AVEA 1GB İnternet 9 TL
64 Cevap21491 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

118 Mesaj
9 Mart 2011; 21:23:40 

Avea dan interneti az kullananlar için güzel bir tarife.

http://www.avea.com.tr/...aptoptannet.kademelijet

2226 Mesaj
9 Mart 2011; 21:29:25 

bence cep telefonundan sandm hemen geçecektim

444 Mesaj
9 Mart 2011; 21:30:01 

Keske faturasız hatlarda kullanabilseydi, cepten harika olurdu

670 Mesaj
9 Mart 2011; 22:19:04 

Vodafon'un 7 tl 'lik tarifesi ile bunun arasında ne fark var ?

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

763 Mesaj
9 Mart 2011; 22:33:07 

quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

Aynen :( birden heyecan yaptım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

154 Mesaj
9 Mart 2011; 22:35:57 

Vodafonun ki sınırsız ama yavaş.

2265 Mesaj
9 Mart 2011; 22:38:09 

3g mi oluyo bu anlamadım ben

143 Mesaj
10 Mart 2011; 3:21:32 

quote:

Yavaş'ı neyle kıyasladığınıza bağlı. Senelerce 56K modemle bağlananlar için :) yeterli. Kaldı ki telefondan kullanım için olduğunu düşünürsek 256K gayet iyi bir hız, bilgisayardanda forum facebook ve hatta görüntülü görüşme yapılabiliyor gayet güzel.

338 Mesaj
10 Mart 2011; 5:12:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Nosferatu`

quote:

Yavaş'ı neyle kıyasladığınıza bağlı. Senelerce 56K modemle bağlananlar için :) yeterli. Kaldı ki telefondan kullanım için olduğunu düşünürsek 256K gayet iyi bir hız, bilgisayardanda forum facebook ve hatta görüntülü görüşme yapılabiliyor gayet güzel.

vodafone cepnetten yazıyorum. normal surf için biraz yavaş ama yeterli sayılır. hele aylık 8 liraya sunulması ttnet, türkcell gibi firmaların tarifeleri yanında nimet sayılıp başa konulur bir kampanyadır.
ama bağlantı hızı 256k değil 96kdır.

490 Mesaj
10 Mart 2011; 11:07:13 

Jet modemin içindeki sim kartı telefona takabiliriz diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz.

Ben ikinci el vodem almıştım. Birde faturasız hattıma cep net yüklettim laptopumdan internete giriyorum.

Bu örnekte olduğu gibi jet modemin içinde bulunan sim kart telefona takılabilir. Ancak sadece data akışı veriyordur muhtemelen ses akışı yoktur herhalde..

Güvenle alışveriş yaptığım "Dr.Teknik", "sky__walker", "salieri38", "myfranco", "tuncayt", "tkzkn2", "LeftEyeNine", "hachiko", "gözlüklü", "stoploss30" , "felixsis" , "canoo" "drgkhn" "demirkiran" , "tades1981" , "bladecarter", "demirkiran", "Barış Can", "nerrath" ve "kahramanats" a çok teşekkürler.

3219 Mesaj
10 Mart 2011; 11:45:32 

quote:

Orijinalden alıntı: onderpek

Jet modemin içindeki sim kartı telefona takabiliriz diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz.

Ben ikinci el vodem almıştım. Birde faturasız hattıma cep net yüklettim laptopumdan internete giriyorum.

Bu örnekte olduğu gibi jet modemin içinde bulunan sim kart telefona takılabilir. Ancak sadece data akışı veriyordur muhtemelen ses akışı yoktur herhalde..

takamazsın.Avea çok kötü değil internet hızında fakat çok kullanırsanız kota şişiriliyor geçme ihitmaliniz yüksek.birde 5lira hatta vereceksiniz para ayda 14liraya gelecek.

1614 Mesaj
10 Mart 2011; 12:23:49 

takamazsin demeyelim hemen, takarsin takmasina. ancak hat sesli gorusme ve mms gonderimine kapali oldugu icin hicbir isine yaramaz. sadece sms gonderir internete girersin. aranamaz, arama yapamazsin. ipadi olan icin olur ama, tam ipadlik bir tarife olmus. yalniz, kota asiminda kademeli bir artis soz konusu degil, 1Gb i 1 Kb astigin anda faturan 29 tl oluveriyor . adamlar da buradan kar edecekler. zaten data hatlari icin 4Gb kota fiyati 29 tl , modemi de parayla satiyor nasil olsa ..

