Şimdi Ara

DİZEL YAKIT TÜKETİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
51.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar..Benim aracım 2010 FOCUS DİZEL,şu anda aracım 19.bin km de..Normalde ortalama yakıt tüketimi 6.2 yada 6.1 arasında değişiyordu,ancak son bir ayrdır ortalama yakıt tüketimi 7.4 e kadar çıktı..Bunun sebebi ne olabilir..Sanayide ford servisine gittiğimde mazot yakt katkısı kulannmamı tavsiye ettiler..Mazot yakıt katkıları nasıldır araca zararı varmıdır,yakıt tüketimini etkiler mi..Hnagi markalar iyidir.. Tşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: elalembialem_

focus kullanları bir arada bulmuşken bir sorum olucak

özellikle ugur_yavuz hocam sen focus konusunda baya tecrübelisin sanırım :)

bi yakınımız da 1,6 TDCI 110 ps focus c-max var bir çok defa kullanma şansım oldu çok seri atak ve yol tutuş açısında sınıfında lider bir araç çokda konforlu 2005 model

en yakın arkadaşımın ailesi de çok yakın bir zaman da 2006 model 1,6 TDCI otomatik 7 ileri (CVT şanzıman) bir araç aldı geçenlerde o aracı da uzun yolda kullanma fırsatım oldu

iki araçta ghia yani full versiyon iki araçta 50000 km civarında ( 3000-5000 km civarı bir fark yanlış hatırlamıyorsam ) iki aracında servis kayıtlarını gördüm full bakımlı ikiside

kafama takılan soru şu

manuel olan c-max 5. vites 3000 dev-dak da 140km hıza ulaşırken

otomatik olan c-max 7.vites 3000 dev-dak da 165km hıza ulaşıyor

araçların ikisi de 110ps versiyon iken ve ikisinde denemelerimi özellikle CC ile yaptım ikisinde de ortalama yakıt tüketimi 5-5,5 litre civarın da

benim anlamadığım yakıttan ziyade bir araçta hız 140 iken diğerinde nasıl 165 oluyor bana bunu açıklayacak biri var mı acaba

aynı yakıtla 25 km daha fazla gidiyor artı yapılan hız da cabası hız düşkünü biri olarak hiç sevmediğim otomatik vites bu araçta resmen beni cezbetmiş durumda ben bu cvt şanzımana bitmiş durumdayım yaa bana bir açıklama

medetttttt

Dostum, sorunun cevabını sen yazmışsın zaten,

Birisi manuel şanzuman, diğeri CVT şanzuman. İkisi bambaşka teknolojiler, aynı devirde farklı hızlarda olması çok normal...

CVT teknolojisi klasik otomatik vitesten ve bu aralar gözde olan çift kuru kavrama otomatik vites teknolojisinden biraz farklı. Aşağıda çalışma prensibine ait bir video var...

http://www.youtube.com/watch?v=dcDs27QWrRQ&feature=related

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.