Şimdi Ara

iPad 2'nin satışa sunulmasının ardından kısa kısa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
6.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="iPad 2'nin satışa sunulmasının ardından kısa kısa"

Apple, Mart ayının başının tanıttığı 2.Nesil iPad'i kullanıcılarını bekletmeden 12 Mart'ın ilk dakikalarında (NYC yerel saatiyle 11 Mart 17:00) satışa sundu. Tarih tekerrür ediyordu; kuyruklar oluştu, Apple çalışanları kuyruktakilere sıcak çikolata, su, sandviç dağıttı. Saatler gece yarısını gösterdiğindeyse kapılar açıldı ve bekleyenler belli gruplar halinde içeri alındı.

Forumumuzun daimi üyelerinden Centauri'de Boston'daki Apple Store'un önünde iPad 2'i satın almak için bekleyenler arasındaydı. Önünde bekleyenler bir bir içeri girip sıra ona geldiğindeyse, Apple çalışanlarını alkışları eşliğinde Apple Store'a girmesi; Apple'ın müşterilerine gösterdiği ilgininin kanıtıydı;

Centauri'inin iPad 2 ile ilgili görüşlerini paylaştığı forum konusuna buradan ulaşabilir, ilk yorumlarını okuyabilirsiniz...

alt="iPad 2'nin satışa sunulmasının ardından kısa kısa"

Apple'ın ünlü mağazası New York 5.Caddedeki Apple Store'un önü

Haberin başında dediğimiz gibi iPad 2 için yine sıralar oluştu, stok sıkıntısı baş gösterdi. Her ne kadar Apple, üretim bandını genişletse de artan ilgi, stok sıkıntısına neden oluyor. iPad 2'nin satışa sunulmasından saatler sonra, çevrimiçi Apple Store'da iPad 2'nin kargoya verilme süresi 2-3 hafta çıkartılması stok sıkıntısının başladığının bir göstergesi. Bu satırların yazıldığı an ise teslim süresi 3-4 haftaya yükselmiş durumda.

alt="iPad 2'nin satışa sunulmasının ardından kısa kısa"

Elbette herşey mükemmel gitmiyor. Bazı kullanıcıların forumlarda yazdıklarına göre yeni iPad 2'nin ekranının üzerinde sarı renkli bazı bölgeler bulunuyor. Daimi okuyucularımız hatırlayacaktır bu durum iPhone 4'de de baş göstermişti. Sorun demiyoruz, çünkü bu durumun sorun olmadığı ve üretim esnasında kullanılan organo fonksiyonel silan Z-6011 isimli yapıştırıcının prosesini tam tamamlamasından kaynaklanan sarı renkli bölgenin zamanla kendiliğinden kaybolduğu iPhone 4'den biliniyor.

iPad 2 ile geçen saatlerin ardından, cihazın performansı da kullanıcılar tarafından değerlendirilmeye başladı. Apple'ın yeni işlemcisi A5'den gücünü alan iPad 2, sahip olduğu 512MB'lık belleği ile işlemcisiyle artan performansını bir adım daha öteye taşıyor. TiPb'in iPad ve iPad 2'nin tarayıcı performansını karşılaştırdığı videoda, yeni işlemci ve daha geniş RAM sayesinde iPad 2'nin sunduğu internet deneyiminin daha hızlı olduğu görülüyor;

iPad 2'nin satışa sunulmasından sonra dikkat çeken başlıkları kısa kısa sizlerle paylaştık. İlerleyen zamanlarda iPad 2 ile ilgili önemli haberleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