761 Mesaj
10 Mart 2011; 13:59:06 

Mevcutta modemi olan müşterilerin modem hatları bu tarifeye taşınabilir.

Bu maddeye göre o zaman illaki modem almaya gerek yok sanırım.
Yada baska operatorun modemi olan müsteriler numara taşıma yapabilir mi demek istiyor..

66 Mesaj
10 Mart 2011; 17:03:22 

Avea normal gsm hattı zar zor çekiyor her yerde şehrin göbeğinde beni arayanlara kapalı diyor
3g'si ile internetemi girecekmişiz peahhhh

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

66 Mesaj
10 Mart 2011; 17:11:36 

quote:

quote:

onlıne oyun bile oynuyor :))) ayda 8 lira

39 Mesaj
10 Mart 2011; 17:50:10 

Arkadaşlar Fiyatın 9 tl yazdığına bakmayın, üzerine en az 5 lira daha ayda ödersiniz. 1 yıl boyunca. Bir kere en az 2 tl civarında bir telsiz vergisi var ki ben hiç anlamadım. Doğru dürüst çekmiyor (bizim burada) pencere kenarında ağaç olduk. 1 ay 'a yakın adam gibi servis bile sunamadılar. Devamlı bağlantı kesiliyordu, bağlanıyordu veri alıp vermiyordu. Müşteri hizmetlerini aradığımda bir çalışma var dediler, bir sizin bina içinde 3g kapsam dışı dediler.
Ben 39 taahütü 4 gb almıştım, 12 ay 2 ay sonra 29'a indirdiler, yararlanabilirmiyim dedim olmaz dediler. Ayrıca bu kota olayı çık gıcık birşey, bir bakmışın 1 günde 1 gb data çekmişsin (youtube felan iyi kota yiyor). Tırsa tırsa kullanıyordum. Sonraları zaten 1 gb bile kota kullanmamaya başladım. Sonunda taahhüt süresi doldu da iptal ettirdim. Vodafone'a geçtim. Ayda 7 tl, kontürlü, kafam rahat, webdeki acil işimi görüyor. Ayrıca hattı geçiş yaptığım için 6 ay 20 tl yüklemeye 100 dakka bedava alıyorum. Fazlası birikiyor. (taahhüt bitince modeme şifre girip diğer operatörlere açtırmanız gerekiyor).
Neticede ben bidaha almam, alanada karışmam.

280 Mesaj
10 Mart 2011; 18:35:30 

avea jett kullanmıştım. daha doğrusu kullanamadım. 6 ay boyunca 9 lria fatura geldi ve internet çeksin diyerek oda oda geziyordum. dükkana getirdim orda da olmadı. iptal edin artık dedim modem ücreti vermek istemiyorum (taahhüt bozulması). çalışma yaptıklarını ileride düzeleceğini söyleyip duruyorlardı. ileride düzeleceğinden taahütü ödemeden kapatamayacaklarını söyledir! 1 aylık telefon görüşmelerinden sonra tamam dediler modemi alırız ama masrafları ödeyeceksiniz. telsiz vergisi, kampanya bilmemnesi. bulunduğunuz ayın faturası, hesap keilmiş onun faturası. derken baya bi söğüşledir. modemi gönderdim ve hesap kapandı. toplamda 1gb internet kullanamadım ama 150 lira civarında bir ödeme yaptım.

hesap kapanmadan önce müsteri hizmetlerinden onay bekliyordum. dükkana bir parça sormak için birileri geldi. ne işe yarıyor bu parça dedim. avedan geliyoruz baz istasyonunda bir sıkıntı var diyorlardı. dedim benimde bir sorunum var internet çekmiyor. elemanlar "baz istasyonunun yanında da çekmiyor zaten" dediler :) yani siz siz olun sakın bulaşmayın.

472 Mesaj
10 Mart 2011; 20:55:35 

babamin jet'i vardi zaten hemen bu tarifeye gectik super oldu.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3949 Mesaj
10 Mart 2011; 21:01:26 

quote:

Orijinalden alıntı: lucid dream

elemanlar "baz istasyonunun yanında da çekmiyor zaten" dediler :) yani siz siz olun sakın bulaşmayın.

