Şimdi Ara

NEDEN VOLKSWAGEN

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
458
Cevap
5
Favori
31.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anlaşılan polemikçi (bkz.cihanair) ve anti vw arkadaşlar fena alınmış ama sonuçta bir halk arabası markası olan vw lüks araba üreten markalarla kıyaslanabilecek kalitede olması güzel bir olay..

birincisi bu lüks markaların her ürettiği model de herşeyden üstündür kafasından bir sıyrılmak gerekir. Ör: A3, BMW1, Mercedes C180K modelleri firmaların pazar alanlarını artırmak için üerttikleri modellerdir ve halk arabası kategorisindedir..

benim gözümde bir Golf highline ,A3ten, BMW1 den ve bir Passat CC, C180K dan daha kalitelidir..ya da karşılaştırılır..çünkü bunların üretim felsefesi farklıdır..
    diğer modeller(A4,5,6,7 ..BMW 3,5,7 Mercedes S,E)vs tabiki karşılaştırılamaz çünkü bunlar lüks kesime hitap eder..kaldı ki bu segmentte yer alan "vw phaeton" modeline bir göz atın sonra konuşun vw in bu tür bir arabası yok diye;

http://www.volkswagen.com/vwcms/master_public/virtualmaster/en2/models/phaeton.html?action=no

tamam vw, bmw audi ya da mercedes ten daha üstün bir marka değil ama her açıdan bu böyle değil (kazın ayağı öyle değil)
    gerçekler acıdır (bilen bilmeyen herkes konuşuyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendux -- 14 Mart 2011; 21:19:01 >

• Aramızda bir çok volkswagen araba sahibi arkdaşlar var burda neden volkswagen sorusuna en iyi cevabıda inanıyorum o arkdaşlar verecek

İyi bir konu olması dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 27 Aralık 2011; 0:43:09 >

• Vw kullananlar genelde marka bagimlisi ve hayran insanlar.tipki benim gibi.babamin 74 1303 big vosvos hayranligi banada gecti.klasik bir arac ve icine binince kendimi baska hissediyorum.

Simdiki zamana gelirsekte vw iyi ve kaliteli araclar yapiyor.fakat distributoru icin ayni seyi soyleyemem.almak istedigim arac vw new beetle.araci daha once arkadasimdan ve tanidiklarimdan alarak kisa bir sure kullandim.eski vosvos gibi olmasada new beetle da farkli bir duygu yaratiyor.gelelim bu araca.arac almanyada 1.4 motor,1.6 102 hp,1.8 turbo 150hp 2.0 motor 115 hp ve 1.9 tdi 105 hp olarak satiliyor.amerikada ise 2.5 litre 150 hp mevcut.ayrica 2012 model olarak yeni kasalara gecilecek.fakat dogus otomotiv 2009 model sonrasi araci getirmeyi birakti.yeni kasaninda gelecegini sanmiyorum.bayiyle gorusuyorum bana scirocco al diyorlar.sciroccoda guzel bir araba.zaten scirocco R icin siparisimi vermistim.lakin new beetle sevdam suruyor.sirf dogus oto nedeniyle new beetle icin yurt disindan getirtecegim.dogus getirse bile hem bu arac hem digerleri icin donanimi ve kaliteyi dusurup getirtiyor.

Vw dogus otoda olmasa borusan yada baska bir distrubutorde olsa eminim araclar yurt disiyla ayni donanim ve kalitede gelecek.

