Şimdi Ara

#DH Bağlama Severleri ve İcracıları Klübü# (61 Kişi Olduk!) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
688
Cevap
14
Favori
48.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nem bu konuya nasıl geldim .açmadığıma eminim.
  • görmemişim bu konuyu ya.Beni de ekle kısa sap çalıyorum.Yaklaşık 9 yıldır.
  • beni de ekle hocam.. 21 yıldır bağlama çalıyorum.. (kısa ve uzun sap)
  • Nasip olursa 2-3 ay sonra bende kısa sap bağlama alıcam.Bizim burda oturdugum yerde şirinevlerde Fırtına Müzik evi var kendileri yapıyolar atölyede ordan da satıyorlar.Neşet Emmi'mim de sazlarını yapan bir yer fotoğraflarıda mevcut anlıcağınız sağlam bir yer fakat şöyle öğrenci için 150 TL den başlıyo 500 e kadar gidiyor.Şimdi bu fiyat aralığında ne kadar vermeyelim sağlam güzel bir bağlama için?
    Bir de ben part time çalışıyorum haftada 3 gün izin oluyor kurs için yeterlimidir? Bir de normal bir kurs haftada kaç gün ve kaç saat sürüyor.

Yaşım 21 ama nerden baksanız 13-14 senedir türkü dinlerim özellikle bozlaklar nevşehirli olmamdan dolayı.İnşallah Allah nasip eder de o dinlediğim zevk aldığım bozlakları çalabilirim ve çığıra çığıra söyleyebilirim :)

Herkese saygılar sevgiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: platonn

Nasip olursa 2-3 ay sonra bende kısa sap bağlama alıcam.Bizim burda oturdugum yerde şirinevlerde Fırtına Müzik evi var kendileri yapıyolar atölyede ordan da satıyorlar.Neşet Emmi'mim de sazlarını yapan bir yer fotoğraflarıda mevcut anlıcağınız sağlam bir yer fakat şöyle öğrenci için 150 TL den başlıyo 500 e kadar gidiyor.Şimdi bu fiyat aralığında ne kadar vermeyelim sağlam güzel bir bağlama için?
    Bir de ben part time çalışıyorum haftada 3 gün izin oluyor kurs için yeterlimidir? Bir de normal bir kurs haftada kaç gün ve kaç saat sürüyor.

Yaşım 21 ama nerden baksanız 13-14 senedir türkü dinlerim özellikle bozlaklar nevşehirli olmamdan dolayı.İnşallah Allah nasip eder de o dinlediğim zevk aldığım bozlakları çalabilirim ve çığıra çığıra söyleyebilirim :)

Herkese saygılar sevgiler

Haftada 3 gün kurs için fazlasıyla yeterlidir.

Yeni başlayanlar bütçeleri elverdiği sürece alabildikleri en iyi bağlamayı almalarını tavsiye ediyorum. Enstürümanlarda ne kadar iyi bir enstrümanla başlarsanız o kadar kolay öğrenirsiniz ve yaptığınızdan zevk alırsınız. Fakat bağlama alırken kesinlikle yanınızda çalan/bilen birini götürün. Bunu bu konuya kaçıncı yazışım bilmiyorum

Sürekli türkü dinelemeniz çok büyük avantaj.

• Enstürümanlarda ne kadar iyi bir enstrümanla başlarsanız o kadar kolay öğrenirsiniz ve yaptığınızdan zevk alırsınız.

Bu cümlenize kesinlikle katılıyorum.Bir keresinde Ney almıştım ucuz yollu bir şeydi ses falan çıkarmayı başarmıştım ama sonra parazvanesi düştü, başpareside orantısızmış vs.. Anlıcağınız dilim yanmıştı daha önce bağlama seçimimde daha cömert olucam 300 e kadar çıkabilirim.Kurs ile bağlama yapan/satan yer aynı yer Fırtına Müzik Evi o yüzden bir sıkıntı vs veyahut bağlamayı aldığımda hoca bir anormallik görürse değiştiririm ya da olmadı hocadan rica ederim gidip beraber alırız.

Teşekkür ederim cevap yazdığınız için.

Bu arada beni de eklerseniz sevinirim :)
  • Beni de ekle dostum.
    Bağlama'nın sesine aşığım. Yaklaşık 12 senedir kısa sap bağlama çalıyorum.
  • quote:

Enstürümanlarda ne kadar iyi bir enstrümanla başlarsanız o kadar kolay öğrenirsiniz ve yaptığınızdan zevk alırsınız.

Bu cümlenize kesinlikle katılıyorum.Bir keresinde Ney almıştım ucuz yollu bir şeydi ses falan çıkarmayı başarmıştım ama sonra parazvanesi düştü, başpareside orantısızmış vs.. Anlıcağınız dilim yanmıştı daha önce bağlama seçimimde daha cömert olucam 300 e kadar çıkabilirim.Kurs ile bağlama yapan/satan yer aynı yer Fırtına Müzik Evi o yüzden bir sıkıntı vs veyahut bağlamayı aldığımda hoca bir anormallik görürse değiştiririm ya da olmadı hocadan rica ederim gidip beraber alırız.

Fırtına müzik iyidir, daha önce mızraplarını falan kullanmıştım, ayrıca bağlamayı aldığın yerden kurs almak da avantajlıdır, doğru düşünüyosun.
    m4y'nin söylediği gibi paranın elverdiği ölçüde iyisini almalısın. Şu an piyasada 200 TL civarı çok iyi öğrenci bağlamaları var, 300-400 TL civarına orta kalite denen, ilk acemilik atıldıktan sonra en az 3-5 yıl çalınabilecek bağlamalar oluyor, onları da düşünebilirsin.

