Şimdi Ara

alaturka tuvalet...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
10
Favori
59.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 21 Eylül 2021; 9:34:32 >
  • 3 deniz kabugu kullaniyoruz . Sorun olmuyor o zaman
  • Ben balkonun deliğine sıçıyorum ve oraya yapıyorum nereye giderse

ŞİMDİ SİTE SAKİNLERİ DÜŞÜNSÜN
  • ben de alaturkada yapamam.Önce tuvalet kağıdıyla bi kabasını alacan.Sonra elini ıslatacan süretecen totona bi suya bi g*te böyle böyle temizliycen sonra da elini iyice sabunlıycan bunu 4-5 yaşında öğretiyolar genelde
  • ben tuvaletimi ypaınca yıkamıyomki peçeteyle siliyom o kadar
  • yuhh silin şu konuyu ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necessa®i -- 10 Ağustos 2012; 16:46:48 >
  • taharet nedir bilmeyen anadan doğma götünde bokla doşalan gençlik modu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sony kamera

kendine özel yerde alafranga wc iyidir özellikle hasta olanlar özürlü olanlar ve ihtiyarlar için.topluluk olan yerlerde terminallerde resturanlarda vb gibi yerlerde alaturka en iyisi.birazcık kafa çalışıyorsa yıkamak için bahane aramassın gerekirse su satın alıp onunlada yıkarsın.ben otlde alafranga wc kullanmıyorum zor durumda kalırsam üstüne çıkıp çömeliyorum pislik sıçrama durumunda aldığım önlem suyun üstüne peçete örtüyorum böylece wc deki su sıçramıyor.peçete ıslanmazmı ıslanır ama yere çökmden yapacaksın

Umarım yanlış hayal etmişimdir.
  • Cevapları görünce resmen şaşırdım.Daha tuvalet adabını bile doğru düzgün bilmeyenler var.

Öncelikle hijyen ve sağlık açısından en ideal tuvalet çeşidi alaturka tuvalettir.Alaturka tuvalette hem boşaltım kolaydır(bu sayede tuvalette fazla vakit geçirilmez) hem küçük tuvalette tam boşaltım sağlanabilir,hem de sizden önce tuvalete giren insanın-insanların pisliklerinin-dışkılarının vücudunuza değmesine engel olunur.

Tuvalete girmeden önce çoraplar çıkartılır,paçalar dize kadar sıvanır,gömlek veya üst giyimin kolları 2-3 kat geriye kıvrılır-çekilir.Bu sayede taharette giysinize pislik bulaşmasını engellersiniz.Hatta evdeyken kısa kollu t-shirt,şort ile tuvalete girmek idealdir.Necasetten kaçınmış olursunuz.

Tuvalette fazla vakit geçirilmez,konuşulmaz,dua edilmez,dışkıya bakılmaz,tükürülmez.Sol ayakla girilir,sağ ayakla çıkılır.

Boşaltım yapıldıktan sonra tuvalet kağıdı ile sol el kullanılarak kaba pislik alınır.Ardından çoğu alaturka tuvalette bulunan maşrapaya su doldurulur.Sağ el ile maşrapadan sol ele su dökülür,sol ele dökülen su ile makat temizlenir.Bu işlem maşrapadaki su bitene kadar yada tam olarak temizlik sağlanana kadar yapılır,tekrarlanır.Ardından tuvalet kağıdı ile kurulama yapılır.

Taharet yapılan el maşrapadan sağ el ile dökülen su ile iyice yıkanır,tuvalet kağıdı ile kurulanır.Don-pantolon çekilmeden önce istibra yapılır.Yani penisten son idrar damlasının çıkması sağlanır.İstibra öksürerek,sola esneyerek yapılır.

Taharet işlemi erkeklerde arkadan öne doğru,bayanlarda önden arkaya doğru yapılır.Bu sayede bayanlar dışkılarından gelen pisliklerini vajinaya bulaştırmamış olur ve vajinal hastalıklardan korunur.

Tuvaletten çıktıktan sonra eller sabunla iyice yıkanır.Ellerde yeterli temizlik sağlandıktan sonra ayaklar yıkanır ve tuvaletten çıkılır.

Düzeltme;Kelime eksiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R0ME -- 20 Mart 2011; 5:19:36 >
  • Acil yardım kapak var delikte ses çıkarmadan halletmem lazım klasik misafirliklerin korkulu rüyası
  • bu tuvalet benim fobim ya. insanlar nasıl k*çını yıkıyor onda???
    hortum olan yerleri anlıyorumda kova gibi şeylerle nasıl oluyor anlayamıyorum...
  • ne yıkaması hocam sen ne diiyon?

yanlış öğretmişler sana herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

ne yıkaması hocam sen ne diiyon?

yanlış öğretmişler sana herhalde

kimse bişey öğretmedi hoca. hayatım boyunca alafranga kullandım ama alaturka korkusu hep dışarıda sıkışınca geliyor aklıma açıkçası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882
    dostum biz alaturkada amuda kalkıp mıçmıyoruz... aynıları orada da yapılıyor....... ikisinde de delik var...

konuyu yakalayabileceğin en yanlış yerden yakaladın. tebrik ediyorum seni hoca...
  • eğer 2'sinde de eksiklikler buluyorsanız şöyle bir şey size göre olabilir.

• kendine özel yerde alafranga wc iyidir özellikle hasta olanlar özürlü olanlar ve ihtiyarlar için.topluluk olan yerlerde terminallerde resturanlarda vb gibi yerlerde alaturka en iyisi.birazcık kafa çalışıyorsa yıkamak için bahane aramassın gerekirse su satın alıp onunlada yıkarsın.ben otlde alafranga wc kullanmıyorum zor durumda kalırsam üstüne çıkıp çömeliyorum pislik sıçrama durumunda aldığım önlem suyun üstüne peçete örtüyorum böylece wc deki su sıçramıyor.peçete ıslanmazmı ıslanır ama yere çökmden yapacaksın
  • en olmadı uzun bi tuvalet kağıdı kopar suya tut o kağıdı çok ıslatmadan öyle sil
  • sıçtığımız yerin yanında bi musluk varya onun altındada bi maşrapa.sıçmam bitince musluğu açıyorum elimi suya tutuyorum sonra kıçımı silip bok partiküllerini alıyorum.bu işlemi bikaç defa tekrarlıyorum bu arada maşrapadaki su kahverengi oluyo tabi.sonrada kıçımı bi mendille silip kuruluyorum, maşrapadaki suyu tuvalete döküyorum.bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasinbingöl

Benim şahsen her ikisinede yapabilme kabiliyetim var!Lakin alaturkayı önermiyorum ve gerçekten sağlıklı değil 2011 yılındayız olukcak iş değil hala kullananlar var!!Tepkiliyim...

asıl alaturkanın daha sağlıklı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır

hijsen ise zaten su götürmez gerçek

millet hep üzerine işiyor oturuyor

sende gidip oraya oturmak zorundasın alafrangada

bu halka açık yerlerde alafrangayı yaygın hale getiren adama var ya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.