• Aklın yolu bir. Bu fiyata bu sağlamlıkta VW den iyisi olmadığı için. VW den iyisi Audi, Mercedes, BMW. Uzakdoğu ve fransız arabalarının yanında VW, Mercedes gibi. Bunu eskiden bu araçları kullanmış biri olarak yazıyorum.
  • Geçen seneye kadar Renault'dan başka araba kullanmamıştım.
    Geçen nisanda arabayı değiştirmeyi düşününce tercihlerimi 3'e indirdim ve gidip teker teker detaylı inceledim.
    En sonunda donanım olarak diğerlerinden düşük olmasına rağmen gidip Polo 6R satın aldım.
    Neden VW sorusuna gelince ; içine bindiğimde bana "işte budur" dedirtmeyi başaran bir tek Polo oldu.
    Marka bağımlısı olmadığıma eminim çünkü daha önce hiç VW araç kullanmamıştım ve tüm alternatifleri aynı şekilde denedikten sonra karar verdim.
    quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Vw kullananlar genelde marka bagimlisi ve hayran insanlar.tipki benim gibi.babamin 74 1303 big vosvos hayranligi banada gecti.klasik bir arac ve icine binince kendimi baska hissediyorum.

Simdiki zamana gelirsekte vw iyi ve kaliteli araclar yapiyor.fakat distributoru icin ayni seyi soyleyemem.almak istedigim arac vw new beetle.araci daha once arkadasimdan ve tanidiklarimdan alarak kisa bir sure kullandim.eski vosvos gibi olmasada new beetle da farkli bir duygu yaratiyor.gelelim bu araca.arac almanyada 1.4 motor,1.6 102 hp,1.8 turbo 150hp 2.0 motor 115 hp ve 1.9 tdi 105 hp olarak satiliyor.amerikada ise 2.5 litre 150 hp mevcut.ayrica 2012 model olarak yeni kasalara gecilecek.fakat dogus otomotiv 2009 model sonrasi araci getirmeyi birakti.yeni kasaninda gelecegini sanmiyorum.bayiyle gorusuyorum bana scirocco al diyorlar.sciroccoda guzel bir araba.zaten scirocco R icin siparisimi vermistim.lakin new beetle sevdam suruyor.sirf dogus oto nedeniyle new beetle icin yurt disindan getirtecegim.dogus getirse bile hem bu arac hem digerleri icin donanimi ve kaliteyi dusurup getirtiyor.

Vw dogus otoda olmasa borusan yada baska bir distrubutorde olsa eminim araclar yurt disiyla ayni donanim ve kalitede gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 5 Mart 2011; 20:10:57 >

• ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ
    Bir zamanlar (ama aslında çok yakın zamanlar)

quote:

üzülme kardeş senin gibi vw fanatiği 1500 insan var 1500 tane cetta satıldı türkiyede çoğusu gemiden inmeden satıldı emiin ol deselerki Trendline 60,000 tl dsh şansıman gene 2 saniye düşünmeden alırsın ee nede olsa vw
    ama ne hikmetse 50,000 tl para istediği Trendline arabada sözde c segmenti 50 tl sis farı takmıyor 100 tl lik hız sabitleme takmıyor bende sadece hayretle izliyorum napim benim 2 saniye araba alcak vaktim yok ha ols gene almam bu paraya 60,000 tl ne arabalar var bir bilsen

quote:

bak canım kardeşim sana inşallah yol olur yazdıklarım
    c sınfı araba alcaksan eğer
    SKODA OCTAVİA NİYEMİ ŞASE VE YÜRÜYEN AYNI VWLE ZATEN VW YAPIYOR ARABAYI DONANIMLARI JETTADA KAT VE KAT FAZLADIR BUNA EMİN OL ELAGANCE DONANIMI İKİ TANE HINGLİNE JETTA YAPAR
    RENO LATUDUDE EMİN OL PASSAT AYARINDA ARABA DAHA TEST EDEMEDİM AMA LASNMAN TANITIMINI BİNENLER ARABADAN ÇOK MEMNUN KALMIŞLAR
    GELELİM JETTAYA BİR AKRABAM DOĞUŞTA ÇALIŞIYOR HEM YENİ JETTA 1.2 BENZİNLİ HEMDE 1.6 DİZELE BİNDİM 10 NUMARA ARABA LAF EDEN NİYE EDİYOR BEN BİLE O PARA ÇOK BU ARABAYA KALKIP 60.000 TL BU JETTYA VERENE KADAR DİĞER ALTARNATİF
    SKODA SUPER B BUNUDA DEĞERLENDİ

