- x
Parmak Sıkışması.
45 Cevap35853 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3598 Mesaj
17 Mart 2011; 23:30:22 

İyi geceler. Arkadaşlar bugün arabanın kapısını örterken parmağımı sıkıştırdım.İlk olarak buzla tedavi yaptım. Fakat şimdi tırnağım mosmor ve davul gibi şiş. Ayrıca deli gibi zonkluyor. Başına gelenler varsa ne yapacağım hakkında bana yardımcı olabilir mi? Tırnağım düşer mi veya herhangi bir iz bırakır mı ? Ne kadara geçer? Teşekkürler.

Don't make me sad
Don't make me cry
Sometimes love is not enough
and the road gets tough

I don't know why

407 Mesaj
17 Mart 2011; 23:32:12 

Babamın eli yıllar önce servis kapısına sıkışmıştı
Kendisi gitmek istememiş fakat arkadaşları zorla hastaneye götürmüşlerdi

Eline koruyuculuk gibi birşey taktılar.(tam hatırlamıyorum 15 sene oldu neredeyse)

Yarın ilk işin hastaneye gitmek olsun bence.Sağlık bu herşeyden önemli

3598 Mesaj
17 Mart 2011; 23:34:15 

Açıkçası yarın sabah erkenden seyahate çıkacağım, doktor işi bayağı zor gibi. Gideceğim yerde gitmeye çalışırım. Korkuyorum bir de

Don't make me sad
Don't make me cry
and the road gets tough

I don't know why

3598 Mesaj
17 Mart 2011; 23:39:16 

yardım

Don't make me sad
Don't make me cry
and the road gets tough

I don't know why

2075 Mesaj
17 Mart 2011; 23:40:24 

Normal hocam tırnak şişer morarır sonra içinde kara bir leke kalır.

So, so you think you can tell Heaven from Hell,
blue skies from pain.

And did they get you to trade your heroes for ghosts?
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year.

789 Mesaj
17 Mart 2011; 23:46:34 

Benim de elim sıkışmıştı baya zaman geçti üzerinden annem ekmek çiğneyip koymuşdu parmaklarımın üstüne hijyenik olmasada başarılı bir tedaviydi eczaneye bile sorsan yeter bence bir merhem felan verirler kendi kendine iyileşmesi uzun sürebilir.

3598 Mesaj
17 Mart 2011; 23:48:47 

Teşekkür ederim, en azından ciddi bir problem olmadığını öğrenmek bile yeterli oldu :) Teşekkürler :)

Don't make me sad
Don't make me cry
and the road gets tough

I don't know why

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Mart 2011; 23:53:35 

benim de top geldiydi şişti bayaa bi sonra geçti çok acıyosa git bi doktora atelmidir nedir onu takıyolar çok rahatsız etmiyosa bişey olmaz iz falan bırakmaz rahat ol

7060 Mesaj
17 Mart 2011; 23:57:40 

Benimde geçen hafta flat monitörümü masanın altına koyarken elimden kaydı ve sol elimin baş parmağı duvar ile monitörün arasında kaldı..
Daha sonra bu hafta salı günü yine sol elimin orta parmağı okulun tuvalet kapısına sıkıştı ve kanadı..

bişey var ama üstümde hayırlısı bakalım..

4101 Mesaj
18 Mart 2011; 0:06:33 

Geçen gün kardeşimin okulundan aradılar parmağını sıkıştırdı falan dediler hemen gittik. pek birşey yoktu (ebelemece oynarken parmağı dönmüş şişmiş incinmiş) Sağlık ocağına gittik saat 17 tam, ama kapıyorlardı.. Eve geldik buz koyduk sonra aynı gün babam götürmedi doktora bir gün sonra acile götürdük, ilk yardım uyhulaması önermişler şu kadar dakika buz koyun sonra sıcak uygulayın falan.. Şimdi biraz sızı var diyor ama incinmiş olacak bu kadar.. Tırnak kesinlikle morarır ama tırnak düşer mi bilemiyorum. Bir fotoğraf koy ona göre yorum yapalım. Çok büyük şişlik yoksa ve sızı çekilmeyecek gibi değilse sorun olmaz.

Geçmiş olsun, ilk anki sızı çok fenadır.. Başıma geldimi bilmiyorum ama gelmişdir muhtemelen.

