Şimdi Ara

Epson sx425w kartuş (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
5
Favori
50.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Temren

aralık ayında 1-2 sonra çıkacak diyorlardı hala doldurulamıyor mu bunun kartuşları ya

hayır daha doldurulamıyor malesef.Sadece ciss sistemş var.
  • Merhaba dostlar,

Aynı dertten muzdarip,Epson SX425W sahibiyim.

Kartuşlar bitecek diye daha doğru dürüst baskı almadım.

Bu arada Çinden Mixcolor China diye bir şirketle yazıştım,çok sipariş veremediğim için maalesef alamadım kolay dolum kartuşlarını.

Dealextreme ile de yazıştım,bana verdikleri cevap, ürünü sipariş ettikleri ve takipte olmamı şeklinde.

Cescesor Ankara'daki arkadaş, patronlarının Çin'e gittiğini ve dönüşte kartuşları getireceğini söyledi.

Bakalım bekliyoruz,çözüm hangi şekilde olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haserdar

Merhaba dostlar,

Bu arada Çinden Mixcolor China diye bir şirketle yazıştım,çok sipariş veremediğim için maalesef alamadım kolay dolum kartuşlarını.

Dealextreme ile de yazıştım,bana verdikleri cevap, ürünü sipariş ettikleri ve takipte olmamı şeklinde.

Cescesor Ankara'daki arkadaş, patronlarının Çin'e gittiğini ve dönüşte kartuşları getireceğini söyledi.

İnşallah gelir kardeş bekliyorum şuanda kartuş seviyem %10

• quote:

Merhaba dostlar,

Patronu ne zaman dönecek acaba???

• hala beklemedeyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temren

aralık ayında 1-2 sonra çıkacak diyorlardı hala doldurulamıyor mu bunun kartuşları ya

evet doldurulamıyor malesef
  • Benim daha önce de yazıştığım firmadan kartuşlar (kolay dolum) çıktı,işte adresi ;

http://www.aliexpress.com/product-fm/448591715-New-Arrival-T1281-T1282-T1283-T1284-empty-refillable-ink-cartridge-for-Epson-S22-SX125-SX420-BX305-wholesalers.html

Yalnız en az 20 set almak gerekiyor,kargo ile beraber de toplam $519 tutuyor.Fiyatın muadillerinden fazla olması dikkatimi çekti,belki de ARC çipli olmasından kaynaklanıyordur.

Bir organizasyon yapıp beraber alsak güzel olur aslında,yoksa biraz daha beklemek mi lazım ?

Çinde fiyatlar seti $20 falansa,Türkiye'de bunu 100 TL den satarlar.

• cescesorun stoklarına girmiş arkadaşlar
  • evet 46 tl ama oto reset çip yok. nasıl kullanacağız anlamadım.. biraz daha mı bekleyeceğiz ? anlayan varmı ?
  • 1281-1284 kartuşlarını kullanan Epson Yazıcı sahipleri için iyi haber oldu bu.Otoreset chipli kartuşlar henüz üretilmemiştir.Alibaba, Aliexpress gibi sitelerdeki her ilanada itibar etmemek lazım.Cescesor un sattıkları tek kullanımlık chipleri olan dolabilen kartuşlar.Kartuşlara yine klasik yöntemle pratik dolum yapılıyor ama Mürekkep bitti kartuşu değiştirin uyarısını alınca, Kartuş üzerindeki chiplerin değiştirilmesi gerekiyor.Chiplerinin fiyatıda olsa olsa en fazla dolum fiyatına(5-6 TL) olur herhalde.?Öylede olması lazım yoksa kullanım açısından bir avantajı olmaz diye düşünüyorum...
    Oto-Reset özellikli kartuşların çıkması yakındır, 1-2 aya kalmaz düşer piyasaya.Bu geçiş sürecinde elinde 1281-1284 kartuşları kullanan Yazıcı Sahiplerinin; yazıcılarında kullanılmamadan kaynaklı kafa tıkanmalarının önüne geçmeleri için bu kartuşlar-chipler ucuz maliyetli olarak düşünüp kullanabilir...+Bu kartuşları alan yine zarar etmeyecek çünkü; otoreset özellikli kartuşlar çıktığında sadece otoreset chiplerini alıp elinizdeki kartuşlara takmanız yeterli olucaktır.Tekrardan kartuş maliyetiniz oluşmayacaktır diye düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozas

evet 46 tl ama oto reset çip yok. nasıl kullanacağız anlamadım.. biraz daha mı bekleyeceğiz ? anlayan varmı ?

Benim verdiğim linkte hem fiyat düşmüş,hem de sipariş sayısını minumum 20 den 10'a düşürmüşler.

