- x
ENJEKTÖR TEMİZLEYİCİ İÇİN YORUMLARINIZ...?
14 Cevap6916 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1201 Mesaj
15 Mart 2011; 20:47:38 

hepsiburada.com da satılan dizel ve benzinli araçlar için olan benzine katılan enjektör temizleyicilerden kullanan veya bilenler var mı..?
hakikaten aracın çalışmasında ses ve sarsıntıyı azaltıp,performansı artırıcı etkisi var mı...?

ÖNERİR MİSİNİZ......?

4635 Mesaj
15 Mart 2011; 20:51:55 

kullanıyorum adı carbon clean miydi tam hatırlamıyorum. 1.5 dci de ses ve sarsıntı (rölantideki)ile ilgili bir değişim yapmadı. temizlemesini umuyorum

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

1383 Mesaj
15 Mart 2011; 20:52:41 

ÖNERMEM!
Dizel aracımda Würth enjektör temizleyici kullandım uzun yol öncesi, tüm teamüllere uygun bir şekilde kullandım,
ne seste ne de performansta olumlu hiçbir gelişme görmedim...Bu tarz ürünleri bir daha kullanmam...
Bence para tuzağı...

Ford Focus TDCI(109)

1201 Mesaj
15 Mart 2011; 21:55:16 

başka yorum....?

1430 Mesaj
17 Mart 2011; 0:43:07 

genelde tamamen psikolojik oluyor sonuclar.

3060 Mesaj
17 Mart 2011; 1:49:21 

enjektörlerinizde sıkıntı varsa gerçekten bunun çözümü enjektörlerin araçtan sökülüp profesyonel bir serviste temizlenmesidir.benzinci ve marketlerde satılan ürünlerin gözle görülür bir faydası yoktur.sadece harcadığınız para ile kalır.. ben bu tarz ürünleri eski aracımda çok denedim ve hiçbir faydasını görmedim... vardığım sonuç bunlar para tuzağı..

3314 Mesaj
17 Mart 2011; 1:52:51 

quote:

Orijinalden alıntı: meteg

enjektörlerinizde sıkıntı varsa gerçekten bunun çözümü enjektörlerin araçtan sökülüp profesyonel bir serviste temizlenmesidir.benzinci ve marketlerde satılan ürünlerin gözle görülür bir faydası yoktur.sadece harcadığınız para ile kalır.. ben bu tarz ürünleri eski aracımda çok denedim ve hiçbir faydasını görmedim... vardığım sonuç bunlar para tuzağı..

katılıyorum

Mutluluğu Tüketimde Arayanlar, Birgün Mutluluğu da Tükettiklerinde Çaresiz Kalırlar...
Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma... Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma...Sessiz kalmak bir şey bilmediğin anlamına gelmez...Çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez... Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun... Bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır... Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir...

879 Mesaj
17 Mart 2011; 10:37:12 

Radikal temizlik bakım yöntemleri dışındaki tüm çözümler sözde cozumdur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3607 Mesaj
17 Mart 2011; 11:19:48 

Birtek memnun kalan benim galiba

Şehir dışına çıktığımda 2500 km kadar gezmem gerekti ve değişik ama hep opetten mazot aldım..Ankaraya döndüğümde rolantide oynama vardı ara ara..Servis kötü yakıt gelmiş olabilir pislik olabilir istersen bir temizleyici atalım dedi markası würth olunca ok dedim..

Bir depoya yakın depoyu doldurmuştum tamamınıda kullandık..Bir 40-50 km'den itibaren rolantide düzensizlik geçti..yalnız bu ürünler öyle bir kere aldım attım bişi olmadı denecek ürünler değil..Bir 10 sefer falan kullanmak gerekli yada her 4 depoda bir veya 5000 km'de bir gibi..

