- x
Off-Road'a başlamak istiyorum araç seçimi yardımı.
51 Cevap5354 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

84 Mesaj
16 Mart 2011; 0:39:51 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhabalar. Uzun zamandır aklımda olan off-road işine girişmek istiyorum. Özellikle memleketim Artvin'de ortam buna çok müsait. Yazları oraya giderek çeşitli aktivitelere katılmak istiyorum. Öncelikle ufak tefek bu iş ile ilgili bilgi sahibiyim. Ancak araç seçiminde çok zorlanacağa benziyorumm. Bu konu hakkında gerekli bilgiye sahip değilim. ortalama 30 bin lira bu iş için ayırıyorum. Hangi araçla başlamamı önerirsiniz.

339 Mesaj
16 Mart 2011; 0:59:43 

lada niva

Araba Bedeni Taşır
Motosiklet ise Ruhu...

3443 Mesaj
16 Mart 2011; 8:46:41 

landrover discovery2 td5 veya rangerover TD5 derim ben, arazide de asfaltta da giderler.. niva ise asfaltta biraz kafa yapar,arazide ise 10 numara..

smoky;from idle to redline
09 SEAT Cordoba Stylance 1.4TDI magicblack
& Megachips tuned; 105HP - 260NM

84 Mesaj
16 Mart 2011; 8:56:10 

Nivayı inceledim ama tam beklediğim gibi bi araç değil. Ben daha böyle hırçın bir şeyler istiyorum.

Discovery 2 ye bi bakmak lazım. Aklımda en yakın zamanda inceleyeceğim

Teşekkürler.

1234 Mesaj
16 Mart 2011; 9:17:02 

http://www.sahibinden.c...onanimli-44743917/detay
bu linkin daha ucuzunu bulup siz kendinize uygun hale getirebilirsiniz...

wrangler,CJ,niva diğer uygun modeller de bunlar.tercih edicek olsaydım eğer ya niva yada suzuki jimny tercih ederdim.yakıt konuşunda jeep biraz fazla yakıyor çünkü. . .

http://www.sahibinden.c...nli-2005-44817277/detay

5972 Mesaj
16 Mart 2011; 12:51:09 

Amaç gerçekten Off-Road ise birkaç tavsiyem olabilir, bütçe ne kadar?

Old Honda's newer die, they just get faster.

Green Mamba Returns / My Honda CRX Delsol Project & Redesign || Click For Details...

265 Mesaj
16 Mart 2011; 12:55:19 

Toyota Land Cruiser

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

84 Mesaj
16 Mart 2011; 16:23:01 

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Amaç gerçekten Off-Road ise birkaç tavsiyem olabilir, bütçe ne kadar?

Yukarda da belirttim. 30 bin lira.

5972 Mesaj
16 Mart 2011; 16:56:21 

quote:

Orijinalden alıntı: c.geckin

Yukarda da belirttim. 30 bin lira.

Beklentiniz tam olarak nedir?

Off-Road yarışlarına katılmak mı?

Off-Road sitelerindeki etkinliklere eşlik etmek mi?

Yeri geldiğinde dağa çıkıp yeri geldiğinde şehir içinde konforlu bir Jeep kullanmak mı?

Çünkü bunların hepsi farklı şeyler, öncelikle kafanızdaki Off-Road mantığını bilmek lazım.

Green Mamba Returns / My Honda CRX Delsol Project & Redesign || Click For Details...

948 Mesaj
16 Mart 2011; 17:28:34 

2747 Mesaj
16 Mart 2011; 18:45:32 

land rover defender

14845 Mesaj
16 Mart 2011; 19:12:10 

30 bin liranız varsa bunun hepsini bir araca bağlamak çok doğru değil. Mesela Suzuki Jimny gibi en fazla 17-18 bin lira verebileceğiniz ufak, konforlu, az yakan ve becerikli bir araç alabilirsiniz. Off-road zevkli ama masraflı bir spor zevkidir. Araç arazide her an her şeyle karşılaşabilir. Disco, Range gibi zaten kendi masrafı bitmek tükenmeyen bir aracı tutup araziye sokmanın yeni bir eş almaktan pek de farkı yok. Basit, hesaplı bir araç işinizi hayli hayli görecektir.

