Şimdi Ara

Dünya Tüketici Hakları Günü'nde yeni aldığı Lamborghini otomobilini parçaladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Satın aldığımız bir ürün arızalındığı takdirde garanti kapsamında tamir edilmesi ya da yenisiyle değiştirilmesi için servise götürür, gereğinin yapılmasını bekleriz. Ancak kimi zaman sorun çözülmez veya yasaların belirlediği süreler çerçevesinde halledilemez. Bu aşamadan sonrası ise malum, sabırlı bir şekilde hak arama süreci başlar... Cümlemizde "sabırlı" ifadesine yer verdik çünkü haberimize konu olan olayda, tüm girişimleri sonuçsuz kalan Çinli tüketicinin, yaşananlara dikkat çekebilmek için yeni aldığı Lamborghini'sini parçalatmasına tanık olacağız.

Altı ay kadar önce yeni bir Lamborghini Gallardo satın alan kullanıcı, Kasım ayında ortaya çıkan motor arızası nedeniyle yerel Lamborghini satıcısıyla temasa geçiyor ve aracın servise alınarak arızanın giderilmesini talep ediyor. Ancak araç geri döndüğünde ilgili sorun düzeltilmediği gibi taşıma sırasında otomobile zarar geldiği anlaşılıyor. Bunun üzerine Lamborghini sahibi tazminat talep ediyor ancak bir karşılamak alamıyor. Son çare olarak Lamborghini ve şirketin tepe yöneticisi Stephan Winkelman'dan yardım isteyen kullanıcı, bu girişiminden de bir sonuç alamayınca artık son çare olarak yüz milyarlarca lira ödeyerek satın aldığı yeni Lamborghini'sini halka açık bir alanda parçalamaya karar veriyor.

Lamborghini'sini parçalatan kızgın kullanıcı, lüks markaların Çin pazarını istismar ettiğini, dünyanın herhangi bir yerinde sundukları servis kalitesini Çin'de vermediklerini belirtti. Dünya Tüketici Hakları Günü'nde gerçekleşen bu olay, satın aldığı bir ürünün arızalanmasından sonra problemi çözül(e)meyen bir kullanıcnın "en pahalı" tepkisi olarak hafızalardaki yerini aldı.

• piyasada manyakmı yok al işte 1 tane daha
  • O kadar paralı biri olsam ben de benzer bir tepki verirdim.
  • manyak çok :D
  • Helal olsun adama cindeki servisi begenmiosa bide turkiyeye davet ederiz adam herseye zarar vermekten ciril ciplak evsiz barksiz dolasir :D
  • İçim acıdı be.
  • Mükemmel bir eylem yapmış.

Bu ülkedeki sıfatı görgüsüz olur.

Neyse ki bu kadar bilinçli bir toplum değiliz, mazallah fakirlerin hasetinden yemeyeceği laf kalmaz adamcağızın.
  • yorumsuz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi last_legant -- 18 Mart 2011; 1:26:22 >
  • sankı ınsana vuruyolarmıs gıbı acıdım yemın ederım. Serefsız adam o parayla ıs kurulur orda . Iste bole adamların tum malvarlıgını elınden alıcak bı yasa fln gereklı. Hıc bıseye saygıları yok aklı sıra protesto edıyo.
  • bizim ülkemizde farklımı garanti kapsamında 3 kuruşluk mala tenezül edenler mahkemeler ve ilçe hakem heyetleri bu davalarla dolup taşıyor
  • Videoyu izlemedim ama benzer bir uygulamayı satın aldığımız çin malı elektronik cihazlar bir kaç gün, hafta, yada ay sonra bozulunca bizde yapıyoruz.
  • markaya hakaretten tazminatta ödeyebilir benimde o kadar çok param olsa aynı tepkiyi verebilirdim 450 bine bu devirde başka nasıl dünya çapında reklam yapabilirsinki ama bir tüketici olarak diğer tüketici çinli arkadaşı ayakta
  • Yazık ya, videoyu izlerken araba tutkunu olmamama rağmen içim acıdı, orada olsam durun yapmayın kıymayın arabaya derdim.. Ama bir Allah'ın kuluda çıkıp durun yapmayın dememiş ilginçtir, sanki doğal birşeymiş gibi izliyorlar. o.O
  • iyi etmiş bence ama yinede bana verebilirdi ben yaptırırdım bizim sanayide mahmut ustaya ama suç bende sormadık çayna amcaya arabayı hibe edermisin diye
  • zengigin parası z........................derler ya ahanda böyle bir şey olsa gerek.gerçi yorum yaparak bende müdahil oldum...
  • Sosyalist diye geçinip Lamborghini alıp parçalayacaksan, o zaman alma arkadaş.!!!
  • Offff... sakin yanlis anlamayin.. arabaya off cekmiyorum... Muhabbete off cekiyorum... Binlerce firma, Cin'deki pazar ve is gucune dayanarak ulkeye giris yapti.. ama biseyi unuttular; "az para vermek, cok is almak anlamina gelmiyor..." haaa evet, az para verip cok is alinabilir ama o islerden de zaten hayir gelmez..

