Şimdi Ara

Epson sx425w kartuş (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
523
Cevap
5
Favori
50.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ybarlas

renkli olan tıpalar açık bırakılacak, dolum şeffaf tıpalardan yapılacak.

yanlış bilgi vermiyor musun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metins1992

quote:

Orijinalden alıntı: ybarlas

renkli olan tıpalar açık bırakılacak, dolum şeffaf tıpalardan yapılacak.

yanlış bilgi vermiyor musun ?

Hayır arka kısımda bulunan renkli tıpalar hava tahliyesi için açık kalması gereken tıpalar. Dolum 1 no lu olarak belirtilen şeffaf tıpalardan yapılacak.
  • Bu konu iyiçe çetrefil bir hal aldı..nasıl oluyorda iki seçeneği olan bir konuda uzlaşı sağlanamıyor anlamıyorum.Konu hakkında en iyisi diye bir şey yokmu acaba, yani her iki tıpa da aynı işlevi mi görüyor? Bu işi en iyi bilenlerin dolum işini profesyonelce yapan firmalar olmalı diye düşünüyorum ama konu dikkatlerinden kaçmış olmalı ki yazan olmamış. Ben araştırırken aşağıdaki linkte verilen siteyi buldum, resimlerdeki kartuşlar benim kartuşların aynısı ve renkli tıpalar çıkartılmış, şeffaf olandan dolum yapılıyor.
    Deneyimleri olan dostlar düşüncelerini yazarsa tüm Epson kullanıcılarına yararlı olur diye düşünüyorum.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/1-Dakikada-Kolayca-Doldurun,DP-8.html

• quote:

Orijinalden alıntı: feyizu

Bu konu iyiçe çetrefil bir hal aldı..nasıl oluyorda iki seçeneği olan bir konuda uzlaşı sağlanamıyor anlamıyorum.Konu hakkında en iyisi diye bir şey yokmu acaba, yani her iki tıpa da aynı işlevi mi görüyor? Bu işi en iyi bilenlerin dolum işini profesyonelce yapan firmalar olmalı diye düşünüyorum ama konu dikkatlerinden kaçmış olmalı ki yazan olmamış. Ben araştırırken aşağıdaki linkte verilen siteyi buldum, resimlerdeki kartuşlar benim kartuşların aynısı ve renkli tıpalar çıkartılmış, şeffaf olandan dolum yapılıyor.
    Deneyimleri olan dostlar düşüncelerini yazarsa tüm Epson kullanıcılarına yararlı olur diye düşünüyorum.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/1-Dakikada-Kolayca-Doldurun,DP-8.html

aynen benim dediğim gibi işte.. resimdeki kartuşlarda bu şekilde dolum yapılır.. bu işi yapan firmaların söylemesine gerek bile yok az mantık yürütse "yanlış bilgi vermiyor musun?" diyen arkadaş anlayacak.. ;)

• Bugün sx420 siparişi verdim. Kolay dolan kartuş sistemi kullanmak istiyorum. Şu anda iç piyasada bulunan kartuşlardan cescesor, farklı bir model geliştirdiğini ve daha sorunsuz olduğunu söylüyor. Acaba her iki tipi de denemiş olan var mı? Diğer firmaların ürünleri alibaba gibi sitelerde satılan klasik oto-resetli kartuşlara benziyor. Bu tipte olan kartuşlar daha ucuza satılıyor. Bu durumda cescesor'a fazladan para vermenin bir avantajı oluyor mu?
  • Arkadaşlar kartuşların tıpaları ve dolum yerleri konusu hakkında yaptığım araştırmalar sonucu bazı alıntı/çeviri ve derlemeler yaptım, umarım tüm kullanıcılara yardımcı olur.

Epson sx425w kartuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otganbıllık

Bugün sx420 siparişi verdim. Kolay dolan kartuş sistemi kullanmak istiyorum. Şu anda iç piyasada bulunan kartuşlardan cescesor, farklı bir model geliştirdiğini ve daha sorunsuz olduğunu söylüyor. Acaba her iki tipi de denemiş olan var mı? Diğer firmaların ürünleri alibaba gibi sitelerde satılan klasik oto-resetli kartuşlara benziyor. Bu tipte olan kartuşlar daha ucuza satılıyor. Bu durumda cescesor'a fazladan para vermenin bir avantajı oluyor mu?