2747 Mesaj
16 Mart 2011; 19:13:30 

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

30 bin liranız varsa bunun hepsini bir araca bağlamak çok doğru değil. Mesela Suzuki Jimny gibi en fazla 17-18 bin lira verebileceğiniz ufak, konforlu, az yakan ve becerikli bir araç alabilirsiniz. Off-road zevkli ama masraflı bir spor zevkidir. Araç arazide her an her şeyle karşılaşabilir. Disco, Range gibi zaten kendi masrafı bitmek tükenmeyen bir aracı tutup araziye sokmanın yeni bir eş almaktan pek de farkı yok. Basit, hesaplı bir araç işinizi hayli hayli görecektir.

+1 çok mantıklı

5972 Mesaj
16 Mart 2011; 19:32:32 

Suzuki arazide çok zayıf kalıyor malesef. Ayrıca stock bir araçla off-road yapılırsa arazide sorun yaşanır. En azından araziye çıkacak araca yükseltme kiti, yaklaşma açısı için custom çelik tamponlar, ön tampona vinç ve arazi lastikleri uygulamak gerekir.

84 Mesaj
16 Mart 2011; 22:36:17 

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Beklentiniz tam olarak nedir?

Off-Road yarışlarına katılmak mı?

Off-Road sitelerindeki etkinliklere eşlik etmek mi?

Yeri geldiğinde dağa çıkıp yeri geldiğinde şehir içinde konforlu bir Jeep kullanmak mı?

Çünkü bunların hepsi farklı şeyler, öncelikle kafanızdaki Off-Road mantığını bilmek lazım.

Amacım yarış vs. değil. Sadece çeşitli etkinliklere katılıp tamamiyle hobi amaçlı bu işe girişmek istiyorum. Araç mayıs-eylül full kullanılacak. Yani kışın fazla kullanmayacağım.

84 Mesaj
16 Mart 2011; 22:42:22 

quote:

Hocam suzukiyi inceledem fakat pek tarzım değil. Dediğim gibi biraz daha kalıplı hırçın bişey istiyorum. Artvin'in engebeli arazilerinde heba olur o araç

Daha çok şu tarda bişey var aklımda

http://www.sahibinden.c...on-arka-dif-kilit/detay

84 Mesaj
16 Mart 2011; 22:51:39 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.geckin -- 16 Mart 2011; 22:54:41 >

3150 Mesaj
16 Mart 2011; 23:07:51 

Jeep Chrokee XJ(kare kasa diye de geçer) bakabilirsiniz.Yapılmış bir araç da alabilirsiniz, aldıktan sonra siz de bir şeyler yapabilirsiniz bu tamamen sizin tercihinize kalmış.

http://www.sahibinden.c...-offroad-43788938/detay

DonanımHaber Türküseverler Kulübü

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Mart 2011; 0:20:50 

istediğinizden fazla bilgiye www.gezenbilir.com dan ulaşabilirsiniz.

bence hemen hemen her hafta sonu olan offroad etkinliklerine katılın.gördüğünüz her aracı sahibinden isteyin kullanın .performanslarını görün.zaten kafanızda şekillenir ne istediğiniz. tek araç olarak kullanacaksanız modifiye sınırlı olur. ama sırf ofroad için kullanacaksanız dehşet bir şeyler olur
30.000 e

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=70248.0

http://www.sahibinden.c...ay/?source=directSearch

mesla bunun gibi bi araçla başlayabilirsiniz.

ama önce mutlaka off road etkinliklerine katılın ve yaşayın devamı kendiliğinden gelir.

Uzaklaştırılmış
17 Mart 2011; 0:23:49 

bence hemen hemen her hafta sonu olan offroad etkinliklerine katılın.gördüğünüz her aracı sahibinden isteyin kullanın .performanslarını görün.zaten kafanızda şekillenir ne istediğiniz. tek araç olarak kullanacaksanız modifiye sınırlı olur. ama sırf ofroad için kullanacaksanız dehşet bir şeyler olur
30.000 e

ama önce mutlaka off road etkinliklerine katılın ve yaşayın devamı kendiliğinden gelir.off road çılar çevresini mutlaka zehirlemek ister .etkinliklerde senin gibi birini boş bırakmazlar en temiz aracı en uygun fiyata bulurlar .işi bilenlere danışman en akıllıcası olur.

Uzaklaştırılmış
17 Mart 2011; 0:26:00 

30.000 e

ama önce mutlaka off road etkinliklerine katılın ve yaşayın devamı kendiliğinden gelir.off road çılar çevresini mutlaka zehirlemek ister .etkinliklerde senin gibi birini boş bırakmazlar en temiz aracı en uygun fiyata bulurlar .işi bilenlere danışman en akıllıcası olur.

