- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Ygs kimlik değiştirme
55 Cevap13928 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

20 Mesaj
15 Mart 2011; 9:54:59 

Arkadaşlar, kimliğimde 3 4 senelik bir fotoğraf var fotoğrafın 6 aylık olması gerektiğini duydum bu doğru mu ? Kimlik değiştirirken nüfus dairesine muhtarlıktan kağıt götürüyor muyuz ?

Peace

1977 Mesaj
15 Mart 2011; 10:36:09 

Alakası yok, nerden duydun. Fotoğraflı nüfus cüzdanı veya pasaport yeterli. Her öss'ye girmeden kimlik mi çıkartacan:D

MSI Z77A-G43 // Intel i7 2600K // Zotac gtx670 4GB // 8GB Gskill RipjawsX 1866 Mhz // Sandisk 120GB Extreme SSD // 1TB WD Caviar Blue HDD // Thermaltake TR2 700W PSU // Corsair Hydro H100i // Corsair Carbide 400r Kasa // 23" LG Cinema 3D Monitor D2342P

111 Mesaj
15 Mart 2011; 11:36:31 

benim fotoğraf 7 senelikti.12 yaşındayken çekildiğimi koydurtmuşum.nüfus müdürlüğündekiler tanıyamadılar.eğer çok farklıysan resimdeki haline göre kendini garantiye alıp 5 tl'ye değiştir kimliğini.6 ay diye bir şart yok.

ben dün gidip yenilettim.eskisinin kenarları eskimişti zaten.1 saat sürdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelenbevili172hhc -- 15 Mart 2011; 11:37:40 >

529 Mesaj
15 Mart 2011; 12:28:03 

kimliğini değiştirecekseniz muhtarlıktan bir belge almanız gerekiyor onunla gideceksiniz nufusa toplamda 1 saat sürer arkadaşın dediği gibi...

20 Mesaj
15 Mart 2011; 12:49:48 

quote:

Orijinalden alıntı: caneker

Alakası yok, nerden duydun. Fotoğraflı nüfus cüzdanı veya pasaport yeterli. Her öss'ye girmeden kimlik mi çıkartacan:D

:):) Tabi ki öyle değil ama tanınması gerekiyor diye düşündüm bende 6 ay kesin değil tabiki hurafe :)

Peace

94 Mesaj
15 Mart 2011; 12:57:03 

benimki 5 yıllık ama tanırlar diye düşünüyorum. sınava giderken sakallarımıda keserim birşey olmaz heralde

79 Mesaj
15 Mart 2011; 18:09:28 

benimde bi beş yıllık var o yüzden ehliyetide alcam yanıma garanti olsun

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Mart 2011; 18:34:36 

Ben de değiştirdim ama fotoğrafın altı aylık olması tamamen bi myth. Muhtarlığa gitmeye de gerek yok.

256 Mesaj
16 Mart 2011; 17:34:19 

Beyler şöyle bir şey var yeni konu açmayıp upluyorum.
Bu altı ay mevzunu duyunca kafama takıldı biraz araştırdım

2-Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece sınava giriş ve kimlik belgesi, özel kimlik belgesi ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet fotoğraf ile alınacaklardır.
Yanımızda foto mu olması gerekiyor? Ne demek istemiş burda?

http://www.osym.gov.tr/...tedbirleri-051020-.html

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

518 Mesaj
16 Mart 2011; 17:37:33 

Yanında fotograf olma işi senelerdir var ama hiç fotografın var mı diye soran görmedim ben bugüne kadar. Yinede ben götürücem sormayacaklarını bildigim halde .d

256 Mesaj
16 Mart 2011; 17:54:58 

Yıllardır varsa problem yok.

Yok 6 aylık kimlik yok 6 aylık foto, kıllanmıştım valla ama bu sene işleri sıkı tutacaklarını düşünürsek ne olur ne olmaz deyip götürmek lazım.

223 Mesaj
16 Mart 2011; 17:55:50 

açıköğretimdede öyle diyolarda hikaye o sadece benze yeter

PSN : Ezique

2617 Mesaj
16 Mart 2011; 18:05:13 

ben hiç muhtarlıktan kağıt falan almadım gittim bakırköy kaymakamlığına 10dk da değiştirdiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1725 Mesaj
16 Mart 2011; 20:10:49 

quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Yanında fotograf olma işi senelerdir var ama hiç fotografın var mı diye soran görmedim ben bugüne kadar. Yinede ben götürücem sormayacaklarını bildigim halde .d

senin şansına sorarlar hacı ben eminim bak

Mal varlığımı yazcaz buraya
Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği Talebesi

