Şimdi Ara

AVEA 1GB İnternet 9 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
22.503
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence cep telefonundan sandm hemen geçecektim
  • Keske faturasız hatlarda kullanabilseydi, cepten harika olurdu
  • Vodafon'un 7 tl 'lik tarifesi ile bunun arasında ne fark var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL
    bence cep telefonundan sandm hemen geçecektim

Aynen :( birden heyecan yaptım..
  • Vodafonun ki sınırsız ama yavaş.
  • 3g mi oluyo bu anlamadım ben
  • quote:

Vodafonun ki sınırsız ama yavaş.
    Yavaş'ı neyle kıyasladığınıza bağlı. Senelerce 56K modemle bağlananlar için :) yeterli. Kaldı ki telefondan kullanım için olduğunu düşünürsek 256K gayet iyi bir hız, bilgisayardanda forum facebook ve hatta görüntülü görüşme yapılabiliyor gayet güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nosferatu`

quote:

Yavaş'ı neyle kıyasladığınıza bağlı. Senelerce 56K modemle bağlananlar için :) yeterli. Kaldı ki telefondan kullanım için olduğunu düşünürsek 256K gayet iyi bir hız, bilgisayardanda forum facebook ve hatta görüntülü görüşme yapılabiliyor gayet güzel.

vodafone cepnetten yazıyorum. normal surf için biraz yavaş ama yeterli sayılır. hele aylık 8 liraya sunulması ttnet, türkcell gibi firmaların tarifeleri yanında nimet sayılıp başa konulur bir kampanyadır.
    ama bağlantı hızı 256k değil 96kdır.

• Jet modemin içindeki sim kartı telefona takabiliriz diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz.

Ben ikinci el vodem almıştım. Birde faturasız hattıma cep net yüklettim laptopumdan internete giriyorum.

Bu örnekte olduğu gibi jet modemin içinde bulunan sim kart telefona takılabilir. Ancak sadece data akışı veriyordur muhtemelen ses akışı yoktur herhalde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onderpek

Jet modemin içindeki sim kartı telefona takabiliriz diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz.

Ben ikinci el vodem almıştım. Birde faturasız hattıma cep net yüklettim laptopumdan internete giriyorum.

Bu örnekte olduğu gibi jet modemin içinde bulunan sim kart telefona takılabilir. Ancak sadece data akışı veriyordur muhtemelen ses akışı yoktur herhalde..

takamazsın.Avea çok kötü değil internet hızında fakat çok kullanırsanız kota şişiriliyor geçme ihitmaliniz yüksek.birde 5lira hatta vereceksiniz para ayda 14liraya gelecek.
  • takamazsin demeyelim hemen, takarsin takmasina. ancak hat sesli gorusme ve mms gonderimine kapali oldugu icin hicbir isine yaramaz. sadece sms gonderir internete girersin. aranamaz, arama yapamazsin. ipadi olan icin olur ama, tam ipadlik bir tarife olmus. yalniz, kota asiminda kademeli bir artis soz konusu degil, 1Gb i 1 Kb astigin anda faturan 29 tl oluveriyor . adamlar da buradan kar edecekler. zaten data hatlari icin 4Gb kota fiyati 29 tl , modemi de parayla satiyor nasil olsa ..
  • Mevcutta modemi olan müşterilerin modem hatları bu tarifeye taşınabilir.

Bu maddeye göre o zaman illaki modem almaya gerek yok sanırım.
    Yada baska operatorun modemi olan müsteriler numara taşıma yapabilir mi demek istiyor..
  • Avea normal gsm hattı zar zor çekiyor her yerde şehrin göbeğinde beni arayanlara kapalı diyor
    3g'si ile internetemi girecekmişiz peahhhh
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nosferatu`

quote:

onlıne oyun bile oynuyor :))) ayda 8 lira
  • Arkadaşlar Fiyatın 9 tl yazdığına bakmayın, üzerine en az 5 lira daha ayda ödersiniz. 1 yıl boyunca. Bir kere en az 2 tl civarında bir telsiz vergisi var ki ben hiç anlamadım. Doğru dürüst çekmiyor (bizim burada) pencere kenarında ağaç olduk. 1 ay 'a yakın adam gibi servis bile sunamadılar. Devamlı bağlantı kesiliyordu, bağlanıyordu veri alıp vermiyordu. Müşteri hizmetlerini aradığımda bir çalışma var dediler, bir sizin bina içinde 3g kapsam dışı dediler.
    Ben 39 taahütü 4 gb almıştım, 12 ay 2 ay sonra 29'a indirdiler, yararlanabilirmiyim dedim olmaz dediler. Ayrıca bu kota olayı çık gıcık birşey, bir bakmışın 1 günde 1 gb data çekmişsin (youtube felan iyi kota yiyor). Tırsa tırsa kullanıyordum. Sonraları zaten 1 gb bile kota kullanmamaya başladım. Sonunda taahhüt süresi doldu da iptal ettirdim. Vodafone'a geçtim. Ayda 7 tl, kontürlü, kafam rahat, webdeki acil işimi görüyor. Ayrıca hattı geçiş yaptığım için 6 ay 20 tl yüklemeye 100 dakka bedava alıyorum. Fazlası birikiyor. (taahhüt bitince modeme şifre girip diğer operatörlere açtırmanız gerekiyor).
    Neticede ben bidaha almam, alanada karışmam.

• avea jett kullanmıştım. daha doğrusu kullanamadım. 6 ay boyunca 9 lria fatura geldi ve internet çeksin diyerek oda oda geziyordum. dükkana getirdim orda da olmadı. iptal edin artık dedim modem ücreti vermek istemiyorum (taahhüt bozulması). çalışma yaptıklarını ileride düzeleceğini söyleyip duruyorlardı. ileride düzeleceğinden taahütü ödemeden kapatamayacaklarını söyledir! 1 aylık telefon görüşmelerinden sonra tamam dediler modemi alırız ama masrafları ödeyeceksiniz. telsiz vergisi, kampanya bilmemnesi. bulunduğunuz ayın faturası, hesap keilmiş onun faturası. derken baya bi söğüşledir. modemi gönderdim ve hesap kapandı. toplamda 1gb internet kullanamadım ama 150 lira civarında bir ödeme yaptım.

hesap kapanmadan önce müsteri hizmetlerinden onay bekliyordum. dükkana bir parça sormak için birileri geldi. ne işe yarıyor bu parça dedim. avedan geliyoruz baz istasyonunda bir sıkıntı var diyorlardı. dedim benimde bir sorunum var internet çekmiyor. elemanlar "baz istasyonunun yanında da çekmiyor zaten" dediler :) yani siz siz olun sakın bulaşmayın.

• babamin jet'i vardi zaten hemen bu tarifeye gectik super oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucid dream

elemanlar "baz istasyonunun yanında da çekmiyor zaten" dediler :) yani siz siz olun sakın bulaşmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

bence cep telefonundan sandm hemen geçecektim

Avea bayiindeki arkadaşlara soracak olursa giriyor. daha ne sattıklarını bile bilmiyorlar.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.