Şimdi Ara

Özgür Kirazcı ve PS İletişim Ekibi Ropörtajı Dosya Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
12.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıklama: Özgür Kirazcı ve PS İletişim Ekibi ile PS3, Türkçe Oyunlar, PSP 2 ve Kopya Konusunu Konuştuk.

Son dönemlerde Türkiye oyun piyasasında oldukça hareketli ve sevindirici günler yaşıyoruz. Bu hareketliliğin baş mimarlarından birisi de tabi ki Sony Eurasia Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı ve PS Türkiye ekibi.

Bizde BSC ekibi olarak Özgür Kirazcı, Ayşe Naz Helvacı ve Begüm Atılgan ile PS3, gelecek Türkçe oyunlar ve kopya konularını konuştuk. İlk olarak Özgür Kirazcı'ya yönelttiğimiz sorular ile başlıyoruz.

Bölüm Sonu Canavarı: Öncelikle biraz sizden bahsedelim. Kaç yıldır bu görevdesiniz?
    Özgür Kirazcı: Yaklaşık 3 yılı aşkın süredir bu görevdeyim.

Sony’deki görevim PlayStation ile ilgili satış ve pazarlama çalışmalarını yürütmek.

BSC: Sizi herkes PlayStation’dan tanıyor. Aslında eğlence ürünleri dediğimiz zaman bunun içine walkman gibi ürünler de giriyor değil mi?

ÖK: Evet, insanlar genelde beni PlayStation’dan tanıyor ama ben aslında MP3 ve MP4 çalarlar, kulaklıklar ve diğer eğlence ürün gruplarına da bakıyorum.Bununla birlikte zamanımın büyük bir kısmını PlayStation satış ve pazarlama çalışmalarına ayırıyorum.

''

BSC: Şu sıralar gündemde olan şey Türkçe oyunlar. Gelecekte hangi oyunlar Türkçe olacak? Biz de herkes gibi Uncharted 3 ‘ü bekliyoruz. Bu oyunun Türkçe dublajı kesinleşti mi? Infamous 2 çıkacak, bunlar hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?

ÖK: Biz oyun Türkçeleştirme çalışmalarımıza ilk olarak Parti Başlasın/Start the Party ile başladık. Arkasından Gran Turismo 5 ve Killzone 3 geldi. Sırada Infamous 2 var. Infamous 2’nin Türkçeleştirme çalışmalarına başlandı. Uncharted 3 gibi diğer oyunları da şu an da değerlendiriyoruz .

BSC: Oyun seslendirmelerinde Killzone 3’te olduğu gibi Atilla Olgaç, Hazım Körmükçü gibi ünlü isimler ile karşılaşacak mıyız?

ÖK: Dublaj konusunda mümkün olduğu kadar bilindik ve profesyonel sesler ile çalışmaya gayret gösteriyoruz.. Türkçeleştirme Türkiye’deki oyun dünyası için de bizim için de yeni bir alan bu sebeple titizlikle çalışıyoruz. Dublaj konusunda deneyim sahibi, profesyonel kişiler ile çalışıyoruz. Bu kişiler de genelde bizim bildiğimiz ünlü seslendirme ustaları oluyor. Doğru ses ile doğru karakteri bir araya getirmeye özen gösteriyoruz. Bundan sonra da bu şekilde ilerlemeye devam edeceğiz.

''

BSC: Geçtiğimiz aylarda PSP2 (PlayStation Portable 2) bir diğer adı ile NGP (Next Generation Portable) duyuruldu. Bu ürün ne zaman Türkiye’de satışta olacak? PSP2’nin Türkçe yazılımı ve ya Türkçe destekli oyun seçenekleri olacak mı?

ÖK: NGP’yi yıl sonuna doğru göreceğimizi tahmin ediyorum. Şu anda ürünün geliştirilmesi devam ediyor. Bu sebeple Türkçeleştirme ile ilgili netleşmiş bir durum yok ama biz bu konuda hassasiyet gösteriyoruz. Oyunların Türkçeleştirilmesi için gösterdiğimiz gayreti NGP için de göstermeye çalışıyoruz. Umuyoruz ki bu konuda başarılı olacağız.

Dosya Konusunun devamı için tıklayınız

• korsana karşıyız dıyosunuzda ozamn oyun fiyatlarını en fazla 50 tl yapsınlar gideyim günde 1 oyun alayım
  • hahahaha..... oyunlar ne kadara mal oluyor bılıyormusun .... :? böyle birşey ımkansız....

oyunların fıyatları 100 tl den başlıyor zaten 2 gunde bır al :D
  • quote:

korsana karşıyız dıyosunuzda ozamn oyun fiyatlarını en fazla 50 tl yapsınlar gideyim günde 1 oyun alayım
    Kuzey Amerika'da bile oyun fiyatları 50-60 dolar civarında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NarutoTR

korsana karşıyız dıyosunuzda ozamn oyun fiyatlarını en fazla 50 tl yapsınlar gideyim günde 1 oyun alayım

Ülkemizdeki vergilerden dolayı bir oyunun gerçek değerinin çok yükseğinden satın alıyoruz.
  • NGP'yi ben 1,5 seneden önce çıkmaz diye tahmin ediyordum. Güzel bir haber.
    Ayrıca oyunların Türkçe çıkması ve bunun Sony Türkiye tarafından da destek görmesi güzel bir hareket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 13 Mart 2011; 18:58:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanceken

quote:

Kuzey Amerika'da bile oyun fiyatları 50-60 dolar civarında...

