Şimdi Ara

Hiremco Chipbox HD Çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
37.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ana İşlemci CSM 1203
    Flash Bellek 32 MB
    RAM 256 MB DDR
    Kanal Hafızası 20.000
    Menü Dilleri Türkçe, English, Deutsch, Français
    DISEQC Uyumu 1.0 - 1.1 - 1.2 & 1.3
    Görüntü Oranı 4:3, 16:9
    Görüntü Boyutu 720x576, 1280X720, 1920X1080
    TV Scart Çıkışları 1 FULL SCART
    RCA Çıkışı RCA-YPbPr-SPDIF(Optical)
    Giriş Voltajı AC 80-250V, 50/60 Hz
    Koruma AC , Fuse
    Boyutlar 260x215x50
    Rs232 Bağlantısı
    CI Slot
    USB Girişi
    Kart okuyucu
    HDMI
    Led Ön Panel
    Hassas Tarama
    Kör Tarama
    Ethernet
    HD Yayın Desteği
    MPEG4 Uyumlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaWYeR53 -- 7 Kasım 2012; 22:52:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: h.hogan

Ana İşlemci CSM 1203
    Flash Bellek 32 MB
    RAM 256 MB DDR
    Kanal Hafızası 20.000
    Menü Dilleri Türkçe, English, Deutsch, Français
    DISEQC Uyumu 1.0 - 1.1 - 1.2 & 1.3
    Görüntü Oranı 4:3, 16:9
    Görüntü Boyutu 720x576, 1280X720, 1920X1080
    TV Scart Çıkışları 1 FULL SCART
    RCA Çıkışı RCA-YPbPr-SPDIF(Optical)
    Giriş Voltajı AC 80-250V, 50/60 Hz
    Koruma AC , Fuse
    Boyutlar 260x215x50
    Uydudan Güncelleme -
    Rs232 Bağlantısı
    CI Slot
    USB Girişi
    Kart okuyucu
    Modülatör -
    HDMI
    Led Ön Panel
    Hassas Tarama
    Kör Tarama
    Çift Tuner -
    Ethernet
    E-SATA -
    SD Kart -
    HD Yayın Desteği
    MPEG4 Uyumlu

Selamlar,

Alıntı'da kırmızı ile işaretlediğim özellikler cihazda bulunmamaktadır. (Menfi)

İsterseniz, cihazın arka görünümüne bakabilirsiniz.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 11 Mart 2011; 10:02:50 >
  • fiyatı ne bu ürünün
  • Hocam özelikleri burda yazıyor arkadas copy-paste yapmıs ama cıkmamıs bazılarında tik isareti var
    http://www.merihvideo.com.tr/prodspects.php?prod_id=34
  • Neyse...

Başlığı açan arkadaş mesaj içerini düzenlemeli ki, okuyanların kafası karışmasın.
  • Önünde eksi (-) işareti olanlar yok.
  • cihazın işlemcisi nasıldır acaba?.birde tuneri sharp mış.
  • eger MKV destegi yoksa bir hiçtir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hulya17

eger MKV destegi yoksa bir hiçtir.

birakin mkv yi, turbo hd ve fx deki yazilim destegini biraktilar adamlar, sallamiyorlar artik...mkv olsa ne olacak olmasa ne olacak, yarin baska urun cikaracakken bu urunude atacaklar bir kenara...
  • Hizlial da 564.28 TL denmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odyseuss -- 11 Mart 2011; 11:19:50 >
  • Arkadaşlar mkv ve avi desteği cihazda malesef yok ne zaman gelir Allah bilir.Fiyatı da 564 milyon olmayacakmış daha uygun bir fiyat olacakmış 400 den aşağı olacağını sanmıyorum.Sırf linux var diye alınacağını sanmıyorum Fx Turbo HDde linux yok ama özellikleri bundan fazla
  • quote:

