Şimdi Ara

Logitech'den THX sertifikalı 5.1 ses sistemi; Z906

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
21.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çevre birimleri üretiminde endüstrinin lider isimlerinden birisi olan Logitech, yeni ses sistemini duyurdu. Z906 adı verilen THX sertifikalı 5.1 kanal ses sisteminin, kullanıcıların tüm detayları duyabilmesi adına hassasiyetli tasarlandığı belirtiliyor. Toplam ses çıkış gücü 500 Watt olan ve dijital dekoder ile birlikte sunulan sistem, duvara asılabilir yapıda beş adet uydu hoparlöre ve derin baslar için 165 Watt gücünde subwoofer'a sahip.

Ayrılabilir kontrol konsoluna ve kablosuz uzaktan kumandaya sahip olan ses sistemi, bilgisayar,televizyon, oyun konsolu, DVD/Blu-ray oynatıcı ve iPod da dahil olmak üzere 6 farklı cihaza eş zamanlı olarak bağlanabiliyor. Logitech tarafından bu ayın sonuna doğru yurt dışında satışa sunulacak Z906'in son kullanıcı fiyatı ise 350$ olacak.

• İnşallah Z5500 deki gibi tizde sıkıntı yaratmaz...
  • logitech yine z5500'ü geçememiş ve ya geçmek istememiş
    benzer özellikler ve yaklaşık aynı fiyattan sunduğu bu sistem z5500'ün fiyatını düşürür herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: wentworthscofield

logitech yine z5500'ü geçememiş ve ya geçmek istememiş
    benzer özellikler ve yaklaşık aynı fiyattan sunduğu bu sistem z5500'ün fiyatını düşürür herhalde

Hangi konuda geçememiş,5 watt eksik diye mi geçememiş?Bence önyargılı olunmaması gerek.Z5500 kullanıcısı değilim ama belkide z5500'deki sorunlar giderilmiştir.Sürekli gelişen teknolojide bugünün gereksinimlerine göre tasarlanan bir sistemle,zamanı nedir tam bilmiyorum ama 5-6 yıl öncesinin sisteminin arasında muhakkak fark vardır diye düşünüyorum.

Ülkemize geldiğinde dinleyerek karar verilmeli farka.
  • z5500 fiyatı 635 felan şimdi bu çıkdıkdan sonra düşer digital dekoder güzel olmuş z5500 yerini alır güzel bi sistem yanına'da 5+1 olarak fevkalede ses sistemi yanlız evde pek fazla açılırmı sesi orası tartışılır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10

quote:

Orijinalden alıntı: wentworthscofield

logitech yine z5500'ü geçememiş ve ya geçmek istememiş

Hangi konuda geçememiş,5 watt eksik diye mi geçememiş?Bence önyargılı olunmaması gerek.Z5500 kullanıcısı değilim ama belkide z5500'deki sorunlar giderilmiştir.Sürekli gelişen teknolojide bugünün gereksinimlerine göre tasarlanan bir sistemle,zamanı nedir tam bilmiyorum ama 5-6 yıl öncesinin sisteminin arasında muhakkak fark vardır diye düşünüyorum.

Ülkemize geldiğinde dinleyerek karar verilmeli farka.

Bencede dostum sana katılırıyorum teknoloji öyle bi gelişiyorki 5-6 yıl öncesine göre çok ileride.Tabi yurtdışı Türkiye 3-4 yıl geriden geliyor

• Z5500 Wattı çok yüksek olmasına ragmen son sesteki tizler hiç iyi degildi. Deneme fırsatu bulmuştum mağzada;

EDIFIER S550 5+1'den

daha kalite görmedim şuanana kadar, Z906 yerini alabilir. :D
  • Benim z5500 satılıktır ilgilenenlere :P
  • 6 farklı cihaza eş zamanlı olarak bağlanabiliyormuş bu özellik çok iyiymiş ya
  • Genel olarak tasarımı güzel olmuş ama dekoder üzerinde Z-5500 dekoderinde olduğu gibi mini ekran olsa daha iyi olurdu.
  • Dekoder DTS-HD,DOLBY DIGITAL PLUS çözüyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bwhiteshark

Dekoder DTS-HD,DOLBY DIGITAL PLUS çözüyor mu?

http://www.logitech.com/en-us/speakers-audio/home-pc-speakers/devices/7929

Buradaki bilgilere göre DD ve DTS destekliyor, DD Plus ve DTS-HD görünmüyor özellikler arasında.
  • tasarımı güzel, ilerde alabilirim
  • z5500 de herkesiz bahsettiği tiz sıkıntısı nedir çok merak ediyorum. bende x530 var eski onboard ses kartıma bağlı iken tizler gerçekten azdı ama ne zaman creative x-fi ses kartına geçtim o zaman dedim ki ses sisteminin bir sorunu yok olay ses kartıymış dedim.
  • Z-5500 ün gelişmişi
  • çift optik giriş olması iyi olmuş.
  • Hocam eğri oturup doğru kalkalım ben hiç bir hazır sistemde simdiye kadar elle tutulur bir tiz görmedim gerçeği bu işter müzik seti olsun isterse hazır pc ses sistemleri.Tiz istiyorsan alıp takcaksın 2 twiter olay budur =)
  • Aynı midrange teknolojisi subwooferde aynı aynı tas aynı hamam yada aynı mokun laciverti bu sistemdende ses kalitesi beklemeyin arkadaşlar
  • İşte benim yıllardır yazdığım yorumlara cevap logitech den geldi

Artık yeni modellerin zamanı gelmişti ama tasarım dışında ses karakteristiği olarak z5500den çok farklı olacağını sanmıyorum hatta çoğu kişi z5500ü daha güzel bulabilir.

Yinede karar vermek erken son kullanıcılarn yorumlarnı beklemek lazım

hadi bakalm creative top sende yeni 5.1 thx zamanı.
  • HDMI 1.4 yokmu yoksa benmi goremedim?Eger yoksa buyuk eksiklik derim.Ayrica DOLBY TRUE HD , DD Plus ve DTS-HD destegide gozukmuyor.2011 yilinda ve boyle pahali bir ses sistemi cikaripda bu eksiklikler bence kabul edilemez.Haliyle z5500 un yerini alabilecegi supheli.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.