Şimdi Ara

#DH Bağlama Severleri ve İcracıları Klübü# (61 Kişi Olduk!) (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
687
Cevap
14
Favori
48.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mow_

quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

Merhaba arkadaşlar ben aranıza Bursa dan katılıyorum. Beni bu gruba eklerseniz çok sevinirim.

Elektro Saz - Uzun Saplı Saz - Kısa Saplı ( Bağlama. ) çalıyorum.

hosgeldin hocam ben de bursaliyim.

bu arada elektro baglama almak icin baglamami satiyorum:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-uzun-sap-maun-baglama-158866281/detay/

dh uyelerine indirim yapilir

Hoş buldum hocam, teşekkür ederim. Bursa nın neresindensiniz ?

• Ben bu grubu yeni gördüm benide ekleyin :)

Evde elektro çalan var mı? yeni sistem toplayacağım sıfırdan tavsiyelere ihtiyacım var.
  • burada paylaşılan yazın yağar kar başıma türküsü epey hoşuma gitti hızlı geçişi yapamıyorum sadece zamanla olur sanırım.böyle paylaşımlar yaparmısınız . kolay birazda akıcı ele gözlüm,mihriban gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: HÜSAMCIK

burada paylaşılan yazın yağar kar başıma türküsü epey hoşuma gitti hızlı geçişi yapamıyorum sadece zamanla olur sanırım.böyle paylaşımlar yaparmısınız . kolay birazda akıcı ele gözlüm,mihriban gibi

Buyur şimdi kaydettim. :)

http://vocaroo.com/i/s1avet5pH2i7
  • eline sağlık,ben şimdi ''remifasolfamiremido'' diye geçiş için uğraşıyordum şimdi sen 40.saniyedeki geçişi yaptın oldumu şimdi hocam.şaka bir yanada bu saatte hazırladın sağolasın. birde böyle çalarken söyleyebilsem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HÜSAMCIK -- 27 Nisan 2014; 23:06:59 >
  • Selamun Aleyküm

Bağlamaya karşı aşırı bir ilgim var çok seviyorum be.Hep almak istemişimdir ama fırsat olmadı bir türlü bu sene alacağım inşALLAH ama biraz daha zaman geçmesi lazım önümde üniversite sınavlarım var. Lys bi geçsin hemen para biriktirip almak istiyorum.Amatörüm evde kendi çabamla öğrenebilir miyim acaba ? Bu arada ilk başlayan birine hangi bağlamayı önerirsiniz ? Tahmini fiyatı ne kadardır ?

Teşekkür ederim. (:
  • herkese slmlar.arkadaşlar bağlamam eskidiği için yenisini almayı dşünüyorum...verdiğim linkteki bağlama 400 tl.almalı mıyım sizce?tonu nasıl?

https://www.youtube.com/watch?v=JiAE6OOMstw
  • Bu arada yazmayı unutmuşum. Türküyü sevdiğim bir abimle beraber çalıp söylüyoruz. Umarım beğenirsiniz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yerbay. -- 23 Mayıs 2014; 19:09:29 >
  • Arkadaşlar eleştirilerinizi bekliyorum @albati @YDG hocam sizin düşünceleriniz önemli benim için. DH foruma daha önce video yüklemesi yapmadım, paylaştığım videoda altta şarkı sözü yazıyor en az 50 karakter istediği için mecburen şarkı sözlerini yapıştırdım.

• Güzel yorumlamışsın, eline diline sağlık..