Arkadaşlar mkv ve avi desteği cihazda malesef yok ne zaman gelir Allah bilir.Fiyatı da 564 milyon olmayacakmış daha uygun bir fiyat olacakmış 400 den aşağı olacağını sanmıyorum.Sırf linux var diye alınacağını sanmıyorum Fx Turbo HDde linux yok ama özellikleri bundan fazla

fx ile arasında dağlar kadar fark var.işlemci,tuner,flash bellek,ram hepsi üstün.
  • Merhaba,
    Serkanguzel üstad, bu ürünü işlemci ram ve tuner olarak değerlendirmeniz mümkün müdür? Bu ürünün enigma2 desteği var mıdır?
    (forumlarda okuduğum kadarıyla 256 MB RAM, Sharp Tuner ve CSM 1203 işlemci)

Şimdi merihvideo nun sitesinde online kullanım kılavuzunu inceledim, linux firma tarafından editlenmiş, DM lerdeki gibi bir enigma altyapısı kullanılmamış olduğuna kanaat getirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phlox -- 11 Mart 2011; 16:00:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kl_emre_1905

quote:

Arkadaşlar mkv ve avi desteği cihazda malesef yok ne zaman gelir Allah bilir.Fiyatı da 564 milyon olmayacakmış daha uygun bir fiyat olacakmış 400 den aşağı olacağını sanmıyorum.Sırf linux var diye alınacağını sanmıyorum Fx Turbo HDde linux yok ama özellikleri bundan fazla

fx ile arasında dağlar kadar fark var.işlemci,tuner,flash bellek,ram hepsi üstün.

Şimdi hızlıal.com baktım, nakit 426,55

http://www.hizlial.com/elektronik/uydu-alicilari/seoul-hiremco-chipbox-hd-dijital-uydu-alicisi_05.015.5137.0055.htm
  • Eğer bu fiyat gerçekse çok fazla clon dreambox bu cihazdan daha iyi
  • Daha x3 turbo hd nin sorunlarını düzeltmeden stabil bir yazılım vermeden yeni cihaz çıkarıyorlar,x3 turbo hd uydulardaki altyazıyı bile doğru dürüst ekrana veremiyor,altyazılı film izlemek istersen restart yapman gerekiyor,şişirilen görüntü kaliteside cabası...Bu yeni cihazı özellikle forumları takip eden kullanıcılar tarafından alınmayacağını tahmin ediyorum merih video güvenirliğini yitirdi..
  • Ha şöyle arkadaşlar yav...

Nihayet abartısız, makul ve mantıklı şeyler yazılmaya başlandı !

Bu ALI çipset'lilerin HD serisinin piyasaya verildiği zamanları hatırlıyorum da;

Aman yarabbi, neydi o şişirme ve doldurma mesajlar !? Alan arkadaşlardan midesine
    kramp giren dostlarımı bilirim.

Saygılar, sevgiler.
  • Arkadaşlar güzel bilgiler için çok teşekkürler. FX TURBO HD kullanıyorum ve restart problemini bi türlü aşamadı servis. Genel olarak ürün beklentilerimi karşıladı, bu fiyatada fazlası olmaz zaten(bir de bu restart belası olmasaydı). Bu sebeplerden dolayı bu ürüne yöneldim kullanan yada işin ehli arkadaşların yorumlarını merakla bekliyorum. Saygılar.......
  • Arkadaşlar donmadan dolayı restart olayı Atlantalarda da var. Cihaza yapabileceği işten daha fazlasını yaptırmaya kalkarsanız cihaz donar. Bu bilgisayarlarda da böyle olmuyor mu? İşlemcisi ve RAM i yetersiz gelince donar.Sizde restart yapmak zorunda kalırsınız. Donanım yazılımı desteklemeli aksi halde donar. Ben bu işten anlayan arkadaşların HIREMCO Chipbox HD işlemcisini değerlendirmesini rica ediyorum.
  • İşte bu ALI çipset'liler piyasaya verildiği tarihten beri, bu cihazlardaki donanım
    yetersizliğine ilgili başlıklarda işaret ettim. O günlerde cihaz çok iyi diye şiddetle muhalefet
    edenler bugün ortalarda yoklar. Çünkü malın popülerliği bitti. Piyasaya daha kabiliyetli ve
    ekonomik çok yeni cihazlar çıktı. Yıldızıda hemen sönüverdi.

Olan, cihazı alanlara oldu. Patladı gitti.

Hey benim garip ve sahipsiz vatandaşım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.