Şimdi Ara

Windows Phone 7 için uygulama sayısı 10.000 barajını aştı. İşte grafikler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
5.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="Windows Phone 7 için uygulama sayısı 10.000 barajını aştı. İşte grafikler..."

Microsoft'un, cep telefonu pazarının önemli isimleri tarafından benimsenen yeni nesil mobil işletim sistemi Windows Phone 7 büyümeye tüm hızıyla devam ediyor.

Windowsphoneapplist.com sitesinin elde ettiği verilere göre Windows Phone 7'e özel geliştirilen uygulama sayısı 10.000 barajını aşmış durumda. (Güncel sayı: 10.064) Hatırlatmak gerekirse 26 Ekim'de 1000, 19 Aralık'ta 4500, 14 Ocak'ta 6000 ve 13 Şubat'ta 8000 seviyesine ulaşılmıştı ve bu gelişmeleri sizlerle daha önce paylaşmıştık.

Sitede yayınlanan grafikleri incelediğimizde son iki hafta içinde 1210 yeni uygulamanın kullanıma sunulduğunu görmekteyiz. Uygulamalardan en büyük pay %39 (3895) ile ücretli olanlara ait. Ücretli uygulamaları %32 (3194) ile bedava uygulamalar, %30 (2975) ile deneme sürümü / süreli uygulamalar izliyor. Dil açısından baktığımızda ise uygulamaların %74'ü İngilizce, %7'si Almanca, %5'ini İtalyanca, %8'ini Fransızca, %5'ini İspanyolca uygulamalar oluşturmakta. Son olarak uygulamalarda pastanın en büyük dilimi %23 ile oyunlara ayrılmış durumda.

Finlandiya'nın mobil iletişim devi Nokia'nın Microsoft ile yaptığı işbirliğinin mevcut tabloyu nasıl değiştireceği şimdiden büyük bir merak konusu. Her zamanki gibi uygulamalarda nicelikten ziyade niteliğin de önemli olduğunun altını çizmeli.

alt="Windows Phone 7 için uygulama sayısı 10.000 barajını aştı. İşte grafikler..."

alt="Windows Phone 7 için uygulama sayısı 10.000 barajını aştı. İşte grafikler..."

• Çek oradan bir W7 nokia telefonda alalım bizde microsoft :D
  • Ortalık karıştı. Kim kazanacak bakalım
  • Artık başlar kilitlenmeler.

"Bir sorun oluştu. Hata raporu gönder?"

3-5-2 yap abi aç paneli.
    (CTRL-ALT-DEL)
  • ios akar win 7 mobile neyin nesiymiş yanına yaklaşamaz
  • bence microsoft bu işi batıracak. android'in bile yanına yaklaşacağını sanmıyorum.
  • Deneme sürümü ve süreli uygulamalar ücretlilerin aynısı değil mi bir bakıma? Yani aynı uygulamaları iki kere saymış oluyorlar bir bakıma?
  • Geliştirici alanı kısıtlı bir telefon için (Australia,Austria,Belgium,Brazil,Canada,Denmark,Finland,France ,Germany,Greece,Hong Kong SAR,India,Ireland,Italy,Japan,Luxembourg,Mexico,Netherlands,New Zealand,Norway,Poland,Portugal,Russia,Singapore,Spain,Sweden,Switzerland,Taiwan,United Kingdom,United States) başarı saılabilir.
    NEden Apple dışındakiler bu market ve cihaz olaylatında ülkemizi bu kadar dışlıyorlar ki?Android market daha yeni geliyor...

Birde büyüklerimiz hep bahsediyorlar işte şöyle gelişmiş ülkeyiz,falan filan.Gelişmiş ülke olmak , tüm teknolojik gelişmelerin bayağı bir geç gelmesi demek herhalde....
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

bence microsoft bu işi batıracak. android'in bile yanına yaklaşacağını sanmıyorum.

android zaten en iyisi

android>ios>windows phone 7>symbian
  • quote:

Orijinalden alıntı: yozcaliskan

Geliştirici alanı kısıtlı bir telefon için (Australia,Austria,Belgium,Brazil,Canada,Denmark,Finland,France ,Germany,Greece,Hong Kong SAR,India,Ireland,Italy,Japan,Luxembourg,Mexico,Netherlands,New Zealand,Norway,Poland,Portugal,Russia,Singapore,Spain,Sweden,Switzerland,Taiwan,United Kingdom,United States) başarı saılabilir.
    NEden Apple dışındakiler bu market ve cihaz olaylatında ülkemizi bu kadar dışlıyorlar ki?Android market daha yeni geliyor...

