Şimdi Ara

Renault ile ilgili 0 araç taleplerinizi ve sorularınızı yanıtlarım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
378
Cevap
1
Favori
41.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben Renault Bölge Satış Sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Donanımhaber'i uzun zamandan beri takip ediyorum. O yüzden renault ile ilgili taleplerinizi ve sorularınızı yanıtlamak istedim. Bu konu üzerinden devam edebiliriz. Arzu edersenizde,

serhat.gezgin@renault.com.tr adresine mail atarak bana ulaşabilirsiniz.

Herkese iyi günler dilerim...

• Arkadaşlar gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim cevaplaması uzun sürecek bazı mailleri cevaplayamadım henüz kusura bakmayın. Vaktim olduğu zaman cevaplayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sovereign_Khan

Arkadaşlar merhaba,

Ben Renault Bölge Satış Sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Donanımhaber'i uzun zamandan beri takip ediyorum. O yüzden renault ile ilgili taleplerinizi ve sorularınızı yanıtlamak istedim. Bu konu üzerinden devam edebiliriz. Arzu edersenizde,

Lagunanın üretimi ve satışıyla ilgili zaman zaman çeşitli söylentiler duyuyoruz. Üretimden kalkacak ya da satılmayacak şeklinde. Renault genel müdürü konuya açıklık getirdi ama yine de bu konuda bizi bilgilendirir misiniz?
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

Serhat Bey, Latitude çok kaba duruyor. Laguna en iyisi. Ama ne zaman 1.5 dci EDC modeli çıkacak? Bunun gelişi hızlandırılamaz mı? Bir de arka yan cam perdeleri ne zaman diğer markalardaki gibi camı doğru düzgün kaplayacak? Sanki ortasından şerit geçiyormuş gibi dar ve içerisini yeterince örtmüyor..

Bir de Megane Hatcback 1.5 dci EDC baktık ama eskiden olan far mercekleri bu modellerde yok. Neden böyle donanım eksiltmesi olmuş biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Lagunanın üretimi ve satışıyla ilgili zaman zaman çeşitli söylentiler duyuyoruz. Üretimden kalkacak ya da satılmayacak şeklinde. Renault genel müdürü konuya açıklık getirdi ama yine de bu konuda bizi bilgilendirir misiniz?

Laguna ile ilgili bir arkadaşımız daha sormuştu forumdan. Genel Merkez'in söylediğine göre, Laguna bir süre uykuya dalacak. Üretimi devam edecek fakat tam olarak zamanı belli değil. D segmentinde, Sedan arabalarda bir süredir eksiğimiz vardı. Lattitude şu anda Laguna'yı biraz geri plana atacak ama bir kaç ay içinde durum belli olur iki araçta rayına oturur... Lat şu anda yeni çocuk biraz daha fazla şımartılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustallica

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Serhat Bey, Latitude çok kaba duruyor. Laguna en iyisi. Ama ne zaman 1.5 dci EDC modeli çıkacak? Bunun gelişi hızlandırılamaz mı? Bir de arka yan cam perdeleri ne zaman diğer markalardaki gibi camı doğru düzgün kaplayacak? Sanki ortasından şerit geçiyormuş gibi dar ve içerisini yeterince örtmüyor..

Bir de Megane Hatcback 1.5 dci EDC baktık ama eskiden olan far mercekleri bu modellerde yok. Neden böyle donanım eksiltmesi olmuş biliyor musunuz?

Öncelikle Latitude'un kaba durduğunu söylemişsiniz. Bu sınıftaki diğer sedan araçlara baktığımızda aşağı yukarı kasaları birbirine yakın. Latitude biraz daha sert çizgilerle çizilmiş bir araç. Fakat şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki, gerek kullanımı, gerek yol tutuşu, gerek donanımı ve gerek satışı ile şu anda passat hegamonyasına bir son vereceği kesin.