quote:

hemen verim sana bir örnek yeni renault latudude emin ol passat ayarında jettaya 100 çekicek 1.5 dizel en alt donanımı nefdeyse hıngline denk geliyor 50.000 tl başlıycak fiyatıda

quote:

arkadaşım sen üçe beşe bakma bence octavia al dsg en ölü octavia bile yeni jettadan daha kaliteli metalik boyada olmasın boşver sen al octavia ben sürdüm 10 numara araba tam aile arbası

quote:

tamam işte bu arabasın (jetta) en afzla etceği para bu 15,000 dolar 15,001 dolar etmez emin ol :))))

quote:

kimse bana kızmansın birazdan yazdıklarım yüzünden
    aynı aparrtmanda oturduğum bir dostum vw avekten yeni jetta aldı 1.6 tdı trendline 48.000 tl bugün aracını sürdüm sadece motor ve dış güzellik harici araba sıfır içinin plastiğinden tut koltuk döşemesine kadar bu kadarmı baştan savma olur ya düşünün ya ayıptır valla 48.000 tl araba almış arabada sis farı yok bir sis farı kaç kuruş ya vallaha görünce üzldüm hevesi kırılmasın diye birşeyde söylemedim ama yazık çok yazık

quote:

insanlar gerçekten tam bir ww hastası olmuş ya nerdeyse şahine doğana ww arması koysan on numara araba diye alcaklar valla bu ne kardeşim dünyada bir arabayı vw mi yapıyor ya bu kadar fanatiklik nedir birisi jetayla super b kıyaslar diğeri jettayla juke en son biris fluancele ki fluance zaten jettadan donanmım olarak üst bir araç ha araba değil ayrı olay düşünün ya 60.000 tl higline jettada bile xenon far yok hala konuşuyonuz ayıptır ya en sonda s40 yapmayın s40 kullnan bilir sadece o güven o sağlamlık hangi arabada var o sınıfta ha tank ha s40

quote:

Şimdi tek tek saymiycam örnek vericek olursak güven sağlamlık geçen ay 100 lük Ford transitle 2009 model bir jettaya arka bagajdan çarptım arabanın bagaj olduğu gibi icine göçtü ama çarptığım araba volvo s40 olsaydı eminim bukadar olmazdı bence bu yeter ama benim volvoda beğenmediğim motoru Ford onun haricinde on numara araba

quote:

alın size tipk bir vw hastası bn diyorum ama şahini kartalı modifiye et üstüne vw arması tak 50.000 tl almazlarsa ne derseniz deyin bana kabulüm

bir aralar
    quote:

reno latitude az kaldı sana kavuşmama

son zamanlar
    quote:

renault latitude elendin listeden
    SKODA OCTAVİA ELAGENCE YADA JETTA BAKALIM HANGİSİ OLCAK

quote:

tam olarak hatırlayamadığım anti vw bir imza daha

şimdi
    quote:

ARTIK KESİN EMİNİM EDC DSG RAKİP OLAMAZ CİHANAİR

Hangisi olcak bende merak ediyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolvo -- 24 Mart 2011; 13:51:13 >

• En kötü Jettayı hiçbir fransız arabasına değişmem. Donanımla göz boyayıp plastik ve ince sacdan araba satıyorlar. İki ay sonra tıkırdamaya başlayan kapıların sesini duymamanız için yeni modellere üstün bir müzik sistemi koymuşlar. Yok masaj yapıyormuş falan filan. Doğru ben 2-3 yıl kullandım. Araçtan indiğinizde beliniz büküldüğü için gerçekten masaja ihtiyacınız olacak. Tecrübe ile sabittir. Benim için bir aracın donanımı değil sağlam ve konforlu olması önemlidir.

Geçen bir arkadaşım 189.000 km. de 1.9 dizel Jetta aldı. Arkadaşa, manyak mısın bu km. de araç alınır mı? filan dedim önce. Sonra arabaya bindik bir tur attık. Km. sini bilmesem ve bana sorsa, en fazla 20-25 bin km. de derdim. Bu km. yi yapmış bir fransız veya uzakdoğu arabasına binin birde.

