Şimdi Ara

AMD'nin Bulldozer tabanlı yeni nesil işlemcileri Haziran ayında satışa sunulabilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
6.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD bugün yaptığı duyuru ile çift grafik işlemcili Radeon HD 6990 modelini kullanıma sundu ve HD 5970 ile elinde tuttuğu performans liderliğini pekiştirmiş oldu. Bu lansmana ek olarak AMD cephesinde bir gelişme daha yaşandı ve firmanın yaklaşık beş yıldır üzerinde çalıştığı yeni nesil Bulldozer işlemcilerinin çıkış tarihine ilişkin yeni bilgiler geldi.

alt="AMD'nin Bulldozer tabanlı yeni nesil işlemcileri Haziran ayında satışa sunulabilir"

Daha önceki pek çok haberimizde belirttiğimiz gibi, Bulldozer kod adını taşıyan yeni nesil mikroişlemci mimarisi AMD tarihinin bu konudaki en ciddi yatırımı olarak gösteriliyor. Tamamiyle yenilenen ve modül tasarımını baz alan Bulldozer mimarisinin güç verdiği ilk jenerasyon Bulldozer işlemciler, 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanıyorlar.

Scorpius platformu kapsamında lanse edilecek Zambezi kod aldı yeni nesil işlemcilerin, 20 Haziran haftasında satışa sunulacakları bildiriliyor. Yani bu plan çerçevesinde AMD, Bulldozer işlemcileri için ortaya koyduğu ikinci çeyrek planını tutturmuş olacak ancak işlemcilerin yaygınlaşması yılın ikinci yarısında gerçekleşecek gibi görünüyor.

Elimize ulaşan bilgilere göre AMD, ilk etapta Bulldozer tabanlı 8 yeni işlemci lanse edecek. Bu işlemcilerden dördü 8 çekirdekli (Octa-core), ikisi 6 çekirdekli ve ikisi de dört çekirdekli olacak. Daha önce dünyada ilk defa açıkladığımız bilgi çerçevesinde AMD, Bulldozer tabanlı işlemcileriyle birlikte "FX" markasını da yeniden kullanmaya başlayacak.

alt="AMD'nin Bulldozer tabanlı yeni nesil işlemcileri Haziran ayında satışa sunulabilir"

8 çekirdekli modelleri FX8000 serisi altında duyurması beklenen AMD, 6 çekirdekli modelleri FX6000 ve dört çekirdekli modelleri de FX4000 serisi altında sunabilir. Resmi satış başlamadan önce Bulldozer tabanlı yeni nesil işlemcileri muhtemelen ilk olarak Computex 2011 ve ardından da oyun fuarı E3 2011'de görme şansı yakalayabileceğiz.

• haziran ayında mı çıkıyor ? banada işlemci tavsiyesi isterken 1 ay bekle bulldozer çıkcak diyenler vardı.
  • Doğal Usb 3.0 desteği varmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krmtrylcn -- 8 Mart 2011; 10:30:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _kerem

Usb 3.0 desteği varmı acaba?

bu nasıl bir soru ya 8x serisindekiler ney usb 3 görünümlü usb 2 mi

9x serisi anakartlarda doğal usb 3 desteği olacağını duymuştum cıkması lazım zaten

bu haberle birlikte önümüzdeki aylarda 9x serisi chipsetli anakartlarda dökülmeye başlar piyasa
  • hadi hayırlısı bakalım umarım beklentileri aşar ve fiyatlarda uygun olur...
  • Doğalını sorduk yaw. İkinci parti yongalarla sağlandığını zaten biliyoruz
  • İntel yeni seri çıkarttı. Hata yaptı düzeltti ve yeniden satışa başladı ama amd hala karşılık verecek :) daha SB i7 serisi genişlemedi ayrıca i9 lar duyurulmadı.
  • Arkadaş o kadarda bekledik Haziran ayına attılar iyimi....
    Gelsin i5 2500k o zaman...napalım...
  • hocam, ssd kullanılmayan bir bilgisayarda usb 3.0 dan verim alınamaz diye birşey var mı?
  • iyi haber yazadogru phenomlar iyice dusecek demektir
  • "pin to pin compatible with 890FX"

Bu ne demek?
  • Şu ayrıntılar, bilgiler, fiyatlar netleşse ?
    AMD'Nin yeni 6 Çekirdekli işlemcileri 200$ 220$ Civarı fiyatlandırma ile ülkemizde satılırsa koşa koşa gidip alırım, benim için Fiyat/Performans önemli + 32 NM olduğundan overclock değerleride iyi olucaktır, öyle düşünüyorum güç gereksinimleri oldukça iyi. Forza AMD / NVIDIA 3
  • @ MÜŞAVİR

890FX için yapılan baskılı devre tasarımlarının yeni nesil çipsetlerle de birlikte kullanılabileceği anlamına geliyor.
  • acaba 890gx/fx chipsetlerle 8-coreler çalışır mı?Bu tip dedikodular vardı ama.Anakartımı değiştirmek istemiyorummm.
  • Eğer şuan piyasadaki mevcut anakartlarla bulldozer uyumlu olucaksa...i5 2500k dan vazgeçebilirm... sistem daha ucuza gelir böylece..
  • AMD E nokta A nokta haziranda da eylülmü diyeceksin çok merak ediyorum.
  • İki ay içinde anakartları, testleri görebecekmiz merak ediyorum, AMD bu, 6 ay ertelemeden işlemci çıkarmaz.
  • fx57 artık fx8000 yaparsın nicki :D şaka bi yana ortada dolaşan dedikodular spekülasyondan başka bişey olmadgını gördük arkadaşın dediği gibi işlemci tavsiyelerinde 1 ay filan diyorlardı haziran da cıkıyormuş önemli olan sandy bridge ile kaşık atması bakalım becerebilecek mi şans vermiyorum ama beklemek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodri

haziran ayında mı çıkıyor ? banada işlemci tavsiyesi isterken 1 ay bekle bulldozer çıkcak diyenler vardı.

O yazıları bende yazdım amd takvim değiştirdi ve olağandışı bir durum şu zamana kadar yayınlanan haberler dahilinde

Şimdi haziranda diyicez x68 ile aşağı yukarı aynı tarihte çıkarlar artık bakalım o zaman kim üstte kalıcak görücez

kaldı ki çoklu çekirdek bazında sandy nin önünde olucağından umitliyim ama tek çekirdek performansına dair bir konu görmedim hala

x68 de 8gerçek 16ht li devlerin geliceğinide duyduğumuza göre intel yinee performans bazında lider kalıcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 8 Mart 2011; 12:18:55 >
  • yeni bellek hızı desteği çok iyi olmuş. o.c. ile kasmaya gerek kalmıyacak artık
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.