Şimdi Ara

Hp G62 Recovery olayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
20.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Tttnet kampanyasında aldığım g62 geçen ay bozuldu servise gönderdim yapamadılar yennisini yollayacaklarmış.
    Şimdi merak ettiğim iki üç konu var.
    birincisi recover cd olayı
    önceki bilgisayarda yapmayı unutmuştun format attıktan sonra aklıma geldi
    bu cd"nin ne gibi bir yararı vardır pc yi ilk günkü haline çevirdiğini biliyorum ama bir format cdsinden farkı nedir drive"ları falan kurarmı ve diyelimki ben C: diskinin boyutunu değiştirdim ve bir partition daha açtım.sonra pcyi recovery diski ile formatladım bu recoveryler ilk haline dönermi.

ikincisi
    İstediğim antivirüs,codecler,office gibi uygulamaları kurduktan sonrada recovery diski oluşturabilirmiyim.Bunlarda recovery diskinin içine yerleşirmi

son sorum ise
    recovery cdsi hazırladıktan sonra recovery sürücüsünü silebilirmiyim.Sakıncası nedir.

• tüm sorular hakkında bilgim yok ama bir soruya cevap yazayım.

recovery cdsini hazırladıktan sonra recoveryi silersen,cd ile format atmış gibi olursun.ama yok o bölümü silmezsen f11 tuşuna basıp direk recovery moduna geçebilirsin,faydası veya zararı bu.
  • Recovery'nin formattan farkı sıfırdan kurulum yapmamasıdır. Cihazı satın aldığınızda size nasıl geldiyse o haline döndürür. Yani sürücüler ve ek programlar kurulmuş olur. Oysa formatta sadece işletim sistemini kurarsınız. Sürücüleri bile sizin kurmanız gerekir.

Recovery'de sadece sürücüleri, sadece ek programları, yada komple sistemi fabrika ayarlarına çevirme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Recovery (bana göre) recovery bölümündeki dosyaları DVD'ye yazıyor. Yani işletim sisteminin kopyasını almıyor. Siz programları (örnğ: antivirüs vs..) aktifleştirdikten sonra dvdlere yedekleme yapsanız dahi aktifleştirilmemiş olarak yedeklenecektir.

Recovery yapıp dvdlere yedekledikten sonra o recovery sürücüsünü silebilirsiniz.
  • Arkadaşım birçok yedek alma programı var. Bunlardan biri acronis. Formatını atarsın. İstedigin oyunu, programları, driver ları kurarsın sonra acronis le yedeğini alırsın. Çökme veya virüs bulaştığı zaman acronis cd sini takıp aldığın yedeği yüklersin. Bu acronis in kullanımını internette pek çok sitede var araştır bulursun..

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Recovery'nin formattan farkı sıfırdan kurulum yapmamasıdır. Cihazı satın aldığınızda size nasıl geldiyse o haline döndürür. Yani sürücüler ve ek programlar kurulmuş olur. Oysa formatta sadece işletim sistemini kurarsınız. Sürücüleri bile sizin kurmanız gerekir.

Recovery'de sadece sürücüleri, sadece ek programları, yada komple sistemi fabrika ayarlarına çevirme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Recovery (bana göre) recovery bölümündeki dosyaları DVD'ye yazıyor. Yani işletim sisteminin kopyasını almıyor. Siz programları (örnğ: antivirüs vs..) aktifleştirdikten sonra dvdlere yedekleme yapsanız dahi aktifleştirilmemiş olarak yedeklenecektir.

Recovery yapıp dvdlere yedekledikten sonra o recovery sürücüsünü silebilirsiniz.

Bu arada hardcrss kulübümüze bekleriz..

• bende hp g 62 var pilini taktım ama bir daha cıkaramadım çıkarma yöntemi nedir acaba kullanlar yardımcı olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: badmurat

bende hp g 62 var pilini taktım ama bir daha cıkaramadım çıkarma yöntemi nedir acaba kullanlar yardımcı olabilirmi?

Pilin yanında sağa dogru kayan bi kızak var. pilin üstüne bastırmayın. çünkü yukarı dogru çıkıyor. kulübümüze bekleriz..
  • bende aynı makineyi kullanıyorum, pilin devamlı takılı kalıp adaptörle kullanmamız pil için sakıncalı olurmu? benim arastırdıgım kadarıyla yeni nesil bataryalar pil %100 oldugu zaman sarj etmeyi kesiyormuş, yani sürekli elektrikte kullanmanın pile zararı yokmuş? doğrumudur, zaten dikkat ettim de fiş takılıyken %100 altına indiğini hiç görmedim ama diğer laptoplarımda fiş takılı olsa bile arada pil sarjı %95lere inip sarj işlemi başlıyor buda sürekli böyle kullanılduıgu zaman bataryanın ömrünü kısaltır diye biliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

bende aynı makineyi kullanıyorum, pilin devamlı takılı kalıp adaptörle kullanmamız pil için sakıncalı olurmu? benim arastırdıgım kadarıyla yeni nesil bataryalar pil %100 oldugu zaman sarj etmeyi kesiyormuş, yani sürekli elektrikte kullanmanın pile zararı yokmuş? doğrumudur, zaten dikkat ettim de fiş takılıyken %100 altına indiğini hiç görmedim ama diğer laptoplarımda fiş takılı olsa bile arada pil sarjı %95lere inip sarj işlemi başlıyor buda sürekli böyle kullanılduıgu zaman bataryanın ömrünü kısaltır diye biliyorum..

En saglıklısı haftada 1 doldur boşalt yapıp çıkarmak. Şahsen ben öyle yapıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

bende aynı makineyi kullanıyorum, pilin devamlı takılı kalıp adaptörle kullanmamız pil için sakıncalı olurmu? benim arastırdıgım kadarıyla yeni nesil bataryalar pil %100 oldugu zaman sarj etmeyi kesiyormuş, yani sürekli elektrikte kullanmanın pile zararı yokmuş? doğrumudur, zaten dikkat ettim de fiş takılıyken %100 altına indiğini hiç görmedim ama diğer laptoplarımda fiş takılı olsa bile arada pil sarjı %95lere inip sarj işlemi başlıyor buda sürekli böyle kullanılduıgu zaman bataryanın ömrünü kısaltır diye biliyorum..

Evet, pilin sürekli takılı olması pile zarar vermez. Şarj dolduktan sonra pile giden akım kesilir. Ama yinede 1-2 haftada doldur boşalt yapmanız yararınıza olabilir.
  • başı arkadaşlar pilsiz kullanmak çok zararlı diye yazmışlar elektrik kesintelerinde notebooklara zarar veriyo diye konular gördüm forumda sizce ne tehlike hangisi daha tehlikeli yani
  • pilsiz kullanmak tehlikeli, bi arkadasım pilsiz kullanıyodu ani bi elektrik gidip geldi laptopun anakartı yandı, 400 tl masraf çıkardılar, şöyle düşünün masaüstü pclerde harici güç kaynagı takılmış gibi yani elektrik kesilsede pc çalışmaya devam ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: badmurat

başı arkadaşlar pilsiz kullanmak çok zararlı diye yazmışlar elektrik kesintelerinde notebooklara zarar veriyo diye konular gördüm forumda sizce ne tehlike hangisi daha tehlikeli yani

Pil takılı halde kullanın. Ani voltaj dalgalanmalarında pil koruma sağlar.
  • peki teşekürler yardımlarınız için
  • Bu ne dandik bi laptoptur:) günde 10tane bu laptoptan geliyor çalıştığım firmaya biz de servise gönderiyouz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.