Alıntı yaptığınız yerden şunu anlıyorum. Konuyu açan arkadaş da sonunda doğru yolu bulmuş. Yalnız paranız yetiyorsa mümkünse skoda da almayın. Vestel - Regal, Arçelik - Altus gibi birşey. VW den iyisi de Audi tabi ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetba

En kötü Jettayı hiçbir fransız arabasına değişmem. Donanımla göz boyayıp plastik ve ince sacdan araba satıyorlar. İki ay sonra tıkırdamaya başlayan kapıların sesini duymamanız için yeni modellere üstün bir müzik sistemi koymuşlar. Yok masaj yapıyormuş falan filan. Doğru ben 2-3 yıl kullandım. Araçtan indiğinizde beliniz büküldüğü için gerçekten masaja ihtiyacınız olacak. Tecrübe ile sabittir. Benim için bir aracın donanımı değil sağlam ve konforlu olması önemlidir.

Geçen bir arkadaşım 189.000 km. de 1.9 dizel Jetta aldı. Arkadaşa, manyak mısın bu km. de araç alınır mı? filan dedim önce. Sonra arabaya bindik bir tur attık. Km. sini bilmesem ve bana sorsa, en fazla 20-25 bin km. de derdim. Bu km. yi yapmış bir fransız veya uzakdoğu arabasına binin birde.

Alıntı yaptığınız yerden şunu anlıyorum. Konuyu açan arkadaş da sonunda doğru yolu bulmuş. Yalnız paranız yetiyorsa mümkünse skoda da almayın. Vestel - Regal, Arçelik - Altus gibi birşey. VW den iyisi de Audi tabi ki.

Jettanın kötüsü mü olur, Latitude ve 508 Fransız araçlarına eşdeğer ve hatta üstün görülüyor. Laguna 3 saymıyorum dahi.

Şunu kabul edelim. Fransız arabaları kalite yönünden eskisi gibi değil, kalite ve donanım yönünden vw de eskisi gibi değil. Biri artı, biri eksi yönde. Yeni jettayı incelediğimde bunu gördüm.

Caddy modeli sınıfında kalite ve donanımıyla parasını hak eden bir araç, özellikle dsg'li olanı çok beğendim.

"Paranız yetiyorsa skoda almayın." demek sanki skoda alanların parasının vw yetmediği için skoda aldıkları anlamına mı geliyor yoksa yanlış mı anladık.

• quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ
    Bir zamanlar (ama aslında çok yakın zamanlar)

quote:

üzülme kardeş senin gibi vw fanatiği 1500 insan var 1500 tane cetta satıldı türkiyede çoğusu gemiden inmeden satıldı emiin ol deselerki Trendline 60,000 tl dsh şansıman gene 2 saniye düşünmeden alırsın ee nede olsa vw
    ama ne hikmetse 50,000 tl para istediği Trendline arabada sözde c segmenti 50 tl sis farı takmıyor 100 tl lik hız sabitleme takmıyor bende sadece hayretle izliyorum napim benim 2 saniye araba alcak vaktim yok ha ols gene almam bu paraya 60,000 tl ne arabalar var bir bilsen

quote:

bak canım kardeşim sana inşallah yol olur yazdıklarım
    c sınfı araba alcaksan eğer
    SKODA OCTAVİA NİYEMİ ŞASE VE YÜRÜYEN AYNI VWLE ZATEN VW YAPIYOR ARABAYI DONANIMLARI JETTADA KAT VE KAT FAZLADIR BUNA EMİN OL ELAGANCE DONANIMI İKİ TANE HINGLİNE JETTA YAPAR
    RENO LATUDUDE EMİN OL PASSAT AYARINDA ARABA DAHA TEST EDEMEDİM AMA LASNMAN TANITIMINI BİNENLER ARABADAN ÇOK MEMNUN KALMIŞLAR
    GELELİM JETTAYA BİR AKRABAM DOĞUŞTA ÇALIŞIYOR HEM YENİ JETTA 1.2 BENZİNLİ HEMDE 1.6 DİZELE BİNDİM 10 NUMARA ARABA LAF EDEN NİYE EDİYOR BEN BİLE O PARA ÇOK BU ARABAYA KALKIP 60.000 TL BU JETTYA VERENE KADAR DİĞER ALTARNATİF
    SKODA SUPER B BUNUDA DEĞERLENDİ