53 Mesaj
17 Mart 2011; 0:58:08 

kimlikteki fotoğrafın 6 aylık olması gerekmiyor görevlinin seni daha iyi tanıması için son 6 ay içinde çekilmiş bir fotoğrafın olması gerekiyor herhalde görevli seni tam tanımadı diyede sınava almamazlık yapmaz

53 Mesaj
17 Mart 2011; 1:01:36 

kimlikteki fotoğrafın 6 aylık olması gerekmiyor görevlinin seni daha iyi tanıması için son 6 ay içinde çekilmiş bir fotoğrafın olması gerekiyor herhalde görevli seni tam tanımadı diyede sınava almamazlık yapmaz

473 Mesaj
27 Şubat 2012; 11:47:05 

Konuyu hortlatıyorum ama bir şey sormak istiyorum. Kimlikteki resmim kısa saçlı resmim ama şuan saçım uzun. Değiştirmem gerekir mi sizce?

75 Mesaj
27 Şubat 2012; 16:20:07 

quote:

Orijinalden alıntı: painscream 

Konuyu hortlatıyorum ama bir şey sormak istiyorum. Kimlikteki resmim kısa saçlı resmim ama şuan saçım uzun. Değiştirmem gerekir mi sizce?

aynı durum bende de var kafadan bi 10 kilo falan da aldım geçen sene çektirmiştim ben de değiştirmeyi düşünüyorum

473 Mesaj
27 Şubat 2012; 20:20:21 

quote:

Orijinalden alıntı: materyalist imam

aynı durum bende de var kafadan bi 10 kilo falan da aldım geçen sene çektirmiştim ben de değiştirmeyi düşünüyorum

İşi garantiye almak yararımıza olur sanırım. Teşekkürler cevap için.

14 Mesaj
27 Şubat 2012; 21:03:23 

ipinle kuşağın kimliğinle fotoğrafın birlikte gidiyorsun nufus müdürdüne hiçbişey istemeden değiştiriyorlar dostum

realist gominist

6 Mesaj
28 Şubat 2012; 21:07:40 

Ben yarın kadıköy'e gidip değiştirmeyi düşünüyorum ne kadar sürer?

0 Mesaj
28 Şubat 2012; 21:12:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Noraa

Ben yarın kadıköy'e gidip değiştirmeyi düşünüyorum ne kadar sürer?

Değiştir kardeş fotograf çektiriyon 5 tl veriyon 5 dk da tamamdır.Geçen sene beni ygs ye almıyorlardı benzemiyorum diye.Tartıstık falan baya gözetmenle risk almayın değiştirin çok stres olmustum.

6 Mesaj
28 Şubat 2012; 21:17:54 

Ne kadar sürer peder biriki gün sonra alırsın 1 saate olmaz falan dedi bilemedim şimdi sınavada az kaldı halletmek gerek bu işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noraa -- 28 Şubat 2012; 21:18:38 >

0 Mesaj
28 Şubat 2012; 21:30:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Noraa

Ne kadar sürer peder biriki gün sonra alırsın 1 saate olmaz falan dedi bilemedim şimdi sınavada az kaldı halletmek gerek bu işi

Dostum sen kimlik değiştirmiyorsun kimlikte fotograf değiştiriyorsun foto çektir fotoyla birlikte kimliğini götür 5 tl ver 5 dk sürmez yapıstırıp kaşeyi basıyolar o kadar.

6 Mesaj
28 Şubat 2012; 22:07:48 

Sağol kardeşim

473 Mesaj
28 Şubat 2012; 23:08:16 

Peki şu başvuru formundaki resime benzetmese sorun olur mu? Bakıyorlar mı o resme detaylı? Orada hafif önlere geliyordu, şimdi önleri arkaya doğru atıyorum genellikle. (Daha da uzadaığı için.) Bir sorun olur mu dersiniz? (Kimlik değiştireceğim.)

63 Mesaj
11 Mart 2012; 22:21:40 

Arkadaşlar peki her isteyen kimliğini yenileyebiliyor mu? Ben 2 sene önce yenilettim ve tekrar yenilenmesi için uzun bir süre (tam olarak kaç yıl hatırlamıyorum) geçmesi gerek dedi bir arkadaşım.

318 Mesaj
12 Mart 2012; 10:00:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter_1907

Beyler şöyle bir şey var yeni konu açmayıp upluyorum.
Bu altı ay mevzunu duyunca kafama takıldı biraz araştırdım

2-Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece sınava giriş ve kimlik belgesi, özel kimlik belgesi ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet fotoğraf ile alınacaklardır.
Yanımızda foto mu olması gerekiyor? Ne demek istemiş burda?

http://www.osym.gov.tr/...tedbirleri-051020-.html

2010 yılının duyurusunu koymuşsun fark ettin mi acaba ???