35 Mesaj
21 Mart 2011; 23:43:13 

quote:

Avea bayiindeki arkadaşlara soracak olursa giriyor. daha ne sattıklarını bile bilmiyorlar.

364 Mesaj
22 Mart 2011; 2:28:41 

VODAFONE CEPNET İLE YAZIYORUM ŞİMDİ İLK BAŞLARDA BİRAZ YAVAŞ OLABİLİR AMA SÜREKLİ KULLANDIĞINIZ SAYFALARI ÖNBELLEĞE ALIYOR BİLGİSAYAR VE SAYFAYI YENİDEN YÜKLEDİĞİNİZDE GAYET ORTALAMA BİR HIZDA BAĞLANIYOR
BİDE BUNUN İÇİN VODEM ALMAYA GEREK YOK BEN SİM KARTIMA BİLGİSAYARIMA TELEFONUMU USB KABLOSU İLE BAĞLIYORUM VE NETİ AYARLIYORUM BAĞLANIYORUM BÖYLE GAYET GÜZEL BİRŞEY 8 TL YE SINIRSIZ SADECE FİLM İZLEMEK ZOR İMKANSIZ GİBİ BİRŞEY NEYSE YİNEDE SÜPER 8 TLYE İNTERNET

BUNU BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM ÇÜNKÜ BU NET İÇİN VODEM ALMAYI DÜŞÜNENLER OLABİLİR BENİM YAPTIĞIM GİBİ YAPMAK DAHA UYGUN MALİYETİ BİDE GERÇEK BİR KULLANICI OLARAK BİLGİMİ SUNMAK İSTEDİM İLK ÇIKTIĞI GÜNDEN BERİ KULLKANIYORUM BEN

SAYGILAR HERKESE.............

o şimdi asker

şafak karanlık.....

25 Mesaj
22 Mart 2011; 8:30:24 

çok güzel teklif... "sürekli kullanmam ama elimin altında dursun" diyen için 9 liralık bir sigorta valla...

12 Mesaj
22 Mart 2011; 11:29:43 

yeni hat alanlar için + hat vergisi var 40-50 tl gibi bir rakam... + jet modem ücreti var 49 tl... ve ayda 9 tl internet ücreti... kotayıda hem gelen hem giden veri olarak hesaplıyorlar, adsl deki gibi sadece gelen veri miktarından hesaplanmıyor. almayı düşünenler bunları göze alsınlar..

ben aldım kullanıyorum, birkaç farklı yerde kullanma şansım oldu(bursa akçağlayan, ortabağlar, ikea) bir şikayetim yok. evde avea hatla doğru düzgün konuşamadığım halde avea internetle ilgili bir şikayetim yok, ne hız olarak nede çekip çekmeme açısından...

Herkes hazineler elde edecek bir baht arar, eziyetlere eziyet katan aşk yeter bize...

74 Mesaj
22 Mart 2011; 17:35:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sites1980

Avea dan interneti az kullananlar için güzel bir tarife.

http://www.avea.com.tr/...aptoptannet.kademelijet

MODEM UCRETİ : 49TL NAKIT VEYA K.K
HAT ACMA UCRETI : 36TL /12AY.

BUNLARI DA UNUTMAYIN.

SATTIGIM URUNLERİN FİYATLARI İCİN TEKLİFİNİZİ BİLDİRİNİZ, GÜN OLUR İHTİYAÇTAN OKEY DERİM!!! :)

zafer 0532 4723373

3594 Mesaj
22 Mart 2011; 18:00:26 

ben bir acele aldim ama vodafone un cepnetinin vodemde kullanildigini bilsem almazdim.

su ave jet ile yaziyorum 3g genelde cekiyor ama aylik 9 + 4 liraymis olmadi iptal ederim ne hat nede modem taahhutlu sadece yeni hat vergisini zarar ederim..

