Şimdi Ara

Angry Birds Kâr Oranıyla Tarihe Geçiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  
        Angry Birds'ün tüm zamanların en çok kâr getiren oyunlarından biri olduğu rapor edildi. Sadece 140.000 dolara üretilen yapım şimdiden yatırımcılarına 70 milyon dolar kazandırdı. Bu rakam oyunun maliyetinin 500 katından fazla ediyor.

EEDAR analiz uzmanı Jesse Dinvich, IndustryGamers'e verdiği röportajda şunları söyledi:

"140.000 dolar yapım ve pazarlama maliyetini içinde barındırıyor. Angry Birds markasını daha yukarı çekmek için yapılan gerçek maliyet daha da yukarılarda ama yine de Angry Birds'ün bu maliyete oranla oyun tarihinin en çok kâr getiren oyunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz."

Bu basit oyunlar oyun endüstrisinin en kâr ettiren oyunları. Tetris büyük ihtimalle en büyük 'hit', yapım aşaması neredeyse 0 dolar olan bu oyun üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hâlen kazandırmaya devam ediyor.

• Oynuyoruz, oynamaya devam ediyoruz.. :)
  • Boyutuna göre çok eğlenceli bir oyun :D
  • Jailbreak ile kullandığım iPhone'uma para ile aldığım nadir oyunlardan. Kesinlikle parasını hakkediyor.
  • arkadaşlar pc için yeni bölümleri ne zaman çıkacak bilğiniz varmı
  • ne kuşmuş arkadaş. kim kızdırdı ulan bu kuşları yakında tüm platformları ele geçirecekler :D
  • Arkadaşlar sormayın. Bu oyunu bilmeden önce çok merak ederdim. Hatta bir haberde getjar bedava dağıttığı için site çökmüştü. Ne var demiştim kendi kendime bu oyun hakkında. İndirdim, hatta iPad'de oynadım. Hakkını yememek lazım mükemmel bir oyun. PC içinde var oynamayan arkadaşlara kesinlikle tavsiyem. ;)
  • Bende deniyecem :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkCSO

ne kuşmuş arkadaş. kim kızdırdı ulan bu kuşları yakında tüm platformları ele geçirecekler :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.