quote:

hemen verim sana bir örnek yeni renault latudude emin ol passat ayarında jettaya 100 çekicek 1.5 dizel en alt donanımı nefdeyse hıngline denk geliyor 50.000 tl başlıycak fiyatıda

quote:

arkadaşım sen üçe beşe bakma bence octavia al dsg en ölü octavia bile yeni jettadan daha kaliteli metalik boyada olmasın boşver sen al octavia ben sürdüm 10 numara araba tam aile arbası

quote:

tamam işte bu arabasın (jetta) en afzla etceği para bu 15,000 dolar 15,001 dolar etmez emin ol :))))

quote:

kimse bana kızmansın birazdan yazdıklarım yüzünden
    aynı aparrtmanda oturduğum bir dostum vw avekten yeni jetta aldı 1.6 tdı trendline 48.000 tl bugün aracını sürdüm sadece motor ve dış güzellik harici araba sıfır içinin plastiğinden tut koltuk döşemesine kadar bu kadarmı baştan savma olur ya düşünün ya ayıptır valla 48.000 tl araba almış arabada sis farı yok bir sis farı kaç kuruş ya vallaha görünce üzldüm hevesi kırılmasın diye birşeyde söylemedim ama yazık çok yazık

quote:

insanlar gerçekten tam bir ww hastası olmuş ya nerdeyse şahine doğana ww arması koysan on numara araba diye alcaklar valla bu ne kardeşim dünyada bir arabayı vw mi yapıyor ya bu kadar fanatiklik nedir birisi jetayla super b kıyaslar diğeri jettayla juke en son biris fluancele ki fluance zaten jettadan donanmım olarak üst bir araç ha araba değil ayrı olay düşünün ya 60.000 tl higline jettada bile xenon far yok hala konuşuyonuz ayıptır ya en sonda s40 yapmayın s40 kullnan bilir sadece o güven o sağlamlık hangi arabada var o sınıfta ha tank ha s40

quote:

Şimdi tek tek saymiycam örnek vericek olursak güven sağlamlık geçen ay 100 lük Ford transitle 2009 model bir jettaya arka bagajdan çarptım arabanın bagaj olduğu gibi icine göçtü ama çarptığım araba volvo s40 olsaydı eminim bukadar olmazdı bence bu yeter ama benim volvoda beğenmediğim motoru Ford onun haricinde on numara araba

quote:

alın size tipk bir vw hastası bn diyorum ama şahini kartalı modifiye et üstüne vw arması tak 50.000 tl almazlarsa ne derseniz deyin bana kabulüm

bir aralar
    quote:

reno latitude az kaldı sana kavuşmama

son zamanlar
    quote:

renault latitude elendin listeden
    SKODA OCTAVİA ELAGENCE YADA JETTA BAKALIM HANGİSİ OLCAK

şimdi
    quote:

NEDEN VOLKSWAGEN

Hangisi olcak bende merak ediyorum....

hiç bir yazımda sevimiyorum demedim ben sadece ÇOK PAHALI YA SATILIYOR DEDİM İYİ ARAŞTIRMA YAPAMIIŞSIN BU ARADA AMACIM POLEMİK YAPMAK DEĞİL SADECE NEDEN SORUSUNA CEVAP GİDİP HEMEN YARIN ALICICAMDA DEMİYORUM YAZILARIMDA İYİ ARAŞTIR YENGEME ALTURDAN 1.6 TDI DSG ŞANSIMAN POLO ALDIK 38500 TL YE KONUYU ÇARPITMAYALAIM

