- x
karaciğerde sorun varsa nasıl anlaşılır
31 Cevap12985 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mart 2011; 0:30:34 

mesela diyelim ki sorun var

651 Mesaj
11 Mart 2011; 0:35:02 

mesela bi kadın hastalıkları doktoruna gidersen anlaşılabilir belki mesela

4003 Mesaj
11 Mart 2011; 0:36:19 

İntaniye (Enfeksiyon hastalıkları) bölümüne giderek gerekli testleri yaptırabilirsin.

Seyahatname'm Yazı kağıda düştüğünde okuyucusunu er ya da geç bulacaktır.

1553 Mesaj
11 Mart 2011; 0:37:55 

Filim çekilir

656 Mesaj
11 Mart 2011; 0:38:21 

kara ciğerinde rahatsızlık varsadış belirti olarak vucudunda kızarmalar olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadraj -- 11 Mart 2011; 0:38:47 >

3040 Mesaj
11 Mart 2011; 11:03:24 

Taktırdığın ustaya git. Zengin karışım sorunu vardır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mart 2011; 11:05:30 

quote:

Orijinalden alıntı: ArtistBiKey

10 yıl önce sarılık hepatit a ya yakalanmıştım allah kimseye vermesin karaciğerde sorun olduğu zaman davul gibi şişer ve çişini yaparken idrarın rengi çay gibi olur aklınızda bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

453 Mesaj
11 Mart 2011; 11:08:50 

Benim bel bölgesinde kızarıklıklar oluyor.Henüz doktora gitmedim ama alerji olduğunu düşünüyorum.Karaciğer rahatsızlığı belirtisi olabilir mi?

2159 Mesaj
11 Mart 2011; 11:26:26 

ensede sivilce oluyor mesela... bende karaciğer büyümesi var :( bir de mesela ayakkabı bağlamaya eğidiğim zaman sıkışma oluyor ve acısı çok fena...
ultrasonda çıktı zaten.. göğsümün 2-3 parmak altında çivi batar gibi bir ağrı nedeniyle gitmiştim . ilk günlerde ağrı pek dokunmuyordu ama sonralarda yataktan bile kalkamadım. hastanede bile tekerlekli sandalye ile hareket ettim... berbat bişey, hala ağrıyor şu an eğer yağlı yersem...

429 Mesaj
11 Mart 2011; 11:30:21 

gastro doktorları bakıyor sanırsam karaciğer hastalıklarına eğer varsa bir şüphen ilk önce iç hastalıklarına git onlar anlar .

COMINGSOON

1052 Mesaj
11 Mart 2011; 12:32:04 

Benim sol göğsümün altına bıçak saplanır gibi ağrı giriyor bazen. karaciğer belirtisi olabilir mi?

455 Mesaj
11 Mart 2011; 12:38:40 

quote:

Orijinalden alıntı: by_rappe

Benim sol göğsümün altına bıçak saplanır gibi ağrı giriyor bazen. karaciğer belirtisi olabilir mi?

Karaciğer solda değildir arkadaşım. Miden ile ilgili bir sorun olabilir.

★★★ F E N E R B A H Ç E ★★★

386 Mesaj
11 Mart 2011; 13:07:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ArtistBiKey

hangi sorunu aradığınla ilgili değişir

rutinde kan tahlillerinde AST, ALT, GGT, AF, GİBİ ENZİMLERE BAKARLAR bi karaciğer veya safra yolları hasarı durumunda bunlar değişen miktarlarda artar.
karaciğer kanseri gibi bidurumda AFP artar. karaciğerde kitleden şüphelenliosa (kist ,tümör gibi ) ultrasonla bakarlar.

I only dream in black and white to save me from myself

2295 Mesaj
26 Mart 2011; 19:28:28 

quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Taktırdığın ustaya git. Zengin karışım sorunu vardır.

Adama kızma forum hatalı

1266 Mesaj
1 Nisan 2011; 21:28:54 

quote:

Orijinalden alıntı: zuhanda

rutinde kan tahlillerinde AST, ALT, GGT, ALP GİBİ ENZİMLERE BAKARLAR bi karaciğer veya safra yolları hasarı durumunda bunlar değişen miktarlarda artar.
karaciğer kanseri gibi bidurumda AFP artar. karaciğerde kitleden şüphelenliosa (kist ,tümör gibi ) ultrasonla bakarlar.

