Şimdi Ara

NEDEN VOLKSWAGEN (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
457
Cevap
5
Favori
31.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetba

En kötü Jettayı hiçbir fransız arabasına değişmem. Donanımla göz boyayıp plastik ve ince sacdan araba satıyorlar. İki ay sonra tıkırdamaya başlayan kapıların sesini duymamanız için yeni modellere üstün bir müzik sistemi koymuşlar. Yok masaj yapıyormuş falan filan. Doğru ben 2-3 yıl kullandım. Araçtan indiğinizde beliniz büküldüğü için gerçekten masaja ihtiyacınız olacak. Tecrübe ile sabittir. Benim için bir aracın donanımı değil sağlam ve konforlu olması önemlidir.

Geçen bir arkadaşım 189.000 km. de 1.9 dizel Jetta aldı. Arkadaşa, manyak mısın bu km. de araç alınır mı? filan dedim önce. Sonra arabaya bindik bir tur attık. Km. sini bilmesem ve bana sorsa, en fazla 20-25 bin km. de derdim. Bu km. yi yapmış bir fransız veya uzakdoğu arabasına binin birde.

Alıntı yaptığınız yerden şunu anlıyorum. Konuyu açan arkadaş da sonunda doğru yolu bulmuş. Yalnız paranız yetiyorsa mümkünse skoda da almayın. Vestel - Regal, Arçelik - Altus gibi birşey. VW den iyisi de Audi tabi ki.

Hoş ve boş bir yazı .
    Sınıfındaki araçlar ile fazla bir farkı yok sedece logo ve fiyat wv nasıl güzel araba ise x markalarda güzel kısacası hepsi güzel ve kaliteli keşke DEVRİM arabası olsa idi onun yeni modelleri ile diğerlerini kıyaslasaidik.
    Malesef kendi arcımız yok ama kavgamız büyük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akbaba4511 -- 17 Haziran 2011; 20:28:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akbaba4511

quote:

En kötü Jettayı hiçbir fransız arabasına değişmem. Donanımla göz boyayıp plastik ve ince sacdan araba satıyorlar. İki ay sonra tıkırdamaya başlayan kapıların sesini duymamanız için yeni modellere üstün bir müzik sistemi koymuşlar. Yok masaj yapıyormuş falan filan. Doğru ben 2-3 yıl kullandım. Araçtan indiğinizde beliniz büküldüğü için gerçekten masaja ihtiyacınız olacak. Tecrübe ile sabittir. Benim için bir aracın donanımı değil sağlam ve konforlu olması önemlidir.

Geçen bir arkadaşım 189.000 km. de 1.9 dizel Jetta aldı. Arkadaşa, manyak mısın bu km. de araç alınır mı? filan dedim önce. Sonra arabaya bindik bir tur attık. Km. sini bilmesem ve bana sorsa, en fazla 20-25 bin km. de derdim. Bu km. yi yapmış bir fransız veya uzakdoğu arabasına binin birde.

Alıntı yaptığınız yerden şunu anlıyorum. Konuyu açan arkadaş da sonunda doğru yolu bulmuş. Yalnız paranız yetiyorsa mümkünse skoda da almayın. Vestel - Regal, Arçelik - Altus gibi birşey. VW den iyisi de Audi tabi ki.

Hoş ve boş bir yazı .
    Sınıfındaki araçlar ile fazla bir farkı yok sedece logo ve fiyat wv nasıl güzel araba ise x markalarda güzel kısacası hepsi güzel ve kaliteli keşke DEVRİM arabası olsa idi onun yeni modelleri ile diğerlerini kıyaslasaidik.
    Malesef kendi arcımız yok ama kavgamız büyük.

Sizin hoş ve boş yazınızda konuyu bambaşka bir noktaya taşımışsınız. Keşke şu olsaydı bu olsaydı. Var olanı konuşmak mı boş oluyor yoksa sizin gibi keşkeleri mi ?

• Arkadaşlar neden VW sorusuna bir cevap daha: Aracımı 35.500 e sıfır aldım. Geçen 38.500 verdiler. Üzerinde opsiyon olarak sadece metalik renk ve orjinal alaşım jant var. Aldık, bindik, kullandık bir de üstüne üstelik kar ettik. Ne ala...
  • Guncel
  • quote:

Arkadaşlar neden VW sorusuna bir cevap daha: Aracımı 35.500 e sıfır aldım. Geçen 38.500 verdiler. Üzerinde opsiyon olarak sadece metalik renk ve orjinal alaşım jant var. Aldık, bindik, kullandık bir de üstüne üstelik kar ettik. Ne ala...