• Aynı ayarda modellerini ele alırsak skoda, VW den 6-8 bin lira daha ucuz kalıyor. Jetta ile octavia yı kıyaslayın. Passat ile de superb i kıyaslayın, skodalar daha donanımlı olmasına rağmen VW den 6-8 bin lira hatta daha üst donanımlarda 10-15 bin lira daha ucuzdur. Biz 37 ye Jetta aldığımız zaman octavia yı 31-32 ye veriyorlardı. Üstelik octavia da Jettada olmayan birçok donanım da standart.
  • araç bazında verdiğin paranın hakkını fazlasıyla veriyor her yönüyle müşteri dostu ama servis bazında bilemem eleştiriler çok fazlaca, ayrıca 2. eldede yıllar geçsede satbilirsin fazla üzmez en önemlisi kendine has stili kendine aşık ediyor
  • Mehmet Bey, günümüzde neredeyse tüm otomobil firmaları en yüksek karı elde etmek için maliyetlerini minimum seviyeye indirmeye çalışıyorlar. Buna vw de dahil Kİ bunu yeni jettada ilk defa görmeye başladık. Bahsettiğiniz kalite algısı tamamen aracın kokpitinde, kapı içlerinde, basit montaj işlerinde daha özenli ve daha yumuşak belki bir miktar daha kaliteli malzemeler kullanılması sonucu insana verdiği his bence. Buyüzden vw nin bu bahsi geçen diğer markalardan (Kore malı araçlar hariç) çok daha üstün bir otomobil markası olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Renault Toyota gibi fiyatı ve bakım maliyetleri vw ye göre daha ucuz olan otomobiller vw den daha kötü araçlar değiller. Mutlaka bu araçları da sürüp deneyiminiz olmuştur ancak ben yine söylemek isterim, 2008 model renault laguna 1.5 dci full donanımlı bir araç bu bahsettiğim şirkette vardı ve o araç şu anda 105 bin km de. Ne kapısından herhangi bir ses geldi bugüne kadar, nede herhangi ciddi bir arıza çıkarttı. Aynı şey TOYOTA içinde geçerli. Bana göre dünyanın en sorunsuz aracı ve emin olun bildiğiniz tüm vw lerden daha sorunsuz bir araç. Vw nin bilindik dsg şanzıman, ve benzinli araçlarda (TSİ) ne kada çok turbo arızası çıkarttığını unutmamak lazım.

Ne kadar doğru bilmiyorum, araştırmak lazım, ancak vw nin dünya çapında toyotadan, renaulttan, hondadan bu kadar bariz daha yüksek fiyata satıldığını sanmıyorum ki bunu duymuştum ve yine araştıracağım. Çünkü bana göre bunu daha öncede söylemiştim, vw tok dizaynları ve iyi işçiliği sayesinde doğuş otomotiv in süper pazarlama stratejisi ile türk insanına olduğundan daha iyi bir otomobil olarak gösteriliyor. Bir dönem de opel böyle sükse yapmıştı hatırlayın. Opel vectra, opel astra ozaman vw bukadar moda değildi. Peki vw ozamanlar daha mı kalitesiz araçlar üretiyordu? Tam tersine bence daha kaliteli araçlar üretiyordu. VW golf 4; 2000 __2001 model passatlar son derece kaliteliydiler.

Vw ye fiyatlar konusunda eşdeğer ve kalite konusunda da bir nebze daha üstün olarak volvoyu gösterebilirim.

Bunlar kendi fikirlerim yanlış anlamayın. Herkezin otomobiller konusunda bazı görüşleri,edindiği tecrübeleri ve zevkleri var.
    VW safkan bir alman otomobil üreticisi. Ben vw yi eleştiriyorum evet ama ben de alman arabası kullanıyorum ve alman arabalarını daha başarılı buluyorum. Ancak alman otomobillerinin diğer markalardan ayrıldığı nokta vw değil, Mercedes-Benz, Audi ve Bmw dir diye düşünüyorum.

