Şimdi Ara

Asus'dan oyuncular için Sandy Bridge tabanlı ve 3D destekli yeni dizüstü bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Asus oyuncular için hazırladığı dizüstü bilgisayarlarına yeni bir model daha ekliyor. G74Sx adını taşıyan yeni model, 17-inç boyutunda 3D ekrana sahip. Intel'in Huron River kod adlı mobil Sandy Bridge platformunu temel alan ve tercihe bağlı olarak Core i5 ve Core i7 işlemcilerle konfigüre edilebileceği belirtilen sistem, GeForce GTX 560M GPU'sunu kullanıyor.

Açıklanan bilgilere göre 16GB'a kadar DDR3 bellek desteği sunan dizüstü bilgisayar, HDMI 1.4 çıkışı sayesinde 3D görüntüleri 3D HDTV ya da 3D destekli monitörlere aktarabiliyor. Asus tarafından CeBIT 2011 Fuarı'nda katılımcıların beğenisine sunulan G74Sx'in ilerleyen haftalarda satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise açıklanmadı.

• oldukça şık ve pahalı duruyor..
  • asus son dönem laptoplarında kaliteli led paneller kullanmalı.yurtdışı forumlarınıda okuyorum gamer serisinde bile insanlar ekranlardan memnun değil.kendileri panel alıp değiştiriyorlar.
  • Ekran çözünürlüğü Full HD mi bunun =?
  • video var mı ki bu canavarla ilgili...ekran kartı şahane
  • 16gb ram bana göre az.32gb desteği olsa alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

video var mı ki bu canavarla ilgili...ekran kartı şahane

128bitmiş şahane diyince merak ettim araştırdım ama neden 128bit anlamadım.
  • GDDR5 bellek kullanan bir mobil ekran kartında 256 bit veriyolu beklemek neden ? Sonuçta kartın işlemcisinin gücü belli. 128 değil 512 bit olsa bile bunun performans açısından bir getirisi olmaz. O değil 2005 üyesisiniz ama hala şu "bit" olayındasınız ya, ne desem bilemedim.
  • Ayrıca oyuncu bilgisayarı diye sunulan bir cihazda GTX 560M kullanmanın mantığı nedir? GTX 580M koy da bir işe yarasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimbulamadim

GDDR5 bellek kullanan bir mobil ekran kartında 256 bit veriyolu beklemek neden ? Sonuçta kartın işlemcisinin gücü belli. 128 değil 512 bit olsa bile bunun performans açısından bir getirisi olmaz. O değil 2005 üyesisiniz ama hala şu "bit" olayındasınız ya, ne desem bilemedim.

Önemli olmasa bit değerleri kalite gittikçe artarmı,yani öyle bir söylüyorsun ki hiç önemli değilmiş gibi
  • Yüksek çözünürlükte oyun oynıçaksanız veriyolu hızı önem kazanır çekirdek hızınız ne kadar iyi olursa olsun veriyolu hızı performansı sınırlar..
  • Monitörü çok kalas duruyo, onun dışında görünüm şahane, özellikle öndeki hava ızgaraları.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.