Çok çok fark yok diğerleriyle ama 2 elde değerli olduğu bir gerçek.43 lük arabaya 1 sene sonra yene 43 verdiler:) zara yok yani...tabi bir araç 2.eli içinde alınmaz:))
  • Alman arabaları gerçekten çok iyi. Bende Polo var ve çok memnunum. Tek sorun artık ufak geliyor oluşu.
  • Valla ben golf highline gördümmü mesela akşamları o arka stoplardan dolayı dönüp bakıyorum ama bir megane hbnin öyle bir cazibesi yok.Bana göre.

Ayrıca yeni araba çıkardıkça kaliteyi düşürdüğüne vwnin katılıyorum.2004 2005 passatların hastasıyım onlar gibisi gelmedi bence.
  • vw evet kaliteli bi araçtır ama almanyadaki adı "halk arabası" dır. alman işçiliği,kalitesi vardır ama asla audinin yanına yaklaşamaz. yani ben gidip full donanım golf alacağıma giderim boş audi alırım bu konudaki muhabbetler yersiz. bmw 1 serisini de vw ile kıyaslamayın bi zahmet bmw 1 in vwnin aynı segment arabasından yanı golften daha üstün olduğu bi gerçektir,ezer geçer o derece. tek eksiği yakıt tüketimi harbiden fazla.

doğuş grubu gibi türk halkını aptal yerine koymak isteyen ve bunun adını pazarlama stratejisi koyan bi grubun arabasından da iyice soğudum ki ailem tarafından hediye olarak yeni kasa polo alınma aşamasındayım. yani aynı fiyatlarda satılıyo diyosunuz eywallah ta aynı donanımla mı satılıo sanıyosunuz? ayıptır günahtır yazıktır bizlere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcy

vw evet kaliteli bi araçtır ama almanyadaki adı "halk arabası" dır. alman işçiliği,kalitesi vardır ama asla audinin yanına yaklaşamaz. yani ben gidip full donanım golf alacağıma giderim boş audi alırım bu konudaki muhabbetler yersiz. bmw 1 serisini de vw ile kıyaslamayın bi zahmet bmw 1 in vwnin aynı segment arabasından yanı golften daha üstün olduğu bi gerçektir,ezer geçer o derece. tek eksiği yakıt tüketimi harbiden fazla.

doğuş grubu gibi türk halkını aptal yerine koymak isteyen ve bunun adını pazarlama stratejisi koyan bi grubun arabasından da iyice soğudum ki ailem tarafından hediye olarak yeni kasa polo alınma aşamasındayım. yani aynı fiyatlarda satılıyo diyosunuz eywallah ta aynı donanımla mı satılıo sanıyosunuz? ayıptır günahtır yazıktır bizlere.

audi vw'nin alt markasıdır.
    ''alman işçiliği,kalitesi vardır ama asla audinin yanına yaklaşamaz.'' sözü çok komik o yüzden, vw'nin alt markası ve de volkswagen'in hiç audi kalitesine yaklaşma gibi bir isteği yok. vw'nin spor arabası neden yok gibi bir şey dediğiniz çünkü lamborghini, bentley de volkswagen'in.
    bmw1 golf'le pekala kıyaslanabilir çünkü aynı c segmenti arabalar. tabii ki bmw parası dolayısıyla daha kalitelidir ama işte fiyat/performans gözönüne alındığında insanların kararı ne olur bilinmez.
    yeni kasa polo alacağım demişsiniz, bende var ve yine segmenti dolayısıyla çok beklenti içine girmeyin derim,
    doğuş konusunda yazdıklarınıza da katılıyorum.

• Ayrıca doğuşun muamelesi kötü gerçekten ama almanyadaki fiyatları şuanki kurlarla çarpınca hemen hemen aynı fiyata geliyor burayla.Sitelerine girip bakıyorum bazen donanımda çokda farklı şeyler yok.Ama cruise control gibi şeyler orda standart.Burda doğuşa kızabiliriz tabi cruise control takılı gelsin araba işte sis farı olsun.Bizim insanımız sis farına bakıyor.Bakılır tabi hak veririm güzel duruyor.Tak o zaman böyle eleştrilerde bitsin tek marka ol.Fluencenin en dolusunun fiyatı jetta comfortline ile eş değer hemen hemen.Ama fluenceye bir navigasyon takıyor mesela çokmu müthiş.Volkswagenin navigasyonunun yanına yaklaşamaz.Highline ile arasındaki 8 milyarıda veriyor insanlar işte fluence almaktansa.RCD 510un yanına yaklaşacak bir teyp yok hiç bir orta sınıf araçda.Yada volkswagenin yol bilgisayarı.Bunlar bana daha cazip geliyor ve daha mantıklı geliyor biraz daha para verip volkswagen almak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