14845 Mesaj
17 Mart 2011; 0:42:23 

Arzunuz bilir, fakat sadece ilanlara bakarak bu tip araç almaktan kaçının. Arazi aracı alıp araziye girmek ne yazık ki oto pazarından Corolla ya da Golf alıp binmeye benzemiyor. Her aracın bir karakteristiği, parça-bakım maliyetleri, kullanım amacı hatta işinde uzman ustaları var. Bana kalsa gider CJ5 alır makat maymunu gibi bir ağaçtan öbür ağaca zıplaya zıplaya giderim ama 15 milyarlık CJ5 almak için en kolay kısmı. :) Umarım kendimi anlatabilmişimdir. Şimdiden hayırlı olsun.

481 Mesaj
17 Mart 2011; 0:51:15 

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

+

Herşeyi paylaşmak için!!!

481 Mesaj
17 Mart 2011; 1:00:41 

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

+

Herşeyi paylaşmak için!!!

570 Mesaj
17 Mart 2011; 9:13:48 

land rover, range rover gibi araçlar 4x4 kabiliyetine sahip olsalar da aslen şehirli yaratılmışlardır. Şu ana kada üretilmiş en iyi 4x4 lada niva, toyota land cruiser'dır. ancak hem yük taşıyayım ticaret yapayım, hem şehirde kullanayım lüks olsun derseniz pickup öneririm. üstelik ister 4x4 ister 4x2 kullanabilirsiniz, benzinden tasarruf edersiniz.

Pickuplar içinde Navara önde. Yeni Amarok geliyor. özellikle yaklaşma açısı, tırmanma kabiliyeti ve differansiyel oranları ile navara'dan daha kabiliyetli gözüküyor ama tabi daha ülkemize gelmedi. 1-2 ay bekleyip o aracı inceleyin derim...

853 Mesaj
17 Mart 2011; 10:36:02 

Suzuki Vitara (eski kasalar), Jimmy, Daihatsu Terios, Nissan Terrano, Rav 4 (ilk kasalar)

saygılarımla

14845 Mesaj
17 Mart 2011; 10:37:02 

Navara arazide pek de kabiliyetli değil aslında. Fazla uzun, fazla ağır. Kardeşi Skystar 4x4 ise böcek gibidir. Hem de Navara kadar çok yakmaz. Bence en mantıklı tercihlerden bir tanesi o. Ama arkadaş binek bir araç istediğinden ondan bahsetmedim. Bu pick-up'larda monokok gövde yerine düz şasi kullanıldığını hatırlatalım. Oldukça kemikli yapıları vardır.

488 Mesaj
17 Mart 2011; 12:59:22 

7460 Mesaj
17 Mart 2011; 14:22:44 

Suzuki jimny'nin küçük olduğuna bakmayın birçok büyük araçtan daha kabiliyetli Off-Road'a daha uygun biraz araştırmanızı tavsiye ederim özellikle videolardan izleyin.Bende birgün offroad için bir araç alacağım çok istediğim birşey ve bu araç defander yada Jimny olacak büyük ihtimal.

570 Mesaj
18 Mart 2011; 11:24:40 

quote:

Navara arazide pek de kabiliyetli değil aslında. Fazla uzun, fazla ağır. Kardeşi Skystar 4x4 ise böcek gibidir. Hem de Navara kadar çok yakmaz. Bence en mantıklı tercihlerden bir tanesi o. Ama arkadaş binek bir araç istediğinden ondan bahsetmedim. Bu pick-up'larda monokok gövde yerine düz şasi kullanıldığını hatırlatalım. Oldukça kemikli yapıları vardır.

Amarok'larda monoblok gövde var. o nedenle söyledim :)

1021 Mesaj
19 Mart 2011; 19:30:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mrtem

land rover, range rover gibi araçlar 4x4 kabiliyetine sahip olsalar da aslen şehirli yaratılmışlardır. Şu ana kada üretilmiş en iyi 4x4 lada niva, toyota land cruiser'dır. ancak hem yük taşıyayım ticaret yapayım, hem şehirde kullanayım lüks olsun derseniz pickup öneririm. üstelik ister 4x4 ister 4x2 kullanabilirsiniz, benzinden tasarruf edersiniz.

Pickuplar içinde Navara önde. Yeni Amarok geliyor. özellikle yaklaşma açısı, tırmanma kabiliyeti ve differansiyel oranları ile navara'dan daha kabiliyetli gözüküyor ama tabi daha ülkemize gelmedi. 1-2 ay bekleyip o aracı inceleyin derim...

