Şimdi Ara

alaturka tuvalet... (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
10
Favori
59.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim favorim alaturka zıçmam 10sn zaten şaşırıyorlar bana hani sıkışsam bir köşeye salarım çokta yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CookieMonster

En hijyenik tuvalet alaturkadır arkadaşlar . Bazı arkadaşlar sanırım tuvalet eğitimi hiç görmemiş ya da sormaya çekinmiş olabilir tabi . Yok elimi süremem yok bilmem ne yapamam elin hatununun orasını burasını ellerken iyi kendi .ötünü ellerken kötümü oluyor ? Temizlik bu arkadaşlar siz elimi bulaştırmıyım diye sürmezseniz eliniz temiz olur tamam ama .ötünüzü b.k götürür Zaten alaturkadan sonra en az 2-3 dakika antibakteriyel sabunla el yıkarsanız sizden temizi yok

Bende anlamıyorum bunu elini oraya sürmüyolar pislenir diye ama kıçlarını bok götürüyo peçeteyle silince çok mu temiz oluyo ? Duş alırken napıyosunuz kıçınıza hiç dokunmuyosunuz heralde bok varya orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

o değilde pantolona nasıl düşürmüyonuz alaturka da? ben kendi evim dışında ölsemde wc ye girmem

başka yerde wc ye girmezsen pantolana illaki düşer ama
  • Makattaki kılları kesince suyla tertemiz oluyor beyler.Hiç bir sorun yok.Kılları ne ile alıyorsunuz diye sorarsanız makine var onunla alıyorum

+

Edit:Anal temizleyicide kullanırsanız bir problem olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merty. -- 20 Mart 2011; 4:50:40 >
  • Cevapları görünce resmen şaşırdım.Daha tuvalet adabını bile doğru düzgün bilmeyenler var.

Öncelikle hijyen ve sağlık açısından en ideal tuvalet çeşidi alaturka tuvalettir.Alaturka tuvalette hem boşaltım kolaydır(bu sayede tuvalette fazla vakit geçirilmez) hem küçük tuvalette tam boşaltım sağlanabilir,hem de sizden önce tuvalete giren insanın-insanların pisliklerinin-dışkılarının vücudunuza değmesine engel olunur.

Tuvalete girmeden önce çoraplar çıkartılır,paçalar dize kadar sıvanır,gömlek veya üst giyimin kolları 2-3 kat geriye kıvrılır-çekilir.Bu sayede taharette giysinize pislik bulaşmasını engellersiniz.Hatta evdeyken kısa kollu t-shirt,şort ile tuvalete girmek idealdir.Necasetten kaçınmış olursunuz.

Tuvalette fazla vakit geçirilmez,konuşulmaz,dua edilmez,dışkıya bakılmaz,tükürülmez.Sol ayakla girilir,sağ ayakla çıkılır.

Boşaltım yapıldıktan sonra tuvalet kağıdı ile sol el kullanılarak kaba pislik alınır.Ardından çoğu alaturka tuvalette bulunan maşrapaya su doldurulur.Sağ el ile maşrapadan sol ele su dökülür,sol ele dökülen su ile makat temizlenir.Bu işlem maşrapadaki su bitene kadar yada tam olarak temizlik sağlanana kadar yapılır,tekrarlanır.Ardından tuvalet kağıdı ile kurulama yapılır.

Taharet yapılan el maşrapadan sağ el ile dökülen su ile iyice yıkanır,tuvalet kağıdı ile kurulanır.Don-pantolon çekilmeden önce istibra yapılır.Yani penisten son idrar damlasının çıkması sağlanır.İstibra öksürerek,sola esneyerek yapılır.

Taharet işlemi erkeklerde arkadan öne doğru,bayanlarda önden arkaya doğru yapılır.Bu sayede bayanlar dışkılarından gelen pisliklerini vajinaya bulaştırmamış olur ve vajinal hastalıklardan korunur.

Tuvaletten çıktıktan sonra eller sabunla iyice yıkanır.Ellerde yeterli temizlik sağlandıktan sonra ayaklar yıkanır ve tuvaletten çıkılır.