Orijinalden alıntı: avcy

vw evet kaliteli bi araçtır ama almanyadaki adı "halk arabası" dır. alman işçiliği,kalitesi vardır ama asla audinin yanına yaklaşamaz. yani ben gidip full donanım golf alacağıma giderim boş audi alırım bu konudaki muhabbetler yersiz. bmw 1 serisini de vw ile kıyaslamayın bi zahmet bmw 1 in vwnin aynı segment arabasından yanı golften daha üstün olduğu bi gerçektir,ezer geçer o derece. tek eksiği yakıt tüketimi harbiden fazla.

audi vw'nin alt markasıdır.
    ''alman işçiliği,kalitesi vardır ama asla audinin yanına yaklaşamaz.'' sözü çok komik o yüzden, vw'nin alt markası ve de volkswagen'in hiç audi kalitesine yaklaşma gibi bir isteği yok. vw'nin spor arabası neden yok gibi bir şey dediğiniz çünkü lamborghini, bentley de volkswagen'in.
    bmw1 golf'le pekala kıyaslanabilir çünkü aynı c segmenti arabalar. tabii ki bmw parası dolayısıyla daha kalitelidir ama işte fiyat/performans gözönüne alındığında insanların kararı ne olur bilinmez.
    yeni kasa polo alacağım demişsiniz, bende var ve yine segmenti dolayısıyla çok beklenti içine girmeyin derim,
    doğuş konusunda yazdıklarınıza da katılıyorum.

Audi, VW' in alt markası değildir. Aynı grup araçlardır. Audi - Seat - VW - Skoda vb. markalar VW grup olarak adlandırılır. Audi bu markaların içinde tabi ki en seçkin olanıdır.

Bir başka açıdan değerlendirirsek; VW ve Audi' nin hitap ettiği kesim farklıdır. VW her ne kadar ucuz olmasa da Audi' ye göre halka daha yakın olan bir markadır. Satın alınabilirliği Audi' ye göre daha kolaydır.

VW " fiyatına göre " alınabilecek en iyi araçtır. Yoksa Audi - Mercedes ve BMW gibi markalardan daha iyidir demek hayalperestlik olur.

Ben VW kullanıyorum. Çünkü param buna yetiyor. Paramın yettiği en iyi araç bu. Örneğin 100.000 liralık bir araç almayı düşünsem, VW' in plazasının önünden bile geçmem.

Ben her segmentte Audi - Mercedes ve BMW' nin araçlarının, VW' den kat ve kat üstün olduğunu detaylı incelemelerim ve testlerim sonucu gördüm. Örneğin 1 serisi BMW' nin eleştirilebilecek tek yanı küçük olması. Yoksa kalite olarak Jetta' dan da Golf' ten de çok üstün bir araç.

3 serisine zaten diyecek laf yok. C serileri de aynı şekilde. Hatta bazen 100.000 liradan fazla parayı bir VW' e verenlere çok şaşırıyorum. Aynı fiyata 3 serisi veya C serisi alabileceklerken VW' i tercih etmeleri ilginç geliyor. Tabi bu benim düşüncem. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

VW' i uzakdoğu (Japon, Kore vb.) veya Fransız araçlarıyla kıyaslarsanız çok çok üstün olduğunu görürsünüz. Yukarıdaki videolar da bunu anlatmak istiyor. Yoksa VW' lerin yanına C, E veya 3 serileri koyup aynı testleri yapsalar, bu sefer VW' in kaliteli bir araç olmadığı ortaya çıkacaktır.

Bir sıralama yaparsak:

Mercedes - BMW - Audi > VW > uzakdoğu ve Fransız araçları diyebiliriz.

• Karşı komşumun aldığı, 2011 model golf 1.6tdi 160bg dsg şanzımanlı modelini kullandım; birde dayımın yeni aldığı 2011 model opel astra turbo 140 bg otomatik model arabasını kullandım. söyleyeceğim tek şey arada dağlar kadar fark var gerek malzeme kalitesi gerekse de konfor anlamında golf, bir kaç gömlek üstün.
  • Beyler vw arac olmamasinin tek sebebi var oda
    Vw trye ayirdigi yillik kota ve o kotanin cabuk dolmasi bu arada vw araclari pahali degil
    Simdi polo 1.6 dsg tdi 43.000 tl clio manuel 40.000 tl jetta higline dsg 64.000 tl fluance edc 60.000 tl nasil pahali oluyor suanda ucuz araba yok zaten ama 3 firmadan sonra audi bmw merso en iyi arac bence vw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Audi, VW' in alt markası değildir. Aynı grup araçlardır. Audi - Seat - VW - Skoda vb. markalar VW grup olarak adlandırılır. Audi bu markaların içinde tabi ki en seçkin olanıdır.

Bir başka açıdan değerlendirirsek; VW ve Audi' nin hitap ettiği kesim farklıdır. VW her ne kadar ucuz olmasa da Audi' ye göre halka daha yakın olan bir markadır. Satın alınabilirliği Audi' ye göre daha kolaydır.