Benim bildiğim bir sürekli besleme sistemi var bir de bittikçe dolum yapılan oto resetli dolabilen kartuşlar var.
    Farklı model diye adlandırılan ne acaba?
  • quote:

Benim bildiğim bir sürekli besleme sistemi var bir de bittikçe dolum yapılan oto resetli dolabilen kartuşlar var.

Kolay dolum kartuşları hakkında cescesor'un iddia ettiği şeyler var. Linkteki sayfanın en altında diğer tip kartuşlara verip veriştirmiş, ardından kendi kartuşunu övmüş. Gerçekten diğer kartuşlar bu kadar kötü mü? Satıcılar ticari kaygılarla bilgi verdiği pek güvenemiyorum. Son kullanıcıların yorumunu merak ediyorum.

http://www.cescesor.com/Epson-T1281-T1284-Uyumlu-CESCESOR-Otoreset-Cipli-Kolay-Dolum-Kartusu-Dolan-Kartus-Seti-Dolabilen-Kartuslari,PR-4062.html

• quote:

quote:

Kolay dolum kartuşları hakkında cescesor'un iddia ettiği şeyler var. Linkteki sayfanın en altında diğer tip kartuşlara verip veriştirmiş, ardından kendi kartuşunu övmüş. Gerçekten diğer kartuşlar bu kadar kötü mü? Satıcılar ticari kaygılarla bilgi verdiği pek güvenemiyorum. Son kullanıcıların yorumunu merak ediyorum.

http://www.cescesor.com/Epson-T1281-T1284-Uyumlu-CESCESOR-Otoreset-Cipli-Kolay-Dolum-Kartusu-Dolan-Kartus-Seti-Dolabilen-Kartuslari,PR-4062.html

Evet diğer kartuşlar gerçektende kötü yada sorunlu! Hepsinde klasikleşmiş bir problem var mutlaka!
    Cescesor da satılan Epson yeni nesil kartuşlarda bu problemler neredeyse Sıfırdır.Sorunları olan eski nesil kartuşlardaki sorunların çözümüne yönelik tasarıma sahiptir, Cescesor Epson uyumlu yeni nesil kartuşları.Bu kartuşların üzerinde yer alan Chiplerde en sorunsuz olan güncel sürümlerdir...+Bu kartuşlar sadece Cescesor a özel üretiliyor çünkü; eski tip kartuşlardaki sorunların çzöülmesi safhasında üretici firma ile arge-bilgi alışverişinde bulunmuşlar.Türkiye' de tek Cescesor da ve bayilerinde bulunur bu kartuşlar.Diğer Satıcı firmalar haleen uyumakta; çünkü bu sektörden doğru dürüst çaktıkları-bilgileri yok. Diğer firmaların çoğu yüksek kar marjı olan ürünleri satmanın peşinde.Kalite arayışında olan 1-2 firma var Türkiye' de...

Epson Kolay Dolum kartuşlarının kesinlikle Cescesor'dan alınmasını tavsiye ediyorum herkese...

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

quote:

Evet diğer kartuşlar gerçektende kötü yada sorunlu! Hepsinde klasikleşmiş bir problem var mutlaka!
    Cescesor da satılan Epson yeni nesil kartuşlarda bu problemler neredeyse Sıfırdır.Sorunları olan eski nesil kartuşlardaki sorunların çözümüne yönelik tasarıma sahiptir, Cescesor Epson uyumlu yeni nesil kartuşları.Bu kartuşların üzerinde yer alan Chiplerde en sorunsuz olan güncel sürümlerdir...+Bu kartuşlar sadece Cescesor a özel üretiliyor çünkü; eski tip kartuşlardaki sorunların çzöülmesi safhasında üretici firma ile arge-bilgi alışverişinde bulunmuşlar.Türkiye' de tek Cescesor da ve bayilerinde bulunur bu kartuşlar.Diğer Satıcı firmalar haleen uyumakta; çünkü bu sektörden doğru dürüst çaktıkları-bilgileri yok. Diğer firmaların çoğu yüksek kar marjı olan ürünleri satmanın peşinde.Kalite arayışında olan 1-2 firma var Türkiye' de...

Epson Kolay Dolum kartuşlarının kesinlikle Cescesor'dan alınmasını tavsiye ediyorum herkese...