Birde büyüklerimiz hep bahsediyorlar işte şöyle gelişmiş ülkeyiz,falan filan.Gelişmiş ülke olmak , tüm teknolojik gelişmelerin bayağı bir geç gelmesi demek herhalde....

ADamlar bu işi para için yapıyorlar.E güzel ülkemdede korsan almış başını gitmiş.Bende olsam girmem Türkiye pazarına

• Bütün telefonlar tuşluydu 4 sene iOS çıktı ve tüm telefonlar dokunmatik oldu. Hepsi iOS gibi başarılı olmak için yarıştılar Android çıktı Windows mobile platformu yenilendi. Symbian bitti. iOS tüm sadeliğiyle kalitesini devam ettiriyor ne yazıkki diğer platformlar 4 sene öncesinin başarısını elde edemediler.
  • quote:

ADamlar bu işi para için yapıyorlar.E güzel ülkemdede korsan almış başını gitmiş.Bende olsam girmem Türkiye pazarına

Hocam olay bir tek korsan olayı değil ki?
    Mesela ben android kullanıyorum hani nerede bankaların uygulamaları.Oysa bütün bankaların nerdeyse tümünün Iphone/Ipad uygulaması var
    Androidin neden yok?Market uygulaması yok(tu)
    WP7 neden yok? Bırak marketi cihaz resmi olarak satılmıyor

Apple ile başetmek zor bu yüzden.Gir Itunes'a yüzlerce Türkce uygulama var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yozcaliskan -- 12 Mart 2011; 18:33:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VIVA

Bütün telefonlar tuşluydu 4 sene iOS çıktı ve tüm telefonlar dokunmatik oldu. Hepsi iOS gibi başarılı olmak için yarıştılar Android çıktı Windows mobile platformu yenilendi. Symbian bitti. iOS tüm sadeliğiyle kalitesini devam ettiriyor ne yazıkki diğer platformlar 4 sene öncesinin başarısını elde edemediler.

kesinlikle katılıyorum, ios dışındaki diğer sistemlerin hepsi iosa rakip olabilmek için yazıldılar, yazılabilmeleri için mace ihtiyaç duyanlar var. win ise daha yeni doğmuş bir çocuk sayılır ki bence microsoftun satış zihniyeti mobil pazarda kendilerine negatif dönecektir.

edit: ios dokunmatik akıllı telefon yazılımında lider. android ise uyumluluk sorunları çıkartan (amacı nedeniyle mecburen) bir sistem. ios kadar iyi değil ama yakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azawarai -- 12 Mart 2011; 18:52:10 >

• android kadar sorun çıkaran beş para etmez bir sistem yok.denedim ve gördüm.ios o kadar esnek ve rahat ki şimdi apple kullanıcılarını daha çok anlıyorum.w7 ise sürünsün dursun.
  • aramızdan kaç kişi ciddi anlamda windows 7 işletim sistemine sahip cep telefonu kullandı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mawoix

aramızdan kaç kişi ciddi anlamda windows 7 işletim sistemine sahip cep telefonu kullandı??

Ben ciddi anlamda kullanıyorum ve yukarıda yazılan çoğu yoruma gülüyorum.

Windows Phone 7 kullanış olarak ve uygulama kalitesi olarak çok başarılı.Androide bile anca kaliteli uygulamalar çıkmaya başladı.

Sıralamamı yapılması gerekiyor. IOS-WP7(Apple uygulama çokluğu yüzünden lider)>Android>WebOs

Ne Androidde ne Webos da WP7 ile IOS daki kullanılışlığı bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RYU1980 -- 12 Mart 2011; 20:57:41 >
  • Microsoft android ve ios ile başa çıkması biraz zor.
  • Normal bir kullanıcı, sürekli dile getirilen UYGULAMA lardan en fazla 40, bilemedin 50 tanesini kullanıyor en fazla... Bizim android market bile hiçbir işe yaramayan, binlerce uygulama ile dolu... Mühim olan, kullanılan uygulamanın sağlıklı, hızlı, akışkan ve stabil çalışmasıdır... Bunu en iyi ios sağlıyor şimdilik, onun da küçük ekranı yüzünden bana hitabı sözkonusu değil, custon rom yüklü sgs ile çok mutluyum, eskiden htc tyttn2 diye win mobile 6.2 telefonum vardı, çok üzerdi beni...
  • "androidioswindows phone 7symbian"

İşte buna gülerim android ios un üstünde mi gerçekten :D
  • Nokia'nın 2 şansı var ya windows phone 7 ya meego ikisi de tutmazsa [sm\=bye.gif]
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.