962 Mesaj
22 Mart 2011; 19:27:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Bozo46

quote:

Aynen :( birden heyecan yaptım..

hemde ne heyecen :)

internet paketi için vodafone gectim zaten :)

7007 Mesaj
31 Mart 2011; 3:57:10 

quote:

Orijinalden alıntı: warking

quote:

quote:

onlıne oyun bile oynuyor :))) ayda 8 lira

şu paketi herkese tavsiye etmeyelim artık

145 Mesaj
31 Mart 2011; 21:05:26 

beyler yeni eve taşındım ve şu an fiber optik kurulumu var ama 1-2 ay sarkar gibi, bu arada net kullanmam lazım ve aklıma bunlar yattı,
gündüz zaten işte kullanıyoruz ama akşam evde net bi şeylere bakmak için lazım oluyor;
örneğin lcd tv den film izlicem altyazı lazım, grupfoni vs siteden bişi alıcam net lazım ama şu an yok,

vodafone 8liralık işimi görür mü, gidip direk vodafone almak yeterli mi, bir de vodeme gerek varmı, telefondan bağlamak ile vodemden bağlamak arasında fark var mı vs vs , çok sordum ya =((

hayatta gerçek olan tek şey siyah ve beyazdır, geriye kalan herşey bir yanılsamadan ibarettir..

797 Mesaj
31 Mart 2011; 21:15:28 

vodafone a binlerce teşekkür 7,99 a cepnet tarifesi yaptığı için :)))

http://www.umityasaroztoprak.com

797 Mesaj
31 Mart 2011; 21:20:36 

quote:

Orijinalden alıntı: TRaVMaaa

beyler yeni eve taşındım ve şu an fiber optik kurulumu var ama 1-2 ay sarkar gibi, bu arada net kullanmam lazım ve aklıma bunlar yattı,
gündüz zaten işte kullanıyoruz ama akşam evde net bi şeylere bakmak için lazım oluyor;
örneğin lcd tv den film izlicem altyazı lazım, grupfoni vs siteden bişi alıcam net lazım ama şu an yok,

vodafone 8liralık işimi görür mü, gidip direk vodafone almak yeterli mi, bir de vodeme gerek varmı, telefondan bağlamak ile vodemden bağlamak arasında fark var mı vs vs , çok sordum ya =((

hocam sizinle aynı durumdayız
nokia 5800 üzerinden cepnet tarifesi ile laptopdan şu an yazıyorum.
isteklerinize yeter de artar bile.
faturasız hat alırsanız ayda 8 TL yükler mutlu mesut kullanırsınız.
hatta arada vodafone kampanya yapınca
bedava konuşma ve mesajı da kullanırsınız..

http://www.umityasaroztoprak.com

787 Mesaj
1 Nisan 2011; 10:53:29 

ya arkadaş biz ayda 5 liraya 100 mb alıyoz turkcell niye kampanya yapmıyo gerçi 14 martta aylık 100 mb 5 lira kampanyadaymış aldım şu an 75 mb fiilan kaldı turkcellin bağlantı hızı gerçekten mükemmel evde wifi ile bağlandığımda aynı hız hemen hemen ama insan tırsıyor günde en fazla bi 5-10 dakika facebook a filan bakıyorum onun haricinde internette gezinmeye tırsıyorum bu gidişle bize vodafone yolu gözüküyor

psn:numenoriean

2712 Mesaj
1 Nisan 2011; 15:54:07 

ben şunu merak ediyorum arkadaşlar,

şimdi hem avea da hem vodafone da 100 tl de fatura stop olayı var, ama vodafone da, adil kullanım kotası var 6.2 GB dan sonra hız GPRS hızına düşüyor,

avea da bu olaylar nasıl işliyor ???

Thanks, iyi forumlar ...

3469 Mesaj
3 Nisan 2011; 13:20:47 

quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

ben şunu merak ediyorum arkadaşlar,

şimdi hem avea da hem vodafone da 100 tl de fatura stop olayı var, ama vodafone da, adil kullanım kotası var 6.2 GB dan sonra hız GPRS hızına düşüyor,

avea da bu olaylar nasıl işliyor ???

Thanks, iyi forumlar ...

Avea'da hız düşümü olmuyor, 99 TL'de fatura duruyor sadece, erişim aynı hızda devam.

