Şimdi Ara

Olympus'dan zorlu şartlara dayanıklılık sergileyen kompakt kamera: Tough TG-810

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Pentax'ın zorlu şartlara dayanıklılık sergileyebilen Optio WG-1 GPS hamlesinin ardından Olympus, Tough TG-810'u fotoğrafçılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

100 x 65 x 26 mm boyutlarında ve 221 gram ağırlığında tasarlanan TG-810, 2 metre yükseklikten düşmeye, toza, 10 metre derinliğindeki suya, -10 dereceye kadar hava durumuna dayanabiliyor. GPS (Coğrafi etiketleme), elektronik pusula ve manometre üçlüsünü bünyesinde barındıran dijital kamerada, 1/2.3 inç'lik 14 megapiksel CCD sensör,

5 kata kadar optik yakınlaştırma yapabilen 28 - 140 mm f/3.9-5.9 objektif bulunuyor; kameraya

Olympus'un TruePic III+ görüntü işlemcisi eşlik ediyor.

720p (HD) çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebilen TG-810'da enstantane hızı 1/2000 saniyeye kadar, ISO seviyesi ise 80-1600 arasında ayarlanabilmekte. 19,5 MB dahili belleğe sahip dijital kameranın kapasitesi SD / SDHC / SDXC kartlarla yükseltilebiliyor, ayrıca kamera Wi-Fi destekli Eye-Fi kartlarla uyumlu çalışabiliyor. İki farklı renk seçeneğiyle nisan ayından itibaren 400$ fiyat etiketiyle satışa sunulması planlanan Olympus Tough TG-810'da 3.0 inç 920.000 piksel LCD ekran, mini HDMI portu gibi özelliklerin bulunduğunu da ekleyelim.

• dış boya tasarım harika keşke full hd video kayıt yapsaydı
  • bende amerikadan almıştım 1030sw modelini.çok dayanıksız çıktı. 2 sene bile kullanamadım...o yüzden bence panasonic DMC-TS3/DMC-FT3 derim
    ama Allah var 10 numara dizayn yapmışlar
  • Bu -10 dereceye kadar dayanma falan pazarlama işleri gerçekten.
    Fujifilm s1800 makinemle -15'de Erzurum universiade'de sadece 2 defa takılma yaşadım o da çok boşda bekletince oldu.
  • Su altinda, yagmur gibi zorlu kosullarda kullanilmak uzere tasarlanmis bir alette:
    - maksimum diyafram f3.9 (daha kotusunu hatirlamiyorum)
    - 1/2.33 algilayiciya 14MP
    - maksimum ISO1600 (14MP icin cogu zarar zaten)
    olmasi garip. f2.8 ve 10MP olsaydi bari. O lens tipinde genis diyafram zor oluyor tabi.
  • Diğer modeller yanında bana tek artısı 10m derinliğe dayanmasıdır -ki bu bile almama yeterli bir sebep olamaz. Kağıt üstünde dahi vasta geliyor
  • Bunun önceki modelini kullandım !

+ Su altı fotoğrafı ve su gecırmezliği

+ pil ömrü

-Dayanıklılık, özellikle boyası ömrü bir kaç ayla kısıtlı,

-Su altı fotoğraf cekimi zayıf, karanlık ve grenli cekmekte genelde (compackt sonucta)

-Lens cevresındekı cerceve yavas yavas parcalara ayrılıyor ve lens kapağı kendını bir süre sonra ıcıne kacan toz ve parcacıklar nedenıyle emkli ediyor, su altı bir makınenın daha farklı bir lens kapagı tasrımınına ıhtıyacı vardır !

-FİYAT
  • Hic kullanmadimama bu tip lens tasariminin daha saglam oldugunu dusunurdum hep. Canon D10 bana daha guvenilmez geliyor ama cok sikayet eden duymadim mesela.
  • bu makinenin tuzlu sudan dolayı hemen boyasının attığını kullanan bir abimizden duymuştum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.