olan ve 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Phenom II X4 980, her çekirdek için 512 Kb olmak üzere toplamda 2MB büyüklüğünde Seviye 2 bellek kapasitesine ve çekirdekler arası ortak kullanıma açık 6MB büyüklüğünde Seviye 3 bellek kapasitesine sahip. Sahip olduğu entegre bellek kontrolcüsü üzerinden 1333MHz'e kadar çift kanal bellek desteği sunan işlemci, Black Edition serisi kapsamında çarpan açık olarak geliyor ve bu sayede yüksek hız aşırtma potansiyeli de vaad ediyor.

• phenom mimarisi artık son kozlarını oynuyor çünkü emekliliğe az kaldı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

phenom mimarisi artık son kozlarını oynuyor çünkü emekliliğe az kaldı..

aynen öyle gözüküyor

bulldozerler gelsede bi görsek valla adamı çatlatırlar bunlar
  • bence gereksiz bir işlemci zaman kazanmak adına mı yapılmış acaba ..millet buldozerleri beklerken..
  • Ben Amd'nin yüksek hızlı işlemci çıkarmasından yanayım. Zamanında Intel yüksek mhz'lerle Amd'den çok daha hızlı gözüktüğü zamanlar oldu.(bkz. Pentium 4 vs Athlon)

Şimdi Amd yapsın biraz Bulldozer çıkıpta yaygınlaşıpta optimize oluncaya kadar Amd'yi bu işlemciler ayakta tutar.
  • bu işelmci emekli olmaz kolay gibi çünki bunu oc cilerin çıkartılar benim tahminim bu işlemci 4.8ghz stabiliteyi yakalar
  • Hala bu islemci 125watt TDP'ye sahipse, gercekten cok iyiymis..
  • Vakit kazanmak için üretilmiş..
  • 940 ile 980'i aynı soğutucuyla oc yapın çıkabileceği değer aynıdır..

sadece güç tüketimi ve maliyeti düşürüyorlar..
  • oc yapmadan çoğu kişiye bu hızı bile yeter..
  • vallaha bence bulldozer çıktıktan sonra da bu işlemciler çok satar...
  • Elbette satar. İşlemci intelin lga775 quad larından daha ucuza hatta e8xxx serisinden ucuza satılıyor. Performansıda gayet yeterli. AMD bu işlemcilerden daha çok ekmek yer.
  • 4.8 Stabilde yakalar bana göre kolay kolay piyasadan emekli olucagını zannetmiyorum phenom serisinin
  • bunu direkt 4.0 ghz olarak çıkarsalardı ya, 100 mhz artınca yeni işlemci çıkmasına
  • @FRAPS

4 ghz için X4 995 gelecek.
  • 955 ve 965 modellerinin emekliye ayrilacagini dusunuyorum.bulldozer pahali olacagi icin amd daha cok phenomII satacaktir ama onlarin bile yuksek hizda olmasini istiyor demek ki.bu yeni modeller bulldozer ciktiktan sonra hesapli fiyatlardan satilacaksa amenna cikarsin kotu bir sey degil.bulldozerin cikmasina 2.5 ay kala ne vakti kazanacak?bu aletleri sonrasi icin ucuz islemci diye satacak yoksa simdi en hizlisi bu alin diye cikarmiyor yenisini cikaracak ki 955 965 gidecek.
  • pehhh ben zaten phenom 2 x2 560 kullanıyorum 3.8 ghz e çektim ısı tam yükte 42 derece oluyor ama şimdi diyeceksiniz ki bu iki çekirdek hayır değil çekirdekler açık x4 b60 olarak kullanıyorum noctua fanımda var istersem 4 ghz e çekerim :D

boşuna para vermeyin bunlara benim gibi bir alt yada üst modelini alın yeterli boşa para harcamayın derim ama para sizin :D
  • 1000mhz arttırarak model cıkartmaları devam edıyor hala..iyiymiş..iyi bir soğutma ile herhalde cok rahat 4.5ghz kullanılabılır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

bunu direkt 4.0 ghz olarak çıkarsalardı ya, 100 mhz artınca yeni işlemci çıkmasına

işlemci tarihi böyle boşuna banlamana gerek yok...!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

pehhh ben zaten phenom 2 x2 560 kullanıyorum 3.8 ghz e çektim ısı tam yükte 42 derece oluyor ama şimdi diyeceksiniz ki bu iki çekirdek hayır değil çekirdekler açık x4 b60 olarak kullanıyorum noctua fanımda var istersem 4 ghz e çekerim :D

boşuna para vermeyin bunlara benim gibi bir alt yada üst modelini alın yeterli boşa para harcamayın derim ama para sizin :D

Yaptığınız kumar gibi bişey sonuçta tüm çekirdeklerin sağlam olarak açılması garanti değil. Zaten çoğu kişi açamıyor 4ünü birden bakıyorsun önbelleği bozuk yada çekirdeği bozuk hatalı vb.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.