Burnuma reklam kokusu geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mylove

quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

quote:

Burnuma reklam kokusu geliyor

Bu tarz yorumlara gerçekten gerekyok siz şimdi arkadaşı cescesorun elemanı olduğunu düşünüyorsunuz böyle faydalı insanlar forumdan soğutmayalım forumun gerçekten bu gibi insanlara ihtiyacı var üşenmeden sayfalar dolusu yazı yazmış sorulan soruların cevapları forumda mevcut olduğu halde tekrar tekrar cevaplamıştır cescesorun elemanı olsa kartuşmatiğin mürekkeplerini kullandığını neden yazsın ki? ikisi ayrı firmadır. Ayrıca reklam olsa ne olur cescesor dandik bir firma değil ki iyi kaliteli firmaların her zaman reklamı yapılsın.Misal ben cescesorun clara mürekkeplerini yazıcımda 2 senedir kullanıyorum askere gittim geldim (15 ay) bu süre zarfında abime emanet etmek zorundaydım oda pek umursamamış geldiğimde nerdeyse tüm renkler yazmıyordu sarı hariç kesikte olsa yazıyordu arka arkaya 2-3 kere kafa temizliği yaptım desen çizgileri boşluklu olsada çıktı almayı başardım 1 gün hiç dokunmadım sabahında nozül desnleri ilk günden daha iyiydi tekrar kafa temizliği yapınca renkler yerine oturmuştu yani mürekkepler uzun beklemelerde de kalıcı hasar bırakmıyor bunda kullandığım dmbsnin rolünün de olduğuna inanıyorum çünkü kartuşmu daha çabuk kurur 400 gr lık dmbs mi.

• Burnunuza Reklam kokusu gelebilir.Koku alma duyunuza karışamam Reklam yaptığımı farz ediyorum.Reklamlarımda sizleri kandıran-yanıltan yada zarara uğratan bilgiler var ise; O zaman haklısınız.Bu bilgileri bizimle paylaşın, kendi bilgi ve tecrübelerinizi de bizimle paylaşın.Bizlerde sizin tecrübe ve görüşlerinizden faydalanarak daha iyisine-kalitelisine ulaşalım...

Epson yazıcı kullanıyorsanız; kolay dolum kartuşlarını Cescesor'dan alın.Yazıcınız 4 renkli kartuş kullanıyorsa; en iyi kalite ve renk uyumluluğu için Mürekkep olarakda Cescesor Durabrite(pigment bazlı mürekkep), Kartuşmatik Durabrite(pigment), Cescesor Economy(dye-su bazlı), kartuşmatik dye bazlı mürekkeplerini tavsiye ediyorum.Bu tavsiyelerimi yerine getirirseniz hem zaman kaybına hemde olası zararlara uğramazsınız.
    Uzun süredir Cescesor Economy mürekkepleri kullanıyordum.Fotoğraf baskılarında solma problemi yaşattığı için mürekkep arayışına girmişti.denemediğim mürekkep kalmadı.Cescesor Economy den sonra aynı kalitede (orjinalin aynısı-yakın) renk uyumluluğu olan Kartuşmatik mürekkeplerini kullanmaya karar kıldım.2 aylık kullanım zarfında O mürekkeplerle alınmış fotoğraf baskılarında da solma probleminin olduğunu gözlemledim.Ama bu sefer ilginç bir durumla karşılaştım.Aslında bir detayı kaçırdığımı farkettim.Aynı durumu üretici firmalarda bilmiyor!!! Bugüne kadar fotoğraf baskılarımın çoğund Cescesor un fotoğraf kağıtlarını kullanmıştım.Solmaları o kağıda alınan abskılarda gözlemlemiştim hepiSorunu mürekkebe bağlıyordum bugüne kadar.En son yaptığım testte; kartuşmatik marka mürekkepleri Cescesor Premium Glossy(rovi yazıyor arkasında) fotoğraf kağıdına ve kartuşmatikten alınma goldofis marka premium fotoğraf kağıdına aldım.Sonuç: Cescesor Premium Glossy fotoğraf kağıdında renk solması oldu.Goldofis marka fotoğraf kağıdında belirgin bir solma gerçekleşmedi.
    Cescesor yetkililerine duyurulur: Sorununuz mürekkeplerde değil, fotoğraf kağıtlarınızda!!! Economy serisi mürekkeplerinizle Hp premium plus fotoğraf kağıdın 2 sene önce almış olduğum çıktılarda hiiç solma problemi yok.Aynı basıldığı günkü gibi duruyor renkleri...