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

Uzaklaştırılmış
18 Mart 2011; 0:09:51 

Benim küçükken 2 defa kapıya sıkışmıştı ikisindd mosmor oldu sonrada belli bi zaman gçince düştü ama yenisi çıktı fakat oda zaman aldı.bazende düşmez siyah bi leke kalır gittikçe küçülür siyah leke ama buda baya zaman alır meraklanma bence önemli bişeyin yoktur tırnak düşer yeniside çıkar

3598 Mesaj
18 Mart 2011; 0:39:22 

İlk anki sızı sahiden çok feciydi. Bayılıyordum neredeyse tansiyonum düştü galiba her yer siyah beyaz oldu böyle :) Arkadaşlarım olmasa gidiyordum anlayacağınız.
fotoğraf da koydum. Pek belli değil ama, tırnak mosmor ve altı çok şiş.
Ama yine de ciddi birşey olmaması rahatlattı :)
0

Don't make me sad
Don't make me cry
and the road gets tough

I don't know why

5621 Mesaj
18 Mart 2011; 0:45:25 

Ohoo kedi şeyini görmüş....Bir şey değil bu.Geçer sabaha.1-2 gün rahatsız eder.

Μολών λαβέ

3598 Mesaj
18 Mart 2011; 0:47:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ThePhenoM

Ohoo kedi şeyini görmüş....Bir şey değil bu.Geçer sabaha.1-2 gün rahatsız eder.

Fotoğraf ile bu kadar gözüküyor, daha da beter. Ama inşallah dediğiniz gibi olur

Don't make me sad
Don't make me cry
and the road gets tough

I don't know why

4101 Mesaj
18 Mart 2011; 1:09:11 

parmak ucu biraz şiş ve tırnak moraracak büyük ihtimal, şuan sızı vardır ama sabaha parmağını hiç hareket ettiremiyorsan bir sağlık ocağına falan görün. Kırık yoktur diye tahmin ediyorum zaten kırık yoksa sorun olmaz parmağı zorlama yük binmesin.. (bunlar sadece tavsiye, tıbbi bilgim yok)

Ehliyet alırken gördüğümüz sağlık dersinde bu durumlarda ne yapılacağı anlatılmıştı. 2 senede unuttuk hemen, bazı durumlarda sıcak masaj bazılarında soğuk masaj yapmak gerekiyordu..

Kardeşime önce soğuk (buz) sonra sıcak uygula demiş acil servis (ılıktır sanırım) Geçmiş olsun, hareket kabiliyeti çok kısıtlanmamışsa, ve çekilmeyecek bir acı yoksa sorun olmaz. Tekrar geçmiş olsun.

Araba kapısına sıkışması daha fenadır ya, benim sıraya fena sıkışınca acayip acıyordu.. Kapı fenadır özellikle araba kapısı, metal kapı.. uvvv.

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

262 Mesaj
18 Mart 2011; 1:15:32 

elinize çekiç vurunca yada bir yere sıkıştırınca sakın buz yada soğuk suya tutmayın. iyice bastıra bastıra ovalayın. ne bir şişlik kalıyor ne de kan toplanıyor. birkaç dakika içinde ağrısı bile gidiyor. ilk vurduğunuz anda acır ovuştururken acımaz. dediğim yöntemden başka birşey yapmayın. ama hasar büyükse doktara gidin

http://ress.im

40 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:03:54 

arkadaşlar bgn elimi kapıya kıstırdım çok büyk değil ama az mrardı ve eti kanadı burdan pis kan akmısmıdır kanayan yerden bunla tırnak koparmı ve biraz şişdi
0
0

Galaxy Note2 user..

52 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:14:41 

Ekmek çiğne

Fluid Dynamics

1061 Mesaj

[29 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

16 Nisan 2013; 15:32:41 

Orta parmak tehlikeli yer.Benimde orta parmağım motorun kasnağına sıkışmıştı,parmağımın ucu basınçtan patladı,o an ki acıyla bayılmışım.(ani kan basıncından dolayı sanırım)

"Geçmiş hatalarınızı unutun. Başarısızlıklarınızı unutun. Şu anda yapacağınız dışındaki herşeyi unutun ve onu yapın."

Hergün Yeni Bir İddaa Kupon:Tıklayınız

LOL TR Pax Jax Skinsli Plat5 Hesap Satılır
http://forum.donanimhaber.com/m_95855923/f_//tm.htm#95869661

3792 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:34:26 

bişey olmaz kedi şeyini görmüş şey sanmiş sizde

585 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:40:13 

quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Benimde geçen hafta flat monitörümü masanın altına koyarken elimden kaydı ve sol elimin baş parmağı duvar ile monitörün arasında kaldı..
Daha sonra bu hafta salı günü yine sol elimin orta parmağı okulun tuvalet kapısına sıkıştı ve kanadı..

bişey var ama üstümde hayırlısı bakalım..

