Şimdi Ara

Internet Explorer 9 çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
1
Favori
18.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mozilla Firefox ve Google Chrome'un hızlı yükselişleri karşısında Internet Explorer 8 ile kan kaybeden Microsoft, uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı Internet Explorer 9'u resmi olarak kullanıma sundu. Eylül ayından bu yana çeşitli beta versiyonları ve sürüm adayları kullanımda olan Internet Explorer 9, önemli yenilikler ile geliyor.

Yeni sürümüyle birlikte tasarımı da güncellenen ve ikon sayısı azaltılan Internet Explorer, Chakra adı verilen ciddi derecede dah ahızlı Javascript motoru kullanıyor. HTML5 teknolojisiyle uyumlu olan tarayıcı aynı zamanda grafik ve metinler için grafik işlemci tabanlı donanımsal hızlandırma desteğine ve Tracking korumasına da sahip.

Internet Explorer 9 ile birlikte sekme sistemi de güncellendi. En çok ziyaret edilen sitelerin yeni bir sekmede tutulduğu tarayıcı, arama özelliğine sahip akıllı adres satırı ve bildiri barı gibi yenilikleri de getiriyor. Kötü amaçlı uygulamalara karşı entegre korumalı download yöneticisi ve Windows Aero snap sekmeleri de yenilikler arasında yer alıyor.

The browser conflict has entered another stage now due to the release of the latest and wannabe greatest Internet Explorer version. Internet Explorer 9 is available for Windows 7 and promises to bring you 'the best experience of the web' through technology, performance and support.

Internet Explorer 9'u indirmek için; http://www.beautyoftheweb.com/#/download

• hayırlı olsun bill amcaya selam firefoxa devam
  • İndireceğim nede olsa pederin tarayıcısı Firefox'a devam.
  • Firefox'u 5'e katlayacak düzeyde bir tarayıcı olduğundan bilginiz yok ya da, fakirsiniz ve sisteminiz XP dışında performans vermiyor. Denemeden konuşmayın. Ad-block ile kullanıyorum. Genişliği ve hızı çok güzel. Chrome ve Safari ile baş başa benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WriterHuman -- 15 Mart 2011; 9:17:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WriterHuman

Firefox'u 5'e katlayacak düzeyde bir tarayıcı olduğundan bilginiz yok ya da, fakirsiniz ve sisteminiz XP dışında performans vermiyor. Denemeden konuşmayın. Ad-block ile kullanıyorum. Genişliği ve hızı çok güzel. Chrome ve Safari ile baş başa benim için.

XP kullanmıyorum ki ben 1 sene oldu.

Ben hayatta İE kullanmam kafadan sildim bir kere. Ya Chrome ya da Firefox.
    Benim gözümde Firefox Chrome ve Opera yatar tarayıcı yarışında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deep Dream -- 15 Mart 2011; 9:21:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream

quote:

Orijinalden alıntı: WriterHuman

Firefox'u 5'e katlayacak düzeyde bir tarayıcı olduğundan bilginiz yok ya da, fakirsiniz ve sisteminiz XP dışında performans vermiyor. Denemeden konuşmayın. Ad-block ile kullanıyorum. Genişliği ve hızı çok güzel. Chrome ve Safari ile baş başa benim için.

XP kullanmıyorum ki ben 1 sene oldu.

Ben hayatta İE kullanmam kafadan sildim bir kere. Ya Chrome ya da Firefox.
    Benim gözümde Firefox Chrome ve Opera yatar tarayıcı yarışında.

entry - imza uyumsuzluğu !

• IE9'u kurdum, bulunsun kenarda

FIREFOX ile durmak yok yola devam
  • 2005'ten beri çok severek Firefox kullanırım. Ama sistem kaynaklarını fazla kullanmaya başladı son birkaç yılda. Geçtiğimiz aylarda Chrome'a geçtim ve dünya varmış diyorum. Hala eksik özellikleri olsa da alışma sürecini atlattım. Herkese tavsiye ediyorum, çok hızlı. IE9'a gelince de, gerçekten çok güzel olmuş. Müthiş hızlı, sade arayüz. Chrome'dan vazgeçirebilir mi bilmiyorum ama ikisi de yüklü birkaç aydır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream

İndireceğim nede olsa pederin tarayıcısı Firefox'a devam.

Aynen
  • Vista bulunuyor şuan kullandığım bilgisayarda. Verilen adresten indirilmesi gereken setupu indirdim. İndirdiğim şey beni başka bir siteye yönlendirdi. Bunu yüklemek için elimizde ie9beta mı olması gerekiyor ?
  • Çok güzel olmuş. Ama Firefox'a devam.
  • Ben de ilk çıktığı zamanlardan beri FF kullanıyorum. Chrome ve IE'ye güvenmiyorum. Biri microsoft diğeri google, bunlar ticari firmalar ve kişisel bilgilerimizi "tercih yaklaşımınızın paylaşılması" adı altında almadığı ne malum? Haliyle ticari olmayan ve arkasında açık kaynak kodçularının bulunduğu FF benim tercihimdir.
    Ayrıca FF için yazılan ektlentilerin adet ve fayda açısından diğerlerinin toplamından fazla olduğu da bir gerçek.
    Durmak yok FF ile yola devam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ra hmetli

Vista bulunuyor şuan kullandığım bilgisayarda. Verilen adresten indirilmesi gereken setupu indirdim. İndirdiğim şey beni başka bir siteye yönlendirdi. Bunu yüklemek için elimizde ie9beta mı olması gerekiyor ?

hayır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 15 Mart 2011; 9:43:24 >
  • Chrome'un yanına iyi bir alternatif olucak benim için.
  • işte yeni tarayıcım artık mozilla 5800 gibi benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayağı bir hızlanmış yalnız.
  • Ön yargılarınızı bir kenara bırakın ve bence bu sürümü deneyin. Hızı beni oldukça şaşırttı; arayüzü sade ve kullanışlı... Firefox ve Chrome kadar eklenti desteği çıkarsa seve seve kullanırım. Bu defa olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

quote:

Orijinalden alıntı: ra hmetli

Vista bulunuyor şuan kullandığım bilgisayarda. Verilen adresten indirilmesi gereken setupu indirdim. İndirdiğim şey beni başka bir siteye yönlendirdi. Bunu yüklemek için elimizde ie9beta mı olması gerekiyor ?

hayır.

Şimdi yeniden baktım da tarayıcının yüklenmesi için; Vista-Servis Pack 1 istiyor . Microsoft'un şu servis pack yükletme işi insanın çok canını sıkıyor. Daha baştan kaybediyor adamlar. Oysaki yükle Mozillayı-operayı-chromu hiçbir sorun yok, ne servis pack istiyor ne freamwork ne de vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ra hmetli -- 15 Mart 2011; 10:05:43 >
  • Chrome ve diğerleri....
  • Hızlı olmuş sanki.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.