• Geçen hafta sx425 aldım ve forumdan uygun kağıt , kartuş ve mürekkebin hangisi olduğunu araştırmaya başladım.Belki sizlerede yardımı olur diye yazmak istedim. Okuduğum kadarıyla her printer-mürekkep-kağıt üçlüsünün davranışı farklı olabiliyor. İlk gün hevesle orijinal kartuş ve komşu kırtasiyeden aldığım markası belirsiz ama üzerinde profesyonel (!) yazan fotoğraf kağıtları ile bastığım fotoğraflardan hiç memnun olmadım. 3 foto aldım ve gerçekten soluk ve kötülerdi.Sonra vatandan epson Premium glossy ve hp advanced kağıt aldım bunlarla bastığım fotolarda idare ederdi.karşılaştırmak için fotoğrafçıda daha önce bastırdığım fotolardan birini evde bastım. Kendi bastığım fotoyu eşime gösterdiğimde beğendi ama fotoğrafçıdan çıkardığımızı yanına koyunca aslında o kadarda güzel olmadığını anladık .tabi burada renk ayarlarıyla oynamamdan dolayı renk tonlarında farklılık olmuş olabilir ama renklerin soluk çıkma sıkıntısı güzel bir kağıt alınca ortadan kalktı. Dün, yukarıda reklamı yapılan cescesordan set aldım (mürekkepler claria )ve aynı fotodan hp ve epson kağıtla iki fotoğraf bastım.sonuç gerçekten çok güzeldi.Renkler canlı ve pırıl pırıl parlıyan bir fotoğraf çıktı. Ancak epson kağıtla aldığım sonuç hp ye göre daha iyiydi. İlerde rengi solar mı kartuş problem çıkarır mı bunları bilemiyorum tabiî , onu zaman gösterecek.
    Bu arada kartuşların dolumu ve takılması sorunsuz oldu.Kartuşları takarken cihazın kapalı olması gerektiğini okumuştum biryerlerde ama cescesordan kartuşlarla gelen notta cihazınızın kartuş değiştirme prosedürünü uygulayın yazdığı için makinedeki setupdan kartuş değiştirme adımlarını izleyerek değiştirdim sorun çıkmadı.
    Umarım yazdıklarım bu yazıcı ile ilgili bilgi arayanlara yardımcı olur.

• Sevgili dostlar;
    Forumda bir kaç defa orjinal kartuşlar ile dolum kartuşların birlikte kullanılmaması gerektiğini okuduğumu hatırlıyorum.Ancak siyah kartuşumun hemen hemen bittiği fakat renklilerin yarısı dolu iken onları kullanmadan atmaya da içim elvermiyor. Gelgelelim eğer teknik bir zorunluluk var ise yapacak bir şey yok kıyacağım yarım dolu kartuşlara tabi.
    Şimdi konuyu gerçekten bilen dostlardan konu hakkında bir açıklama rica ediyorum..İnanıyorum ki profesyonel dostların vereceği bilgiler ve detaylar benim gibi bir çok Epson kullanıcısını aydınlatacaktır.

Not: Lütfen şöyle olsa iyi olur şeklinde tavsiyeleri buraya yazıp da konunun nedenlerini, gerekçelerini,temel gerçekleri gölgelemeyelim.

İlgilenip yanıt yazacak dostlara peşinen teşekkürler.
  • quote:

Sevgili dostlar;
    Forumda bir kaç defa orjinal kartuşlar ile dolum kartuşların birlikte kullanılmaması gerektiğini okuduğumu hatırlıyorum.Ancak siyah kartuşumun hemen hemen bittiği fakat renklilerin yarısı dolu iken onları kullanmadan atmaya da içim elvermiyor. Gelgelelim eğer teknik bir zorunluluk var ise yapacak bir şey yok kıyacağım yarım dolu kartuşlara tabi.
    Şimdi konuyu gerçekten bilen dostlardan konu hakkında bir açıklama rica ediyorum..İnanıyorum ki profesyonel dostların vereceği bilgiler ve detaylar benim gibi bir çok Epson kullanıcısını aydınlatacaktır.

Not: Lütfen şöyle olsa iyi olur şeklinde tavsiyeleri buraya yazıp da konunun nedenlerini, gerekçelerini,temel gerçekleri gölgelemeyelim.

İlgilenip yanıt yazacak dostlara peşinen teşekkürler.