git bi gusul al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

bu forumda 11-12 yaşında çoçukların olduğunu unutmayalım.yaptığımız yorumların şaka olduğunu anlayamayabilirler. (Zeytinburnu)

348 Mesaj
16 Nisan 2013; 19:21:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Joutsenlaulu

İyi geceler. Arkadaşlar bugün arabanın kapısını örterken parmağımı sıkıştırdım.İlk olarak buzla tedavi yaptım. Fakat şimdi tırnağım mosmor ve davul gibi şiş. Ayrıca deli gibi zonkluyor. Başına gelenler varsa ne yapacağım hakkında bana yardımcı olabilir mi? Tırnağım düşer mi veya herhangi bir iz bırakır mı ? Ne kadara geçer? Teşekkürler.

Arkadaşımın abisinede aynı şey olmuştu tırnak kararmışmı ne arkadaşıma tırnak makasıyla kökünden öktürmüştü şimdi yeni tırnak çıkmış

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

171 Mesaj
29 Kasım 2013; 21:30:53 

Merhabalar, iki gün önce benimde başıma böyle bir kaza geldi, ilk akşamdan sabaha kadar buz, hamur :) falan koydum ve inanılmaz bir acı vardı beni çok rahatsız ediyordu o gece uyuyamadım, sabah doktora gidecektim çevremdekiler gerek yok dedi acımda hafiflemiş gibiydi bende doktora gitmekten vazgeçtim, bugün 3.akşam ve bugün gündüz ağrım pek yoktu gün içerisinde çalıştım ve sanırım parmak zorlandı ve yine ağrımaya başladı, yakınımdaki devlet hastanesini aradım iki günlük bir olay olduğundan acili yetinin olmadığını ve ortopediye randevu almamı istediler. uzun iş

bende yutube dan bu olay ile ilgili bir kaç video gördüm iğne, Ataç ile tırnağı deliyorlar ve içerisindeki kanı boşaltıyorlar, uyguladım ve şimdi rahatladım.

evde bulunan kullanılmamış kalın bir yorgan iğnesini :) batikon ile sterilize ettim ve tüpte onu yaktım, yaktığım da hem sterilize oluyor hem sıcak iğne tırnağı çok rahat deliyor, hiç acı hissetmedim çok rahat oldu, keşke ilk gün uygulasaydım ve bu kadar acı çekmezdim.

belki birinin işine yarar diye paylaşıyorum

iki delik :)

0
0

yar yanağından gayrı, paylaşmak için herşeyi.!!

522 Mesaj
29 Kasım 2013; 21:49:46 

arkadaşlar ilk işiniz doktora gitmek olsun kangren olabilirsiniz ve emin olun kangren olduktan sonra kimse parmağınızı kurtarmak için uğraşmaz. direk ampütasyon uygularlar.

görülmesi için bu şekilde yazdım.

---BEJ---

272 Mesaj
29 Kasım 2013; 21:59:25 

Hocam ilk isiniz eczaneye gidip danismak olsun krem felan verirler..

Benim aynisi basima geldi tirnagim morardi lanet olsun senin gibi yaptim suan tirnagimda iz kaldi ve uzayinca keserken sanki etimi kesiyormusum gibi aci oluyor ortasinda iz olan yerde..
Yaklasik bi 7~8 sene once sıkıştı..
Kesinlikle tavsiyem bi git göster. .

171 Mesaj
30 Kasım 2013; 0:14:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Captain[Js]

Hocam ilk isiniz eczaneye gidip danismak olsun krem felan verirler..

Benim aynisi basima geldi tirnagim morardi lanet olsun senin gibi yaptim suan tirnagimda iz kaldi ve uzayinca keserken sanki etimi kesiyormusum gibi aci oluyor ortasinda iz olan yerde..
Yaklasik bi 7~8 sene once sıkıştı..
Kesinlikle tavsiyem bi git göster. .

sizde mi deldiniz, ayrıca tırnak düşmedi mi? deldi iseniz tırnak düşmediyse, tırnak uzayınca deliklerinde zamanla gitmesi gerekmez mi?

272 Mesaj
30 Kasım 2013; 7:24:25 

quote:

Orijinalden alıntı: erosxman

sizde mi deldiniz, ayrıca tırnak düşmedi mi? deldi iseniz tırnak düşmediyse, tırnak uzayınca deliklerinde zamanla gitmesi gerekmez mi?

Tirnak dustu delmedim.. küçükken olmuştu..Suan hala izi var.