Düzeltme;Kelime eksiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R0ME -- 20 Mart 2011; 5:19:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

quote:

Orijinalden alıntı: MalcolM-X-

tamamda bu bole anlatilmaz ki mıctın biraktin bence suyu dolduru yapilir suya elimiz sokmayiz
    quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

quote:

Orijinalden alıntı: Infidel_
    sıçtığımız yerin yanında bi musluk varya onun altındada bi maşrapa.sıçmam bitince musluğu açıyorum elimi suya tutuyorum sonra kıçımı silip bok partiküllerini alıyorum.bu işlemi bikaç defa tekrarlıyorum bu arada maşrapadaki su kahverengi oluyo tabi.sonrada kıçımı bi mendille silip kuruluyorum, maşrapadaki suyu tuvalete döküyorum.bu kadar

bendensin

ya maşrapayı musluğun altından çeksene ne öyle biriktiriyon boklu suyu bi arada bırak aksın gitsin illa görmek mi istiyon kahverengi rengi

yarıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bfmania

alaturka vs alafranga - ps3 vs x360
    hangisi ??

• Maşrapaya dışkısını bulaştıran arkadaş yurttayken aileni hürmetle çok andım haberin olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vural07

quote:

quote:

tamamda bu bole anlatilmaz ki mıctın biraktin bence suyu dolduru yapilir suya elimiz sokmayiz
    quote:

quote:

sıçtığımız yerin yanında bi musluk varya onun altındada bi maşrapa.sıçmam bitince musluğu açıyorum elimi suya tutuyorum sonra kıçımı silip bok partiküllerini alıyorum.bu işlemi bikaç defa tekrarlıyorum bu arada maşrapadaki su kahverengi oluyo tabi.sonrada kıçımı bi mendille silip kuruluyorum, maşrapadaki suyu tuvalete döküyorum.bu kadar

bendensin

ya maşrapayı musluğun altından çeksene ne öyle biriktiriyon boklu suyu bi arada bırak aksın gitsin illa görmek mi istiyon kahverengi rengi

yarıldım

Zaaa....
    Ya şaka maka bi yanada.Yorumlar beni dehşete düşürdü..Bir kere ister alaturka isterse alafranga tuvalet olsun.Büyük tuvaletinizi yaptıktan sonra siz ne diye elinizi malum yere götürüp temizlemeye çalışıyorsunuz..Ben hayatımda bildim bileli elimi o yere asla götürmedim.Mantık basit..Olay bitince tuvalet kağıdını ıslatmadan kuru bir şekilde orası temizlenir..Çünkü ıslatıp direk sürerseniz o zaman etrafa yayılır..Orayı iyice kuru peçeteyle sildikten sonra tuvalet kağıdı hafif ıslatılır ve tekrar temizlenir..Taki peçeteye en küçük bir dışkı rengi gelmeyene kadar..Ondan sonra tekrar kuru peçeteyle silinir,olay biter..Böyle yaparsanız eliniz hiç pislenmez.Tek eksi yönü belki biraz daha fazla peçete kullanırsınız.Ama oda olsun..Doğru şekli budur..Doktorlarda bunu önerir..Çünkü elinizi ne kadar yıkarsanız yıkayın bir çok kişi dikkat etmediği için o pislik tırnak arasına kaçıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: R0ME
    Cevapları görünce resmen şaşırdım.Daha tuvalet adabını bile doğru düzgün bilmeyenler var.

Öncelikle hijyen ve sağlık açısından en ideal tuvalet çeşidi alaturka tuvalettir.Alaturka tuvalette hem boşaltım kolaydır(bu sayede tuvalette fazla vakit geçirilmez) hem küçük tuvalette tam boşaltım sağlanabilir,hem de sizden önce tuvalete giren insanın-insanların pisliklerinin-dışkılarının vücudunuza değmesine engel olunur.