Cepten girmek isteyenler için; cepten jetteki hatla girebilirsiniz ama sesli çağrı kullanamazsınız.
Ayrıca Yeni yıl tarifesi (400dk+4000sms+4ayda bir bedava 25 TL) kullananlar için 1GB internet paketi de 9 TL. isteyenler onu da değerlendirebilirler:
http://www.avea.com.tr/...ifeler.faturali.yeniyil (altta fırsat diye yazıyor)

DH Motorola ATRIX Kullanıcıları

AMD AthlonII X2, Pardus ve eski Acer 5101 kullanıcısı. DH müdavimi.

182 Mesaj
3 Nisan 2011; 14:21:07 

quote:

Orijinalden alıntı: haziranyagmuru

VODAFONE CEPNET İLE YAZIYORUM ŞİMDİ İLK BAŞLARDA BİRAZ YAVAŞ OLABİLİR AMA SÜREKLİ KULLANDIĞINIZ SAYFALARI ÖNBELLEĞE ALIYOR BİLGİSAYAR VE SAYFAYI YENİDEN YÜKLEDİĞİNİZDE GAYET ORTALAMA BİR HIZDA BAĞLANIYOR
BİDE BUNUN İÇİN VODEM ALMAYA GEREK YOK BEN SİM KARTIMA BİLGİSAYARIMA TELEFONUMU USB KABLOSU İLE BAĞLIYORUM VE NETİ AYARLIYORUM BAĞLANIYORUM BÖYLE GAYET GÜZEL BİRŞEY 8 TL YE SINIRSIZ SADECE FİLM İZLEMEK ZOR İMKANSIZ GİBİ BİRŞEY NEYSE YİNEDE SÜPER 8 TLYE İNTERNET

BUNU BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM ÇÜNKÜ BU NET İÇİN VODEM ALMAYI DÜŞÜNENLER OLABİLİR BENİM YAPTIĞIM GİBİ YAPMAK DAHA UYGUN MALİYETİ BİDE GERÇEK BİR KULLANICI OLARAK BİLGİMİ SUNMAK İSTEDİM İLK ÇIKTIĞI GÜNDEN BERİ KULLKANIYORUM BEN

SAYGILAR HERKESE.............

ben N95 ile bağlanırken bilgisayardan bağlanamıyorum.
sen nasıl bağlanıyorsun?
vodafone ile görüştüm sorun çözülmedi bende kapatım şimdi avea jet le bağlanıyorum erişim normal

600 Mesaj
3 Nisan 2011; 14:50:25 

jet kademi tarifeyi 1 aya yakın kullanıyorum sultanbeyli sanayide ve içerenköyde takıyorum çok iyi bağlanıyor hiç kopma olmuyor, kota günlük 33 mb kullanıma gelirki yeterli video facebook webmail vs bunlar kota yiyo.
pop3 mail irc mirc mobil web msn skype sayfa gez kotayı aşmaz , kota sorgulamada yanıt alamıyorum, kota hesabımı günlük alt simgedeki int bağlantı ölçüm veriyo n kullandığım belli, hesapda şaşmazlarsa tavsiye ederim. cafeden bizi kurtardığı için teşekkürler

491 Mesaj
3 Nisan 2011; 23:29:15 

quote:

Orijinalden alıntı: numenorian

ya arkadaş biz ayda 5 liraya 100 mb alıyoz turkcell niye kampanya yapmıyo gerçi 14 martta aylık 100 mb 5 lira kampanyadaymış aldım şu an 75 mb fiilan kaldı turkcellin bağlantı hızı gerçekten mükemmel evde wifi ile bağlandığımda aynı hız hemen hemen ama insan tırsıyor günde en fazla bi 5-10 dakika facebook a filan bakıyorum onun haricinde internette gezinmeye tırsıyorum bu gidişle bize vodafone yolu gözüküyor

Turkcell'den aylık 4 gb. 39 tl. ödüyordum. Dikkatli kullanmama rağmen 15 günde limiti aşıyordum.
Vodafon'a geçtim, ayda 8 tl'ye sınırsız. Turkcell 145 kb. hızında bağlanıyordu, Vodafon 96 kb.
Ay sonu kullanım detaylarına baktım Vofafon internet sitesinden. İnternet kullanım detaylarım 300 sayfa olmuştu.
1-3 Nisan arası kullanım detaylarım 32 sayfa olmuş. %99'u internet.
Turkcell'de herhalde en az 500 tl öderdim. Şu anda 8 tl.lik Vodafone cepnet paketi var.
HTC ile kablosuz bağlanıyorum. İsterseniz kablolu da bağlanabiliyorsunuz.
53 tl.lik HTC Desire kampanyasından faydalandım. İsterseniz 65 tl. Iphone4 kampanyası da var.
Yalnız 24 ay girdiğiniz konuşma paketini değiştiremiyorsunuz. 20 liralık mini+ (250dk+150dkx4ay) paketini artırmak istedim kabul etmediler. Cezalı hale düşermişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalsungur -- 3 Nisan 2011; 23:53:41 >