• Bende şöyle fişmenl sistemli 1300 - 1500 tl aralığında süper bir bağlama almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Bende şöyle fişmenl sistemli 1300 - 1500 tl aralığında süper bir bağlama almayı düşünüyorum.

Fişmen dediğin eşikaltıyla beraber en fazla 200 liradır geri kalanı süs püs.
    Teknesi değerli değilse bir bağlamaya verilebilecek en yüksek fiyat 800-1000 TL'dir, bunun üstü, süsleme ve ustanın marka değeridir
  • arkadaşlar bende bağlama çalmaya çok hevesliyim bir bağlama alıp uğraşmak istiyorum.
    Ankara da bağlama alabileceğim yerler var mı?bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.
    kısa sap bağlama almayı düşünüyorum.tavsiyelere ve önerilere açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.zabaLa

arkadaşlar bende bağlama çalmaya çok hevesliyim bir bağlama alıp uğraşmak istiyorum.
    Ankara da bağlama alabileceğim yerler var mı?bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.

Ankarada hamamönünde bağlamacılar var. Genelde piyasa işi yaparlar fakat bir bilenle gidersen uygun fiyatlı güzel bir bağlama bulabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Enstürümanlarda ne kadar iyi bir enstrümanla başlarsanız o kadar kolay öğrenirsiniz ve yaptığınızdan zevk alırsınız.

Fırtına müzik iyidir, daha önce mızraplarını falan kullanmıştım, ayrıca bağlamayı aldığın yerden kurs almak da avantajlıdır, doğru düşünüyosun.
    m4y'nin söylediği gibi paranın elverdiği ölçüde iyisini almalısın. Şu an piyasada 200 TL civarı çok iyi öğrenci bağlamaları var, 300-400 TL civarına orta kalite denen, ilk acemilik atıldıktan sonra en az 3-5 yıl çalınabilecek bağlamalar oluyor, onları da düşünebilirsin.

teşekkürler cevap yazdığınız için.
    Evet bende avantaj konusundan dolayı öyle düşünüyorum bir şey olduğunda direk söyleyebilirim.O zaman ki maddiyatıma bağlı ama sizin dediğiniz tarzda 300-400 TL ye çıkmaya çalışıcam.Ne kadar iyi ve kaliteli bir bağlamayla başlarsam o kadar zevk alcagımı çok iyi biliyorum.

Peki bu bahsettiğiniz orta kalite denen bağlamalar ne ağacından yapılıyor? Belli bir isimleri var mı? Fırtına müziğin sitesinden bana örnek gösterebilirmisiniz dicektim ama maalesef şu anda sitede sorun var daha sonra linki koyarım ordan bana size zahmet bir örnek gösterirseniz sevinirim.

Selametle

• quote:

quote:

arkadaşlar bende bağlama çalmaya çok hevesliyim bir bağlama alıp uğraşmak istiyorum.

Ankarada hamamönünde bağlamacılar var. Genelde piyasa işi yaparlar fakat bir bilenle gidersen uygun fiyatlı güzel bir bağlama bulabilirsin.

Ankarada başka bi yerde varmı hocam tek oradamı var?
  • Ankarada enstrüman satan bir iki dükkan bende biliyorum ama bağlama yapımı yapılan bir yerden almak daha cazip geliyor bana. bi kere adamın işi sadece bağlama yapmak ayrıca elinde daha fazla bağlama çeşidi olabileceğini düşünüyorum.
  • quote:

Ankarada enstrüman satan bir iki dükkan bende biliyorum ama bağlama yapımı yapılan bir yerden almak daha cazip geliyor bana. bi kere adamın işi sadece bağlama yapmak ayrıca elinde daha fazla bağlama çeşidi olabileceğini düşünüyorum.

hamamönü civarına bakacağım ozaman sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akin_Tr

quote:

Ankarada enstrüman satan bir iki dükkan bende biliyorum ama bağlama yapımı yapılan bir yerden almak daha cazip geliyor bana. bi kere adamın işi sadece bağlama yapmak ayrıca elinde daha fazla bağlama çeşidi olabileceğini düşünüyorum.

hamamönü civarına bakacağım ozaman sağolun

ben bir hafta sonra ankaraya geleceğim eğer siz o tarihe kadar alırsanız.sizin görüşlerinizden yararlanmak isterim.(fiyat,model,marka)
  • quote:

quote:

quote:

teşekkürler cevap yazdığınız için.
    Evet bende avantaj konusundan dolayı öyle düşünüyorum bir şey olduğunda direk söyleyebilirim.O zaman ki maddiyatıma bağlı ama sizin dediğiniz tarzda 300-400 TL ye çıkmaya çalışıcam.Ne kadar iyi ve kaliteli bir bağlamayla başlarsam o kadar zevk alcagımı çok iyi biliyorum.

Peki bu bahsettiğiniz orta kalite denen bağlamalar ne ağacından yapılıyor? Belli bir isimleri var mı? Fırtına müziğin sitesinden bana örnek gösterebilirmisiniz dicektim ama maalesef şu anda sitede sorun var daha sonra linki koyarım ordan bana size zahmet bir örnek gösterirseniz sevinirim.

Selametle

Ağaca takılmayın, orta kalitede genelde venge, maun gibi ithal ağaçlar kullanılır ve yaprak teknedir.
    Kapakta yüzde 95 ladin, sapta da akçaağaç, kelebek, gürgen kullanılır.

• beni de ekleyin lütfen kısa sap
  • Beni de ekleyebilirsiniz. Yakın zamanda alıcam bir tane.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.