Tuvalete girmeden önce çoraplar çıkartılır,paçalar dize kadar sıvanır,gömlek veya üst giyimin kolları 2-3 kat geriye kıvrılır-çekilir.Bu sayede taharette giysinize pislik bulaşmasını engellersiniz.Hatta evdeyken kısa kollu t-shirt,şort ile tuvalete girmek idealdir.Necasetten kaçınmış olursunuz.

Tuvalette fazla vakit geçirilmez,konuşulmaz,dua edilmez,dışkıya bakılmaz,tükürülmez.Sol ayakla girilir,sağ ayakla çıkılır.

Boşaltım yapıldıktan sonra tuvalet kağıdı ile sol el kullanılarak kaba pislik alınır.Ardından çoğu alaturka tuvalette bulunan maşrapaya su doldurulur.Sağ el ile maşrapadan sol ele su dökülür,sol ele dökülen su ile makat temizlenir.Bu işlem maşrapadaki su bitene kadar yada tam olarak temizlik sağlanana kadar yapılır,tekrarlanır.Ardından tuvalet kağıdı ile kurulama yapılır.

Taharet yapılan el maşrapadan sağ el ile dökülen su ile iyice yıkanır,tuvalet kağıdı ile kurulanır.Don-pantolon çekilmeden önce istibra yapılır.Yani penisten son idrar damlasının çıkması sağlanır.İstibra öksürerek,sola esneyerek yapılır.

Taharet işlemi erkeklerde arkadan öne doğru,bayanlarda önden arkaya doğru yapılır.Bu sayede bayanlar dışkılarından gelen pisliklerini vajinaya bulaştırmamış olur ve vajinal hastalıklardan korunur.

Tuvaletten çıktıktan sonra eller sabunla iyice yıkanır.Ellerde yeterli temizlik sağlandıktan sonra ayaklar yıkanır ve tuvaletten çıkılır.

Düzeltme;Kelime eksiği.

Adam sıçmanın kitabını yazmış
  • Size şu kadarını söyleyeyim Ben genelde alaturka tercih ederim Ancak misafirliğe gittiğim yerlerde,alaturka hela olmayan yerlerde alafranga ya yaparım hacetimi Ancak, alafranga da hem totom,hem belim, hemde ayaklarım ağrır,ayrıca karnım ve midem kasıldığı için rahat yapamam Ama alaturka da 30 dk 45 dk 1 saat, 1.15 dk rahatlıkla durabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bathus14

Yabancı ülkelerde mıçmak bile yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

quote:

Orijinalden alıntı: vural07

quote:

quote:

quote:

quote:

bendensin

yarıldım

Zaaa....
    Ya şaka maka bi yanada.Yorumlar beni dehşete düşürdü..Bir kere ister alaturka isterse alafranga tuvalet olsun.Büyük tuvaletinizi yaptıktan sonra siz ne diye elinizi malum yere götürüp temizlemeye çalışıyorsunuz..Ben hayatımda bildim bileli elimi o yere asla götürmedim.Mantık basit..Olay bitince tuvalet kağıdını ıslatmadan kuru bir şekilde orası temizlenir..Çünkü ıslatıp direk sürerseniz o zaman etrafa yayılır..Orayı iyice kuru peçeteyle sildikten sonra tuvalet kağıdı hafif ıslatılır ve tekrar temizlenir..Taki peçeteye en küçük bir dışkı rengi gelmeyene kadar..Ondan sonra tekrar kuru peçeteyle silinir,olay biter..Böyle yaparsanız eliniz hiç pislenmez.Tek eksi yönü belki biraz daha fazla peçete kullanırsınız.Ama oda olsun..Doğru şekli budur..Doktorlarda bunu önerir..Çünkü elinizi ne kadar yıkarsanız yıkayın bir çok kişi dikkat etmediği için o pislik tırnak arasına kaçıyor..

