Şimdi Ara

Galaxy, GeForce GTX 460 X2 modelini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
6.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Uzun süredir merakla beklenen GeForce GTX 590 modeli için 22 Mart'ı resmi lansman tarihi olarak açıklayan Nvidia, GeForce GTX 460 modelinin çift grafik işlemcili "X2" versiyonu için üreticilere yeşil ışık yakmış durumda. Detaylarını bir önceki haberimizde verdiğimiz EVGA GeForce GTX 460 2Win'den sonra Galaxy de GeForce GTX 460 X2 tabanlı yeni modelini duyurdu. Beyaz renkli baskılı devre tasarımı ve yüksek kaliteli komponentleriyle dikkat çeken ekran kartı, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF104 GPU'sunun çiftini kullanıyor.

Tasarımının yanı sıra teknik özellikleriyle de dikkat çekici olan kart üzerinde 672x paralel işlem birimine, 2GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 2x 256-bit bellek veri yolu desteğine yer veriliyor. 0.4ns erişim süreli bellek yongalarının kullanıldığı ekran kartında ayrıca 8+2 fazlı güç tasarımına yer verildiğini görüyoruz. Baskılı devresinin arka kısmı Tantalum kapasitörler ile donatılan ekran kartının üç fanlı soğutucu kullanacağı belirtilirken, soğutucunun tasarımı hakkında bir bilgi verilmedi. Saat hızları da açıklanmayan Galaxy GeForce GTX 460 X2'nin yakında pazara sürülmesi beklenirken, elimize ulaşan bilgilere göre firma, GeForce GTX 560'ın X2 versiyonunu da hazırlamış durumda.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Galaxy GeForce GTX 460 X2

• Cok Güzel duryor pcb'si beyaz beyaz :D
  • Eğer GTX 460SLI performansı verirse ve GTX 580'den daha ucuz olursa iş yapabilir. Aksi taktirde gereksiz bir kart. GTX 460SLI ile 5970'e yakın performansı alabiliyorduk.
  • görünüşü çok tatlı ama
  • Güç tüketimiyle ve de sunduğu performans ile GTX590'dan daha mantıklı bir kart olacaktır. Bu da daha fazla satması için yeterli bir sebep. Sonuçta oc potansiyeli de iyi ve oc için gerekli gücü sağlamak için de çift 8 pinli güç girişi konumlandırılmış.
  • amd için nvdianın bu atağı kötü nvdia cephesinde büyük gelişmeler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3

Eğer GTX 460SLI performansı verirse ve GTX 580'den daha ucuz olursa iş yapabilir. Aksi taktirde gereksiz bir kart. GTX 460SLI ile 5970'e yakın performansı alabiliyorduk.

TR fiyatının 750, 800 TL olması lazım en fazla çünkü 2 adet gtx460 fiyatı bu..
  • bu kart iyi oc olur gibime geliyor, türkiyeye gelse de alsak
  • cok kusmuk olmuş beyaz renk ama önemli, olan performanstır
  • Nvidia cift GPUlu kartları artırsa kimse tutamaz AMD çift kullanıyo akıllılık yapıyo
  • nvidia nın çift gpu lu ekran kartlarını 4 gözle bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafax_001
    Nvidia cift GPUlu kartları artırsa kimse tutamaz AMD çift kullanıyo akıllılık yapıyo

nVidia çift GPU lu kartları arttırırsa hiçbir halt yiyemez merak etme. AMD ile aralarında dağlar kadar Die Size farkı var. AMD daha yüksek performanslı kartları daha ucuza satar yine bitirir. Çünkü daha ucuza mâl ediyor. Tabi verimlilik de göz önünde bulundurulmalı ama AMD aynı boyutta Wafer dan daha çok GPU çıkartabildiği için avantajlı.

Bu arada AMD yi severim ama ekran kartında AMD ci değilim. Hangisi daha iyi Fiyat/Performans veriyorsa odur. Fanboy falan sanmayın da.
    1 ay 19 gün sonra kısmetse kendime MSI GTX560Ti Twin Frozr alacağım.
    Üstelik ondan daha ucuz fiyata AMD de HD6950 varken.
    Ama işlemci olarak AMD yi tek geçerim: Fiyat / Performans...

• 5970'e geciken cevap. ama iyi bir alternatif
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

quote:

Orijinalden alıntı: t3

Eğer GTX 460SLI performansı verirse ve GTX 580'den daha ucuz olursa iş yapabilir. Aksi taktirde gereksiz bir kart. GTX 460SLI ile 5970'e yakın performansı alabiliyorduk.

TR fiyatının 750, 800 TL olması lazım en fazla çünkü 2 adet gtx460 fiyatı bu..

he oyle olacak tabi, bizim 'uyanik' saticilarimiz gtx 590'den daha iyi bir karti 250 lira daha ucuza satacak
  • nVidia da çift gpu işine başladı herkese hayırlı olsun Yakında rekabet edip quad gpu kullanan ekran kartlarıda hazırlarlar artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Nvidia cift GPUlu kartları artırsa kimse tutamaz AMD çift kullanıyo akıllılık yapıyo

nVidia çift GPU lu kartları arttırırsa hiçbir halt yiyemez merak etme. AMD ile aralarında dağlar kadar Die Size farkı var. AMD daha yüksek performanslı kartları daha ucuza satar yine bitirir. Çünkü daha ucuza mâl ediyor. Tabi verimlilik de göz önünde bulundurulmalı ama AMD aynı boyutta Wafer dan daha çok GPU çıkartabildiği için avantajlı.