Land rover'a şehiriçi için yaratılmış demek gülünç olmuş
Askeriyenin,telekomun ve diğer kamu kuruluslarının kullandıgı defender'lar ne marka?
Dıscovery'leri alanlar araziye cıkmıyorsa bunda o aracın suçu ne?
Bakın bakalım Dısco1ve2ler arazide neler yapabiliyorlar.
L.R'a şehiriçi derken uzunlugu beşbuçuk metreye yakalasan pıck-upları
offroad'da önermek de abes kacmış..
Navarra pıck-uplar arasında iç mekan kalitesiyle öndedir başka da
numarası yoktur.Arazide l200 cokk daha basarılıdır.Şehiriçinde de
Actıonsports süspansiyon sistemiyle daha başarılır.
Arkadaş 30binlik bütçem var derken Amarok'u bekleyin demek
Konuyu açan arkadaşım yukarıda belirtildiği gibi,
Gezenbilir adlı sitede satılık vasıtalar var tam aradıgınız türde,
Cj5-7den tutun defender'lara Wrangler'dan toyotalara...
Hepsinin sahibi belli,aracların geçmişleri belli..
buraya kalsa daha fiyatı belli olmayan Amarok da
7-8binliralık niva da tavsiye edilir

570 Mesaj
21 Mart 2011; 8:49:05 

land rover ile gir bakalım araziye ne oluyor :) varmıymış karter kaplaması :) çok alemsin hacı :)

askeriyenin kullandığı jipten alacaksan başka :) nerde satılıo onlar söle biz de bakalım :D

1021 Mesaj
21 Mart 2011; 18:01:15 

@Sayın Mrtem,
ben kendim offroad yapmıyorum ama
defender ile dıscovery1 ile gayet muntazam işler yapan arkadaşlarımı biliyorum.
Yukardaki msjda belirttiğim sitede satılan araclarda var..
Landrover'dan anladıgınız sadece RangeRoverlar ise hemcinsleri
içinde arazide en başarılılarındadır.
Defenderları da almak istiyorsanız gercekten sıfırlarını getiren bayiler var.
Karter kaplaması denen olayı da zaten biçok jeepde bulamazsınız
kaldı ki altı yüksek olan heraraca karter muhafazası koysanız offroadta
basarılı olacak sayılmaz.
Son yıllarda fütursuzca gelişen Suv,Crossover,jeep segmentindeki
araclar onroad içindir cogunlukla.
Son olarak offroadda lüks istemek,konfor istemek
''bizim yolumuz yol bittikten sonra başlar''diyenler için fazlasıyla lüks olur.
ya konfordan vazgeçeceksiniz ya da cıkmak istediğiniz tepenin
üstünden değil etrafından dolasacaksınız..
Pick-up konusunda söyledikleriniz de kendizi haklı olarak görüyorsanız
naçizane söylediklerimin hepsini cehalet olarak algılayın.
Bu arada adım Deniz,yasım32,hacı,hoca deme zahmetinden kurtarayım sizi.

4505 Mesaj
21 Mart 2011; 20:11:37 

quote:

land rover ile gir bakalım araziye ne oluyor :) varmıymış karter kaplaması :) çok alemsin hacı :)

askeriyenin kullandığı jipten alacaksan başka :) nerde satılıo onlar söle biz de bakalım :D

Sahibinden.com `a gir Defender yaz orada satiliyor.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

4424 Mesaj
21 Mart 2011; 20:23:31 

lada niva arazinin kralı'dır.

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

3211 Mesaj
21 Mart 2011; 21:35:15 

o işin uzmanı patrol ama bulman çok zor en iyisi lada dağdan aşağı top gibi yuvarlanarak iner.

hummer a bile diz çöktüreen araç

3590 Mesaj
21 Mart 2011; 21:44:50 

quote:

arkadaşa tamamen katılıyorum. lada bir efsanedir.

4182 Mesaj
22 Mart 2011; 21:48:10 

nissan pathfinder,
toyota rav4

Dacia Duster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 22 Mart 2011; 21:49:46 >

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

12 Mesaj
29 Mart 2011; 0:08:28 

1 haftadır başka bilgi girilmemiş bekleyeyim biraz daha...

