Şimdi Ara

karaciğerde sorun varsa nasıl anlaşılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
25.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• mesela bi kadın hastalıkları doktoruna gidersen anlaşılabilir belki mesela
  • İntaniye (Enfeksiyon hastalıkları) bölümüne giderek gerekli testleri yaptırabilirsin.
  • Filim çekilir
  • kara ciğerinde rahatsızlık varsadış belirti olarak vucudunda kızarmalar olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadraj -- 11 Mart 2011; 0:38:47 >
  • Taktırdığın ustaya git. Zengin karışım sorunu vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArtistBiKey
    mesela diyelim ki sorun var

10 yıl önce sarılık hepatit a ya yakalanmıştım allah kimseye vermesin karaciğerde sorun olduğu zaman davul gibi şişer ve çişini yaparken idrarın rengi çay gibi olur aklınızda bulunsun
  • Benim bel bölgesinde kızarıklıklar oluyor.Henüz doktora gitmedim ama alerji olduğunu düşünüyorum.Karaciğer rahatsızlığı belirtisi olabilir mi?
  • ensede sivilce oluyor mesela... bende karaciğer büyümesi var :( bir de mesela ayakkabı bağlamaya eğidiğim zaman sıkışma oluyor ve acısı çok fena...
    ultrasonda çıktı zaten.. göğsümün 2-3 parmak altında çivi batar gibi bir ağrı nedeniyle gitmiştim . ilk günlerde ağrı pek dokunmuyordu ama sonralarda yataktan bile kalkamadım. hastanede bile tekerlekli sandalye ile hareket ettim... berbat bişey, hala ağrıyor şu an eğer yağlı yersem...
  • gastro doktorları bakıyor sanırsam karaciğer hastalıklarına eğer varsa bir şüphen ilk önce iç hastalıklarına git onlar anlar .
  • Benim sol göğsümün altına bıçak saplanır gibi ağrı giriyor bazen. karaciğer belirtisi olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_rappe

Benim sol göğsümün altına bıçak saplanır gibi ağrı giriyor bazen. karaciğer belirtisi olabilir mi?

Karaciğer solda değildir arkadaşım. Miden ile ilgili bir sorun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArtistBiKey

mesela diyelim ki sorun var

hangi sorunu aradığınla ilgili değişir

rutinde kan tahlillerinde AST, ALT, GGT, AF, GİBİ ENZİMLERE BAKARLAR bi karaciğer veya safra yolları hasarı durumunda bunlar değişen miktarlarda artar.
    karaciğer kanseri gibi bidurumda AFP artar. karaciğerde kitleden şüphelenliosa (kist ,tümör gibi ) ultrasonla bakarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Taktırdığın ustaya git. Zengin karışım sorunu vardır.

Adama kızma forum hatalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuhanda

rutinde kan tahlillerinde AST, ALT, GGT, ALP GİBİ ENZİMLERE BAKARLAR bi karaciğer veya safra yolları hasarı durumunda bunlar değişen miktarlarda artar.
    karaciğer kanseri gibi bidurumda AFP artar. karaciğerde kitleden şüphelenliosa (kist ,tümör gibi ) ultrasonla bakarlar.

İleri tetkik olarak biyopsi alınabilir. Nükleer tıp incelemesi yapılabilir.
  • millet güzel sallamış dalga geçmiş

ilk olarak vicutta kırmızı izler alerji şeklinde yaralar yada alerji oluşabilir kaşınır sinek ısırığı gibide olabilir bir nevi sinyal veriyor karaciğer
  • ilginç
  • Adminler; bu konu megane başlığı altıda görüntüleniyor. Lütfen el atın düzeltin...
  • Buraya bu konu açılır mı be arkadaşım, sağlık konusunda tereddütün varsa ilgili hekime (karaciğer için dahiliye yani iç hastalıkları uzmanına, veya varsa gastroenteroloji/gastroenterohepatoloji yan dal uzmanına) başvurman daha sağlıklı sonuç vermez mi?
    Ayrıca burda cevap yazan arkadaşların kaçı hekim acaba? Lütfen sağlık konusunda yapacağınız yorumların dvd player'lar hakkında yapacağınız yorumlardan daha ciddi sonuçlar doğurabileceğini aklınızın bir kenarında tutarak yazınız, ya da kafanıza göre yazınız, seçim sizin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfazeki

Buraya bu konu açılır mı be arkadaşım, sağlık konusunda tereddütün varsa ilgili hekime (karaciğer için dahiliye yani iç hastalıkları uzmanına, veya varsa gastroenteroloji/gastroenterohepatoloji yan dal uzmanına) başvurman daha sağlıklı sonuç vermez mi?
    Ayrıca burda cevap yazan arkadaşların kaçı hekim acaba? Lütfen sağlık konusunda yapacağınız yorumların dvd player'lar hakkında yapacağınız yorumlardan daha ciddi sonuçlar doğurabileceğini aklınızın bir kenarında tutarak yazınız, ya da kafanıza göre yazınız, seçim sizin...

Arkadaşım yazdıklarımızda ne gibi eksiklikler buldun? Hatam varsa bana uzmanlık verenler hata etmiş herhalde???
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.