Şimdi Ara

ASRock, AMD'nin 8 çekirdekli Bulldozer işlemcilerini destekleyen anakartını satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
8.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin yeni nesil Bulldozer işlemcileri için bekeyiş sürüyor. Geliştirme çalımaları 5 yıldır devam eden işlemcilerin, son çıkan bilgilere göre Haziran ayında lanse edilmeleri bekleniyor. Soket AM3+ formunda olacak Bulldozer tabanlı yeni nesil işlemciler için performans sonuçları kadar geriye dönük uyumluluk konusunda da soru işaretleri bulunuyor.

AMD tarafından daha önce yapılan açıklamada, Bulldozer tabanlı işlemciler için 9 serisi yonga setlerinin hazırlandığ ve Soket AM3+ formunda olacak yeni işlemcilerin, mevcut anakartlarda kullanılmayacağı belirtilmişti. Öte taraftan mevcut tüm işlemcilerin, Bulldozer jenerasyonu için hazırlanan 9 serisi çipsetli anakartlarda kullanılabileceğine dikkat çeken AMD, bu sayede güncel tüm işlemcilerini geleceğe taşıyacağını vurgularken, yeni mimarideki tüm özelliklerin kullanılabilmesi için soket değişikliğinin zorunlu olduğunu belirtmişti.

1-5 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen CeBit 2011 Fuarı'nda ise farklı gelişmeler yaşandı ve önde gelen bazı anakart üreticileri, 8 serisi yonga seti kullanan Soket AM3+ formundaki yani Bulldozer destekli anakartlarını tanıttı. İşte o üreticilerden birisi olan ASRock, bir adım daha ileri giderek Soket AM3+ destekli anakartını satışa sundu. ASRock'ın 890GX çipsetli 890GM Pro3 R2.0 isimli anakart, AMD'nin güncel tüm işlemcilerine ek olarak Zambezi kod adını taşıyan 8 çekirdekli Bulldozer işlemcileriye de uyumlu.

Güney köprüsü olarak SB850'nin kullanıldığı Micro-ATX formundaki anakart, dört adet DIMM slotu ile çift kanal DDR3 bellek desteği sunuyor. Sahip olduğu yonga seti itibariyle Radeon HD 4210 entegre grafik birimiyle gelen anakart, üzerinde yer alan PCIe x16 slotu ile ayrık ekran kartlarını kullandırabiliyor ve Hybrid Crossfire kurulumlarına olanak tanıyor. Zengin özellikleriyle de dikkat çeken anakart USB 3.0 ve SATA-III gibi yenilikçi teknolojileri de bünyesinde barındırıyor.

8 serisi yonga setini kullanan ve Bulldozer işlemcilerine destek sunan ilk anakartlardan birisi olarak pazara sunulan ASRock 890GM Pro3 R2.0'ın Japonya fiyatı ise yaklaşık 100 Avro.

• Erdi bey,

Şu işi bi ilk ağızdan netleştirme imkanınız yokmu?

Mevcut 890gx-fx anakartlarda bulldozer destekleyecek mi?

Ek: O nasıl bir kart yerleşimidr öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 12 Mart 2011; 0:45:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Erdi bey,
    Şu işi bi ilk ağızdan netleştirme imkanınız yokmu?
    Mevcut 890gx-fx anakartlarda bulldozer destekleyecek mi?

Tam konuyu gördüm dedim aha MÜŞAVİR kesin dayanamamış yazmıştır yine.
    Benim pek umudum kalmadı şimdiye kadar ortaya çıkardı veya açıklama yapılırdı gibi geliyo.
    Yine de haberleri takip etmeye devam.
  • İlk sınıfın en üst anakartı olucak sanırım, ortasınıfta orta kalitede 140€ civarı, biraz pahalı..
  • çıkışları bol ama sade bir anakart olmuş
  • kartta yok yok

bu 8 serisi chipsetler demekki calıstıyor bulldozeri
  • daha çok model yakında piyasaya çıkar umarım :)
  • biraz daha zorlasalar 7XX lerde de çalışırmış
  • Çekirdek sayısı arttıkça oyun performansı artmıyor genelde, x4 işlemci alacakken bulldozer beklemeye karar verdim, bu konuda bir öngörüsü olan varmı? bulldozerler x4 işlemcilerden daha iyi oyun performansı sunarmı?
  • Kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Tarafsız test sonuçlarını görmek lazım.
  • arkadaş bu nasıl bi dizayn adamlar sata girişlerini yamukkoymuş bea kartta hiç ahım sahım bişey yok ot gibi
  • güzel bir karta benziyor sata ve diğer çıkşıları güzel olmuş ne o eski anakartlarda sata girişleri sıkışık duruyor burada çok hoş olmuş
  • dizayndan yoksun bir kart
  • fiyatına göre iyi duruyor.
  • Arkadaşlar !
    ben X6 kullanıyorum. çok çok memnunum.
    kesinlikle tavsiye ederim.
    ............................................
    Gigabyte 880GMA-UD2h
    1 gb sapphire HD6850 toxic
    16 GB DDR3 Ram
    ..............................................
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Arkadaşlar !
    ben X6 kullanıyorum. çok çok memnunum.
    kesinlikle tavsiye ederim.
    ............................................
    Gigabyte 880GMA-UD2h
    1 gb sapphire HD6850 toxic
    16 GB DDR3 Ram
    ..............................................

Off RAMe bak uçuyordu o makina

• bu bulodez orneklerinide testlerini de goremedik yav bi turlu... amd cok gec davraniyo yari yaririya hizli olacak diyor i7 950 ye gore ama prosesor orneginin testleride hic cikmadi ses yok ne is ...
  • 6990 ı bu anakarta nasıl sığdırıcam biride bana bunla ilgili açıklama yapabilirmi :D
  • süperultrasonic bi board olmuş
  • Yeni modelleri bekliyoruz..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.