Her oyunmu? eski oyunların fiyatları avrupada 14 dolar vs oluyor türkiyede yerinde sayıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: NarutoTR

Ülkemizdeki vergilerden dolayı bir oyunun gerçek değerinin çok yükseğinden satın alıyoruz.

vergiler ps3 oyunlarında pc oyunlarına göre daha mı çok
  • Sharpshooter ne öyle ya resmen 5 liralık plastik rengi bile iğrenç 100 liraya o mu alınır şu move aparatlarını adam gibi yapamadılar gitti.
  • Geçmiş cumartesi günü bir PS3 aldım gayet mutluyum.Aldığım 4 oyunun hepsi orjinal.
    Yukarıda 50 TL yapsın alalım diyen NarutoTR,bu yapımcıların suçu değil,Türkiye'de bu kadar uçuk vergi yapanların suçu.Elbette bize normal vergi fiyatlarına biraz daha katlayıp karına satmaya çalışan kendilerine "teklonoji" araç gereci satan yerlerin suçu.
    @Moy07
    O sharpshooterı kırmaya çalış kalitelimi kalitesiz mi ?
    He ama Sony'in cimrilikten Move ve Navigation Controller'ı birlikte satmamasına ben çok gıcığım. :@
  • quote:

Moy07
    13.03.2011 19:43:35
    Sharpshooter ne öyle ya resmen 5 liralık plastik rengi bile iğrenç 100 liraya o mu alınır şu move aparatlarını adam gibi yapamadılar gitti.

yahu san ki gerçek silah alt tarafı onlara eşyaları takıp oyuncuya daha fazla eğlence vermek
  • ##darkroyal7## +1
    2 günde bir :))))) ölüyorum
  • darkroyal7......kardşm yerden yere vurdular seni :S oyunları orjinal almak tabiki harika bişey ama çok pahalı be kardeşim...BURASI TÜRKİYE Burda oyunlara yer yok burda otur ders çalış var :D:D:D:D
  • Röportajı ne zaman yaptınız bilmiyorum fakat şu soruyu sorabilirdiniz ; JAPONYADA OLAN DEPREM YÜZÜNDEN SONY - O BÖLGEDE Kİ FİRMALARINI KAPATTI- BU SONY ÜRÜNLERİ ALAN VEYA OYUN BEKLEYENLER İÇİN NASIL BİR OLAY OLACAK ? FİYATLAR BAKIMINDAN - OYUN VE DİĞER ELEKTRONİK ALETLERİN ÇIKIŞ SÜRELERİNDE BİR GECİKME VB. OLAYLARIN OLMA KONUSUNDA NELERDEN BAHSEDEBİLİRSİNİZ GİBİ...
  • Korsan oyun oynayanların PSN erişimi yasaklandı diyor ama öyle birşey yok akıyorlar PSN'e:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: :Sephiroth:

Korsan oyun oynayanların PSN erişimi yasaklandı diyor ama öyle birşey yok akıyorlar PSN'e:)))

• "Korsan yazılımları ve oyunları kullananların PSN’e erişimi yasaklandı. Bu kararın nedeni sadık oyuncularımızı, oyun geliştiricilerini ve oyunun eko sistemini koruma isteğimizdi"

he sony he.. başka anlatacak hikayen varsa dinlemeye hazırız biz..
    korsan kullananlar çatır çatır psn'den bile faydalanıyor ve bir kişi bile banlanmadı..

yalan dolan demeçlere koca bir BAN!

ayrıca bu röpartaj da çoluk çok kandırmaya yönelik kapital kokan bir röpartaj .. kusura bakmayın ama herkes keriz değil bu ülkede
  • Özgür Kirazcı ya yanlış bilgilendirildi yada yalan söyledi çünkü dediğim gibi korsan kullananlar PSN'e rahatça girebiliyor.
  • Crysis 2 gibi multiplatform oyunlar pc de 70-80 liraya, ps3'de ise 130-160 tl civarında gelirken gelecek adına çok da iyimser olamıyorum kimse kusura bakmasın da bunun mantığını çözmek mümkün değil.Ps3 oyunları 90 tl civarında giriş yapsın bakalım satışlar nasıl artıyor.İnsanlar bıktı artık bu absürd fiyatlardan.
  • oyunların pahalı olmasına karşıyım bende herkes gibi ancak usnu diywen bi arkadaş vardı
    iste eski oyunların fiyatı yurtdışında düşüyor burda hala yerinde sayıyor
    ben cok giderim d&r ye sürekli oyun bakarım ve her gitmemde süper indirimlerle karşılaşıyorum,
    ps3 oyunlarının 25 tl oldugunu gördüm örnek; farcry2 daha ne olsun eski oyunların fiyatı cokta iyi düşüyor bence,

ayrıca crysis 130-160 dan firmiyor bildigim kadarıyla :) 105 tl idi sanırım o civarlarda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.