Biten veya kullanamadığınız orjinal kartuşlarınızı atmayınız.Yazıcınızın garanti süresi içersinde olası bir arızada servise gönderirken yazıcıya bu kartuşları takıp öyle gönderirsiniz...
    Orjinal kartuşlarla birlikte kolay dolum kartuşlarını kullanamadığınız doğrudur.Kullanmanız da da bir fayda yoktur aslında.Orjinal kartuşlarda ki mürekkep pigment(durabrite) mürekkepdir.Kolay dolum kartuşlarına koyulan ve tercih edilen mürekkep dye bazlı mürekkepdir.dye bazlı mürekkeple pigemnt bazlı mürekkebin karışımından oluşan renkli çıktılar pek iyi sonuç vermez.Dolayısıyla orjinal kartuşları kullanamadığıza üzülmenize gerek yok.Bu kartuşları servise gönderirken kullanırsınız

• birde dolumla uğraşmak istemeyen muadil kartuş kullanmak isteyenlere de tavsiyede bulunur musunuz?
    Bu yazıcının muadil kartuşu nereden ve kaç paraya alınmalıdır? Görüşleriniz nelerdir
  • Sevgili dostlar;

Cescesor'dan deneme amçlı gönderilen mürekkepler ile Espon sx425w de ilk denememi yaptım, bence hem belge hem de fotoğraf çıktısında oldukça iyi sonuç aldım diyebilirim. Kartuşları ilk taktığımda "püskürtme denetimi" işlemini ve kafa temizliğini uyguladım, ilk bir kaç sayfadan sonra siyahta kesiklik görünce kafa temizliği ve püskürtme denetimini tekrar çalıştırdım ve baskılar normale döndü. Bu arada kartuşları takarken bir şey dikkatimi çekti; kafanın hareket ettiği hat boyunca tabana döşenmiş bir sünger gördüm ve bu süngerin üzeri yol yol siyah,mavi,sarı ve kırmızı çizgi halinde mürekkep izi ile boyalıydı. Bu mürekkepler boşa mı akmıştır yoksa normal çalışma sonucu mudur anlayamadım. Bir de bu süngerin temizliği filan gerekiyor mu acaba?

Bu arada test mürekkebi gönderen cescesor yetkililerine de buradan teşekkür ediyorum,eğer ilerleyen günlerde bir sorun yaşamaz isem bu mürekkebe devam ederim artık.

• merhabawww.kartussan.com adresinde ithal ucuz kartuşlar mevcut bakabilirsiniz,
  • Yazıcıyı kullananlara sormak istediğim iki şey var.
    Ağ kurulumunu gerçekleştirdim. Kablosuz olarak yazdırma işlemini gerçekleştirebiliyorum. Yazıcı üzerinden tarama yaparak kablosuz bağlı bilgisayara dosyaları aktaramıyorum. Bilgisayardan TARA diye komut vermem gerekiyor her defasında. Yazıcı üzerindeki TARA tuşuna basıp kablosuz bilgisayara aktarmam mümkün mü?

Ayrıca kenarlıksız yazdırma yapmak için fotoğraf kağıdı seçmem gerekiyor. Bu kağıtları seçince de baskı inanılmaz yavaş oluyor. Ben düz yazı içeren bir belgeyi kenarlıksız bastırmak istiyorum. Düz kağıt seçip kenarlıksız seçeneğini aktif etmenin veya fotoğraf kağıdını seçip düşük kalitede yazdırmanın bir yolu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Yazıcıyı kullananlara sormak istediğim iki şey var.
    Ağ kurulumunu gerçekleştirdim. Kablosuz olarak yazdırma işlemini gerçekleştirebiliyorum. Yazıcı üzerinden tarama yaparak kablosuz bağlı bilgisayara dosyaları aktaramıyorum. Bilgisayardan TARA diye komut vermem gerekiyor her defasında. Yazıcı üzerindeki TARA tuşuna basıp kablosuz bilgisayara aktarmam mümkün mü?

Ayrıca kenarlıksız yazdırma yapmak için fotoğraf kağıdı seçmem gerekiyor. Bu kağıtları seçince de baskı inanılmaz yavaş oluyor. Ben düz yazı içeren bir belgeyi kenarlıksız bastırmak istiyorum. Düz kağıt seçip kenarlıksız seçeneğini aktif etmenin veya fotoğraf kağıdını seçip düşük kalitede yazdırmanın bir yolu var mı?

Hiçbir yazıcı, yazıcı üzerinden tarama komutu verildiğinde bağlı bulunduğu bilgisyara taradığı materyali dosya olarak göndermez.2. sorunuzda Düz metin dosyasından kenarlıksız çıktı alınabilinir bunun için kenar boşluklarını mm değerinden düşüreceksiniz bunu yapmak içinde dosya, sayfa yapısından gelebilirsiniz
     Epson sx425w kartuş

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.