Ama ne yazık ki stoklarda kalmamış,resmen saldırmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRAGUT -- 11 Mayıs 2011; 22:07:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

1281-1284 kartuşlarını kullanan Epson Yazıcı sahipleri için iyi haber oldu bu.Otoreset chipli kartuşlar henüz üretilmemiştir.Alibaba, Aliexpress gibi sitelerdeki her ilanada itibar etmemek lazım.Cescesor un sattıkları tek kullanımlık chipleri olan dolabilen kartuşlar.Kartuşlara yine klasik yöntemle pratik dolum yapılıyor ama Mürekkep bitti kartuşu değiştirin uyarısını alınca, Kartuş üzerindeki chiplerin değiştirilmesi gerekiyor.Chiplerinin fiyatıda olsa olsa en fazla dolum fiyatına(5-6 TL) olur herhalde.?Öylede olması lazım yoksa kullanım açısından bir avantajı olmaz diye düşünüyorum...
    Oto-Reset özellikli kartuşların çıkması yakındır, 1-2 aya kalmaz düşer piyasaya.Bu geçiş sürecinde elinde 1281-1284 kartuşları kullanan Yazıcı Sahiplerinin; yazıcılarında kullanılmamadan kaynaklı kafa tıkanmalarının önüne geçmeleri için bu kartuşlar-chipler ucuz maliyetli olarak düşünüp kullanabilir...+Bu kartuşları alan yine zarar etmeyecek çünkü; otoreset özellikli kartuşlar çıktığında sadece otoreset chiplerini alıp elinizdeki kartuşlara takmanız yeterli olucaktır.Tekrardan kartuş maliyetiniz oluşmayacaktır diye düşünüyorum...

Bu yazıştığım firmaya elbette kefil değilim,ancak linki incelerseniz üstüne basa basa oto-reset çipli olduğunu yazmışlar.

Şahsen ben Cescesor'dan 40-50'ye almak yerine Çin'den sipariş edeceğim.

Onun dışında yazdıklarınıza katılmamak işten değil,acelesi olanlar değerlendirebilir.

• quote:

quote:

1281-1284 kartuşlarını kullanan Epson Yazıcı sahipleri için iyi haber oldu bu.Otoreset chipli kartuşlar henüz üretilmemiştir.Alibaba, Aliexpress gibi sitelerdeki her ilanada itibar etmemek lazım.Cescesor un sattıkları tek kullanımlık chipleri olan dolabilen kartuşlar.Kartuşlara yine klasik yöntemle pratik dolum yapılıyor ama Mürekkep bitti kartuşu değiştirin uyarısını alınca, Kartuş üzerindeki chiplerin değiştirilmesi gerekiyor.Chiplerinin fiyatıda olsa olsa en fazla dolum fiyatına(5-6 TL) olur herhalde.?Öylede olması lazım yoksa kullanım açısından bir avantajı olmaz diye düşünüyorum...

Bu yazıştığım firmaya elbette kefil değilim,ancak linki incelerseniz üstüne basa basa oto-reset çipli olduğunu yazmışlar.

Onun dışında yazdıklarınıza katılmamak işten değil,acelesi olanlar değerlendirebilir.

Tercihinize saygılıyım ama Çin'den alacağınız ürünün sorunlu olma ihtimalini yada Otoreset özelliğinin olmama ihtimalinide lütfen göz önünde bulundurunuz...Bir sorunla karşılaştığınızda Muhattabınız Çin'de olacak, gerisini siz düşünün?.. Sayfa 1 e baktıysanız oradada bazı kullanıcılar çeşitli linkler verdi Otoreset özellikli kartuşlar çıktı diye.Ama 2 ay oldu ne ses var nede ürünün kendisi...
    Otoreset özellikli kartuşlar piyasada mevcut olsa idi; Cescesor'da veya diğer firmalarda bu ürünü mutlaka görür olurduk.Ama siz yinede Çin'den getirtin O ürünü, test edin, sonuçları olumlu ise O zaman sizden 60 Tl ye ben alacağım O ürünü, SÖZ... Hemen akabinde O Kartuşlarla uyumlu 2. Epson yazıcımı alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 12 Mayıs 2011; 0:03:58 >

• şimdi bu kolayu kartuşu 46 tl'ye aldık diyelim. Yarın otoreset çiplerini kaç tl den satarlar bilgisi olan varmı ? aslı astarını geçmesin sonra :(
  • quote:

şimdi bu kolayu kartuşu 46 tl'ye aldık diyelim. Yarın otoreset çiplerini kaç tl den satarlar bilgisi olan varmı ? aslı astarını geçmesin sonra :(

20 tl yi bulur.he rkartuş için 5 tl 4x5=20
  • quote:

Orijinalden alıntı: usmcsas

quote:

şimdi bu kolayu kartuşu 46 tl'ye aldık diyelim. Yarın otoreset çiplerini kaç tl den satarlar bilgisi olan varmı ? aslı astarını geçmesin sonra :(

20 tl yi bulur.he rkartuş için 5 tl 4x5=20

Bencede minimum 20 tl olur. 4x6=24 TL yada 4x8=32 TL olur...
  • quote:

quote:

quote:

