Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (1663. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
291
Favori
1.524.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16611662166316641665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IOzguur

quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn

3 aydır definisyon yapıyordum artık bitirme zamanı geldi 2200-2300 kalori aldım genelde şimdi bunu hemen arttırsam sıkıntı olur sanırım metabolizma yavaşladığı için her hafta 200 200 arttırsam ideal midir?

Sıkıntı olmaz hocam ben 600 -800 kalori birden arttırdığımı bilirim.Bugün barbell row rekorumu kırdım 80 kilo artı kısa bar ile barbell row 4 tekrar kilom 76.Salonda yapan pek yok bu hareketi ama es geçilmemesi gereken hareketlerden

utanıyorum o hareketi yaparken
    kimse mi yapmaz arkadaş salonda :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

quote:

3 aydır definisyon yapıyordum artık bitirme zamanı geldi 2200-2300 kalori aldım genelde şimdi bunu hemen arttırsam sıkıntı olur sanırım metabolizma yavaşladığı için her hafta 200 200 arttırsam ideal midir?

Sıkıntı olmaz hocam ben 600 -800 kalori birden arttırdığımı bilirim.Bugün barbell row rekorumu kırdım 80 kilo artı kısa bar ile barbell row 4 tekrar kilom 76.Salonda yapan pek yok bu hareketi ama es geçilmemesi gereken hareketlerden

Hocam sorma bizdede aynı romain deadlift yaparken milletin bakışları sonra smith machine da squat yapmak varken niye serbest ağırlık kullanıyosun diyen mi bide destekli yapmaz mı squat ı sonra fıtık başlangıçları olan mı herşey var :)

Montevo hocam teşekkürler . İlk hareket olarak yaptığım için biraz daha rahat oluyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes bakıyo yaz gelsin define define dolaşıyım ortalıkta diye, ben de okul bitse de yazın rahat rahat bulk yapsam diye düşünüyorum.girdik 82 de definasyona şimdi de iştah gitti kaldık 75 lerde bide üstüne reflü cıktı moral yerlerde beyler ya

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

quote:

Hocam sorma bizdede aynı romain deadlift yaparken milletin bakışları sonra smith machine da squat yapmak varken niye serbest ağırlık kullanıyosun diyen mi bide destekli yapmaz mı squat ı sonra fıtık başlangıçları olan mı herşey var :)

Montevo hocam teşekkürler . İlk hareket olarak yaptığım için biraz daha rahat oluyo.

biraz daha izole olsun diye

sırt calışıyorum fakat dogru pozisoyn icinde domalmak gerekiyor
    o bel acısını vermen lazım

yaparken aynaya bakıyorum 1 2 kişi mal gibi bakıyor
  • Ben hergün tek kas kütlesi çalışırken şimdi yazın daha pump gözükmek adına 2 kas kütlesine geçtim ve böyle olunca 7-8 günde her kası 2 şer kez çalışmış oluyorum.Benim gibi yapan varmı? overtraining lik bi durumda hissetmedim hiç. naturelim bu arada kür yok
  • a|i kullanıcısına yanıt
    Tek günde her kası çalıştım çoğunlukla, öyle bir sorun yaşamadım.
  • Arkadaşlar deadlifti kaç set kaçar tekrar önerirsiniz 10-9-8-8-6-6 yapıyorum çok mu sizce?
  • hey maşallah 6 set demek
  • 1x5 veya 5/3/1, ısınma setleri hariç.
  • tunlab T kullanıcısına yanıt
    95 kilo falan takıyorum hocam en sonlarda çok da sayılmaz ama en sevdiğim hareket 6 seti layık görüyorum deadlifte nefesimi kesmese tam süper olacak.

Benim asıl merak ettiğim tekrar sayıları.
  • Hocam öyle 1 tekrarlık en max ağırlıkla explode yapacak kadar birikimim yok sanarım 95 kilo takıyorum. Ektonun dibi olduğumdan kemerler bile büyük geliyor. Sizce 8-8-6-6-6 nasıl olur?
  • Çalışma setlerinde 5 tekrarın üzerine çıkmamak gerekli deadliftte. Yorgunluk arttıkça performans düşer, formdan feragat etmeye başlarsın. Birçok kişi deadliftte sakatlığı 1 rep max esnasında değil ısınma setlerinde falan yaşıyor okuduğum kadarıyla

Edit: Bu arada ağırlığının düşük kalma sebebi muhtemelen set/tekrar sistemin. Deadlift gibi bir harekette bu kadar volume çok gereksiz, faydasından çok zararını görürsün. Başlangıçta form oturana kadar düşük ağırlıkta yüksek volume ile çalışılabilir, ama formu oturttuktan sonra 1x5 veya 5/3/1 şemasının dışına çıkmamayı tercih ederim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Sovereign -- 30 Nisan 2015; 23:38:19 >
  • deadlift, squad ve bench press VG nin en baba 3 hareketidir, bu 3 hareket için bence ısınma setleri hariç 3 set yeter, tabi ileri derecede ki VG yapanlar son setleri dropset olarak yapabilir, ama gerçekden kasları en çok yoran hareketler bunlar, 6 set bana fazla gbi geldi..
  • ben olsam bende bakardım

• @Magnetic Monopole

Hocam 63 kilo civarıyım oranlayınca iyi duruyor aslında ama bir türlü kütle kazanamadım. Yediklerim gayet fazla olmasına rağmen bir türlü +65 olamadım. Haliyle bench de 50 kilo falan oluyor öyle olunca bakıcaz artık.

@tunlab

Aslında 6 iyi gibi çünkü o gün sadece alt vücut çalışıyorum. Bench de 5 set mesela compoundları çok set yapınca daha iyi oluyor gibi ama yine de tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edvardo -- 1 Mayıs 2015; 12:34:31 >
  • a|i kullanıcısına yanıt
    merak etme overtraining oyle kolay kolay olmaz. tembel elemanlar fazla abartiyor. gunde 1-1.5 saat idman yaparak overtrain olunmaz zaten

• Merhaba arkadaşlar,

Biraz yardıma ihtiyacım var.Hala bulk dönemindeyim bitirme gibi bir düşüncem yok(85kg).Öncelikle sıkıntılarım şunlar;

Sırt bölgemden bir türlü verim alamıyorum genişlemiyor vücudum dar gözüküyor.
    Göğüs bölgem fiyasko üst göğüs bölgemde hacimlenme çok az yağlanma olduğudan çok berbat bir hal alıyor.(%18 %19 yağ oranı)

Programım bölgeye göre değişmekte.

Göğüs,
    bench press 4 set.(6x8 tekrar aralığı)
    Incline press 5 set (6x8 tekrar aralığı)
    Dips 3x10
    1 set dumbell pres pump etkisi için.

Sırt,
    front lat pulldown 5 set 6x8.
    bent over row 3 set 10 tekrar.
    seated row 4 set 6-8 tekrar.
    2 set dumbell row iyice yormak için.

302 kuralıyla yapıyorum bütün hareketlerimi ve %70 rm aralığındayım.
  • Şöyle bir motivasyon fotoğrafı atalım.
  • WanZei kullanıcısına yanıt
    ne kadar suredir calisiyorsun? ust gogus gayet iyi bence yagli oldugundan alt kisimla arada fark var o yag oranindaki herkeste oyle zaten. %12 civarina inersen goruntu duzelir

• Arka omuza çift hareket yapsam fazlamı olmuş olur ? Sırtta çok önem verdiğim için .Bu önümüzdeki 1-2 ayda üstgöğüs ile başlayıp decline press gly bench press ile göğüs gününü geçirmeyi düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 16611662166316641665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.