İleri tetkik olarak biyopsi alınabilir. Nükleer tıp incelemesi yapılabilir.

İMZA FALAN YAZMIYORUM. MİLLETİ RAHATSIZ EDİYOR.

1580 Mesaj
1 Nisan 2011; 21:33:02 

millet güzel sallamış dalga geçmiş

ilk olarak vicutta kırmızı izler alerji şeklinde yaralar yada alerji oluşabilir kaşınır sinek ısırığı gibide olabilir bir nevi sinyal veriyor karaciğer

Steam : Arhpositif
Game Center :burak_eskikara@hotmail.com

123 Mesaj
1 Nisan 2011; 21:51:44 

ilginç

En önemlisi,dünyanın neresinde olursa olsun her haksızlığı kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kaabiliyetinizi koruyabilmenizdir.

3611 Mesaj
1 Nisan 2011; 22:50:41 

Adminler; bu konu megane başlığı altıda görüntüleniyor. Lütfen el atın düzeltin...

311 Mesaj
3 Nisan 2011; 19:18:58 

Buraya bu konu açılır mı be arkadaşım, sağlık konusunda tereddütün varsa ilgili hekime (karaciğer için dahiliye yani iç hastalıkları uzmanına, veya varsa gastroenteroloji/gastroenterohepatoloji yan dal uzmanına) başvurman daha sağlıklı sonuç vermez mi?
Ayrıca burda cevap yazan arkadaşların kaçı hekim acaba? Lütfen sağlık konusunda yapacağınız yorumların dvd player'lar hakkında yapacağınız yorumlardan daha ciddi sonuçlar doğurabileceğini aklınızın bir kenarında tutarak yazınız, ya da kafanıza göre yazınız, seçim sizin...

1266 Mesaj
4 Nisan 2011; 22:37:49 

quote:

Orijinalden alıntı: alfazeki

Buraya bu konu açılır mı be arkadaşım, sağlık konusunda tereddütün varsa ilgili hekime (karaciğer için dahiliye yani iç hastalıkları uzmanına, veya varsa gastroenteroloji/gastroenterohepatoloji yan dal uzmanına) başvurman daha sağlıklı sonuç vermez mi?
Ayrıca burda cevap yazan arkadaşların kaçı hekim acaba? Lütfen sağlık konusunda yapacağınız yorumların dvd player'lar hakkında yapacağınız yorumlardan daha ciddi sonuçlar doğurabileceğini aklınızın bir kenarında tutarak yazınız, ya da kafanıza göre yazınız, seçim sizin...

Arkadaşım yazdıklarımızda ne gibi eksiklikler buldun? Hatam varsa bana uzmanlık verenler hata etmiş herhalde???

İMZA FALAN YAZMIYORUM. MİLLETİ RAHATSIZ EDİYOR.

311 Mesaj
5 Nisan 2011; 23:48:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Goday

Arkadaşım yazdıklarımızda ne gibi eksiklikler buldun? Hatam varsa bana uzmanlık verenler hata etmiş herhalde???

ARKADAŞIM ben senin yazdığın yorumla ilgili bir beyanda bulunmadım, hatan olduğunu söylemedim, hatta ilgili branşın uzmanı olmadığım için yorum bile yapmadım. Sadece genel olarak bu konunun burada tartışılmasının yanlış olduğunu, kulaktan dolma cevaplar verilmesinin uygun olmadığını yazdım, hala da sözümün arkasındayım. Ama izole olarak senin üzerine alınman ilginç, insanları uyarmak yerine cevap vermen de...
Peki sen benim yazdığım yorumda ne gibi bir hata tespit ettin de cevap yazma gereği hissettin???

311 Mesaj
5 Nisan 2011; 23:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Goday

ARKADAŞIM ben senin yazdığın yorumla ilgili bir beyanda bulunmadım, hatan olduğunu söylemedim, hatta ilgili branşın uzmanı olmadığım için yorum bile yapmadım. Sadece genel olarak bu konunun burada tartışılmasının yanlış olduğunu, kulaktan dolma cevaplar verilmesinin uygun olmadığını yazdım, hala da sözümün arkasındayım. Ama izole olarak senin üzerine alınman ilginç, insanları uyarmak yerine cevap vermen de...
Peki sen benim yazdığım yorumda ne gibi bir hata tespit ettin de cevap yazma gereği hissettin???