Benim yillardir gordugum ve uzulerek baktigim, su gerizekali insanlar.. adamlar para kazandirmamak; ilgili ulkenin, kendi ulkelerinden daha fazla guce sahip olmalarini engellemek icin surekli somurduler.. az para ile cok isci istediler.. az para ile kalite istediler. Cin de ne yapsin? Cevaben; "olmaz" dedi. ama bu markalar ve o markalara sahip olan ulkeler, Cin'den bir turlu cekilmedi. Cekilmek yerine uzerine yuklenmeye calisti.. Neymis efendim; "Cin'den adam olmaz" mis.; "urettikleri hersey kotu, sagliksiz, kalitesiz" mis.. Hatat ister istemez biz de benzerlerini yapiyoruz... Hatta milli beslenme sekillerine kadar bahsedenimiz bile var.. Yok iste "kopek yiyor, onlar"; "bocek gibi yasiyorlar" gibi laflar gecmiste cok edildi..

Simdi bunlari anlatmamin sebebine gelecegim.. Turkiye'nin butun milli kaynaklari Avrupali ve Amerikali'ya satilmis durumda.. Amerika'li bile bizim hala deveye bindigimizi zannediyor.. Hatta oyle ki, geceligin disari bile cikamiyormusuz. Tabi canim Turkiye de Amerika ve Avrupa icin isciligi ucuz bir ulke.. Oyle bisey ki, Avrupa'nin ve Amerika'nin tutununu ve rakisini artik biz uretiyoruz... tek bir iscimiz 600tl ile 4 kisilik aileyi gecindirmeye calisiyor... ama gelin gorun ki, birisi cikip; "kardesim ben onlara uretmiyorum, ben artik onlarla calismiyorum" desin.. Hemen baslarlar; "zaten Turkiye cok kalitesiz bir ulke"; "onlar hala deveye biniyor."; "zaten hic avrupali gibi de degiller, esmer esmer insanlar". falan diye...

ne oldu simdi; bizim Cin hakkinda konustuklarimizi, Avrupali ve Amerikali bizim icin konusmus olmadi mi?

Ben simdi soyle soyliyeyim size.. Lamborghini'yi korumayin... Cunku Lamborghini sizi korumuyor..

Ozel Not: Eski Cin hukumdarligi; Mogol Turklerinden korkularindan, iscilerin bir fiil olerek, kendi bedenleri ile destek olduklari dunyanin en buyuk duvarini insaa ettiler. Nasil bir guc ki o; yillarca suren ugraslarla yapilmis ve asirlar boyu kalmis? Iste buna saygi gostermek gerek..
  • "Yüz milyarca lira" yanlış olmuş :) Yüz binlerce lira daha doğru olurdu :)
  • Hiçbirinizin bahsetmediği birşey var. Dünya çapında en ünlü ve şöhretli markalardan birini adam tek bir protestoyla tüm dünyaya rezil ediyor. Oradaki sıradan bir binek aracı değil. Sıradan bir araç olsa kimse umursamazdı. Ama o bir lamborghini... En üstün teknolojiyle donatılmış tasarım harikası bir canavar. Bu durumun lamborghini müşterilerinin düşüncelerini nasıl etkileyeceğini bir düşünün!

Onu alacağına artık gider porsche, ferrari alır. Şahsen ben yüzbinlerce doları bir arabaya verip bi problemi çıktığında ilgilenmeyeceklerini bilsem o arabaya bir kuruş dahi vermem, gider başka bir tercihte bulunurum.
  • Zenginin malı zügürdün ağzını yorar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.