• Çok basit bu segmentteki mesela opel-honda-citroen-toyota-ford vb gibi tüm rakiplerinden üç gömlek üstünde bmw-mercedes-audi gibi firmaların ise altında.ilk aracım hondaydı sonra ford oldu sonrası ise vw ve anladımki üst segment imkanınız yoksa ilk tercih vw olmalı bence.
  • ayrıca

"we will match toyota's quality"
    - wolfgang bernhard: vw ceo

Volkswagen ceo sunun bir sözü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantaylan

Mehmet Bey, günümüzde neredeyse tüm otomobil firmaları en yüksek karı elde etmek için maliyetlerini minimum seviyeye indirmeye çalışıyorlar. Buna vw de dahil Kİ bunu yeni jettada ilk defa görmeye başladık. Bahsettiğiniz kalite algısı tamamen aracın kokpitinde, kapı içlerinde, basit montaj işlerinde daha özenli ve daha yumuşak belki bir miktar daha kaliteli malzemeler kullanılması sonucu insana verdiği his bence. Buyüzden vw nin bu bahsi geçen diğer markalardan (Kore malı araçlar hariç) çok daha üstün bir otomobil markası olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Renault Toyota gibi fiyatı ve bakım maliyetleri vw ye göre daha ucuz olan otomobiller vw den daha kötü araçlar değiller. Mutlaka bu araçları da sürüp deneyiminiz olmuştur ancak ben yine söylemek isterim, 2008 model renault laguna 1.5 dci full donanımlı bir araç bu bahsettiğim şirkette vardı ve o araç şu anda 105 bin km de. Ne kapısından herhangi bir ses geldi bugüne kadar, nede herhangi ciddi bir arıza çıkarttı. Aynı şey TOYOTA içinde geçerli. Bana göre dünyanın en sorunsuz aracı ve emin olun bildiğiniz tüm vw lerden daha sorunsuz bir araç. Vw nin bilindik dsg şanzıman, ve benzinli araçlarda (TSİ) ne kada çok turbo arızası çıkarttığını unutmamak lazım.

Ne kadar doğru bilmiyorum, araştırmak lazım, ancak vw nin dünya çapında toyotadan, renaulttan, hondadan bu kadar bariz daha yüksek fiyata satıldığını sanmıyorum ki bunu duymuştum ve yine araştıracağım. Çünkü bana göre bunu daha öncede söylemiştim, vw tok dizaynları ve iyi işçiliği sayesinde doğuş otomotiv in süper pazarlama stratejisi ile türk insanına olduğundan daha iyi bir otomobil olarak gösteriliyor. Bir dönem de opel böyle sükse yapmıştı hatırlayın. Opel vectra, opel astra ozaman vw bukadar moda değildi. Peki vw ozamanlar daha mı kalitesiz araçlar üretiyordu? Tam tersine bence daha kaliteli araçlar üretiyordu. VW golf 4; 2000 __2001 model passatlar son derece kaliteliydiler.

Vw ye fiyatlar konusunda eşdeğer ve kalite konusunda da bir nebze daha üstün olarak volvoyu gösterebilirim.

Bunlar kendi fikirlerim yanlış anlamayın. Herkezin otomobiller konusunda bazı görüşleri,edindiği tecrübeleri ve zevkleri var.
    VW safkan bir alman otomobil üreticisi. Ben vw yi eleştiriyorum evet ama ben de alman arabası kullanıyorum ve alman arabalarını daha başarılı buluyorum. Ancak alman otomobillerinin diğer markalardan ayrıldığı nokta vw değil, Mercedes-Benz, Audi ve Bmw dir diye düşünüyorum.

Durumu çok güzel özetlemişsiniz.

• eskiden (gençlken) dizayna önem verirdim şimdi (orta-yaş) sağlamlık ve kaliteye..

aklın yolu bir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendux

eskiden (gençlken) dizayna önem verirdim şimdi (orta-yaş) sağlamlık ve kaliteye..

aklın yolu bir..