Budur. Direk el değmek buna ilaveten fazla birşey kazandırmaz, detay çalışmak istiyorsanız tuvalet kağıdını ince tutun.
    Bu arada bu ne moktan bir konudur yaw, ıyk, sabah sabah midem kalktı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneker -- 20 Mart 2011; 9:23:19 >
  • Adamlar tuvalet beğenmiyor. Geçenlerde altıma yapıyordum bir geldi ki ne geliş, yıkıyor iç organlarımı içimde tsunami var öyle bir baskı varki karnım patlıcak yok abi durduramıyom sıkıyom sıkıyom yok durmuyor zorluyor. Saatta 7 etrafa bakıyom dukkan filan varmi adamdan rica etcem tuvaletinizi kullanabilirmiyim diye açık dükkan yok. Aklımdan neler geçiriyorum mokumla konusmaya basladım artık, lan 5 dk daha sabret okula gelince cikarcam seni sıkıyom kendimi kıpkırmızı oldum ilk defa boyle birşey basıma geliyor. Daha oncede gelmisti ama kendimi sıkınca geri gidiyodu bu gitmiyor inat etti devamlı zorluyor. Hızlı adımlarla yürüyorum yemin ediyom aklımdan şu geçti artık durmuyor abi napım tutamıyom altıma yapmaktan iyidir yanımda bir kopru var kopru altında gorunmez bir yere giriverip 10 saniyede yapıp hızlıca ordan uzaklaşmak geliyor aklıma. Durdum düşündüm sıkıyom bu arada hala zorluyor dedim olmaz ben boyle birşey yapamam.Neyse karnımdan gurrr diye ses geldi bağırsaklar moku birazcık geri çekti. Madem geri çekicek yerin vardı daha once niye çekmedin bağırsak beni bukadar zor duruma soktun. Azcık rahatladım altıma yapma evresi geçti. Hızlı adımlarla okula vardım direk tuvalete cuff etti çıkardım bir parça öyle bir basınç olmuş ki firlatti resmen.Zil çaldı hoca sınıfa gircek ben mıcıyom gözler uykulu . İçimden dedim girsin ak* ben mıççam. İlk derse yok yazıldım dersin yarısında girdim.Allah kimseyi bu hale düşürmesin bazen üstgeçitlerde filan insan pisliği gorurdum kim yaptıysa deyip basardım kufuru. Şimdi onların halini iyi anladım.Konudaki yorumlara bakılırsa alaturka olursa yapmam, alafranga pis, taharet musluğu yok gibi bahaneler uydurmayın tuvaletinizi yapın olur olmadık yerde gelir başınızı belaya sokar.
  • Aha beni gülmekten öldüren konuya yeni mesajlar gelmiş gene güldüm gene güldüm yok böyle bir konu ya :D
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biksann -- 8 Temmuz 2012; 16:18:42 >
  • 2 tane çesme var arkasında.

Biri sifonu dolduruyor diğerini açtığınızda ise yıkama işlemini yapıyor. Elinizi bile sürmeden yıkama işlemini yapıyor.
  • suyla yıkama neymiş ya ben büyük wcmi yapsam direk tuvalet kağıdıyla bişe kalmayana kdr silerim 2-3 kere. o dötünü elinle silme işini ben kürtlerde gördüm valla ne yalan söyleyeyim, ilk gördüğümde de çok şaşırmıştım elini boka sürmek nedir ya iğrenç, öyle temizlik mi olur el sıkışıoz bi de onlarla. bize öyle öğretmediler valla tuvalet kağıdı diye bişe icat edilmiş çok şükür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Göktuğ VATANSEVER

Araplar gibi çıplak eliyle kendi g*tünü yıkayan da vardır burda şimdi.

Var
  • quote:

Orijinalden alıntı: acheron

suyla yıkama neymiş ya ben büyük wcmi yapsam direk tuvalet kağıdıyla bişe kalmayana kdr silerim 2-3 kere. o dötünü elinle silme işini ben kürtlerde gördüm valla ne yalan söyleyeyim, ilk gördüğümde de çok şaşırmıştım elini boka sürmek nedir ya iğrenç, öyle temizlik mi olur el sıkışıoz bi de onlarla. bize öyle öğretmediler valla tuvalet kağıdı diye bişe icat edilmiş çok şükür

nasıl gördün???
    ...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.