Edc 1.5 olmaması ile ilgili bizde sitem ettik biraz, fakat 1490 kg bir araç olduğu için Edc performansı ile ilgili tereddütler olabilir. Veya pazarlama müdürlüğünün isteği bu yönde olabilir. Bu konudada net bilgi alamıyorum... Arka perdelerin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Megane Hb araçlarımızda viraj aydınlatmalı bi-xenon farı barındıran premium paket alınırsa mercek far oluyor. İsteğe bağlı olarak alınabilir hala... Belki sizin baktığınız yerde paketsiz araba görmüş olabilirsiniz...

• Serhat Bey merhaba,

ben yaklaşık 15 yıldır renault kullanıcısıyım. spring, europa, megane1 ve son olarak megane2 kullandım. bu aralar latitude ile ciddi şekilde ilgileniyorum. bu konuda size bir sorum olacak. yıllardır Türkiye de üretilen araçlar kullandığım için gerek servis gerekse yedek parça fiyatları hep makul seviyelerdeydi. Latitude Kore den ithal ediliyor ayrıca yukarıda saydığım modeller kadar piyasaya yayılamayacağı da kesin. diğer yandan segmenti de saydığım modellerden daha üst.

sonuç olarak bakım, servis ve yedek parça konusunda maliyetlerin nasıl olacağı ve tedarik açısından sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağını merak ediyorum.

cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

saygılar,
  • Renault Latitude ye gelirse 1.6 130 hp motor ne zaman gelir, bu konuda bilgi alırsanız cevap için teşekkür ederim
  • sayın serhat bey,ben sonunda renault latitude privlage+tp almaya karar verdim.fiyat araştırması yaparken bu forumlarda da (oyak indirimini saymıyorum) farklı rakamlar söyleniyor ama ben bir kaç bayiden rakam aldım bana verilen rakamlarla burada yazılı rakamlar çok farklı.ben mi pazarlık yapmayı bilmiyorum yoksa buradaki rakamlar mı biraz makyajlı anlayamadım.fiyat konusunda kafam karıştı.bayilere de sordum imkansız diyorlar.fiyatlarda indirim marjları yüksekmidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chener

sayın serhat bey,ben sonunda renault latitude privlage+tp almaya karar verdim.fiyat araştırması yaparken bu forumlarda da (oyak indirimini saymıyorum) farklı rakamlar söyleniyor ama ben bir kaç bayiden rakam aldım bana verilen rakamlarla burada yazılı rakamlar çok farklı.ben mi pazarlık yapmayı bilmiyorum yoksa buradaki rakamlar mı biraz makyajlı anlayamadım.fiyat konusunda kafam karıştı.bayilere de sordum imkansız diyorlar.fiyatlarda indirim marjları yüksekmidir.

selam,

ben izmir de 54.100 olan baz model için 53.000 tl fiyat aldım. başka bir bayi ise hiç indirim yapmadı. ama edindiğim izlenime göre, bu model için internet de yeralan fiyatların max. 1000-1500 tl altına alınabilir gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunsal

quote:

sayın serhat bey,ben sonunda renault latitude privlage+tp almaya karar verdim.fiyat araştırması yaparken bu forumlarda da (oyak indirimini saymıyorum) farklı rakamlar söyleniyor ama ben bir kaç bayiden rakam aldım bana verilen rakamlarla burada yazılı rakamlar çok farklı.ben mi pazarlık yapmayı bilmiyorum yoksa buradaki rakamlar mı biraz makyajlı anlayamadım.fiyat konusunda kafam karıştı.bayilere de sordum imkansız diyorlar.fiyatlarda indirim marjları yüksekmidir.

selam,

ben izmir de 54.100 olan baz model için 53.000 tl fiyat aldım. başka bir bayi ise hiç indirim yapmadı. ama edindiğim izlenime göre, bu model için internet de yeralan fiyatların max. 1000-1500 tl altına alınabilir gibi geliyor.

52500'e vereyim...