• o kuyrukta olmak vardı ahh ah:D
  • Teşekkürler verdigin bilgiler için
  • Adamlar her bir müşteriye bir tane eleman veriyorlar. Bu durum herhalde ilk gün için geçerlidir. Ne yapıyor onlar? Alkışlayıp, cihazın yerini mi gösteriyorlar?
  • Alkışlara bak be..
  • Bu herkese bir gorevli gelmesi olayi ilk gune ozel degil , normal gunlerdede bir gorevli ilgilenmek icin ilk dakka icinde geliyor ama kapida karsilama hos olmus
  • 699$=3000TL :D
  • çok güzel bir satış olmuş.. ilgileri süper bence.. gerçekten etkiledi beni Apple.. bu arada ilk defa bi Apple ürününe heves ettim IPad 2 sayesinde..
  • Ne güzel bir tablo , ülkemizde almak istesek acaba kaç bin liradan satılacak -2.ooo-3.ooo ?...
  • onu bunu bilmem ama ben flash desteği olmayan bir cihaz için 1500 tl hatta bu 2500 olur hayatta vermem verende ne anlıyor anlamam kral androidli tablet pc bence
  • o alkışlar yıkanmış beyinleri iyice kıvama getirmek için.biraz daha gaza verelimde daha iyi soyalım hesabı
  • 500 dolara burdada alınsa siz bile kuyruğa girerdinizemin olun
  • Droidboys larda burdaa
  • ipad in tercih edilmesindeki 1. sebep IPS ekran, IPS ekranlı bir android 3.0 tablet piyasaya çıksa herşey daha farklı olacaktı bu serbest piyasayı anlamak çok zor... ipad den çıkar IPS ekranı sür piyasaya bakalım ne olur... kaldıki ipad2 de retina ekran olmaması büyük hayal kırıklığı bkz. Beni dondursunlar ipad4 çıkınca çözsünler.
  • Bende bu gun (cumartesi) Apple storeye gidip baktim cihaza cihaz gercekten incelmis simdi kullanimi daha kolay fakat bu inceligi sanki tam anlayamiyorsunuz bence sebebi eski modelin alt tarafi bombeliydi bunun altini duzlestirmisler yinede piyasada bunun kadar kuvvetli ve incesi yok
    Islemci degisti ama hissediliyo mu EVET alet daha hizli calisiyo app lari daha hizli aciyo gecisler daha akici, oyunlarda evet hizli , masa ustu gecisleri multi tasking hizlanmis, webde biraz daha hizli, bunlarin hepsi islemciylemi oluyo yoksa yazilimda mi trick yaptilar bilmiyorum
    Bunda iki adet kamera var ama ben foto kalitesini hic begenmedim iphone4 gibi degil on kamera vga ama sanki arka kameradan daha iyi foto cekiyo apple calisani isiklandirmayi bahane etti ayni isiklandirmada iphone4 lede foto cekmistim ,video kalitesi fena sayilmaz
    Ekran kalitesi contrast, parlaklik dokunmatik ekranin tepkisi her zamanki gibi rakiplerinden cok daha iyi (motorola ve samsungada baktim ipad daha iyi)
    Cihazi daha fazla kurcalamadim klasik ios ekrani bildik seyler bu cihazda da var dukyanlarin bosalmasini bekliyorum o zaman etraflica bakicam
    Ben alirmiyim ; almam ama piyasadaki hic bi tableti almam
    Hiz, kalite, ekran kalitesi yazilimdaki akiciliga,tasinabilirlik,pil omrune bakan bu cihazi hic dusunmeden alabilir bu tarz cihazlarda flash gibi seyler simdilik kafanizi bulandirmasin 600 -800 dolarlik androidlerde flash hic guzel calismiyo o tabletler icin daha zaman var yeni arm islemciler ve nvidianin yeni tegrasi yayginlasmadan vede android tablet yaziliminin yeni versiyonlarini cikarmadan kendinizi 3.0 in deneme tahtasi yapmaya gerek yok

• Yani samsung, motorola, htc cihazlari icin hic boyle sira gordunuzmu yada diger tabletler piyasaya ciktiginda hangisinde boyle kuyruk vardi? Hic birinde yoktu..
  • ipad in tercih edilmesindeki 1. sebep IPS ekran, IPS ekranlı bir android 3.0 tablet piyasaya çıksa herşey daha farklı olacaktı bu serbest piyasayı anlamak çok zor... ipad den çıkar IPS ekranı sür piyasaya bakalım ne olur...
  • Artik siz de html5 e ecseniz de mobilden de videolari izleyebilsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Force

@umutarslan.com

Yani size günümüzde Pentium 150'lerin yetmemesi, onboard ekran kartlarının performansının az olmasının tek sebebi Windows/Mac OS/Linux işletim sistemlerinin eski donanımları, yenisi alınsın diye yavaşlatması mı?