Bu arada AMD yi severim ama ekran kartında AMD ci değilim. Hangisi daha iyi Fiyat/Performans veriyorsa odur. Fanboy falan sanmayın da.

GTX 460 ve 560 gpu'sunun zar alanı 332 mm2, bu tür kartlar çoğalsa bence AMD'den daha fazla iş yapar, özellikle GTX 560 sli 5970'den daha iyi performans sergiliyor. Çift gpu'lu kart alıcak olsam hiç düşünmem 2 adet GTX 560 alırdım.

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-560-ti-sli-review/9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 12 Mart 2011; 19:15:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs
    GTX 460 ve 560 gpu'sunun zar alanı 332 mm2, bu tür kartlar çoğalsa bence AMD'den daha fazla iş yapar, özellikle GTX 560 sli 5970'den daha iyi performans sergiliyor. Çift gpu'lu kart alıcak olsam hiç düşünmem 2 adet GTX 560 alırdım.

Ya tabi o tercih meselesi. Dediğim gibi ben de 560 almak istiyorum kısmetse. Ama dediğine katılmıyorum.
    nVidia'nın alt modellerinde yani GTX460 ta dediğin gibi zar alanı 332mm2. Yani düşük. nVidia bunlardan çift GPU lu kartlar üretip sürebilir. Fakat AMD'nin Crossfire'ının verimliliğini yakalayamayacağını sanmıyorum. nVidia çift GPU da % kaç kazanım sağlayacak? AMD 6000 serilerinde neredeyse %100 lere yaklaştı. 1 GPU 100 FPS alıyorsa 2 GPU lu sistem 190 falan alıyor. nVidia'da bu daha düşüktü. Tabi duymadığım bir şey çıkmadıysa. Belki atlamışımdır. Birincisi buydu.

Üstelik GTX560 ta zar alanının 332mm2 olduğuna nereden baktın bilmiyorum ama ben iyice araştırdım ve 360mm2 olduğunu gördüm. Hadi diyelim 2 x 360mm2 den yaptı. Eee AMD de 2 x 6950 den yaparsa zaten nVidia dan daha hızlı olan 6950 GPU nun iki tanesiyle daha yüksek olan çift GPU verimliliğini de eklersek zaten daha da fark atacaktır. Onu bırak zaten 6950 tek başına bile GTX560 tan daha ucuza satılıyor. 1GB olan modeli GTX560 ile yarışıyor ve fiyat olarak 25$ daha ucuz. 2 x GPU girince fark 50$ olacaktır. 2 x 6950 nin daha hızlı olacağını da düşünürsek daha baştan AMD avantajlı olur.

2. si ise dediğim gibi alt modellerde. Hadi alt modelleri geçtim. GTX570 ve GTX580 in zar alanı 520mm2. Buna karşılık AAMD 6970 in zar alanı ise 389mm2. Şu an AMD 6970 ile aynı zar alanındaki 6950 yi GTX560 tan daha ucuza, onu geçtim GTX570 ten de 130$ daha ucuza satıyor. Eğer nVidia çift GPU GTX570 yaparsa AMD 3 GPU lu 6950 yapsa bile 3$ daha ucuz fiyata satabilir. Yani demek istediğim AMD, enerji verimliliği, daha az alana daha fazla transistör sığdırma ve daha az die size ile daha güçlü GPU üretme işini çok iyi yapıyor.
    nVidia 360mm2 alana 1.95 milyar transistör sığdırabilirken AMD 389mm2 gibi %8 daha büyük bir alana 2.64 milyar transistör sığdırarak %35.5 gibi büyük fark atıyor.

İsterse nVidia GTX580 in çift GPU lusunu yapsın. AMD 6990 x2 diye 4 GPU lu kart çıkartıp GTX580 den daha ucuza satabilir. Bu yüzden nVidia yarışamaz.

Ama en başında dediğim gibi. Mesela ben. 6950 daha hızlı ama Linux ta kuracağım için GTX560 almak istiyorum. Daha pahalı evet, daha yavaş olabilir evet ama Linux'ta nVidia çok daha sorunsuz ve uğraştırmadan, kolayca kuruluyormuş. İşte bu da nVidia'nın farkı. Adamlar yazılımda bir numaralar. Cuda olsun, Physics olsun, Sürücü olsun üstüne tanımam.
    AMD biraz daha bastırsa da şu 1 ay 19 gün içinde GTX560 MSI in fiyatı azıcık daha düşse keşke. Duy bizi nVida.

• Amd daha sıcak geliyor bana nvidia işlemci tasarlıyordu ona ağırlık versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

+1905

+yeni mimarili fermi olmasından ve bildiğin üzere gpuya yapılan o.c sonucunda ki ciddi o.c değerleri var... çok daha yüksek fpsleri daha stabil şekilde sistemlerinde kullanırlar+physx +cuda artılarıda cabası 3d visionda yaptınmıda deyme keyfine

gtx460x2de 700 750tl fiyatla çıkarsa güzel işler yapar bence...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.