2010 Ford Fiesta

1021 Mesaj
29 Mart 2011; 1:21:13 

hocam land roverları şehiriçi jeepleri ile bir tutan bir forum buarası..
bosuna beklemeyin derim.
bnm pick-up ile dik ve dar U dönüşleri iki hamlede dönerken
land roverlar,L.C'ler,jeep modelleri varken offroad için
pıck-up araç tavsiye ediliyor..
Bir pıck-up nız varsa aslında üç aracınız vardır:
kamyonet,binek,arazi aracı ve aslında üçüne de
sahip değilizdir çünkü tam olarak üçünün görevini de onlar kadar yapamaz.

1206 Mesaj
29 Mart 2011; 1:32:12 

lada niva

1021 Mesaj
29 Mart 2011; 1:40:20 

Aslında bu soruya cvb vermek için nasıl bir off-road yapılacak ona bakmak gerekir..
Bir araç off-road için ne kadar hazırlanırsa o kadarda asvalttan uzaklasır.
konfor aranmaz parkura kadar en sagdan tıngır mıngır giderim zaten
binek aracım var deniliyorsa ben Jeep cj modelleri derim

5 Mesaj
6 Şubat 2012; 20:44:55 

arkadaşlar yeni üye oldum. off roada başlamak istıyorum. kafamda grand vitara yada grand cherokee var. bana yardım ediniz kararsız kaldım.
bütçe 30 bin yardımlarınıza şimdiden teşekkürler. bide off road da düz vitesmi kullanılır otomatik vitesmi kullanılır teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minoenes -- 6 Şubat 2012; 20:47:15 >

5 Mesaj
18 Şubat 2012; 22:01:53 

2 haftadır bilgi girilmemiş biraz daha bekleyeyim ama lütfen cevap yazın

1606 Mesaj
18 Şubat 2012; 22:34:12 

quote:

Orijinalden alıntı: MAR00N 5

Toyota Land Cruiser

+1 Bunu yazmak için girmiştim Bu araç başlangıç değil evladiyelik ayrıca

quote:

Orijinalden alıntı: minoenes

arkadaşlar yeni üye oldum. off roada başlamak istıyorum. kafamda grand vitara yada grand cherokee var. bana yardım ediniz kararsız kaldım.
bütçe 30 bin yardımlarınıza şimdiden teşekkürler. bide off road da düz vitesmi kullanılır otomatik vitesmi kullanılır teşekkürler.

Off-Road'da manuel vites daha uygundur.Debriyaj-gaz ayarı açısından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan G. -- 18 Şubat 2012; 22:35:18 >

Yaş 16
BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR www.turkiyekanbankasi.com
BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR https://twitter.com/trkykanbankasi
BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR https://www.facebook.com/groups/turkiyekanbankasi/

5 Mesaj
22 Şubat 2012; 21:42:36 

teşekkurler araç seçimimde vitara mı jimny daha uygundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minoenes -- 22 Şubat 2012; 21:47:53 >

5 Mesaj
22 Şubat 2012; 21:45:11 

teşekkurler araç seçimimde vitara mı jimny mi daha uygundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minoenes -- 22 Şubat 2012; 21:49:52 >

710 Mesaj
22 Şubat 2012; 22:00:37 

Pm bakın lütfen...

Zenginlik ne kadar sahip olduğunda değil ne kadar verebildiğinde...

5 Mesaj
3 Mart 2012; 21:26:27 

pm bakın derken neyi kastettiniz

1269 Mesaj
3 Mart 2012; 21:27:44 

quote:

land rover, range rover gibi araçlar 4x4 kabiliyetine sahip olsalar da aslen şehirli yaratılmışlardır.

yanlış bilginin dibi.

2293 Mesaj
29 Mart 2012; 20:16:05 

quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

yanlış bilginin dibi.

Aynen katılıyorum ilk yapılan aracı askeriyeye diye hatırlıyorum tamamen arazi amaclı üretilmeye baslandı

- [HTC WİLDFİRE S] - - KRON XC750 HİDROLİK FREN - SAMSUNG R580-JS03TR KULLANICISI

1027 Mesaj
31 Mart 2012; 15:15:55 

arkadaşlar , sakat indirimi ile araç alınacağı için bir arkadaşım Dodge nitro sunu satıyor..

63.000tl 2008 model, 92.000km de ( forum kullanıcıları için pazarlık payı vardır. )

http://www.sahibinden.c...kazasiz-80379834/detay/

SİGARA yı bırakmak çok kolay - hem sigaradan kurtulun hem de ayda 300 tl tasarruf edin ---tüm esigara ürünleri ---ve likit vs için ÖM atınız.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » Off-Road'a başlamak istiyorum araç seçimi yardımı.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.504