2059 Mesaj
6 Nisan 2011; 11:33:50 

quote:

Orijinalden alıntı: alfazeki

"Ayrıca burda cevap yazan arkadaşların kaçı hekim acaba? Lütfen sağlık konusunda yapacağınız yorumların dvd player'lar hakkında yapacağınız yorumlardan daha ciddi sonuçlar doğurabileceğini aklınızın bir kenarında tutarak yazınız, ya da kafanıza göre yazınız, seçim sizin..."

604 Mesaj
6 Nisan 2011; 15:46:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kadraj
kara ciğerinde rahatsızlık varsadış belirti olarak vucudunda kızarmalar olur

+1 arkadas guzel bir sekilde açıklamış bende sunu eklim göğüs bölgende ağrı oluyorsada problem olabilir.

1188 Mesaj
6 Nisan 2011; 16:11:34 

quote:

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

millet güzel sallamış dalga geçmiş

ilk olarak vicutta kırmızı izler alerji şeklinde yaralar yada alerji oluşabilir kaşınır sinek ısırığı gibide olabilir bir nevi sinyal veriyor karaciğer

kesinlikle

ancak her insanda görülmeyebilir bu belirtiler.

Yaşlı adam sinirlendi, "gelmesin zaten!"

490 Mesaj
1 Temmuz 2011; 1:06:18 

adminler şu konuya bir el atsanız. insignia konusunda ne arıyor bu konu anlamadım.

565 Mesaj
1 Temmuz 2011; 1:38:10 

biyopsi olmuştum hemen hemen 2 sene önce.hepatit b ilerlemiş gibi birşeyler demişti doktor.1 senedir de kontrole gitmiyorum.içimde korku var.babam karaciğer kanseriydi.nakil oldu kurtuldu.

1368 Mesaj
1 Temmuz 2011; 1:44:50 

iki tokat at ağrımıyosa geç.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Kural dışı yaşamak bir yaşam tarzıdır!

1046 Mesaj
1 Temmuz 2011; 10:06:36 

Platin başı meme yapar, araç düşük devirlerde silkelemeye başlar.

İmzanızı atarken dışarıya taşırdığınız tespit edilmiştir. || İmza kurallarımız öyle katıdır ki imzaya karşı olduğumuz söylenebilir.
"Tanrı zar atmaz"

1180 Mesaj
15 Ağustos 2011; 8:07:48 

İç hastalıkları doktoruna başvurunuz.
Daha spesifik olmak gerekiyorsa gastroenteroloji uzmanı bulunuz.

Ne yazık ki karaciğer hastalıkları genellikle ciddi duruma gelmeden pek belirti vermezler. Kan tahlilleri, ultrason, BT, MR ve bazen endoskopi yapılması gerekebilir.

Güncel arabalarım: Chevrolet Captiva high inci beyazı 2011, Fiat Linea T-jet emotion cruise control ESP lal kırmızısı 2008 Güncel kameralarım: Nikon D7000, 50mm 1.8D, 85mm 1.8D, 24-85mm 2.8-4D, SB-800; Canon EOS 550D, 18-55mm 3.5-5.6

1354 Mesaj
15 Ağustos 2011; 8:47:44 

Konu hortlamış ama söyleyeyim yine de. Göbeği olanların karaciğeri mutlaka yağlı oluşmuş bu da çok tehlikeli imiş. Buradan karaciğer yağlanması göbek yapar ya tam tersi anlaşılmasın lütfen. Sırtaki sivilcelerin de karaciğerle ilgili olduğunu okumuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum.

617 Mesaj
15 Ağustos 2011; 10:27:16 

quote:

Orijinalden alıntı: lostplanetp

Karaciğer solda değildir arkadaşım. Miden ile ilgili bir sorun olabilir.

Ayrıca karaciğer ağrıma batma saplanma vs.. gibi hislere sebep olmazmış doktor demişti.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » karaciğerde sorun varsa nasıl anlaşılır
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375