105 Mesaj
30 Kasım 2013; 7:32:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Joutsenlaulu

o tırnak çekilecek 1haftaya yenisi çıkacak tabi bende öyle olmuştu belki 2 hafta sürmüştür. tam hatırlayamadım.

Sanki imza koyunca bir şey fark ediyorda, imza koyuyoruz.

396 Mesaj
30 Kasım 2013; 7:57:59 

O tırnak gidici. Önce kokte bir boşluk görürsün sonra o da tırnak çıktıkça iyice belli olur hale gelir. gitgide iyice büyür. Sonra bir gün bakarsın küçücük bir parça tırnak kalır orada.(bende olduğunda yolmustum onu ) Sonra yavaş yavaş yeni tırnak oluşur. Bunların hepsi 1-1,5 ayda olur. Bende yrni tirnagin ortasında şekil bozuklugu vardı ama zamanla geçti.

Steam: berkaycant

786 Mesaj
30 Kasım 2013; 8:19:01 

Adamın parmağı sıkışalı kaç yıl olmuş. Bu saate giden gitmiştir kalan kalmıştır

33 Mesaj
19 Aralık 2013; 15:39:28 

Yeni konu açmayayım diye buradan devam ediyorum yardımcı olun yaff... 5 gün önce arabanın kapısını kapatırken baş parmağımı tırnak kökünden sıkıştırdım. Tarifi zor bir acıydı gerçekten acının nirvanasına ulaştım. Neticede bugün itibariyle ağrılarım azaldı. Geçen gün doktora gittim tırnağa bikaç delik açıp kanattılar ağrılarım azalsın diye. Ama hala tırnak berbat durumda. Tecrübeli arkadaşlar sizce bu resmini eklediğim tırnağımın ne kadar sürede düzelir yada düzelir mi kendi kendine...
0
0

Hayattaki 3 prensip: 1-Su akar yolunu bulur...2-Baktın olmuyor bakmayacaksın...3-Beklentilerini düşük tut mutlu ol...

832 Mesaj
19 Aralık 2013; 18:07:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ggunister

Yeni konu açmayayım diye buradan devam ediyorum yardımcı olun yaff... 5 gün önce arabanın kapısını kapatırken baş parmağımı tırnak kökünden sıkıştırdım. Tarifi zor bir acıydı gerçekten acının nirvanasına ulaştım. Neticede bugün itibariyle ağrılarım azaldı. Geçen gün doktora gittim tırnağa bikaç delik açıp kanattılar ağrılarım azalsın diye. Ama hala tırnak berbat durumda. Tecrübeli arkadaşlar sizce bu resmini eklediğim tırnağımın ne kadar sürede düzelir yada düzelir mi kendi kendine...
0
0

cok korkunc görünüyo

3482 Mesaj
19 Aralık 2013; 18:11:11 

Bu ne ki ben topa vurcam diye kaldırım taşına vurdum ayakkabının onu patladı baş parmagim kırıldı kan içindeydi parmagim düşün

Vatan Bilgisayar Bostancı Şubesi Oem bölümündeyim her türlü sistem kurmada yardım edilir

1663 Mesaj
19 Aralık 2013; 18:13:26 

Çok kötü bir durum...

TURKISH AIRLINES| A Star Alliance Member

33 Mesaj
19 Aralık 2013; 21:06:03 

Evet korkunc gozukuyor da sonuc? fikir verebilecek var mi?

Hayattaki 3 prensip: 1-Su akar yolunu bulur...2-Baktın olmuyor bakmayacaksın...3-Beklentilerini düşük tut mutlu ol...

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2013; 21:10:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ggunister

0
0

oyyy titredim resmen.

ayrıca çektireceksin hocam o tırnağı

46 Mesaj
19 Aralık 2013; 21:12:45 

5-6 yaşlarındayken parmağım kapıya sıkışıp bir kısmı kopmuştu yarıktan biraz daha fazla.5 dikiş attılar küçücük parmağa.Hocam siz gine iyi yırtmışsınız.

Profesyonel Fakir

2625 Mesaj
19 Aralık 2013; 21:26:14 

Elime şanzuman düştü başparmağım patladı desem yeridir. Tırnak falan koptu zaten.O esnada sargı beziyle sıkıca sarmaktan başka bişey yapamadık ama sonrasında koruyucu bişey taktılar hastanede. Bide küçükken elim kazan dairesinin demir kapısına sıkışmıştı tırnağım mosmor olmuştu zamanla o tırnak yerinden çıkıyor ve yenisi geliyor.1-2 ayı buluyor bu süreç, hiç acı falan olmuyor merak etme.

|http://i.imgur.com/TlZmVak.gif[/image]

171 Mesaj
19 Aralık 2013; 22:59:41 

tırnağı deldikten sonra baya iğleşti şindi hiç bir şey olmamış gibi ancak hala siyah

33 Mesaj
21 Aralık 2013; 18:36:00 

walla şiş hala inmedi, bu tırnağı çektirecek cesaretim maalesef yok. İşlem yapılsa bayılırım. Çektirmem şartmı yani bu düşüp yenisi çıkmaz mı ki?

