Şimdi Ara

Ipad 2 Almak isteylenler girsin (Modeller ve satın alma için makale)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Not:Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Merhaba DonanımHaber'in ipad veya tablet bilgisyalar seven kısmı.Öncelikle birçok kişinin içindeki duyguyu anlıyorum.Acaba verdiğim paraya değecek mi,acaba tırt bişeymi, forumda bir sürü eleştirme var,eski ipad'im gibi acaba hiç kullanmayacakmıyım v.b. gibi sorular saatlerce,haftalarca hatta aylarca düşünmemize sebep oluyor.En sonunda bir arkadaşımızın veya forumdaki birinin güzel bir eleştirisiyle onca vaktimiz boşa gidiyor.Peki,öyleyse ne yapmamız gerekiyor?

Bana kalırsa ilk önce ihtiyaçlarımızı belirlememiz,eğer ihtiyacımız yada büyük bir ilgimiz ve karşı koyamadığımız bir merak varsa içimizde buna göre hareket etmeliyiz.Size 1. tavsiyem şudur : Eğer yakınlarınızda bir teknomarket (mediaMarkt ,Teknosa v.s.) gibi bir yer varsa ve burada istediğiniz ürünü test etme şansınız bulunuyorsa gidip ilk önce cihazı bir evirip çevirin.Eğer fiziksel bakımdan rahatsız edecek bir yapıya sahipse,ilk önce hayal edin.Bu cihaza acaba eliniz alışabilecek mi?Eğer bu adımı cihaz geçerse şimdi biraz da ekran kalitesine,dokunmatiğine, hatta açılıp kapanma hızına bakın.Eğer bunları da geçerse gidip bir satış elemanı ile görüşün,yorumlarını alın.Genelde bu sizi heveslendiren bir yola çıkaracak.Şimdi eve gittiniz.Aklınızda şimdi de "Acaba hangi modeli benim için uygun,hangi özellikleri gerekiyor?" diye düşünmeye,hayal kurmaya başlarız.Hatta artık bu işi kafasına koymuş insanların rüyalarına bile konu olabilir bu düşünme telaşı.Şimdi,Sizinle bir test oluşturalım :

Test No 1 : Acaba bu bana lazım mı?

1)Genelde vaktini dış mekanlarda mı geçirirsin ?

A)Evet,Genellikle B)Hayır,Evde Donanımhaber'de tur atarım

2) 3G kullanarak veya bir Cafe'nin Wirless ağına cep telefonu ile girermisin?
    Bu youcu ve zormudur ?

A)Evet,Ama telefonun küçük ekranından ne yazıları doğru düzgün görüyorum ne resimleri. Ayrıca Video izleyemiyorum

B)Hiç uğraşmam kahvemi alıp balkonu varsa balkonuna oturup arabaları sayarım

3)Bir tablet bilgisayardan ne beklersin ?

A)İnternete girip ,Birkaç ufak oyun oynayıp belkide 1-2 fotoğraf çekerim

B)Ben WoW oynamadan duramam ,Fantastik şeyler yapayım ,içinde Photoshop olsun falan...

4)Yanında birşeyler taşımayı severmisin?

A)Yok yanıma telefon ve kitap gibi bir şey alırım

B)Gideceğim zaman sistemimi yanımda götürürüm elimde olsa server taşıyacam

Cevaplar :
    A'lar çoğunluktaysa iyi.

Test 2 : Model seçimi

1)Gittiğiniz yerlerde wirless var mı?

A)Evet B)Hayır, 3G kullanıyorum

2)Ipad içine ne yükleyeceksiniz ?

A)Birkaç müzik
    B)Baya bir fotograf
    C)Bütün arşivimi

3)hangi rengi seversiniz?

A)beyaz
    B)siyah

bu test model seciminde yardimci olacak.
    1. soru a ise wirless,b ise wirless+3G olacak
    2. soru A ise 16gb ,B ise 32 gb ,C ise 64 gb ideal olacaktir
    3. Soru renk secimidir.(sanki anlamadiniz)