Amacım polemik yapmak değil.

Sağlamlık ve kalite, kısaca SORUNSUZLUK deyince TOYOTA birinci sıraya yerleşir. Bunun aksini iddia edemeyiz. İleride yine toyota mı olur onu da bilemeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Geçen seneye kadar Renault'dan başka araba kullanmamıştım.
    Geçen nisanda arabayı değiştirmeyi düşününce tercihlerimi 3'e indirdim ve gidip teker teker detaylı inceledim.
    En sonunda donanım olarak diğerlerinden düşük olmasına rağmen gidip Polo 6R satın aldım.
    Neden VW sorusuna gelince ; içine bindiğimde bana "işte budur" dedirtmeyi başaran bir tek Polo oldu.
    Marka bağımlısı olmadığıma eminim çünkü daha önce hiç VW araç kullanmamıştım ve tüm alternatifleri aynı şekilde denedikten sonra karar verdim.
    quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Vw kullananlar genelde marka bagimlisi ve hayran insanlar.tipki benim gibi.babamin 74 1303 big vosvos hayranligi banada gecti.klasik bir arac ve icine binince kendimi baska hissediyorum.

+1

Çok benzer bir süreçten geçtim....
    İçine bindigimde, tasarımsal olarak olmasa bile o "his" ile bir tek Golf beni aracımı satıp(2004 Civic) onu almaya ikna ettti diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: cantaylan

Mehmet Bey, günümüzde neredeyse tüm otomobil firmaları en yüksek karı elde etmek için maliyetlerini minimum seviyeye indirmeye çalışıyorlar. Buna vw de dahil Kİ bunu yeni jettada ilk defa görmeye başladık. Bahsettiğiniz kalite algısı tamamen aracın kokpitinde, kapı içlerinde, basit montaj işlerinde daha özenli ve daha yumuşak belki bir miktar daha kaliteli malzemeler kullanılması sonucu insana verdiği his bence. Buyüzden vw nin bu bahsi geçen diğer markalardan (Kore malı araçlar hariç) çok daha üstün bir otomobil markası olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Renault Toyota gibi fiyatı ve bakım maliyetleri vw ye göre daha ucuz olan otomobiller vw den daha kötü araçlar değiller. Mutlaka bu araçları da sürüp deneyiminiz olmuştur ancak ben yine söylemek isterim, 2008 model renault laguna 1.5 dci full donanımlı bir araç bu bahsettiğim şirkette vardı ve o araç şu anda 105 bin km de. Ne kapısından herhangi bir ses geldi bugüne kadar, nede herhangi ciddi bir arıza çıkarttı. Aynı şey TOYOTA içinde geçerli. Bana göre dünyanın en sorunsuz aracı ve emin olun bildiğiniz tüm vw lerden daha sorunsuz bir araç. Vw nin bilindik dsg şanzıman, ve benzinli araçlarda (TSİ) ne kada çok turbo arızası çıkarttığını unutmamak lazım.

sizi tebrik ediyorum şahane bir yorum yapmışsınız nasıl söylesem insanlara uzun zamandır anlatmak istediğim şeyii tek kelimeyle şahane bir dilde anlattınız bencede olay aynen budur
    + 1.000.000.000

• ASLINDA OLAY BENCE DOĞUŞ OTODAN KAYNAKLANIYOR TEK DİSPİRETÖR VE NE DERSE O OLUYOR BENCE ÇOK SAÇMA BİR MANYIK BÖYLE OLMAMALI HERKES BAR BAR BAĞIRDI YENİ JETTA PAHALI DİYE GEÇEN HAFTA ARABAYA GENE ZAM GELDİ ALH BÖYLE OLUNCA KARABORSAYA GÜN DOĞDU 65.000 TL HINGLINE JETTAYA İSTEYEN ADAM VAR YA VE 2 TANE SATTIM ABİ DİYOR ADAM NAPSIN ALAN VAR
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.