2 Mesaj
15 Ağustos 2014; 20:49:59 

Arkadaşlar benimde tırnağım ezildi morardı, bizim şantiyede bi usta vardı dedim usta belki senin başına gelmiştir yardımcı olurmusun dedim. Hatta oracıkta uyguladık. iğnenin ucunu çakmakla ısıtıp tırnağın orasından bi soktuk íçeri fışş kan dışarı fışkırdı (yani pis kan), ağrısıda dindi. Aradan 1,5 ay geçti. bugün az bi şişik vardı onuda elimle ezdim bí patladı iğrenç kıvamda iltihap çıktı. Temizledim iyíce, tırnak etten kurtulmuş alt tarafı görünüyor :D artık uzamasını bekleyip her hafta kesicem. Yeni tırnak çıkıyor çûnkü. Bunu uygulayın kafanız rahat olsun yoksa gece uyuyamazsınız :D

2 Mesaj
15 Ağustos 2014; 20:58:46 

Senin uyguladığını uyguladım cok iyi oldu :)

Bu mesajda bahsedilenler: erosxman

11 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
oyt96
15 Ağustos 2014; 21:11:38 

5 yıl önce benimde başıma geldi ve senin parmağından daha kötü olmuştu. Ertesi gün doktora gittim kirli kanı boşalttı. Tırnak atıyor büyük ihtimal seninkiside atar. 3 ayda uzar merak etme. Geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

4686 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Doctor

[23 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

15 Ağustos 2014; 21:18:12 

Ayak baş parmakları sorunlu benim de,halısaha tutkusundan geldi başıma.Bi tanesi darbeyi aldığım gün düştü 3 aydır yenileyemedi tırnak kendini.Diğeri ise hala düşmedi mor mor duruyor öyle,alttan beyaz tırnak geliyor mor kısımları kesiyorum uzadıkça.Yarıya kadar geldik bakalım,hayırlısı.

,                   Osmanlı İmparatorluğu,

1557 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Last Mogolo
15 Ağustos 2014; 21:27:10 

Daha eli sıkısan varsa gelsin

Ben insanlara umut dagitmiyorum ben diyorumki bu ükede herkes bir amerikali zenci gibi iri olmayi hak ediyor!! bakin kilo aldirmak benim isim..http://pspicin.blogspot.com.tr/

120 Mesaj
26 Ağustos 2014; 11:35:52 

Çocukluk yıllarından sonra ilk defa araba kapısına işaret parmağım sıkıştı. Gözlemlerim Erken kalkma+uykuyu alamama+acele etme + dikkatsizlik + kararsızlık.

Sanırım kapıyı aceleden dolayı hızlı kapattım, sonrasında ise çarpmaması için elimden bırakamadım. Sonuç bu şekilde.

Hastanede kırık ihtimaline karşı film çekildi + kanayan yer içinde fucidin ile pansuman yapıldı.

Tırnağı deldirip kanı akıtmayı istemedim.

Buz + ağrı kesici ile geceyi atlattım. Şuan için elimi bir yere çarpmadıktan sonra sıkıntı yok.

http://www.webmd.com/sk...eding-under-nail?page=2

Belirttiği üzere ;

Kanı dışarı akıtmaktan başka pekde yapılacak bir şey yok.

Yeni tırnak büyük ihtimalle 8 haftadan 6 aya kadar çıkacaktır.

tırnak yatağı ve çevresi çok zarar görmüşse bu süre artabilir.

En iyi tedavi ile birlikte hala çıkan tırnağın normal olarak görünmemesi ihtimali vardır.

Yeni çıkanda herhangi bir sıkıntı varsa doktora danışın demişler.

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 26 Ağustos 2014; 11:38:06 >

En Beğenilmeyen Yorumlar
İlk anki sızı sahiden çok feciydi. Bayılıyordum neredeyse tansiyonum düştü galiba her yer siyah beyaz oldu böyle :) Arkadaşlarım olmasa gidiyordum anlayacağınız.
fotoğraf da koydum. Pek belli değil... Yoruma Git
Yorumun Devamı Joutsenlaulu - 18 Mart 2011; 0:39:22 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Parmak Sıkışması.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.203