₪ HTC One™ ₪

1842 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Th3 Arrow
12 Mart 2012; 11:16:25 

Benim 6 yıllık bugün değiştireceğim zaten değiştirecektim mana oldu bana

Sahici bir sarsıntı , sahte bir dengeden iyidir .

1 Mesaj
12 Mart 2012; 11:50:19 

benim 4.sınıftaki halim var ama değiştirmeyeceğim yanında resim götürsen de oluyormuş zaten

Güçüne Güç Katmaya Geldik
Formanda Ter Olmaya Geldik
Beşiktaş Seninle Ölmeye Geldik
................Beşiktaş.............

1842 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Th3 Arrow
12 Mart 2012; 11:54:16 

quote:

Orijinalden alıntı: WhitEagleCarsi

benim 4.sınıftaki halim var ama değiştirmeyeceğim yanında resim götürsen de oluyormuş zaten

Boşuna riske atma derim . Birde insaf kardeşim 4.sınıf diyon 8 yıllık resim 5 liradan ölmezsin

1 Mesaj
12 Mart 2012; 12:14:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Nick Rey

Boşuna riske atma derim . Birde insaf kardeşim 4.sınıf diyon 8 yıllık resim 5 liradan ölmezsin

yok kardeş 5 lirasında değilim ben oraya gidecek adam bulsam 5 lira da ona veririm :)

1842 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Th3 Arrow
12 Mart 2012; 13:06:38 

quote:

Orijinalden alıntı: WhitEagleCarsi

yok kardeş 5 lirasında değilim ben oraya gidecek adam bulsam 5 lira da ona veririm :)

Alınmama ihtimalin var boşuna risk almaya değmez bence

1 Mesaj
12 Mart 2012; 13:14:17 

eyvallah kardeş düşündüğün için teşekkürler :) fırsat bulursam yaptırırım

318 Mesaj
12 Mart 2012; 13:38:41 

ben 8.sınıfta çektirmiştim bi daha çektirmeyi düşünmüyorum çünkü pek değişmedim özellikle o fotoğraf sanki bugün çekilmişim gibi duruyor önemli olan da zamanı değil benzeyip benzmemesi değil mi zaten çünkü zaman belirtmemiş sadece "güncel" yazmış ösym duyurusunda güncel olmasının amacı benzemesi yani benziyor mu benziyor sorun yoktur o zaman çok büyütüyorsunuz!!!

₪ HTC One™ ₪

473 Mesaj
12 Mart 2012; 13:46:34 

Önümüzdeki hafta değiştireceğim bakalım.

256 Mesaj
12 Mart 2012; 19:25:53 

quote:

Orijinalden alıntı: nuly

2010 yılının duyurusunu koymuşsun fark ettin mi acaba ???

Duyuru 2010 Ekimde yapılıp sınav da 2011 de yapılmış olmasın

6139 Mesaj
12 Mart 2012; 19:48:52 

Ben yarın değiştiricem işimizi sağlama alalım :)

1842 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Th3 Arrow
12 Mart 2012; 19:53:55 

Ben bugün değiştim sağlama alayım ben kendimi dedim 2 adet vesikalık ve şuanki kimliğiniz ile yaptırabilirsiniz yalnız 18 yaşına girdiyseniz siz yaptırabiliyorsunuz 18 yaşında değilseniz veli şart . Ayrıca ücret olarak 5.75 tl alıyorlar haberiniz olsun

63 Mesaj
12 Mart 2012; 21:00:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Nick Rey

Ben bugün değiştim sağlama alayım ben kendimi dedim 2 adet vesikalık ve şuanki kimliğiniz ile yaptırabilirsiniz yalnız 18 yaşına girdiyseniz siz yaptırabiliyorsunuz 18 yaşında değilseniz veli şart . Ayrıca ücret olarak 5.75 tl alıyorlar haberiniz olsun

Daha önce yeniletmişmiydin peki? Ben 2 sene önce yyenilettim şimdi gitsem yine yeniletebilir miyim acaba?

1842 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Th3 Arrow
12 Mart 2012; 22:10:51 

quote:

Orijinalden alıntı: nino_desconocido

Daha önce yeniletmişmiydin peki? Ben 2 sene önce yyenilettim şimdi gitsem yine yeniletebilir miyim acaba?

6 yıllıktı sorun olmuyor o dostum

473 Mesaj
21 Mart 2012; 18:25:04 

Bir arkadaşım ÖSYM binasına gidip sormuş ve kimlik değiştirmenin gerekmediğini söylemişler. Ben de ona güvenerek değiştirmedim. Bilgilendireyim istedim, değiştirmek istemeyenler yakınlarında ÖSYM binası var ise gidip sorabilirler.