4106 Mesaj
4 Nisan 2011; 0:00:04 

turkcell ın hızı,gercekten cok cok ıyı,

her daım 2 sınyal bıle cekse 3-4mbitten aşagı degıl,

ama 1gb 1 haftalık kotam 4 gunde doluyor, ıcıyor resmen kotayı,

vodafone gectım, ılk 100mb ı kullanıyorum 1-2mbit anca cekıyor,bakalım 128kb e dusunce napcaz

840 Mesaj
5 Nisan 2011; 16:57:07 

Vodafone 7 liralık paket bence 1 numara...

CLIO HB 1.4-8V

192 Mesaj
5 Nisan 2011; 22:42:11 

vodafone 7.99 luk interneti alsam bilgisayardanda internete girebilirmiyim?nasıl

مَنْ غَشَّـنَا فَلَيْس مِنَّا
Bizi aldatan bizden değildir

491 Mesaj
5 Nisan 2011; 23:44:48 

quote:

Orijinalden alıntı: celalsungur

HTC ile kablosuz bağlanıyorum. İsterseniz kablolu da bağlanabiliyorsunuz.

Evet bilgisayardan internete giriliyor. Mesai saatleri dışındaki tüm internet girişlerim cep net paketi üzerinden.

85 Mesaj
6 Nisan 2011; 19:51:05 

quote:

Orijinalden alıntı: allaturcha
Vodafone 7 liralık paket bence 1 numara...

Bu cepnet paketi gercekten super. Sirf bj yuzden 10 yillik turkcell aboneligimi birakip vodafona gectim. Netten bisey indirmeyen icin bulunmaz nimet. ustelik kota derdi olmamasi harika.

3949 Mesaj
7 Nisan 2011; 2:57:12 

quote:

quote:

Senelerce 56k modemden bağlananlar bir internet sayfasının açılması için 4-5 dk. bekliyorlardı herhalde. Yok eskiden olan 56k modemlerden bahsediyorsanız, o sıralar web siteleri de internet hızına göre düşük yükleme gerektiren text, resim, banner..vs den oluşturuluyordu. 96k internet hızına düşüyor ve ciddi bir yavaşlama oluyor söylemedi demeyin

386 Mesaj
7 Nisan 2011; 9:59:10 

quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

quote:

Senelerce 56k modemden bağlananlar bir internet sayfasının açılması için 4-5 dk. bekliyorlardı herhalde. Yok eskiden olan 56k modemlerden bahsediyorsanız, o sıralar web siteleri de internet hızına göre düşük yükleme gerektiren text, resim, banner..vs den oluşturuluyordu. 96k internet hızına düşüyor ve ciddi bir yavaşlama oluyor söylemedi demeyin

kesinlikle haklısın kimse bu konuya değinmiyor. 56k dönemindeki sitelerle şimdiki siteler arasında çok büyük fark var

1 Mesaj
14 Nisan 2011; 14:12:55 

slm arkadaslar bende bu 8 tl lik cepnetti wodem aracıgı ile kullanıyorum . bi sorum olacak vodafone mobıl modem ile etrafımdaki kablosuz aglara baglanmam mumkunmu bu konu hakkında fıkrı olan varsa yardımcı olursa cok sevınırım saygılar

252 Mesaj
14 Nisan 2011; 22:00:33 

bugün itibariyle kayınpedere aldık. evde ben deniyorum, turkcellin edge olduğu ankaranın bu semtinde avea 3gde hayret valla.....