Zaten 9-10 tl birşey şimdiye kadar iki kere kullandım rolantiyi düzenledi temizlik vs bişi yaptımı bilemem

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

10932 Mesaj
17 Mart 2011; 12:58:04 

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

kullanıyorum adı carbon clean miydi tam hatırlamıyorum. 1.5 dci de ses ve sarsıntı (rölantideki)ile ilgili bir değişim yapmadı. temizlemesini umuyorum

Aynı motora sahibiz. İlerde sonucunu yazarsanız memnun olurum. Pompaya her gidişimde pompacı teklif ediyor. Her seferinde reddediyorum. Yetkili serviste bakım yaptırdığım bir araca dışardan ürün koydurmak istemiyorum. Fakat siz çok memnun kaldım derseniz düşünebilirim.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

1091 Mesaj
17 Mart 2011; 13:12:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

ÖNERMEM!
Dizel aracımda Würth enjektör temizleyici kullandım uzun yol öncesi, tüm teamüllere uygun bir şekilde kullandım,
ne seste ne de performansta olumlu hiçbir gelişme görmedim...Bu tarz ürünleri bir daha kullanmam...
Bence para tuzağı...

Aynı ürünü 1.3 multijette kullandım soğuk havalardaki motor ısınana kadar olan yüksek sesi bayağı azalttı.

10932 Mesaj
17 Mart 2011; 13:17:10 

Yeri gelmişken söyliyim. 1992 model aracımda NanoTech kullandım. Benzin tasarrufundan ziyade benzin deposunu bir kerede temizledi. Tecrübe ile sabit. Benzinli ve diesel her araca uygulanabiliyor.

1992 model arabam benzin ibresi dibe yaklaştığında her kırmızı ışıkta stop ederdi. Deponun dibindeki pis benzin sisteme girerdi. NanoTech koydum depoya. Daha ilk depoda benzin ibresi dibi gördü. Araç bir daha asla stop etmedi. Bu ürüne güvenebilirsiniz. %20 yakıt tasarrufu da sağlar diyorlar ama ben pek farketmedim.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

2976 Mesaj
17 Mart 2011; 16:29:12 

Çalıştığım kurum'un meclis üyelerinden biri Bosch Servisi
Kendisi de pompa ustasıdır.
Geçen sene toplantı için gelmişti.
Ona Carbon Clean'ı gelip yaptırmak istiyorum dedim
Bunları hepsi para tuzağıdır. dedi

Peki dedim enjektor temizleyici kullanıyorum arada bir dedim
o da para tuzağıdır en iyisi temiz yakıt almaktır dedi

Bende her ikisinden vazgeçmiştim ama geçenlerde opet'de satılanlardan aldım.
Aracın gidişinde motorun sesinde ve yakıt da hiç bir farklılık göremedim.
Her halde benim enjektorler temiz

...::: İnsanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur :::...

7 Mesaj
22 Mayıs 2013; 9:20:53 

Ben STP (made in USA) kullanıyorum. Arabada az fark ediyor; zira zaten Mitsubishi mükemmel bir teknik ile yapılmış :-) Ancak motorsiklette vuruntu, geç çalışma gibi şikayetleri ortadan kadldırıyor. Gerçekten nokta atışı yapıyor; tavsiye ediyorum. Bir de şunu fark ettim, bir depoyu fullediğimde, üzerine STP eklediğim yakıt ile %10-15 daha fazla yol yapıyorum...

Bu mesajda bahsedilenler: @müMKÜNsüz

4182 Mesaj
22 Mayıs 2013; 13:08:13 

Enjektörler için en önemlisi temiz yakıt almak.

Onun dışında sorunlar başladığında da eğer değişim yapılabiliyorsa enjektör değişim kitiyle iç parçalarını değiştirmek. Geri kalan tüm katkı falan istediğiniz oranda fayda sağlamayacaktır. Ya da şöyle söyleyeyim fiyat/performans anlamında tatmin etmeyecektir.

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » ENJEKTÖR TEMİZLEYİCİ İÇİN YORUMLARINIZ...?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266