Evet.Bu adımı da kazasız belasız geçtik.Eğer model belirlendiyse biraz daha düşünün.Acaba gelecekte ihtiyaçlarınız değişebilir mi gibisinden kendinize soru sorun.Eğer bu işin parasını da ayarladıysanız şimdi satın alma safhasına geçin.Ayrıca unutmadan söyleyeyim;ipad'de usb yuvası yok diyen arkadaşlar yanıyor.evet,dahili bir usb yuvası yok fakat ufak bir aparat sayesinde(30 dolar) hem usb yuvasına hem de sd kart okuyucuya kavuşabilirsiniz.Makalemize devam edelim.ipad2'nin birazda kendisinden bahsedelim.ipad içinde barındırdığı ios işletim sistemi sayesinde sizi yarıyolda bırakmaz.Siz daha kısıtlı erişime sahip olursunuz fakat bu sistemin stabilize çalışmasını sağlar.Mozilla'nın yaratıcısının dediği gibi : "az aslında çoktur".Farkettiyseniz ipad gibi bir cihaza ancak yasal bir şekilde tema yükleyebiliriz.Bu sayede sistem virüssüz ve ipad ile stabilize çalıştığı test edilmiştir ve bize ulaşmıştır.

Şimdi biraz daha düşünme vakti... Acaba daha iyi alternatifleri varmıdır?
    Size cevabım YOKTUR. Yok archos yok çartos hepsi yalan.Siz Apple dan vazgeçmeyin.Baksanıza,hiç sorunlu bir program varmı ? Yok. Son sözüm buydu...

TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANIN - KARLI ÇIKIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The DarkMaster -- 11 Mart 2011; 18:14:32 >

• E ben bi olumlu eleştiri yapayım o zaman.

quote:

.Acaba verdiğim paraya değecek mi,

Fazlasıyla.

quote:

acaba tırt bişeymi,

Yok artık.

quote:

eski ipad'im gibi acaba hiç kullanmayacakmıyım

ipad i kullanmıyorsanız zaten ipad size göre değilmiş yada ihtiyaçlarınızı karşılamıyormuş demektir. Dolayısı ile ipad 2 ye geçmeninde bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

quote:

gibi sorular saatlerce,haftalarca hatta aylarca düşünmemize sebep oluyor.

Steve Jobs tanıtımda netbook lara çamur atmıştı. ipad de netbook rahatlığını bulamayabilirsiniz. Ancak değişik kulvarlarda ipad in çok daha rahatlık sağladığı aşikardır.

• Acaba verdiğim paraya değecek mi,acaba tırt bişeymi, den sonra okumayi biraktim

$aka bi yana :) daha aldigi parayi, dogru kullanilip ta haketmeyen bir apple urunu gormedim :)

Engadget in inceemesindeki $u soz hosuma gitti, ipad 2 , hali hazirda ipad sahiplerinin almasi gereken birsey oldugunu dusunmuyoruz... yani upgrade e zorlicak biseyi yok... ama olmayanlar, baska bir pad almayi dusunmesin bile acik ara en iyisi :)
  • yorumlar için teşekkürler.Ipzd kimisi için kötü çünkü onlar bir tabletten notebook performansı arıyorlar
  • Kesinlikle bilgililendirici akıcı bir yazı olmuş İpad2 almayı bende düşünüyordum fakat hangi model türünü seçiceğime karar verememiştim. Bu yazını okuyarak kafamda biraz daha netleşti diyebilirim.

Ayrıca bişey sormak isterim ufak bir bir aparat ile usb bağlantısını İpad2 'ye sağlayabiliriz demişsiniz. Peki bu şekilde acaba Vınn modem'i kullanma imkanımız olabiliyormu?

Tekrardan makaleniz için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratbekar

Kesinlikle bilgililendirici akıcı bir yazı olmuş İpad2 almayı bende düşünüyordum fakat hangi model türünü seçiceğime karar verememiştim. Bu yazını okuyarak kafamda biraz daha netleşti diyebilirim.

Ayrıca bişey sormak isterim ufak bir bir aparat ile usb bağlantısını İpad2 'ye sağlayabiliriz demişsiniz. Peki bu şekilde acaba Vınn modem'i kullanma imkanımız olabiliyormu?

Tekrardan makaleniz için teşekkür ederim

hayır o usb aparat denen şey camera connection kitin içinden çıkıyor sadece kameralar veya iphone 4 ten foto, video aktarmaya yarıyor.
    usbden vınn modem kullanamazsınız. 3G'li ipad almalısınız.
  • peki bu usb aparat ile herhangibir programı belgeyi vs usb flash bellek ten aktarma yapmak mümkünmü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neuron

peki bu usb aparat ile herhangibir programı belgeyi vs usb flash bellek ten aktarma yapmak mümkünmü?

benim bildiğim kadarıyla olmuyor ama belki bazı applerle oluyordur.
    zaten programları appstore'dan indireceksiniz. küçük dosyaları atmak için de dropbox kullanmak en mantıklısı
  • quote:

acaba tırt bişeymi

Hayır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.