VW " fiyatına göre " alınabilecek en iyi araçtır. Yoksa Audi - Mercedes ve BMW gibi markalardan daha iyidir demek hayalperestlik olur.

Ben VW kullanıyorum. Çünkü param buna yetiyor. Paramın yettiği en iyi araç bu. Örneğin 100.000 liralık bir araç almayı düşünsem, VW' in plazasının önünden bile geçmem.

Ben her segmentte Audi - Mercedes ve BMW' nin araçlarının, VW' den kat ve kat üstün olduğunu detaylı incelemelerim ve testlerim sonucu gördüm. Örneğin 1 serisi BMW' nin eleştirilebilecek tek yanı küçük olması. Yoksa kalite olarak Jetta' dan da Golf' ten de çok üstün bir araç.

3 serisine zaten diyecek laf yok. C serileri de aynı şekilde. Hatta bazen 100.000 liradan fazla parayı bir VW' e verenlere çok şaşırıyorum. Aynı fiyata 3 serisi veya C serisi alabileceklerken VW' i tercih etmeleri ilginç geliyor. Tabi bu benim düşüncem. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

VW' i uzakdoğu (Japon, Kore vb.) veya Fransız araçlarıyla kıyaslarsanız çok çok üstün olduğunu görürsünüz. Yukarıdaki videolar da bunu anlatmak istiyor. Yoksa VW' lerin yanına C, E veya 3 serileri koyup aynı testleri yapsalar, bu sefer VW' in kaliteli bir araç olmadığı ortaya çıkacaktır.

Bir sıralama yaparsak:

Mercedes - BMW - Audi > VW > uzakdoğu ve Fransız araçları diyebiliriz.

zaten yanlış anlaşılma olmasın, vw audi, mercedes ya da bmw den kaliteli diyen çarpılır, benim yazdığımdan o sonuç çıkmaz aman
    kelime oyunun gerek yok, audi vw'nin alt markasıdır lüks sınıfta. dsg tsi motor şasi filan çoğu arabada aynıdır. kailte kalite ayrılır ama alt markaları.http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp/content/en/brands_and_products.html
    nasıl ülker godivayı aldı ve alt markası yaptı, aynı hesap; godiva ülker'in alt markası mı; evet... godiva ürünleri ülkerden daha mı kaliteli; evet
    bunun gibi.
    neyse.
    son söz; bmw 5 serisi passattan, 1 serisi golften, 3 serisi de jetta'dan ve de a4 jettadan, a3 golften, a1 polo'dan kalitelidir yanlış olmasın...

• Evet dediğinize aynen katılıyorum. Ben de zaten bunu anlatmak istemiştim. Bu saydığımız markalar aynı grup olduğu için birçok parçayı da ortak kullanır. Örneğin dizel Seat' ların motoru üzerinde hem VW, hem de Audi amblemi görürsünüz. Servisin periyodik değiştirdiği filtre, fren balatası vb. parçaların %90 ı ortaktır. Jetta' ya hangi parça takılıyorsa A4' e de aynısı takılır. Düz şanzımanları aynıdır. Bunlar gibi birçok ortak parçaları vardır.

İyi forumlar...
  • daha VW yazamayıp WV yazan'lar bile gelip yorum yapma gereği hissetmiş...

Niye mi VW ?

2011 DSG caddy mi ekim 2010 sonunda aldım 40.300'e
    Aynı aracımı Temmuz 2011 başında sattım.Kaça mı ? 43.200'e...Niye mi talpe var...Sıra var...

VW niye mi pahalı ?

Türkiyede araç üretmeyip yani dışardan getirerek en çok satan marka.Devlet de doğal olarak cari açığı kapatmak ve VW'e burada bir fabrika kurdurmaya zorlamak için vergide bindirmede yaptırtıyor.Bunu daha 2-3 gün önce haberlerde okudum.Sonuç nemi ?VW önümüzdeki senelerde TR'de fabrika açmayı düşünüyor...

Buyrun jettaya mexicalı vergisi

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17774991.asp

http://www.araba5.com/2011/araba/araba-haberleri/volkswagen-jettaya-bakanlar-kurulu-karai-ile-yuzde-10-ek-vergi-geliyor/

okuyun çekinmeyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nibbleArt -- 31 Ağustos 2011; 21:56:04 >

• sadece doğuş otomotiv vw alınmaması için bir sebeptir,böyle iğrenç bir pazarlama anlayışı olamaz.
  • 92 Model 300.000 km de passat

• quote:

Orijinalden alıntı: cemilkoc

92 Model 300.000 km de passat

Videolar super gercekten

• Ölüsü yürüyor derler ya Bu testlere dayanabilecek çok az marka vardır. Onlardan biri de VW tabi ki. İyi günler...
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.