@rewolwer_
  • rewolwer_ kullanıcısına yanıt
    Kardeşim güzel yorumluyorsun, parçayı sanırım kulaktan çaldığın için bazı eksikler var ama normal bir dinleyici zor farkeder. Ağzına sağlık.
  • albati kullanıcısına yanıt
    Üstadım dh bağlama severler ve icracıları kulübü başlığının 3 sayfasının sonlarına doğru mesajlarım var (sizden alıntı yaptığım ve bana bilgi verdiğiniz mesajlar) o mesajlardan sonra başladım ben bağlama çalmaya ve yaklaşık 2,5 yıl oldu kendim öğrendim herhangi bir kursa gitmedim, ilk başlarda notalı çalıştım daha sonra kulaktan çalmaya başladım, internetten ustaları izleyerek kendimi geliştirdim (sakın yanlış anlaşılmasın kendimi övmek için söylemiyorum) ve hala geliştirmekteyim, daha çok geliştirmem, çalışmam lazım. Normalde biraz daha iyi çalıyorum ama çalıp söyleyince istediğim gibi olmuyor aslında, umarım onuda önümüzde ki yıllarda atlatacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rewolwer_

Üstadım dh bağlama severler ve icracıları kulübü başlığının 3 sayfasının sonlarına doğru mesajlarım var (sizden alıntı yaptığım ve bana bilgi verdiğiniz mesajlar) o mesajlardan sonra başladım ben bağlama çalmaya ve yaklaşık 2,5 yıl oldu kendim öğrendim herhangi bir kursa gitmedim, ilk başlarda notalı çalıştım daha sonra kulaktan çalmaya başladım, internetten ustaları izleyerek kendimi geliştirdim (sakın yanlış anlaşılmasın kendimi övmek için söylemiyorum) ve hala geliştirmekteyim, daha çok geliştirmem, çalışmam lazım. Normalde biraz daha iyi çalıyorum ama çalıp söyleyince istediğim gibi olmuyor aslında, umarım onuda önümüzde ki yıllarda atlatacağım.

Azimle çalışmaya devam edersen çok daha fazla yol katedersin. İmkanın varsa korolara gitmeni tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sağolun arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rewolwer_ -- 6 Ağustos 2014; 14:09:32 >
  • Üstadım çok çalışıyorum, bulunduğum yerde koroya gitme gibi bir imkanım yok, malesef ücra bir yerde bulunuyorum.
  • Foruma yeni üye oldum ben de bağlama çalıyorum ve türkü aşığıyım.Beni de gruba ekler misiniz.Forum hakkında çok bilgim yok bide.Yaklaşık 5 aydır bağlama çalıyorum
    size öylesine yaptığım bir çalışmanın linkini atıyorum.

http://vocaroo.com/i/s1zQKqKktCPI
  • quote:

Orijinalden alıntı: BağKurluSamuray

Foruma yeni üye oldum ben de bağlama çalıyorum ve türkü aşığıyım.Beni de gruba ekler misiniz.Forum hakkında çok bilgim yok bide.Yaklaşık 5 aydır bağlama çalıyorum

Hocam çalım tekniğinde biraz samuray etkisi var gibi
    Şaka bir yana 5 ay için gayet iyi sayılır, akort tam olmamış o kadar.

• rewolwer_ kullanıcısına yanıt
    Hasret Gültekin'i çok severim, ağzına sağlık kardeşm, yolun açık olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: BağKurluSamuray

Foruma yeni üye oldum ben de bağlama çalıyorum ve türkü aşığıyım.Beni de gruba ekler misiniz.Forum hakkında çok bilgim yok bide.Yaklaşık 5 aydır bağlama çalıyorum

Hocam çalım tekniğinde biraz samuray etkisi var gibi
    Şaka bir yana 5 ay için gayet iyi sayılır, akort tam olmamış o kadar.

Güldürdün kısa sapta gevşek bir akort denedim olmadı uzun saptaki gibi olmaz tabi bide benim bağlama akort tutmuyor neden olabilir acaba bide eski bağlama kapakta tel takılan yerlerin orda hafif çatlaklar var ama akort tutmaması sinirimi bozuyor 10 dk sonra aynı tadı vermiyor çalarken.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Hasret Gültekin'i çok severim, ağzına sağlık kardeşm, yolun açık olsun.

Sağol üstadım
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.