Böyle düşünmek Windows 95 ile Windows 7 aynı özelliklere sahip demek gibi bir şey oluyor çünkü. Elbette firmalar yeni ürün satmaya çalışacaklardır ama yeni bir şey sunmuyorsa kayda değer, yüksek bir başarı yakalayamaz ki. Değişmez müşteri alır ancak bu da başarının tekrar edilememesi demek olur bu firmalar için.

iPad 1 henüz yavaş değil, bunu iddia eden de yok, muhtemelen iOS 6'ya kadar da bu performansını sürdürebilir de, eğer güçlenen donanıma göre radikal değişiklikler yapılmazsa iOS 5'de. Her cihazın belli bir dönemi var maalesef, teknoloji yerinde durmuyor, sürekli özellikler eklendiği gibi insanlar da daha fazlasını istiyor. Dolayısıyla iOS 3'de gayet stabil olan 3g, iOS 4 ile performans yitiriyor. Performans konusunda olaya yanlış yerden bakıyorsunuz bence, bunu haberdeki son videoyu izleyerek görebilirsiniz rahatlıkla.

oyunlar ve filmler yüzünden tüm upgradeye sözüm yok.benim işimi 1görür slr makinada resim çekip ipadda göstericem sonuçta bu iş için yeterde artar bi cihaz.oyun oynamicam ama ilerde oynamadıgım oyun için bu cihazı versiyon yüzünden yavaşlatıcaklar.1de yavaşlama yok tabi daha 2 yeni çıktı :) az ilerde yavaşlayacak yeni güncellemelerle.özellik olarak neyi artacak hotspot?Bir cihazın yazılımsal özelliği arttırıldığında neden normal kullanımı yavaşlar sanki işlemler aynı anda çalışıyormuş gibi. benim bildiğim güncellendikçe hızlanır applede yavaşlıyor canım sıkan bu zaten oyunlardaki yavaşlık canımı sıkmıyor olabilir sonuçta grafik olarak zorluyor ama gerisi tamamen eskitip yenisini aldırmak.ki desteğide kesiyolar satıp 3gs almak farz oldu mesela.ios gibi rahat çalışan bir sistemli cihaz çıkana kadar devam edicez apple almaya sonra rotayı çeviricem.

edit: p3 sistem var evde bi 98 kurup deneme yapıcam bakıcam gündelik boş işler için ne kadar geride kalıcak.Sonuçta ipadda render yapmicaz.Sonucu bitirince yazarım ide disk bulmam gerekicek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutarslan.com -- 13 Mart 2011; 19:41:31 >

• Evet ipadi bırakıp android bir tablet almak lazım. 500$ en kaliteli yazılım ve stabiliteyi bırakıp Türkiyede marketi bile olmayan, virüs ve kötü yazılım ile dolu olan, en iyi tablet denilen motorola xoom gibi kötü plastik sd hafıza ve donan yazılımlı bir cihaz almak lazım. Üzerine bir de o cihaza yaklaşık 2 kat para ödemek lazım.
    Şu android tableti övenlerin %10unda bile tablet olmadığına eminim.Hatta daha ileri gidip %90ının hiç tablet görmediğine eminim. Yaptıkları sadece teknoloji haberi veren siteleri takip edip kağıt üzerinde gözüken özellikleri kıyaslamak. Ipadle 1 saat geçirin, ondan sonra bu topice geri gelip yazdıklarınızı silin bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.