Şimdi Ara

Nokia E7'nin nisan ayında Amerika'ya giriş yapması bekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Finlandiya'nın mobil iletişim devi Nokia, Symbian^3 işletim sistemi ile QWERTY klavye donanımını bir araya getiren E7 modelini Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunmaya hazırlanıyor. 679$'dan ön siparişi alınan akıllı telefonun stoklara giriş tarihi olarak nisan ayı işaret edilmekte.

Nokia'nın bu yıl en ümitli olduğu telefonlardan E7'nin teknik detaylarını merak edenler için bir kez daha su yüzüne çıkaracak olursak, 680 MHz saat hızında çalışan ARM11 işlemciden ve 256 MB RAM'den güç alan telefon; dört band GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) GSM şebekesi ile HSDPA (10.2 Mbps) / HSUPA (2.0 Mbps) alt yapısı desteği, 13.6 mm kalınlık, 4.0 inç boyutunda 360 x 640 piksel dokunmatik kapasitif AMOLED ekran (Clear Black Display), ivme / mesafe sensörü, 3.5 mm kulaklık girişi, 16 GB dahili flash bellek, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS, microUSB portu, 8 megapiksel kamera, çift led flaş, 720p video kaydı, RDS'li FM radyo, FM verici, USB-on-the-go, HDMI portu ve 1200 mAh batarya gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor.

• Vavv Türkiyeye gelmesini dört gözle bekliyoruz ama gelse bile bu donanımda bi telefon 2000 tl aşagısı olmas diye düşünüyorum
  • kim alır acep :)
  • İyi özellikler güzel tasarım ancak Türkiye'ye gelene kadar 1 2 farklı model daha çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaaannn_ -- 9 Mart 2011; 22:50:14 >
  • Symbianin son kıpırtıları... Son defa da iteleyip wm7li telefonları satacaklar demek ki.
  • yav neresi iyi özellik...donanım olarak diğer symbian 3 lerden hiçbir farkı yok.sadece ekranı büyük-klavye var...n8-c7 nin aynısı...klasik nokia uyanıklığı bu cihaza 1.5-2 milyar verilmez bence
  • alacaklari bende merak ediyorum. bu fiyata bu "kalite"
  • bu nokia günümüzde nasıl hala dünyanın en çok akıllı telefon satan üreticisi şaşıyorum doğrusu kendi eliyle kendini bitiriyor haberi yok...hep aynı numara belli bir dönem aynı donanımı üret görünümlerini değiştir sür piyasaya patlasın gitsin :)

n8 kullanıcısı olarak (yazılımsal olarak) durumumuz ortada 3 aydır hiçbirşey çıkmıyor...
  • rezalet bence.işlemcinedir öle ya 680 mhz. arm11:S en azından cortex-a8 mimarisinde 1ghz qualcom olmalıydı. yazık
  • Symbian
  • Geçen sene çıkan motorola milestone ile karşılaştırın ve hala almak mantıklı geliyorsa alın derim. Milestone 2 demiyorum bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 10 Mart 2011; 8:40:40 >
  • birbirine benzeyen telefonlar serisine biryenisi eklenicek şu e serisinin devamı olarak kızaklı qwerty e sahip bir cihaz çıkarsa blackberry torch gibi ne güzel olur benim gibi devamlı telefon değiştirmeyenler için yeni bir nokia almamıza vesile olur birde kendine has 2 renk sunsa görsellik olarak cezbetse fenamı olur
  • Amerika ya nisanda girecekmiş. :D cihar sirkecide 1400 tl spot fiyatı ile tam 3 haftadır vitrinlerde.
  • hala a11 tabanlı cpu :D 270
  • Tahminimce toshiba'nın tümleşik grafik kartlı i5 laptopuna 2500-3000 lira verenler symbianlı nokia'ya da 1500 lira verirler.

N8 fiyaskosundan sonra bu telefonu ne diye çıkartıyor anlayamadım, anlamayacağım da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mult!_61

rezalet bence.işlemcinedir öle ya 680 mhz. arm11:S en azından cortex-a8 mimarisinde 1ghz qualcom olmalıydı. yazık

dur bakalım arkadaşım yavaş yavaş sindire sindire.....bu sene 680 mhz çıkardı seneye 700 mhz diğer sene 880 mhz...böyle böyle 2014-2015 gibi 1ghz e

geçer inşallah diğer firmalar çift çekirdek 3-4 ghz e geçtiğinde bir ihtimal nokiada 1ghz e geçer

nasıl olsa symbian kaynakları verimli kullanıyo ya 1ghz çok gelir....

ayrıca capasitive ekran bir cihaza klavye koymak ne kadar mantıklı???? e-maildir mesajdır ekrandan hallolur klavyeyle daha zor gibi...nokianın mühendisleri

baya boş oturuyo anlaşılan

_________________________________________________________________________________________________________________________________

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti198080 -- 10 Mart 2011; 14:55:46 >

• 650 dolara iphone 4 16gb almak varken nokia e7 için bu kadar para verecek varmıdır acaba
  • böyle bir telefonu symbian ile sunmak hangi akla hizmettir acaba
  • başlıga bak sanki deve ile taşıyorlar :d
  • Bu telefona o para verilmez
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.