Tercihinize saygılıyım ama Çin'den alacağınız ürünün sorunlu olma ihtimalini yada Otoreset özelliğinin olmama ihtimalinide lütfen göz önünde bulundurunuz...Bir sorunla karşılaştığınızda Muhattabınız Çin'de olacak, gerisini siz düşünün?.. Sayfa 1 e baktıysanız oradada bazı kullanıcılar çeşitli linkler verdi Otoreset özellikli kartuşlar çıktı diye.Ama 2 ay oldu ne ses var nede ürünün kendisi...
    Otoreset özellikli kartuşlar piyasada mevcut olsa idi; Cescesor'da veya diğer firmalarda bu ürünü mutlaka görür olurduk.Ama siz yinede Çin'den getirtin O ürünü, test edin, sonuçları olumlu ise O zaman sizden 60 Tl ye ben alacağım O ürünü, SÖZ... Hemen akabinde O Kartuşlarla uyumlu 2. Epson yazıcımı alacağım.

Senelerdir Çin'den alışveriş yaparım,bizimkilerden daha az kelek yapıyorlar,hepsi böyle değildir tabii.

Hem Dealextreme ile yazışmalarım hem de ilgili firma ile yazışmalarım neticesinde ürün parekendeye düşer düşmez sipariş vereceğim.

Fiyatı mühim değil,piyasasının üç katı fiyata keklenmeye hiç niyetim yok,çok kızarım böyle firmalara.

Milleti önce stokta varmış gibi kandırıp,sonra 32 TL fiyat atan, sonra ürün stokta kalmadı bilgisini geçen,ne zaman geliyor diye sorduğumuzda aha şimdi,aha bir hafta sonra diyen firmayla işim olmaz.

Buna tam deyimiyle "fırsatçılık" derler.Eh biraz daha bekleriz ne yapalım.

Ben de size söz veriyorum,ürünü kaçtan alırsam o fiyattan size de getirtirim,60 a falan gerek yok.

• Haserdar, ya siz ne yazdığınızın farkında değilsiniz yada sizin yazdıklarınızdan Türkiye' de bu işi yapan İthalatçı büyük kartuş firmaları farkında değil!
    "Hem Dealextreme ile yazışmalarım hem de ilgili firma ile yazışmalarım neticesinde ürün parekendeye düşer düşmez sipariş vereceğim." demişsiniz, yani bu ürün gerçekten var ama Toptan olduğundan dolayı sizin alım gücünüz yetmiyor anladığım kadarıyla... O zaman vay bu bizim Türkiye' de bu işi yapan İthalatçı İşadamların haline, demek onlarında Parası kalmamış!!!Onlar da parakendeye düşünce satış yapacaklar...
    Fırsatçılıktan bende nefret ederim.Anlatıldığı-söylendiği gibi olmayan bir ürünü gerçekten varmış gibi pazarlayan ve 1 Tl ye Milleti aptal yerine koyan Fırsatçılarıda gördüm.1 ekmeği 4 kilo Un alma şartıyla satan fırsatçılardan bahsediyorum. Ekmek 1 TL ama 4 Kilo Un alırsan...

• @falcon1977

Merak etmeyin,farkında olmadan hiçbir şeyi yazıp söylemedim bu yaşa kadar,hele yazma konusunda iki düşünür bir yazarım.

Konunun benim alım gücümle hiçbir alakası yok,benim Cescesor ile hangi detaylarda görüştüğümden haberiniz yok,çok acelem de yok.Süreci çok yakından takip ettiğinizden de şüpheliyim.

Zaten yukarıda belirttim,çok acelesi olan arkadaşlar bunu değerlendirebilir,elbette orjinal kartuş alımından ucuza getireceklerdir.

Bu firmaları daha da savunursanız,işbirliği içinde veya firma elemanı olduğunuzdan şüpheleceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRAGUT -- 14 Mayıs 2011; 14:43:55 >
  • haserdar@
    Haklı olabilirsiniz, Cescesor'la olan özel ilişkinizi bilmeme de imkan yok. Ama bu Piyasada da bir Cescesor yok herhalde bu işi yapan!? Ortada sizin koymuş olduğunuz linkde ve diğer linklerde gerçekten böyle bir ürün var ise, esas sorun burada o zaman.Bu durumda Diğer firmalar nerede?
    Doğru ya onlar Çin' e gitti, fabrikalarını gezip bize müjdeli haber getirecekler.1 ay sonra, Otoreset chipli 1281-1284 ler getirdik size müjde diyecekler...
    Benim bu firmaları savunduğum yok tabikide.Ama sizde farkında olmadan, son kullanıcılara ne üdüğü bilinmeyen linkler vererek oradan ürün aldırtıp belkide kobay olarak kullanıyormuş şüphesi uyandırabilirsiniz insanlarda...Benimde şüphelerim var ama neyse söylemiyeyim, pek iyi düşünemiyorum, yazımda kötüdür.Bende iki yazar, bir çizerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 14 Mayıs 2011; 22:46:13 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.