722 Mesaj
21 Mart 2012; 18:38:16 

gecen sene fotograf cektirmiş ama sacı uzun olanlar boşa sacları kesitrmeyin sakal varsa kesin saclarınızda yüzünüzü kapamasa yeterlidir

// Psikoloji // 2012 //

6 Mesaj
21 Mart 2012; 21:03:59 

quote:

Orijinalden alıntı: _GuMmY_

gecen sene fotograf cektirmiş ama sacı uzun olanlar boşa sacları kesitrmeyin sakal varsa kesin saclarınızda yüzünüzü kapamasa yeterlidir

kardeş kaynak güvenilir mi?

722 Mesaj
21 Mart 2012; 21:10:10 

quote:

Orijinalden alıntı: efesliefe

kardeş kaynak güvenilir mi?

Kaynak kendim + gecen seneki öğretmenler girişteki görevliler yüzün acık olsun sonucta foto gecen sene bile olsa dersin 6 ay önce cekildim sacım uzadı bunda sorun yok ama sakal bıyık bırakma kes boşa kel kel girme

// Psikoloji // 2012 //

6 Mesaj
21 Mart 2012; 21:25:14 

quote:

Orijinalden alıntı: _GuMmY_

Kaynak kendim + gecen seneki öğretmenler girişteki görevliler yüzün acık olsun sonucta foto gecen sene bile olsa dersin 6 ay önce cekildim sacım uzadı bunda sorun yok ama sakal bıyık bırakma kes boşa kel kel girme

8 aydır uzatıyorum,kestiriyim mi diye düşünüp duruyodum, inşallah sorun olmaz yalnız benim hem kimlikte hem giriş belgesinde saçlarım kısa yine de sadece sakalları kesmek yeterli olur mu

722 Mesaj
21 Mart 2012; 21:34:15 

quote:

Orijinalden alıntı: efesliefe

8 aydır uzatıyorum,kestiriyim mi diye düşünüp duruyodum, inşallah sorun olmaz yalnız benim hem kimlikte hem giriş belgesinde saçlarım kısa yine de sadece sakalları kesmek yeterli olur mu

benim kimlikte ortaydı cıktıda uzun simdide uzun bi ara makas attırdım okadar baska bişey yok sakalları kesicem sadece belliyiz zaten önemli olan benzememiz

// Psikoloji // 2012 //

1 Mesaj
21 Mart 2012; 21:38:34 

Aslına bakarsan eğer başındaki sorumlu kişi gıcıklık yapabilir.Ben hiç bi sıkıntı yaşamadım nüfus cüzdanımdaki fotograf ile şimdiki halimle buyuk fark olmasına rağmen.

all eyes on us

213 Mesaj
21 Mart 2012; 21:48:05 

Arkadaşlar kimlik değiştirmek için muhtarliğa gitmek gerekiyor mu ? 18 yaşından küçüğüm bu arada :)

473 Mesaj
22 Mart 2012; 19:39:56 

Giriş belgesindeki fotoğraf size benziyorsa sorun yok. Kimlik fotoğrafınız da çok eski olmasın yeterli.(İlk okul) Gidin Ösym binasına sorun derim. 8 aydır uzatıyorsun, boşuna kestirme derim.

478 Mesaj
29 Mart 2012; 20:55:25 

özel kimlik bilgisi ne la

ARİ GOLD

187 Mesaj
8 Ocak 2014; 12:13:31 

ben son 2 yıldır 3-4 senelik fotoğrafla girdim sorun olmadı.

109 Mesaj
8 Ocak 2014; 12:23:51 

quote:

Orijinalden alıntı: sahbazpower-

ben son 2 yıldır 3-4 senelik fotoğrafla girdim sorun olmadı.

Bu sene acıklama yapıldı güncel olması gerekiyormuş fotoğrafın.

0 Mesaj
8 Ocak 2014; 13:40:27 

http://bilgikazandirir....tograf-krizi-yasamayin/

Son 30 aylık fotoğraf kimliklerde

ÖSYM görevlisinin olduğu yerde çekilmiş foto

Foto ile aynı şekil (sakal bıyık vs)

Güvenlik maksimum... ÖSYM Başkanı, başkasının yerine sınava girme girişimlerini bu sene durdurmayı planladıklarını bu nedenle her türlü güvenlik önlemini aldıklarını söyledi.

İşinizi gözetmenin insafına bırakmayın.

Üniversitede okuyanından atılmışına, kazanmak için çalışanından boşvermişine, dersaneye gideninden gitmeyenine, rehberlikçisinden yöneticisine kadar herkesin katkıda bulunduğu bir site... Maksat tecrübeleri paylaşmak, yardımcı olmak.

229 Mesaj
8 Ocak 2014; 14:36:42 

İşimi Riske Atmadım 7 Lira verdim yeniledim :)