• quote:

Latitude'e önümüzdeki ay zam var arkadaşlar, bu ay latitude için lansman ayı sayılıyor. Dolayısıyla lansman fiyatı olarakta internette gözüken rakamlar gerçektir. İndirim payı çok azdır. Elimizden gelen indirimi yaparak araçları müşterilerimize sunuyoruz. Bulduğunuz en makul fiyat sizin için en iyi fiyattır. Sonuçta ticaret yapıyoruz...

• sn. Sovereign_Khan latitude privilege+t.p kaça verirsiniz?
  • Serhat bey bende bu aralar latititude 1.5 dci ile yakından ilgileniyorum performans açısından şuanki aracım 1.6 tdci 109 hp focustan çok geri kalırmı kısacası performansta focusu aratırmı

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpay-28

sn. Sovereign_Khan latitude privilege+t.p kaça verirsiniz?

58.000TL ye verebilirim bu aracı. Liste Fiyatı 59.600TL'dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hAlUk94

Serhat bey bende bu aralar latititude 1.5 dci ile yakından ilgileniyorum performans açısından şuanki aracım 1.6 tdci 109 hp focustan çok geri kalırmı kısacası performansta focusu aratırmı

teşekkürler

Latitude 1.5 dci 110 bg'in performansı ve vites geçişleri gayet iyi fakat tdci 110 bg focusta daha iyi performans elde edersiniz çünkü, araçlar arasında yaklaşık 200 kg fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunsal

Serhat Bey merhaba,

ben yaklaşık 15 yıldır renault kullanıcısıyım. spring, europa, megane1 ve son olarak megane2 kullandım. bu aralar latitude ile ciddi şekilde ilgileniyorum. bu konuda size bir sorum olacak. yıllardır Türkiye de üretilen araçlar kullandığım için gerek servis gerekse yedek parça fiyatları hep makul seviyelerdeydi. Latitude Kore den ithal ediliyor ayrıca yukarıda saydığım modeller kadar piyasaya yayılamayacağı da kesin. diğer yandan segmenti de saydığım modellerden daha üst.

sonuç olarak bakım, servis ve yedek parça konusunda maliyetlerin nasıl olacağı ve tedarik açısından sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağını merak ediyorum.

cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

saygılar,

Servis konusunda bir sıkıntı olmayacağı açık. Çünkü renault' nun servis ağı Türkiye'de gerçekten çok iyi ama parça fiyatları biraz daha yüksek olabilir. Yinede kendi sınıfındaki diğer araçlara göre ucuz olacak. Aracın Kore'de üretilmesi sorun teşkil etmez zira Megane Sport Tourer ve Laguna'da İspanya'da üretiliyor yanlış hatırlamıyorsam fakat bunlarda da problem yaşamıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xparadoksx

Renault Latitude ye gelirse 1.6 130 hp motor ne zaman gelir, bu konuda bilgi alırsanız cevap için teşekkür ederim

Böyle bir motorun Türkiye'ye geleceği ile ilgili bir malumatım yok. Bazı arkadaşlarımız zaman zaman Avrupa ülkelerinde piyasaya sunulan Renault arabalara bakarak Türkiye'deki araçlarla kıyaslıyorlar. 1.6 130 bg motor un yakıtları Türkiye'için biraz fazla olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Alpay Bey aynı aracın baz versiyonu için en az 25 bayiyi aradım alabildiğim en düşük rakam trafik sigortası bayiden, 56.170 TL oldu. Ben de bulunduğum şehirdeki bayiden 57.000 TL'ye Trafik sigortası benden bandrol onlardan TP olan modelini aldım. cumartesi araç teslim ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminunalan

quote:

Alpay Bey aynı aracın baz versiyonu için en az 25 bayiyi aradım alabildiğim en düşük rakam trafik sigortası bayiden, 56.170 TL oldu. Ben de bulunduğum şehirdeki bayiden 57.000 TL'ye Trafik sigortası benden bandrol onlardan TP olan modelini aldım. cumartesi araç teslim ediliyor.

Emin Bey hangi şehirdesiniz öğrenmemizin sakıncası var mı ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.