945 Mesaj
19 Nisan 2011; 9:45:08 

ben evde nokia 6630 ile bağlanıyorum bağlantı hızı iyi sayılır sonuçta zaten 6630 382 kbps çekebiliyor maksimum ama 1 gb kota ne kadar dayanır bilmiyorum

DÜŞMANIN İÇİN YAŞAYIP, DOSTUN İÇİN ÖLECEKSİN

Gigabyte GA-X58A-UD3R -- İ7 950 -- Asus 7870 Top -- Corsair 12GB XMS 1600 CL9 -- Enermax Modu82+ 625 Watt -- Thermaltake Element T -- Gelid Tranquillo -- Philips 244E1SB 24" Full HD

1718 Mesaj
19 Nisan 2011; 10:27:32 

günlerdir kota sorguluyorum.hep aynı rakam geliyor.
1 gb ı aşmanız işten bile değil.
1kb aşsanız 29 tl yi geçiriyor.

e ne anlamı kaldı 9 tl nin.

doğru dürüst kota sorgulayamıyorum.iptal ettiricem.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Nisan 2011; 12:42:01 

Kaldı ki telefondan kullanım için olduğunu düşünürsek 256K gayet iyi bir hız

133 Mesaj
29 Nisan 2011; 16:24:27 

daha önce başka bir konuda da yazdığım gibi;
bende aslında netbookta kullanmak için bu tür bişey bakıyordum ama "kademeli jet modem" için normal avea hattım olmasına karşın yinede data hatta için yeni bir hat almam gerekiyormuş.

Dolayısı ile 29 tl modem (30 Nisana kadar - sonra 49 tl) + 47 tl yeni hat vergisi + 9tl aylık 1g internet (3 ay x 9 tl düşünürsek)= 103 TL ödemek gerekiyor.

Bu durumda Faturasız Jet Modem Kampanyası ile Modem+Faturasız SIMKart+4GB/3ay internet+Sınırsız TTNET WiFi/12 ay=89TL Tl alıp sonrasında "1GB internet 9 TL'ye cepte!" tarifesinden devam etmek (tabi eğer Faturasız jet modem kampanyası ile alınan hatta bu tarife tanımlanabiliyorsa) kullanmak çok daha mantıklı.

Bu konuda kafa yormuş arkadaşlar zaten eksik / fazla birşey varsa düzeltme yapacaktır.

1128 Mesaj
29 Nisan 2011; 17:15:25 

ben geçen ay aldım, önceden turkcell vınn kullanıyordum.. performans olarak aynı sayılır..

aylık 9TL vergiler herşey dahil dediler.. 39TL'lik vınn yerine aldım ben de.. memnunum.. zaten evde haftasonları internete giriyorum... fazla kullanılmıyor.

TV: SAMSUNG 51D550 ve 42Q91 - Kamera: CANON Vixia HF 10 DVD: SAMSUNG P365 - Ses Sistemi: LOGITECH Z-5400 Digital 5+1 � UYDU: Digiturk Plus, Atlanta HDBOX ve Yumatu 8700CI (Turksat-Astra 19-Hotbird-EutelsatW3), HTPC: Gigabyte ga-ma78gm-s2h, 4 GB RAM, AMD - ATHLON 64 X2 4800+ AM2 işlemci, Laptop: MSI MegaBook M673 AMD Turion64 X2 Mobile 1.6GHz 1,5 GB Ram 100GB HD, 256MB GeForce Go7400 DVI çıkışlı, Müzik Ekipmanları: BC RICH NJ Series, FENDER Squier Strat, Behringer VINTAGER AC112 Amfi, Behringer V-Amp2, Line6 POD XT prosesör, Behringer FCB1010 Midi Foot Controller, Araç: HONDA Jazz 1.4 ES CVT (2007), Skoda Fabia 1.2 (2011)

3263 Mesaj
29 Nisan 2011; 17:49:07 

quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

quote:

quote:

quote:

kesinlikle haklısın kimse bu konuya değinmiyor. 56k dönemindeki sitelerle şimdiki siteler arasında çok büyük fark var

Sanki 96k ile normal sitelere bağlanıyorsunuz. Al o paketi sadece mobil site destegi olan yerlerde dolaş, iphone varsa özellikle haberleri, sineması bilmem nesini hep telefon için yapılmış site uygulamalarından gir bakalım hızlı mı değil mı ? O zamanki siteler o hıza gore yapıldıysa şimdi de mobil cihazlar için yapılan milyon tane site var.

Arada gerek ısınız oldugunda sitelerin tam versiyonuna girerkende bra bekleyiverirsiniz.

