Şimdi Ara

Kuzey Amerika pazarına sadece EVGA ve Asus'un GeForce GTX 590 sunacağı iddia ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin çift grafik işlemcili yeni amiral gemisi Radeon HD 6990 için geri sayım başladı. Dünyada ilk defa yayınladığımız teknik özellikleriyle Radeon HD 6990, iki yıldır zirvede yer alan Radeon HD 5970'den görevi teslim almaya hazır. Nvidia cephesinde ise yine ilk defa paylaştığımız bilgi çerçevesinde 11-13 Mart tarihleri arasında Pax East Oyun Etkinliğinde GeForce GTX 590 tanıtımının yapılması bekleniyor. AMD'nin Radeon HD 6990 modeliyle kıyaslandığında hakkında daha az sayıda bilgi bulunan GeForce GTX 590 için sınırlı sayıda üretileceği ve liderlik hedefi için hazırlanmış "prestij" ürünü olacağı yönündeki iddialar bir süredir konuşulmakta. İşte bu iddiaları destekleyen yeni bir haber daha geldi ve GeForce GTX 590'ın, Kuzey Amerika pazarında sadece EVGA ve Asus tarafından pazara sunulacağı iddia edildi.

Henüz Nvidia tarafından yapılmış resmi herhangi bir açıklama ya da doğrulma olmasa da, daha önce çift grafik işlemcili prototip hazırlayan EVGA ve GeForce GTX 285 Mars ve Radeon HD 5970 Ares gibi modellere imza atmış Asus'un, Kuzey Amerika pazarında GeForce GTX 590 lansmanı yapacak iki ismin olacağı öne sürülüyor. Öte yandan diğer pazarların için hangi üreticilerin GeForce GTX 590 lanse edeceği ise henüz bilinmiyor. Bilindiği üzere Galaxy, Haziran ayından bu yana pek çok farklı etkinlikte Fermi X2 prototipi sergilirken, ekran kartı üretiminde Nvidia'nın en büyük iş ortaklarından Zotac ve Palit'in de GeForce GTX 590 sunması bekleniyor.

• Sunsunlarda , nerede isterlerse orada sunsunlar
  • HD6990'dan sonra gereksizlik abidesi bir kart daha geliyor... "Prestij" ürünü yerine bu kaynakları F/P ürünü yapmaya ayırsalar...
  • Sadece ASUS ve EVGA patlayan gtx590'lara garanti vermeyi göze almış anlaşılan

• sınırlı sayıda üretirlerse garanti sıkıntısı olmaz 100adet e 100adet yedek üretirler
  • Nvidia bu kartı gerçekten satmak için üretmiyor ... Sadece Sidik yarışında kullanıcak bu kartı ama 590 ezer geçer diyorum
  • Neden kimse zirveyi bu kartla nvidianın alabileceğini kimse düşünmüyor çok garip
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Neden kimse zirveyi bu kartla nvidianın alabileceğini kimse düşünmüyor çok garip

çünkü nvidia bu modeli üstün performan vermeyi değil amd yi baltalamayı hedefliyor izlenimi veriyor...
  • çıksında görelim bakalım
  • sanırım tamamen prestij için üretilecek bir kart. Durum böyle olursa gerçekten ülkemize kaç tane gelir merak ediyorum.
  • Arkadaşlar bunu alacağımıza 2 tane Radeon HD 6950 alıp crosfire yapsak daha avantajlı olmaz mı?

Çünkü testlerden edindiğim izlenime göre 2 tane Radeon HD 6970 hız artımı %30 ancak 2 tane Radeon HD 6950 hız artımı %90 civarında
  • muhtemelen bazı oyunlarda 590 önde olurken bazı oyunlarda amd 6990 önde olur çünkü şuan tek bir 6990 580 slı ile yarışır durumda ve 590 580 slı ın kısılmış versiyonu olucağını düşünürsek 6990 hala kral

edit;ortoçüs sende buna taktın haa 6990 580 slı ile yarışıyor ne 6950 cf si

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodomoco -- 5 Mart 2011; 23:40:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Neden kimse zirveyi bu kartla nvidianın alabileceğini kimse düşünmüyor çok garip

Mutlaka 6990dan performanslı olacaktır ama alınabilirlik fiyat performans acısından tercih amd den yana olacaktır nasıl suan 5970ler rahatca kullanılabiliyor hattya ikinci elde 750tlye satılıyor gtx 590 cıkınca sınırlı sayıda olacak cok pahalı olacak buda alıp kullanacak kisi sayısını etkilicektir.Nvidia en guclu kartı uretecek 6990 kadar yaygın ve kullanılır olamayacak.

SAYGILARLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: X_TaSaRıMCı_X
    Nvidia bu kartı gerçekten satmak için üretmiyor ... Sadece Sidik yarışında kullanıcak bu kartı ama 590 ezer geçer diyorum

Eğer çıkartır satmazsa bu doğru olabilir.Insan ürettiği kartı niye satmazki baktıki atı ile f/p ile başedemiyor öyle bir model yapayımda hd5970 in kraliyet tahtı bana geçsin.Ben nvidia kullanıcisi olarak nvidianin hd 6990dan gözünün korktuğunu hissediyorum
  • Bu "sadece prestij kartı" tabiri bana biraz garip geliyor.

Hadi bizim fakir fukara ülkeyi geçin, GTX 580, GTX 285 gibi kartlar yurt dışında oldukça popüler(di), hatta Steam surveyden görebilirsiniz bunu. İnsanlar 500 dolara rahatlıkla kıyabiliyor orada, ne KDV var ne de gelir sıkıntısı. 500 dolarlık kartlar bu derece müşteri buluyorsa, 600 dolarlık X2 segmentine prestij segmenti demek bana biraz hakkı yeniyormuş gibi geliyor.

Şahsen yurtdışında yaşasam ve ekonomik sıkıntılar bu derece olmasa, 1080p için X2'den aşağısını düşünmezdim. Forumda 300-400 liralık kart kullanan pek çok kişi de böyle yapardı diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerroner -- 6 Mart 2011; 0:01:05 >
  • sorun yok dayıma aldırırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

sorun yok dayıma aldırırım

Dayına rica etsekte bir tanede bana aldırsak, olmamı Burhan'ım
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

sorun yok dayıma aldırırım

Binicem fistiga
    vurucam kirbaci, vurucam kirbaci
  • Inanmasi biraz guc bu pazarda en buyuk alim gucune sahip ulkelerden biri amerka benim fiyatlarini cok absurd buldugum ekran kartlarini bile hemen satip alip stok disi birakiyolar ...burada da diger firmalar uretimlerini satmak isteyeceklerdir biraz tekelcilik olur aksi halde .. birde bi cok firma birbirinden bagimsiz calisiyor kim kara vericek sadece bunlar satacak kuzey amerkada diye anlamis degilim ... birde 500-600 dolarlik kartlarin satilmasindan bahsedilmis hadi bunu gecin 800 dolarlik kartlarin on siparisinden stok bitirdiklerini biliyorum ben bu amerkalilarin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbow6 -- 6 Mart 2011; 2:56:57 >
  • Daha önceki haberde 5 mart tarihini veriyorlardı. Şimdide 11 mart oldu. 11 Mart gelincede 15-20 mart denir. Bi türlü çıkamadı gitti şu 590.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.