Sizinki de laf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berdush -- 19 Ağustos 2011; 0:29:50 >

910 Mesaj
29 Nisan 2011; 21:46:00 

en büyük kârımız 2 yıl garantili modemi 29 tl'ye almak.herhangi bir taahhüt yok.1 gb akşamları habaer-e posta-donanım haber durumlar için yeterli.
şu an küçük çamlıca ve libadiye caddesinde kullanıyorum. 3g'de bir problem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluelizard17 -- 30 Nisan 2011; 22:21:25 >

Notebook - Diz üstü
aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır...
lg E550, lenovo s10-3, 500 gb lg, 2690, crea ms2.

191 Mesaj
5 Mayıs 2011; 1:03:27 

avea nın cekim hızını tartışmısınız da ben antalya ve istanbulun heryerinde ve taa kuşadasında hiç bi sıkıntı olmadan kullandım ve çok hızlı olarak hatta ilk aldıgımda beni şaşırttı aveanın hızı kuşadasında hele vınndan kat kat iyi cekdigini gördük nasıl kullandıgınızı merak ettim dogrusu =)

LG Optimus G Pro Kullanıcıları Kulübü

401ppi True Full HD IPS Plus+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Çipset | Quad-core 1.7 GHz Krait 300 | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 13 MP 4208x3120 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 2.1MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | 4G LTE | TV - Out MHL | Android v4.1 İşletim Sistemi

1541 Mesaj
5 Mayıs 2011; 9:41:44 

Jet modemin programında sayaç vardı diye hatırlıyorum. Jet ile kullanıyorsanız o sayaç yardımcı olur.
quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

günlerdir kota sorguluyorum.hep aynı rakam geliyor.
1 gb ı aşmanız işten bile değil.
1kb aşsanız 29 tl yi geçiriyor.

e ne anlamı kaldı 9 tl nin.

doğru dürüst kota sorgulayamıyorum.iptal ettiricem.

Worldpuan kampanyalarında puan + avantajix kadar indirim

386 Mesaj
5 Mayıs 2011; 10:39:53 

Konunun başına bakarsanız Vodafone sınırsız internet alıp bunu pc lerinde kullanmayı düşünen ve 100mb dolduktan sonra hızın 256k düştüğünde, 256k hızın pc için yetesiz olduğunu söylemeye çalıştığımızı anlarsınız.
Cepten internet için 256k hız ile ne yapacağınıza bağlı. Sadece int. sörf için 256k yeterli olabilir tabi youtube video izlemek veya herhangi bir döküman vs. görüntülemek için yetmez

quote:

Orijinalden alıntı: berdush

quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

quote:

quote:

Sanki 96k ile normal sitelere bağlanıyorsunuz. Al o paketi sadece mobil site destegi olan yerlerde dolaş, iphone varsa özellikle haberleri, sineması bilmem nesini hep telefon için yapılmış site uygulamalarından gir bakalım hızlı mı değil mı ? O zaman ki siteler o hıza gore yapıldıysa şimdi de mobil cihazlar için yapılan milyon tane site var.

Arada gerek ısınız oldugunda sitelerin tam versiyonuna girerkende bra bekleyiverirsiniz.

Sizinki de laf.

8200 Mesaj
18 Ağustos 2011; 20:41:38 

9lira 38 kuruş var ama 1gb interneti almıyor yeterli bakiye yok diyor kaç lira olması gerekiyor en az bilgisi olan var mı?

236 Mesaj
27 Ağustos 2011; 19:42:17 

quote:

Orijinalden alıntı: HePsİ1LeŞmE

9lira 38 kuruş var ama 1gb interneti almıyor yeterli bakiye yok diyor kaç lira olması gerekiyor en az bilgisi olan var mı?

10 gerek..

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2012

8200 Mesaj
28 Ağustos 2011; 14:29:04 

quote:

Orijinalden alıntı: power5371

quote:

Orijinalden alıntı: HePsİ1LeŞmE

10 gerek..

NEREDE YAZIYOR

2226 Mesaj
28 Ağustos 2011; 14:57:45 

arkadaşımda blackberry curve 9300 var ondada oluyormu bu paket?

8200 Mesaj
29 Ağustos 2011; 18:16:55